Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.12.2016 o 20:04, kargulzgor napisał:

 

Uruchamiamy tryb testowy. Uruchamiamy MiPhone. Podłączamy telefon do PC za pomocą kabla USB. Klikamy na telefonie w przycisk „download”, a w aplikacji przycisk „Refresh”. Po tym zabiegu telefon zostanie wykryty jako COM J

 

Robilem krok po kroku to co napisales, ale kiedy naciskam download telefon i tak sie restartuje, wiec jak ma go Miflash znalezc ?

 

Hey znalazłeś rozwiązanie dlaczego telefon resetujec Ci się po wciśnięciu download ?

@Redmi2 czy to wina zablokowanego trybu edl i zwyczajnie trzeba kombinować z prosba odblokowani a bootloadera (i dalsze kroki w tej metodzie)? 

Edytowane przez Wladziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać xiaomi.eu. .Próbowałem zmiany przez krok III z kompendium.

Wgrałem TWRP wg instrukcji, załączonym skryptem.

Pobrałem plik  xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_6.12.1_v8-6.0.zip wg punktu IV.

Wszystko poszło aż do punktu 7. Rozpoczęła się instalacja, ekran zatrzymał się na nazwie "MI Mi.com", po czym co około 2 minuty telefon zaczął sie restartować, i tak w kółko.

Wyłączyłem, teraz działa tylko TWRP (fasboot też działa), brak OS.

W backupie nie ma co wybrać, factory reset niemożliwy bo nie ma OS.

Nie wiem co dalej zrobić z tym zrobić? Mam zły plik .zip?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chab napisał:

Wyłączyłem, teraz działa tylko TWRP (fasboot też działa), brak OS.

W backupie nie ma co wybrać, factory reset niemożliwy bo nie ma OS.

Jak masz twrp to spróbuj jeszcze raz zainstalować. Factory reset to to samo co po prostu wipe (bez żadnych dodatkowych opcji) w twrp.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chab napisał:

Instalujac drugi raz mam taki błąd:

To chyba wgrałeś złe twrp i nic ci się nie instaluje, bo zadziałało zabezpieczenie w twrp przed wgraniem złego romu (prawdopodobnie dla Redmi3 bo ten nazywa się ido) Musi być land, tu masz do twojego: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823855

Albo masz inny telefon, Redmi 3 pro nie 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wladziu22 w moim przypadku żadna z metod nie zadzialala, nie mogłem włączyć trybu edl bo tel cały czas się resetowal. Sęk w tym że myślałem żeby odblokować bootloader trzeba wgrać rom global dev do czego był potrzebny edl. Nic z tych rzeczy. Odblokuj sobie normalnie bootloader potem wgraj twrp i jaki tam chcesz rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa RN3S int. 3/32. Jeden srebrny i jeden czarny.

Srebrny ma wersje miui 8 global 6.10.20 beta, a czarny miui 8 global 6.8.18 beta. 

Na czarnym tryb download czyli przejście do edl (czarny ekran) działa poprawnie.

Na srebrnym resetujec się tak jak opisal kolega wyżej. Próbowałem jeszcze poprzez fastboot przejsc komenda:

fastboot oem edl

Krzyczał że failed i że zablokowany edl.

@Redmi2 wymienione softy są "niesyfiaste" jak to określiłes?

@kargulzgor odblokowanie normalne to masz na myśli wysłanie prośby do xiaomi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki wam jestem szczęśliwym posiadaczem Miui 8 global 6.12.1 beta i mam już do was absolutnie ostatnie pytanie. Jak wyłączyć tę cholerna wibracje przy pisaniu. Kiedy wchodzę w język klawiatura głos nigdzie nie ma opcji wyłączenia. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Motaro napisał:

Kiedy wchodzę w język klawiatura głos nigdzie nie ma opcji wyłączenia.

1. Ustawienia ogóle dźwięki i wibracje, wibracje przy dotknięciu.

2. W ustawieniach klawiatury, nie wiem jakiej używasz, w googlowej jest w preferencjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromWP napisał:

To chyba wgrałeś złe twrp i nic ci się nie instaluje, bo zadziałało zabezpieczenie w twrp przed wgraniem złego romu (prawdopodobnie dla Redmi3 bo ten nazywa się ido) Musi być land, tu masz do twojego: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823855

Albo masz inny telefon, Redmi 3 pro nie 3s.

Spróbowałem z softem dla Redmi 3 pro a nie 3s i zadziałało. Kurcze, kupowałem Redmi 3S Pro a tu mam Redmi 3 Pro :), już nie wiem czym one się różnią bo bebechy widzę te same. To jeszcze ostatnie pytanie bo przeczytałem chyba cały wątek i nie znalazłem: Czy można na ten telefon wgrać Androida 6?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio coś narobiłem i teraz po trzykrotnym naciśnięciu ekranu wszystko mi się powiększa. Strasznie to wkurza, szczególnie gdy chce coś napisać lub wymazać klikając kilkakrotnie w to samo miejsce.
Jak to teraz wyłączyć, bo za cholere nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że 3S mojej dziewczyny nie chce wejść w tryb EDL. Próbowałem już wszystkiego sposobów: menu serwisowe, konsola adb, skrypt, kombinacja klawiszy i za każdym razem telefon zamiast przejść w ten tryb robi zwykłego reboota.

Telefon obecnie jest na Global dev(w takiej wersji przyszedł od Goldwaya) i chciałem jej zmienić na stable. Spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

 

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu

Witam, mam ogromny problem, siedzę dzisiaj nad wgraniem tego rooma cały dzień i lipa. Mam redmi 3 Pro. Wszystko robię jak tutaj przykazane. Najpierw chciałem odblokować bootloadera, ale dochodzi do 50% i błąd, więc postanowiłem wgrać room bez oblokowywania. No więc ściągnąłem Redmi 3S/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download , i robiłem krok po kroku doszedłem do 6 kroku i nie da się uruchomić telefonu w trybie download bo włącza mi się normalnie telefon mimo że wybieram DOWNLOAD, więc włączam tryb fastboota i znajduje telefon i klikam FLASH ALL i niestety od razu błąd...Załamka z tym. Proszę o pomoc.

 

 

123.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonAlex

zdecyduj się jaki masz telefon, bo napisałeś Redmi 3, czyli ido, a chcesz zainstalować ROM dla Redmi 3S, czyli land

błąd 50% to w większości przypadków bałagan w sterownikach (w tym poradniku jest opisane jak zrobić z nimi porządek https://miuipolska.pl/forum/topic/19518-podstawowe-pytania-i-odpowiedzi-podział-miui-edl-fastboot-twrp-odblokowanie-bootloadera-instalacja-miui-polskaxiaomieu-poradnik/)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonAlex

jeśli masz oficjalny ROM (stable czy dev) to wszystko powinno być ok, jeśli nie masz bałaganu w sterownikach albo robisz inaczej niż w kompedium, natomiast jeśli masz jakiś zmodyfikowany system to najpierw musisz zainstalować oficjalny system, jeśli przy tym wyskakuje błąd to znaczy, że masz kłopoty z komunikacją z komputerem (sterowniki, kable, gniazda usb) albo robisz inaczej niż w kompedium, poradnik z linku jest bardziej rozbudowaną wersją kompedium ze zdjęciami i wyjaśnieniami co, gdzie i jak, ale robiąc dokładnie według pierwszego postu z kompedium też powinno się udać

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, mam Redmi 3S standardowo z MIUI 7.8.21.8 (dużo syfów na nim), Android 6.0.1 i postanowiłem wgrać  Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download wg. instrukcji INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH w pierwszym poście na tej stronie. Flashowanie trwało ok 600s i na sam koniec w sekcji status pokazał się komunikat na czerwono  "Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)" . No nic, czekam sporo, nic się nie zmienia, więc uznalem że już proces sie zakończył. Odłączam telefon, włączam go a tu " Aby uruchomić Androida, wpisz hasło".   Nie mam pojęcia co teraz zrobić, nie wiem o jakie hasło chodzi. Jedyne zabezpieczenia jakie ustawialem na androidzie to czytnik linii papilarnych i gest na ekranie. Robiłem wszystko krok po kroku jak w instrukcji w pierwszym poście. Mam Win 10 64 bit. 

EDIT:  Dodatkowo jak teraz próbuję zainstalować jeszcze raz rom to po próbie wejścia w tryb download uruchamia się android za każdym razem (i prosi o hasło), próbowałem też skryptem - nie pomogło, nie da się wejść teraz w download... 

Edytowane przez fridayy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fridayy napisał:

Jedyne zabezpieczenia jakie ustawialem na androidzie to czytnik linii papilarnych i gest na ekranie. Robiłem wszystko krok po kroku jak w instrukcji w pierwszym poście. Mam Win 10 64 bit. 

To właśnie o to hasło najprawdopodobniej chodzi. Musisz wprowadzić kod odpowiadający gestowi na ekranie. Ten kod jest interpretowany jako ciąg liczb przy geście. Cyfry które trzeba wprowadzić odpowiadają punktom gestu według tego obrazka:

wzor.jpg

Google trochę niestety tu znowu namieszało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no, niestety wpisuję cyfry odpowiadajace po kolei ruchowi gestu ale ciągle "nieprawidlowe hasło" :/  Teraz pojawiło się to: "Ostrzeżenie: Twoje urządzenie zostanie wyczyszczone po 8 następnych nieudanych próbach odblokowania!"  Co to oznacza ? Jeśli wgrał się nowy rom no to i tak jest chyba wyczyszyczone, czy jeszcze jak 8 razy spróbuje to za 9 razem się normalnie włączy "na świeżo" i ustawię nowe hasło itd. ?

Edytowane przez fridayy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fridayy napisał:

czy jeszcze jak 8 razy spróbuje to za 9 razem się normalnie włączy "na świeżo" i ustawię nowe hasło itd. ?

Nie wiem ale wątpię, tu masz temat o tym, nie trenowałem, bo nie miałem tego problemu, sam musisz poczytać i znaleźć rozwiązanie. Koledzy z forum pisali że trzeba absurdalnie długo przytrzymać klawisz power, nie wiem czy to działa.

http://en.miui.com/thread-324522-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, FromWP napisał:

Nie wiem ale wątpię, tu masz temat o tym, nie trenowałem, bo nie miałem tego problemu, sam musisz poczytać i znaleźć rozwiązanie. Koledzy z forum pisali że trzeba absurdalnie długo przytrzymać klawisz power, nie wiem czy to działa.

http://en.miui.com/thread-324522-1-1.html

Hah w innym temacie na tej stronce ktoś rzucił rozwiązanie, wystarczyło wpisać to: 0000

Już mogę się cieszyć MIUI Global 8.1 bez żadnych śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fridayy napisał:

Hah w innym temacie na tej stronce ktoś rzucił rozwiązanie, wystarczyło wpisać to: 0000

Już mogę się cieszyć MIUI Global 8.1 bez żadnych śmieci

No to kolejny problem rozwiązałeś, tylko nie rozumiem dlaczego global Stable a nie dev który moim zdaniem jest lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy! 

Zacznę od tego, że posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 3 Pro i robiłem wszystko po kolei aż do punktu 9 z pierwszej części instrukcji, niestety telefon cały czas się ładuje (od 2h) (Ikonka mi i na dole przeskakujące 3 kropki). Wszystko niby przeszło pomyślnie, ale właśnie sprawdziłem logi z MiFlash i wygląda to nieciekawie (wrzuciłem na dropboxa, bo zajmuje ponad 4mb i nie chcę tu zaśmiecać) https://www.dropbox.com/s/rkkgngippzb3yyc/MiFlash-1482065329%40THEPC.log?dl=0.

Co zrobić w takiej sytuacji? 

Edytowane przez Dowluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...