Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Dzięki.
Rozumiem, że to będzie jak zwykła aktualizacja, czyli ustawienia i dane zostaną?
Oczywiście zrobię kopie danych w razie czego.
I czy można od razu przejść do najnowszego Miui, czy muszę najpierw do ostatniego Miui 7 a potem Miui 8?

Nie, nic nie zostanie, musisz użyć opcji flash all, potem odtworzyć dane z jakiejś kopii. Od razu najnowszą wersję. fastboot dla Redmi 3/pro stąd:  http://en.miui.com/thread-543021-1-1.html Miflash formatuje telefon od podstaw, jets jak z fabryki i nie ma tu znaczenia na jaki rom wgrywasz, to zaleta tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Kurcze, jeden mi pisze że mogę przez aktualizacje z pliku zip a drugi że przez Miflash emoji51.png I bądź tu mądry

Posłuchaj obu jak masz wątpliwości. Najpierw z pliku przez aktualizację, ale na 99,9% po prostu nie pójdzie, ale nic się nie stanie. Czasami cuda się zdarzają, najwyżej stracisz trochę czasu i ponad Giga transferu na nieprzydatny rom.

Ja radzę to co napisałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jeden mi pisze że mogę przez aktualizacje z pliku zip a drugi że przez Miflash I bądź tu mądry.

 

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

 

 

Przecież sam napisałeś że jest rom na zablokowany Bootloader więc wgrasz tylko tak jak powiedział kolega[mention=9895]FromWP[/mention]

 

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim telefonem. Gdy go otrzymałem był dźwięk sms, teraz w żadne sposób nie umiem go przywrócić - w ustawieniach jest jako aktywny. Próbowałem ściągnąć ze strony miuipolska aktualizacje lecz jest jakiś problem z ręczna instalacja - proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem

received_1499565286740719.thumb.png.ca5c869a98b4fde9090e38b349696588.png received_1499574646739783.thumb.png.f9f362d4fe7a5e8b8cd6784adc049b78.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poli1990 napisał:

Witam, mam problem ze swoim telefonem. Gdy go otrzymałem był dźwięk sms, teraz w żadne sposób nie umiem go przywrócić - w ustawieniach jest jako aktywny. Próbowałem ściągnąć ze strony miuipolska aktualizacje lecz jest jakiś problem z ręczna instalacja - proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem

received_1499565286740719.thumb.png.ca5c869a98b4fde9090e38b349696588.png received_1499574646739783.thumb.png.f9f362d4fe7a5e8b8cd6784adc049b78.png

pobierz na telefon najnowszy rom Global http://en.miui.com/download.html  i aktualizuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stan48 napisał:

nie trzeba aktualizować co tydzień

Nie wiedziałem, że w przypadku MiuiPolska jest obowiązek cotygodniowej aktualizacji.

11 godzin temu, stan48 napisał:

bateria trzyma ok 6 dni

A mnie trzymała jeden dzień. Co to w ogóle za argument? Długość pracy na baterii zależy od stopnia używania a nie systemu.

11 godzin temu, stan48 napisał:

system jest stabilny

Global często ma więcej bugów niż MiuiPolska, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paveu napisał:

Nie wiedziałem, że w przypadku MiuiPolska jest obowiązek cotygodniowej aktualizacji.

A mnie trzymała jeden dzień. Co to w ogóle za argument? Długość pracy na baterii zależy od stopnia używania a nie systemu.

Global często ma więcej bugów niż MiuiPolska, ot co.

Wypowiedziałem się w tej kwestii bo używam R3S i nie piszę banialuków jak co niektórzy, a system można wgrywać taki byle by telefon działał według upodobania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Próbuje w swoim redmi 3s pro wgrać rom od xiaomi.eu, mam problem z pierwszym krokiem poradnika i wgraniem romu "Redmi 3S/Prime Latest Global Developer Version Fastboot ".
Po pierwsze telefon w tryb download wchodzi tylko przez kabel deep flash, room wypakowany do folderu o nazwie "global" , gdy klikam Flash program próbuje tak jakby kilka krotnie łączyć się z "hello packet" po czym wywala błąd z poniższego screena. Myślałem że ucelony, ale po przytrzymaniu przycisku włącz/wyłącz uruchamia się normalnie.

Co może być nie tak ? 
Zacząłem tez już odblokowywać bootloader, chinczyk wyraził zgodę,no ale dalej nie robie bo chciałem ten global dev rom wgrać.
Aczkolwiek gdy wchodzę w informacje telefonu wersja to MIUI 8 Global 7.4.13 BETA , mogę na nim odblokowywać dalej bootloader ?
  

ppscreee.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z aktualizacją MIUI8.

Nie mogę zaktualizować jej od wersji widocznej na grafice do dzisiaj.

Próbowałem z .ZIP (pobieram, instaluje normalnie z dwie minuty, po czym jest restart i status quo) i przez opcje pobierz z xiaomi.eu. (pobiera i dalej nic się nie dzieje).

Z góry dzięki za pomoc.

Screenshot_2017-04-27-21-01-00-947_com.android.updater.png

Screenshot_2017-04-27-21-06-55-212_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z aktualizacją MIUI8.

Nie mogę zaktualizować jej od wersji widocznej na grafice do dzisiaj.

Próbowałem z .ZIP (pobieram, instaluje normalnie z dwie minuty, po czym jest restart i status quo) i przez opcje pobierz z xiaomi.eu. (pobiera i dalej nic się nie dzieje).

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

"Aktualizacja dla HM3/HMNote3PRO/HMNote3SE

 

Aby zainstalować aktualizację należy uruchomić telefon kombinacją przycisków w TWRP > Install"

 

A aktualizacja z aplikacji aktualizacje nie działa od kilku już wersji.

Kombinacja przycisków to "vol+ i vol- i power" jednocześnie. Uruchomi się TWRP i tam wybierasz Instal i szukasz pliku .ZIP z romem, który pobrałeś na telefon i go wybierasz i się instaluje.

Tylko mam nadzieję, że masz jeszcze kartę pamięci, bo ten 1GB wolnego to nie starczy na instalację

 

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

 

"Aktualizacja dla HM3/HMNote3PRO/HMNote3SE

 

Aby zainstalować aktualizację należy uruchomić telefon kombinacją przycisków w TWRP > Install"

 

A aktualizacja z aplikacji aktualizacje nie działa od kilku już wersji.

Kombinacja przycisków to "vol+ i vol- i power" jednocześnie. Uruchomi się TWRP i tam wybierasz Instal i szukasz pliku .ZIP z romem, który pobrałeś na telefon i go wybierasz i się instaluje.

Tylko mam nadzieję, że masz jeszcze kartę pamięci, bo ten 1GB wolnego to nie starczy na instalację

 

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

 

 

 

Gra i huczy. Dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. W trakcie wgrywania nowego oprogramowania wyskakują takie błędy. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem, aktualizacja przebiegała bezproblemowo. Na takim komunikacie telefon 'stał' już ponad godzinę więc zrobiłem mu twardy reset.. teraz nie włącza mi się nawet recovery (fastboot działa). Co robić ?

EDIT: Do recovery mogę jednak wejść... więc dlaczego ten błąd się pojawia ?

EDIT 2: System się zaktualizował, ale stoi na napisie MIUI...

18195887_1408204272583740_1118873875_o.jpg

Edytowane przez adzik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adzik93 napisał:

EDIT 2: System się zaktualizował, ale stoi na napisie MIUI...

A czy ty nie wgrywasz starszej wersji na nowszą? Jak tak to trzeba najpierw zrobić wipe (faktory reset) w twrp. Niestety to się wiąże z utratą danych, ale przy cofaniu często niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

A czy ty nie wgrywasz starszej wersji na nowszą? Jak tak to trzeba najpierw zrobić wipe (faktory reset) w twrp. Niestety to się wiąże z utratą danych, ale przy cofaniu często niezbędne

Pierwszy raz stało się tak jak zmieniałem z 7.4.21 na 7.4.27...
Próbować może przez MiFlash ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2016 o 20:55, sp4ubw napisał:

1. Kamera - odblokowanie ukrytych opcji, jest ich sporo, nie wszystko działa. Działające rzeczy: tryb rybiego oka, tilt-shift. Są to dodatkowe tryby fotografowania dostępne w wyborze tychże (gest przeciągnięcia od dołu ekranu). Można włączyć również "chroma flash", czyli tryb robienia dwóch zdjęć z lampą z ich łączeniem - nie sprawdziłem czy działa, można włączyć uruchamianie aparatu przez przytrzymanie przycisku ściszania przy wyłączonym ekranie - u mnie nie działa, można dodać tryb śledzenia obiektów - to działa, można dodać przycisk robienia zdjęć podczas kręcenia filmów - działa, można dodać tryb zwolnionych zdjęć w kamerze - chyba nie działa.

Powyższe parametry znajdują się w pliku system/etc/device_features/ido.xml parametry pliku RWW: 644

Gotowy plik ze zmianami w załączniku, wystarczy wrzucić, zmienić uprawnienia i zrestartować telefon. Zmiany w pliku polegają na ustawianiu flag "true" lub "false" przy odpowiednich funkcjach, można to wykonać w dowolnym edytorze tekstu.

ido.xml

2. Odtwarzacz na pasku powiadomień i zegar.

Za wyświetlanie zegara na rozwijanym pasku powiadomień odpowiada plik: data/data/com.android.systemui/files/statusbar_clock.maml

Za wyświetlanie odtwarzacza na rozwijanym pasku powiadomień odpowiada plik: data/data/com.android.systemui/files/statusbar_music.maml

Usunięcie tych plików lub zmiana rozszerzenia (wystarczy dopisać cyfrę na końcu rozszerzenia) spowoduje zniknięcie tych elementów. W załączniku dodaję oryginalne pliki, gdyby ktoś usunął i ponownie ich potrzebował.

statusbar_clock.maml

statusbar_music.maml

3. Odblokowanie dostępu do karty pamięci dla aplikacji.

Należy zmienić plik: /system/etc/permissions/platform.xml na ten podany w załączniku i ustawić parametry pliku RWW: 644

platform.xml

UWAGA, ta modyfikacja dotyczy tylko romów na zablokowany BL, w modyfikowanych dla TWRP jest to już w standardzie.

Wszystkie modyfikacje wymagają posiadania uprawnień root. Osoby z odblokowanym BL mają go w romach, osoby z zablokowanym BL mogą użyć aplikacji KingRoot aby wykonać zmiany.

Link do moich plików do Redmi 3, KingRoot znajduje się w folderze "Root"

https://mega.nz/#F!yoJkASbT!abkVLHR26Rss3hV9x-RKdA

Nie posiadam w ogóle  tej ścieżki systemowej: /system/etc/permissions/platform.xml. System: xiaomi.eu, wersja 7.4.27 MIUI 8.3. Gdzie to znajdę? 

SHU_lBd3Ka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 13:04, cukru napisał:

@JakubS "UWAGA, ta modyfikacja dotyczy tylko romów na zablokowany BL, w modyfikowanych dla TWRP jest to już w standardzie."

Zresztą te modyfikacje niekoniecznie muszą działać, to było napisane w oparciu o stare wersje systemu.

Czemu usuneliscie mój post?:/

Opisałem problem i dałem zdjęcia... czekałem 3dni i usunięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasQdo Bo to nie jest temat ani dział dotyczący Redmi Note 3 Pro. Od razu odsyłam do odpowiednich tematów:

I na przyszłość: opis nie był wystarczający, ciężko komuś pomóc, gdy piszesz "w czasie odblokowywania kilka razy nie chcialo mi odblokować i muszę czekać jeszcze 48h w MiFlash" i kompletnie nie wiadomo o co chodzi, albo po co w ogóle używasz MiPCSuite. Aha, jeszcze polecam naprawdę sporo lektury zanim cokolwiek wgrasz, bo z tego co widzę to masz pościągane pliki dla Redmi Note 3 z Mediatekiem (nazwa kodowa hennessy), a ty posiadasz Redmi Note 3 Pro (kenzo lub kate).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Ok, nie zauwazylem braku dopisku NOTE:)

Obecnie jestem na etapie szukana sposobu na root, opisalem to w jednym z powyzej podanych przez Ciebie tematów.
Nie bylo tak trudno, wystarczylo sie kierować video-poradą dostepną z forum. 
Poprostu za duzo plikow pobralem, czesc na poczatku nie dzialała pod usb i tak sie zaśmieciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przypomnijcie mi jak wygląda sytuacja w przypadku chęci korzystania z chmury MIUI na dwóch różnych telefonach Xiaomi? Otóż mam założone 1 konto przypisane do swojego numeru, natomiast ostatnio żona kupiła sobie Redmi Note 3 i chciałbym, żeby jej się również synchronizowały kontakty, smsy itp.

Czy muszę założyć drugie konto specjalnie dla niej (pod jej telefon), czy też mogę dopisać jej numer telefonu do mojego konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cointreau napisał:

czy też mogę dopisać jej numer telefonu do mojego konta?

Możesz mieć kilka telefonów na jednym koncie. Problemem może być to, że nowe konta mają tylko 5GB i to może być za mało jak zaczniecie synchronizować backupy czy fotki. Kiedyś stare konta były powiększane automatycznie o 1GB co miesiąc, stare konta przeważnie są większe, ja mam np. 14GB. Także jak będzie mało to dokupujesz wolną przestrzeń albo zakładasz drugie konto dla drugiego telefonu. Jak synchronizować będziecie tylko sms czy kontakty to te 5GB spokojnie wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...