Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

@ahr odpaliłem tryp fastboot na telefonie, podpiąłem do kompa, włączyłem plik flash.bat no i enter jak w instrukcji. Tylko, że zamiast Okay wyskoczyło, to co napisałem wyżej

Nie włączasz pliku fastboot.bat tylko wpisujesz komendy ręcznie w oknie polecenia

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szlag już mnie trafia z tym MIUI.

Telefon: Redmi 3S
MIUI Global 8.1.1.0 Stable MALMIDI

Android: 6.0.1 MMB29M

Problem z aplikacją FB

Świeży system, bez jakichkolwiek aplikacji, łączę się z WiFi, ściągam aplikacje FB przez sklep, instaluje - wszystko OK. Loguje się do apki, dalej, dalej, dalej, pojawia się pierwsza strona z newsami, nowymi postami, aktualnościami i jest ok. W momencie kiedy chcę zescrollować na dół, aplikacja się wywala i wyskakuje okienko "zgłoś problem itp.".
Co ciekawe, kiedy uruchomię aplikację i zamiast scrollować na dół, wejdę np. na moją tablicę, lub jakikolwiek fanpage, lub jakąkolwiek tablicę innych osób, to mogę bez problemu scrollować w dół i aplikacja się nie wywala. W momencie kiedy powrócę do aktualności (kwadratowa ikonka u góry po lewej) i wyświetli mi się pierwszy post, przy próbie scrollowania w dół, od razu crash.

Problem występuje również na 2 innych sztukach tego samego telefonu.

Problem nie występował przed najnowszą wersją FB. Przez jakiś tydzień od zakupu telefonu wszystko śmigało pięknie, po aktualizacji FB też, aż tu nagle nie wiadomo skąd zaczęły się takie cyrki.

Wina raczej apki? Chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekanie na jakąś aktualizację FB.
 

 

Edytowane przez MY7O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szlag już mnie trafia z tym MIUI.

Telefon: Redmi 3S
MIUI Global 8.1.1.0 Stable MALMIDI
Android: 6.0.1 MMB29M
Problem z aplikacją FB
Świeży system, bez jakichkolwiek aplikacji, łączę się z WiFi, ściągam aplikacje FB przez sklep, instaluje - wszystko OK. Loguje się do apki, dalej, dalej, dalej, pojawia się pierwsza strona z newsami, nowymi postami, aktualnościami i jest ok. W momencie kiedy chcę zescrollować na dół, aplikacja się wywala i wyskakuje okienko "zgłoś problem itp.".
Co ciekawe, kiedy uruchomię aplikację i zamiast scrollować na dół, wejdę np. na moją tablicę, lub jakikolwiek fanpage, lub jakąkolwiek tablicę innych osób, to mogę bez problemu scrollować w dół i aplikacja się nie wywala. W momencie kiedy powrócę do aktualności (kwadratowa ikonka u góry po lewej) i wyświetli mi się pierwszy post, przy próbie scrollowania w dół, od razu crash.

Problem występuje również na 2 innych sztukach tego samego telefonu.

Problem nie występował przed najnowszą wersją FB. Przez jakiś tydzień od zakupu telefonu wszystko śmigało pięknie, po aktualizacji FB też, aż tu nagle nie wiadomo skąd zaczęły się takie cyrki.
Wina raczej apki? Chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekanie na jakąś aktualizację FB.
 
 

Pobierz z apkmirror starszą wersję FB i zainstaluj

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, grzegorz.lki napisał:


Pobierz z apkmirror starszą wersję FB i zainstaluj

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk
 

Niestety, ale to nie pomaga. Ściągnąłem 2 wersje wstecz i 1 wersję wzwyż i na każdej dzieje się to samo. 

Czy ktoś posiada tą samą konfigurację tel co moja i jest w stanie powiedzieć mi, której wersji fb używa?

Co ciekawe, raz na jakiś czas (powiedzmy ze 3 razy dziennie) aplikacja działa poprawnie przez jakieś 10 minut, potem znowu się wysypuje.

Edytowane przez MY7O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z Redmi 3S ciąg dalszy. Odblokowałem BL wgrałem TWRP i teraz telefon wisi na logo MI i komp go nie wykrywa. Co zrobić aby wgrać Xiaomi.eu 

Po wygraniu TWRP trzeba było uruchomić tel komendą do TWRP i zainstalować Xiaomi.eu i potem uruchomić tel.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam telefon Redmi 3S (32GB/3GB RAM/EU Distribution). Telefon posiada MIUI Global Stable (8.1.1.0 MALMIDI). Złożyłem wniosek o odblokowania bootloadera. Mam następujące pytania:

 

1) Czy niezbędne w celu odblokowania jest instalowanie romu MIUI Global/China Dev?

2) Czy odblokowanie powoduje reset do ustawień fabrycznych?

3) Czy pozowolenie na odblokowanie bootloadera wygasa (jeżeli nie odblokujemy telefonu)? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Edytowane przez bazik33
błąd ortograficzny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michaelwaut napisał:

3 razy tak

1 godzinę temu, bazik33 napisał:

2) Czy odblokowanie powoduje reset do ustawień fabrycznych?

Punkt 2, samo odblokowanie nie, dopiero wgranie romu eu wymaga wipe  (factory reset w twrp) co kasuje dane, ale trzeba wykonać wcześniej

lokalną kopię i 99% się odzyskuje w miarę szybko i bezproblemowo.

Niektórym też udaje się odblokować na global stable.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FromWP napisał:

Niektórym też udaje się odblokować na global stable.

OK, rozumiem że jeżeli spróbuje odblokować na MIUI Global Stable (8.1.1.0 MALMIDI) to z telefonem nic się nie może stać? Pytam, bo na niektórych telefonach innych producentów, jeżeli się odblokowało na niewłaściwej wersji software to można było uceglić telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wrzuciłem sobie dziś najnowszego GLOBAL DEV na zablokowany bootloader. Wszystko poza jedną rzeczą hula - nie działają przyciski na pilocie od słuchawek (dodam, że słuchawki XIAOMI ;__;) W związku z tym chciałem zrobić rollback do MIUI7. Jaka wersja byłaby najlepsza? Przeczytałem w bugtrackerze, że problem ze słuchawkami występuje od 7.5.2. Z góry dzięki.

Edit:

Dodaję link do buga; http://en.miui.com/thread-354900-1-1.html

Edytowane przez Ooth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ooth napisał:

Cześć, wrzuciłem sobie dziś najnowszego GLOBAL DEV na zablokowany bootloader. Wszystko poza jedną rzeczą hula - nie działają przyciski na pilocie od słuchawek (dodam, że słuchawki XIAOMI ;__;) W związku z tym chciałem zrobić rollback do MIUI7. Jaka wersja byłaby najlepsza? Przeczytałem w bugtrackerze, że problem ze słuchawkami występuje od 7.5.2. Z góry dzięki.

Również korzystam ze słuchawek Xiaomi (3 różne na stanie), mam najnowszy global dev i nie ma z nimi żadnego problemu. Sprawdź jeszcze w ustawieniach, tam w "Opcjach dźwięku" masz kalibrację przycisków, może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ooth napisał:

Sprawdzałem już wszystko, nie jest to problem tylko i wyłącznie mój, temat do którego wysłałem link ma 6 stron. Przed updatem (MIUI7) było w porządku.

Też mi przyciski działają, na Redmi 3 i 3s (nawet o dziwo w Redmi2). Był z tym problem na pierwszych romach z Miui8 ale już zniknął jakiś czas temu. Mam Pistony V3 i 1More Design Piston Earbuds (1More chyba robi wszystkie słuchawki dla Xiaomi). Na globalu czasami pojawia się problem z wyszukiwaniem głosowym googla, bo nawet wyłączone nie chce się odczepić od przycisku start stop w słuchawkach. Na szczęście dzieje się tak tylko po dłuższej przerwie w słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ooth napisał:

U mnie, jak i w bug trackerze mowa o Hybrydach.

Kurczę, mam hybrydy i działają dobrze. Może spróbuj zrobić Flash tego samego romu albo wcześniejszego. Jeśli problem będzie dalej no to wtedy już te MIUI7. A które najlepsze, to każdy powie co innego. Ja na przykład nie mogę narzekać na żadne wydanie, bo dla mnie każde działało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ooth napisał:

Wgram stable i zobaczę jak się sprawy mają, dzięki :)

Na stable tylko może być gorzej, lepiej jeszcze raz tą samą wersję MiFlashem (może coś poszło nie tak) albo w piątek od podstaw nową, koniecznie z "flash all". Ta ostatnia dev jest średnio udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za instrukcję. Telefon działa, krzaczki zniknęły, tylko używać.

Miałem tego nie pisać bo się ośmieszę ale kto wie, może komuś się przydać. Pierwsze podejście mi nie wyszło. Co prawda wypakowałem ROMa za pomocą 7z, podałem ściężkę do folderu ale w MIFlash ale jak chciałem ruszyć Flash to dostałem czerwony alert i nic nie ruszyło. Co gorsza telefon nie chciał odpalić, Windows przestał go rozpoznawać. W końcu doczytałe, że w takim wypadku vol+ i power trzeba trzymać dużo dłużej. Zadziałało.

A teraz wątek gdzie się ośmieszyłem. Jeszcze raz sprawdziłem folder z romem i okazało się, że w folderze jest rom spakowany. NIe wiem czemu tak się stało, normalnie to wystarczy "wypakuj tutaj". Teraz wszedłem do menedżera i wtedy rozpakował mi prawidłowo. Na wszelki wypadek zmieniłem nazwę foleru na miui, wrzuciłem do niego wszystko co rozpakowane i MiFlash poszedł jak ta lala. Instalka trwała z 4 minuty a start telefonu max 15 minut.

Jeszcze raz dzięki i nie znęcajcie się nad moją głupotą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, trembul napisał:

Nie znęcajcie się nad moją głupotą :)

Niejednego zaskoczyło to że po rozpakowaniu .tgz dostaje się .tar i trzeba jeszcze raz to .tar rozpakować. Ale w większości poradników jest to napisane, a przynajmniej jaki folder trzeba wskazać w miflashu i jak powinien wyglądać po rozpakowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam 2 problemy z moim Redmi 3S (32GB ROM/3GB RAM/PL Distribution). Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera więc przystąpiłem do odblokowania na romie Global Stable. Co prawda może się to nie powieść, jednak po dłużym śledztwie twierdze, że nie jest to wina romu... a komputera który uparcie "widzi" urządzenie jako Kedacom USB Device. Próbowałem odinstalowywania (za każdym razem Kedacom) i wybrania sterownika z MiFlash'a (Winda nie instaluje go). Czy ktoś wie o co może chodzić?

 

Natomiast pomyślałem, że może być to problem z ROM'em i próbowałem zaflashować MIUI Developer. ROM Pobrałem z linku (pierwszy post, MIUI Global Dev - Redmi 3S), MiFlasha również z linku z pierwszego postu. Próbowałem uruchomić telefon w trybie download (przez menu serwisowe) jednak wtedy telefon automatycznie boot'uje się do systemu. Zauważyłem jednak, że MiFlash "widzi" go w trybie FastBoot. Czy mogę go flashować w trybie fastboot?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ooth napisał:

Pozwolę sobie Was zawołać: @Pepso94 @FromWP

Sytuacja wygląda tak, że po piątkowej aktualizacji nic się nie zmieniło, także postanowiłem wrzucić ten rom: http://en.miui.com/thread-284309-1-1.html. To rozwiązało wszystkie problem ze słuchawkami. Dzięki za pomoc :)

@FromWP ma rację, dosyć stary system i problemy mogą się jakieś pojawić, ale nie muszą. Wszystko się okaże po czasie. 

24 minuty temu, bazik33 napisał:

mam 2 problemy z moim Redmi 3S (32GB ROM/3GB RAM/PL Distribution). Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera więc przystąpiłem do odblokowania na romie Global Stable. Co prawda może się to nie powieść, jednak po dłużym śledztwie twierdze, że nie jest to wina romu... a komputera który uparcie "widzi" urządzenie jako Kedacom USB Device. Próbowałem odinstalowywania (za każdym razem Kedacom) i wybrania sterownika z MiFlash'a (Winda nie instaluje go). Czy ktoś wie o co może chodzić?

 

Natomiast pomyślałem, że może być to problem z ROM'em i próbowałem zaflashować MIUI Developer. ROM Pobrałem z linku (pierwszy post, MIUI Global Dev - Redmi 3S), MiFlasha również z linku z pierwszego postu. Próbowałem uruchomić telefon w trybie download (przez menu serwisowe) jednak wtedy telefon automatycznie boot'uje się do systemu. Zauważyłem jednak, że MiFlash "widzi" go w trybie FastBoot. Czy mogę go flashować w trybie fastboot?

Jak podłączasz telefon w trybie fastboot, to sprawdź komendą fastboot devices czy go widzi. Redmi 3s z menu serwisowego do download nie uruchomisz, musisz próbować przez skrypt w pierwszym poście, albo przez odpowiedni kabel. W trybie fastboot możesz flashować tylko wtedy kiedy masz odblokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konec ale Winda (próbowałem na 7 i, 10) się zawsze zapyta co chcesz zrobić. Na 10 stery z MiFlasha sięe nie instalują, na 7 instalują się (co prawda jako SAMSUNG USB Device (kategoria) i Android Bootloader Device - ale to chyba dlatego że na PC też mam stery SAMSUNG) ale MiUnlock nie rusza. Chyba zostało tylko flashowanie Global Dev :(

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

|||||

I mam jeszcze pytanie apropo flashowania ROMu Global Dev. Rozumiem, że MiFlash z pierwszego postu bez problemu działa, a ROM powinien mieć w nazwie fastboot? Bo mam zablokowany bootloader, a w trybie fastboot nie można flashować na zablokowanym bootloaderze. Ale w trybie download będzie wszystko ok?

Edytowane przez bazik33
dopisanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem Redmi 3S, niestety podczas flashowania (postępowałem według instrukcji z pierwszego posta) wystąpił error (0x80070008; Max buffer sector is 256). Teraz nie jestem w stanie włączyć download mode. Za pierwszym razem udało się to bez problemu. Czy jest jakiś sposób żeby wejść do tego trybu? Próbowałem tak jak za 1 razem, czy power + vol up i wybór z menu, minimal fastboot, no i kobinacja klawiszy vol up i down i podłączanie do kompa. Jestem w stanie wejść do trybu fastboot. Znalazłem też jeszcze metodę z deep flash cable ale jeszcze jej nie stosowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...