Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Piterf123 napisał:

Znalazłem też jeszcze metodę z deep flash cable ale jeszcze jej nie stosowałem.

Można jeszcze komendą w konsoli w katalogu AdbFastboot. Przy podłączonym telefonie w trybie fastboot komenda: fastboot oem edl . A instalatora adbfastboot ściągasz stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 a tu jak to zainstalować i używać: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Ale kabel deep falsh jest najpewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, FromWP napisał:

Można jeszcze komendą w konsoli w katalogu AdbFastboot. Przy podłączonym telefonie w trybie fastboot komenda: fastboot oem edl . A instalatora adbfastboot ściągasz stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 a tu jak to zainstalować i używać: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Ale kabel deep falsh jest najpewniejszy.

Dzięki za odpowiedź, tego sposobu też próbowałem, niestety wyskakuje "FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)". Chyba zostaje mi tylko deep flash cable, jutro spróbuję i podzielę się wynikami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tego sposobu też próbowałem, niestety wyskakuje "FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)". Chyba zostaje mi tylko deep flash cable, jutro spróbuję i podzielę się wynikami.
Pozdrawiam

Małem ten sam problem na Redmi 3s mojego kolegi z pracy. W tej sprawie pomagał mi forumowicz Redmi2 (wielkie dzięki za wszystko), niestety doszliśmy do wniosku że jedyne rozwiązanie to kabel Deep Flash.
Zamówiłem na aliexpress, przyszedł kilka dni temu i.... Działa! Ten kabel faktycznie działa cuda! Polecam.

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Zamówiłem na aliexpress, przyszedł kilka dni temu i.... Działa! Ten kabel faktycznie działa cuda! Polecam.

Tylko po co czekać, własnoręcznie można zrobić w ciągu kilku minut, szybciej i taniej. Może być bez przełącznika, działa identycznie, tylko trzeba po uruchomieniu w edl podmienić na normalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
W piątek dostałem mojego Redmi 3S. Oczywiście rom bez Polskiego języka.  Brat jakiś czas temu kupował Note 3 i global u niego miał błędy, więc instalował  xiaomi.eu. Ja więc wcześniej już złożyłem wniosek o odblokowanie bootloadera. Wczoraj zainstalowałem globala na moje 3S, najnowszy z linku z pierwszego postu  (MIUI 8 Global 7.1.12 Beta). Oczywiście w tryb edl udało się wprowadzić tylko przez  Deep Flash. Po wgraniu okazało się, że ten global na 3S jest całkiem ok. 
Mam więc do Was pytanie, skoro złożyłem już prośbę o odblokowanie. Mianowicie wyczytałem gdzieś, że pozwolenie ma "termin ważności" i jeśli nie wykona się tego w danym przedziale czasu to pozwolenie wygasa i trzeba prosić ponownie. Czy jest to prawda i czy mogą być potem problemy z ponownym uzyskaniem pozwolenia? 

A może odblokowanie bootloadera całkowicie w niczym nie przeszkadza i można dalej spokojnie korzystać z globala?
I ostatnie pytanie, do osób które używały globala i przeszły na  xiaomi.eu. Czy są duże różnice i naprawdę warto to robić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Automatyk napisał:

Mam więc do Was pytanie, skoro złożyłem już prośbę o odblokowanie. Mianowicie wyczytałem gdzieś, że pozwolenie ma "termin ważności" i jeśli nie wykona się tego w danym przedziale czasu to pozwolenie wygasa i trzeba prosić ponownie.

Podobno jak się nie wykorzysta to potrafi wygasnąć, Jak się przynajmniej raz odblokuje to podobno już nie wygasa. Odblokowanie nie przeszkadza w korzystaniu z globala. Można też samemu zablokować po odblokowaniu, np komendą fastboot oem lock w konsoli w katalogu minimal adb&fastboot (sprawdziłem i w 3s to działa). Po takiej operacji z odblokowaniem i ponownym zablokowaniem już nie powinno wygasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję chyba Waszej pomocy, bo sam już nie daję rady...
Sytuacja wygląda następująco:
1. Telefon zaktualizował mi się z xiaomi.eu do globala...
2. Zużycie baterii mam szybsze o jakieś 30-50%, do tego smsy się nie obracają podczas pisania
3. Chciałem zrobić format z pomocą MiFlash, ale zaraz na samym początku wywala mi komunikat: " Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")",
4. Sprawdziłem, czy ktoś miał taki komunikat i wyczytałem, że trzeba zainstalować chiński rom dev - niestety, ale dalej ten sam komunikat,
5. Sprawdziłem później, że mam znowu zablokowany bootloader - pokazuje się obrazek telefonu z podpiętym kablem,

6. Próbuje odblokować go za pomocą MiFlashUnlock, ale za każdym razem program zatrzymuje się na 50% z komunikatem "couln't veryfied telephone"

Nie mam pomysłu już szczerze mówiąc, na to co można zrobić. Dlatego liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zdradzi co muszę zmienić w ustawieniach żeby nie zamykały się wszystkie aplikacje po zablokowaniu ekranu?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka



Panel sterowania > bateria >ikona koła zębatego - prawy górny róg, i to że zrzutu
1ac4db9d93908ef02bd085db0b620527.jpg

Wysłane z Redmi 3 (ido) by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

W telefonie kolegi przez przypadek usunięto ikonę SMS. Jak ją odzyskać? To wydaje się banalne, ale nie mogę tego odnaleźć po przytrzymaniu lewego przycisku funkcyjnego.

To wcale nie musi być takie banalnie proste do odtworzenia. Niby nie można odinstalować aplikacji bo systemowa, ale jakimś cudem czasami udaje się ukryć ikonę. Jak ma rom eu i twrp to wipe Dalvik/art i Cashe powinien pomóc. Przy globalu może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych, lub wgranie miflashem tego samego romu z zachowaniem danych.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak jak pisze FromWP jakimś cudem udało mu się ukryć tą ikonę...On sam nie wie jak to zrobił, więc tym bardziej ja. Kolega nie ma TWRP, bo po zakupie telefonu wgrałem mu Globala. Wyczyszczenie cache we wszystkich miejscach nic nie dało. Cóż, zasugerowałem mu przed chwilą, żeby skopiował sobie dane z telefonu, bo skoro nie ma innej opcji, to...przywrócę mu ustawienia fabryczne.

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

No właśnie, tak jak pisze FromWP jakimś cudem udało mu się ukryć tą ikonę...On sam nie wie jak to zrobił, więc tym bardziej ja.

Bo to nie ja zrobiłem, tylko koleś któremu dałem do ręki telefon dosłownie na 15 sekund. Nie do odtworzenia i nie wiem jak on to zrobił. Teraz używam blokady pozycji ikon ekranu głównego (jak daję komukolwiek telefon nawet na 5 sekund).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

 

V ROOT

 

xiaomi.eu:

Możemy wgrać roota przez TWRP, jeśli wyskoczy nam taka opcja. Następnie W SuperSU Installer wybieramy instalację przez Google Play.

Alternatywna metoda:

 

 

Witam wszystkich :)

Dzięki poradnikowi udało mi się wgrać rom 7.1.20 do Redmi 3s Pro Prime, jednak musiałem poprzez adb sideload ponieważ twrp nie pozwalało na wymianę plików MTP z komputerem. Urządzenie było znajdowane jako Samsung ADB, ale widniało w urządzaniach jako "nieokreślony"

Niestety z poradnika link na chainfire do wgrania roota wygasł i nie wiem skąd wziąć paczkę do wgrania przez TWRP a opcji wgrania roota podczas instalacji xiaomi.eu nie miałem.

 

Sam rom wygląda fajnie, zwłaszcza dokładne tłumaczenia :)

Edytowane przez LanBroad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panel sterowania > bateria >ikona koła zębatego - prawy górny róg, i to że zrzutu

Wysłane z Redmi 3 (ido) by TapaTalk


A wiesz może z jakiego powodu co jakiś czas ta opcja zmienia się z "nigdy" na "w ciągu 1 minuty"?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kropek napisał:

A wiesz może z jakiego powodu co jakiś czas ta opcja zmienia się z "nigdy" na "w ciągu 1 minuty"

Moze używasz automatycznej optymalizacji baterii w panelu sterowania. Po tej operacji wstawia swoje wartości. Analizy można uzywać, ale potem trzeba przejrzeć co chce zrobić i zaznaczyć tylko to co chcemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z softem, nie działają przekierowania do aplikacji w żadnej aplikacji (np w Gmail do Chrome, snapchat z panelu powiadomien, pepper odnośnik do Chrome i inne.) Czy wie ktoś czy można to jakoś ustawić czy może jest to bug? W global stable nie było z tym nigdy problemu, więc myślę że to nie jest kwestia ustawień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LanBroad napisał:

Mam problem z softem, nie działają przekierowania do aplikacji w żadnej aplikacji (np w Gmail do Chrome, snapchat z panelu powiadomien, pepper odnośnik do Chrome i inne.) Czy wie ktoś czy można to jakoś ustawić czy może jest to bug? W global stable nie było z tym nigdy problemu, więc myślę że to nie jest kwestia ustawień...

Może też zrobiłeś automatyczną optymalizację baterii. Tam są dwie opcje które to "naprawia" 1.Zapobiegaj automatycznemu uruchamianiu aplikacji. 2.Zapobiegaj uruchamianiu aplikacji przez inne aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze używasz automatycznej optymalizacji baterii w panelu sterowania. Po tej operacji wstawia swoje wartości. Analizy można uzywać, ale potem trzeba przejrzeć co chce zrobić i zaznaczyć tylko to co chcemy.

Mam tylko to zautomatyzowane:
a138b9ade6ba842a214033484036a550.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

W sumie chodziło mi o uruchomienie optymalizacji w panelu sterowania, nie o automatyczne zadania. To co wkleiłeś nie powinno tego zmieniać.

Teraz sprawdziłem - użyłem optymalizacji i się nie zmieniło. Jaki może być jeszcze powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

Innych powodów nie powinno być. Przynajmniej u mnie to samo się nie zmienia. Nie wiem dlaczego tak masz.

A nie masz jeszcze jakiegoś pomysłu?

I czy da się ustawić tak aby telefon sam korzystał z funkcji optymalizuj gdy np. spadnie poniżej 70%?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kropek napisał:

A nie masz jeszcze jakiegoś pomysłu?

I czy da się ustawić tak aby telefon sam korzystał z funkcji optymalizuj gdy np. spadnie poniżej 70%?

Nie mam, wiem że np automatyczne czyszczenie pamięci podręcznej nawet jak to się ustawi po przekroczeniu jakiejś wartości, nie działa prawidłowo. Sam nie używam żadnych automatycznych opcji czyszczenia pamięci. Jak zaczyna brakować ramu (czy pamięci) to wtedy dopiero wtedy ingeruję i ręcznie robię co trzeba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

Może też zrobiłeś automatyczną optymalizację baterii. Tam są dwie opcje które to "naprawia" 1.Zapobiegaj automatycznemu uruchamianiu aplikacji. 2.Zapobiegaj uruchamianiu aplikacji przez inne aplikacje.

Nie mogę tego nigdzie znaleźć, podpowie ktoś gdzie to wyłączyć?

 

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Nie mam, wiem że np automatyczne czyszczenie pamięci podręcznej nawet jak to się ustawi po przekroczeniu jakiejś wartości, nie działa prawidłowo. Sam nie używam żadnych automatycznych opcji czyszczenia pamięci. Jak zaczyna brakować ramu (czy pamięci) to wtedy dopiero wtedy ingeruję i ręcznie robię co trzeba.

Stąd też moje pytanie ponieważ sam zauważyłem, że automatyczne czyszczenie pamięci nie jest wcale automatyczne. Trzeba ręcznie i tak potwierdzić klikając w powiadomienie, które wyskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...