Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, FromWP napisał:

Zmusić go do przejścia w dowload i wgrać prawidłowy rom Miflashem. Najpierw do fastboota, potem z tego fastboota do download komendami, skryptem lub kablem deep flash. Napisano tony poradników o tym na tym forum.

Mógłbyś mi podesłać kolego linki do tych tematów, gdzie wytłumaczone jest jak to zrobić? Fastboot udaje mi się włączyć ale jest tylko logo ludzika naprawiającego robota i napis fastboot, teraz trzeba podłączyć go pod komputer z jakimś programem, czy jak wywołać możliwość pisania komend? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dowluk napisał:

Mógłbyś mi podesłać kolego linki do tych tematów, gdzie wytłumaczone jest jak to zrobić? Fastboot udaje mi się włączyć ale jest tylko logo ludzika naprawiającego robota i napis fastboot, teraz trzeba podłączyć go pod komputer z jakimś programem, czy jak wywołać możliwość pisania komend? 

Piszesz w tym wątku, na początku wszystko masz. Albo w toturialach, Albo tu :

 Ale najlepiej poszuka w dziale twojego telefonu. Jak masz fastboota to już połowa sukcesu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Odpal miflash 20160401, tel w tryb edl lub fastboot i daj refresh i poustawiaj sciezki do folderu z nazwa romu, do pliku flash_all.bat i na dole flash all zaznacz i daj flash.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

W poradniku jest napisane żeby telefon dać w trybie download, teraz dać w fastboot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę poszło ale zapomniałem zaznaczyć Flash all tylko jest Flash all except storge :v Jak się skończy to włączyć i flashować jeszcze raz ?

Dobra luz jak na razie wszystko działa, chociaż czuję lekkie przycinki. Dzięki wszystkim za pomoc :-D 

A właśnie teraz jak rozumiem mogę aktualizować z poziomu Aktualizacje w telefonie ?

Edytowane przez Waterloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś tak jak ja nie mógł wejść w tryb download w redmi 3s, a w Mi unlock wyskakiwał błąd przy 50% to trzeba w ustawieniach programistycznych włączyć debugowanie usb(także ustawienia bezpieczeństwa), zdjąć blokadę oem, oraz w mi unlock status kliknąć na unlock. Ja tak zrobiłem(nie wiem co dokładnie pomogło) i odblokowałem tel bez instalacji romu dev.

Edytowane przez dejw10
pytanie jest nie ważne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc

Zakupiłem właśnie Redmi 3s na AliExpress.  Ma on rom MIUI 8.1.4.0 STABLE (MALCNDI).  Podejrzewam,  jest to rom china stable. Ma on tylko język chiński i angielski (właściwie angielsko-chiński).  Chciałbym wgrać Global Dev z językiem polskim. 

Postępuję dokładnie zgodnie z instrukcją i nie moge wejść w ten cały tryb download.  Użuwam power i vol +,  jestem w tym menu ale jak wybieram download to telefon się po prostu uruchamia ponownie.  Niech mnie nikt nigdzie nie odsyła- siedzę nad tym od 6 godzin i BARDZO starałem się znaleźć rozwiązanie,  przeczytalem praktycznie cały ten temat i inne. Podobno od jakiejsc aktualizacji 7.3 nie mozna wejść w ten tryb (jakiś post acida w innym temacie) W tym romie nie mam nawet mozliwości wgrania sklepu play (nie uruchamia się jak zainstaluje z apk). 

 

Co mogę zrobić aby mieć polski język i wszystkie "europejskie udogodnienia" w tym telefonie zanim uzyskam zgode na odblokowanie bootloadera (już złożyłem wniosek)  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, Acian24 napisał:

Postępuję dokładnie zgodnie z instrukcją i nie moge wejść w ten cały tryb download.  Użuwam power i vol +,  jestem w tym menu ale jak wybieram download to telefon się po prostu uruchamia ponownie.

Spróbuj pozostałe metody:

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

DOWNLOAD / EDL

1.Poprzez menu serwisowe (vol+ i power), następnie wybieramy "download"

2.Trzymamy vol+ i vol- i podłączamy telefon do komputera.

3.Poprzez skrypt (przydatne jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot.

4.Poprzez kabel (przydatne przy ciężkich przypadkach, szczególnie 3S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś z serwisantów na forum odezwie się do Ciebie i za niewielką opłatę zaoferuje pomoc. Ale zrobienie kabelka Deep Flash to nic trudnego. Kupujesz kabelek usb w sklepie za 5-10 złotych, nożykiem do tapet delikatnie rozcinasz osłonkę, z dwóch żył, zgodnie ze schematem z wątku "zbrickowany telefon" i poradnika, ściągasz izolację i je łączysz. I gotowe. Oczywiście robisz to zawsze na własną odpowiedzialność, ale jak tu trafiłeś z takim pomysłem to pewnie dasz radę. Myślę, że najtrudniejsze może być ogarnięcie sterowników do flaszowania.

konec@Redmi 3S &Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.  Nie,  no jeżeli chodzi o sms odblokowanie bootloadera to juz wystąpiłem o zgodę i czekam na sms (aż taki noob nie jestem :)

 

Mam chyba rom china stable,  bez podróbek i smieci,  bo mogłem go zaktualizować w trybie OTA. Ale tam nawet angielski okraszony jest mnóstwem chińskich znaczków no i wszystkie usługi google są niedostępne :(

O ten bootloader tez się e boję bo z tego co widzę to też jest dużo problemów,  jakieś 50%,  itd. itd... 

Edytowane przez Acian24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.  Nie,  no jeżeli chodzi o sms odblokowanie bootloadera to juz wystąpiłem o zgodę i czekam na sms (aż taki noob nie jestem
 
Mam chyba rom china stable,  bez podróbek i smieci,  bo mogłem go zaktualizować w trybie OTA. Ale tam nawet angielski okraszony jest mnóstwem chińskich znaczków no i wszystkie usługi google są niedostępne
O ten bootloader tez się e boję bo z tego co widzę to też jest dużo problemów,  jakieś 50%,  itd. itd... 

Wina tych 50℅ leży po stronie sterowników tak jak napisał kolega@konec

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha,  udało się! .  Zaryzykowałem i zrobiłem ten kabelek ze sposobu 4. Udało się za 1-wszym razem :).  To jest mega proste,  po prostu bałem się,  że spierdziele sobie nowy telefon.  

Mam Global dev z językiem polskim 

Dla niezdecydowanych polecam ten sposób

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2016 o 15:17, wisniapl napisał:

W każdym poradniku pisze, że takie operacje to tylko na 64bit. 

W maju wgralem na Redmi 3 z zablokowanym BL FW. wersje 7.1.3.0. za pomoca MiFlash20151028 na Win8.1 32bit.

Teraz chialbym wgrac np. ido_xhdpi_global_images_6.12.23...  - develop.tgz

Czy brak Win 64bit jest juz przeszkoda, skoro na wersji 32bit poszlo bez problemu?

 

Po kliknieciu w linka ląduje na tej samej 51 str. tematu.A

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...