Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Pepso94 napisał:

Czyli wszedł w edl ale sterownik trzeba doinstalować. W folderze MiFlash jest folder drivers i tam masz qualcomm, jak go zainstalujesz powinien ruszyć.

Właśnie problem w tym że nie ma u mnie tego folderu..

Ok, ściągnąłem miflash z innego źródła - są sterowniki, zainstalowałem, i.. komputer widzi telefon w COM10! właśnie flashuje Global Dev!

dam znać co dalej ;-)

miflashjfolder.JPG

Edytowane przez quaqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się włączyć telefonu..

Ok przytrzymałem baardzo długo power+VOL+ wszedłem w bootloader, starym sprawdzonym sposobem zrebootowałem telefon (klikając downlaod mode;) i czekam.. niby się coś przesuwa jak przy aktuzalizacji.

@FromWP

Edytowane przez quaqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę próbował.. na razie nie działa mi miui.com więc nie mam jak pobrać nawet..

Ogólnie na prawdę warto zrezygnować z globala (OTA) na rzecz xiaomi.eu? Są jakieś konkretne argumenty poza sentymentalnymi ;-)?

Edytowane przez quaqua
zly link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quaqua napisał:

Nie da się włączyć telefonu..

Ok przytrzymałem baardzo długo power+VOL+ wszedłem w bootloader, starym sprawdzonym sposobem zrebootowałem telefon (klikając downlaod mode;) i czekam.. niby się coś przesuwa jak przy aktuzalizacji.

@FromWP

No to się chyba uruchomi, daj znać, a jak nie to spróbuj z innym romem, ale chyba lepiej inną wersję global dev. Na razie serwery en.miui leżą tak że nie ściągniesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało wgrać global dev bo jest 6.11.3 w informacjach o systemie!

Ale za to jak próbuje odblokować bootloader to mówi mi że konto jest inne niż to na które jestem zalogowany w telefonie.. oni na prawdę potrafią życie utrudnić!

Screenshot_2016-11-09-21-15-02-212_com.android.settings.png

Niesamowite! Chyba się udało.. to teraz twrp, root i xiaomi.eu :o

succesunlock.JPG

Edytowane przez quaqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. Oczywiście najlepiej uruchomić program jako administrator i zalogować się numerkiem konta. U mnie problem rozwiązał program TunnelBear. Zainstalowałem go, po uruchomieniu wskazałem mu że ma się połączyć z Hong Kong SAR, włączyłem i o dziwo poszło. Nie zagłębiałem się o co chodzi z tym programem ale zadziałało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quaqua napisał:

Chyba się udało wgrać global dev bo jest 6.11.3 w informacjach o systemie!

Ale za to jak próbuje odblokować bootloader to mówi mi że konto jest inne niż to na które jestem zalogowany w telefonie.. oni na prawdę potrafią życie utrudnić!

No potrafią, ale to inni ich do tego zmuszają. Wcześniej czy później odblokujesz i już wiesz jak uruchomić edl.

To teraz się jeszcze przyznaj bez bicia co źle robiłeś z tym podłączaniem kabelka, bo to że już odblokowałeś bl zauważyłem.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

To teraz się jeszcze przyznaj bez bicia co źle robiłeś z tym podłączaniem kabelka, bo to że już odblokowałeś bl zauważyłem.

No nie miałem sterownika qhsusb_bulk zainstalowanego.. ;-) 

A już chciałem drugi kabelek rozcinać.. 

No i zainstalowałem TWRP, reboot recovery - poszło, reboot system -> stoi na logo MI.. nie wiem czy bootloop czy się jednak włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, quaqua napisał:

No i zainstalowałem TWRP, reboot recovery - poszło, reboot system -> stoi na logo MI.. nie wiem czy bootloop czy się jednak włączy

Reboot system to dopiero po wgraniu romu xiaomi.eu, jak uruchomisz na globalu to będzie zawsze bootloop albo zwis na Mi. Raczej sam się nie włączy, jeszcze raz Miflash chyba.

Ale teraz to możesz i w fastboot bo odblokowany i nie musi być flash all, tylko po tej operacji znowu twrp trzeba wgrywać i od razu rom eu bez rebootu do systemu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Reboot system to dopiero po wgraniu romu xiaomi.eu, jak uruchomisz na globalu to będzie zawsze bootloop albo zwis na Mi. Raczej sam się nie włączy, jeszcze raz Miflash chyba.

Tylko jak to teraz wyłączyć skoro ciągle się świeci logo MI a nic nie daje przytrzymanie power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, quaqua napisał:

Tylko jak to teraz wyłączyć skoro ciągle się świeci logo MI a nic nie daje przytrzymanie power?

To przytrzymaj ale bardzo dłuuuugo power. Przez moment będzie czarny ekran i w tym momencie vol- i power i powinien być w fastboot (trzeba mieć refleks). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam problem. Robiłem wszystko zgodnie z tutorialem. doszedłem do kroku z TWRP. Dokladnie do IV  4.Wipe-advenced wipe-zaznaczamy wszystko... I właśnie tutaj mam problem. Zaznaczyłem i wszystko i niestety po tym kroku zrebootowałem telefon.. I teraz nie mogę się w żaden sposób podłączyć do telefonu. System mi się nie uruchamia bo go usunąłem.. działa mi tryb tylko fastboot ale w twrp nie wykrywa mi mojego telefonu, wiec mam problem jak podłączyć się wgl do mojego telefonu żebym mógł na nim włączyć twrp. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam telefon redmi 3 pro i nie mogę sobie poradzić z aktualizacją. Wersja miui 8 global 6.10.27 (beta), odblokowany bootloader, root, twrp i su. Wcześniej aktualizacja działała. Telefon pobiera aktualizację Miui 6.11.10. Po restarcie wchodzi w TWRP i coś robi (jest chyba informacja o braku MD5). Następnie uruchamia się normalnie bez procesu aktualizacji (brak paska postępu aktualizacji) i po włączeniu otrzymuję komunikat aktualizacja nieudana. Prosze o pomoc w dokonaniu poprawnej aktualizacji, abym nie utracił dokumentów, zdjęć i ustawień systemowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Williusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem Global DEV.
niczego więcej próćż ROOTa nie potrzebuję

3.Czy jakiś rom ma roota?

Nie, fabrycznie aktualnie żaden rom nie ma roota @cukru "Oficjalny dev od Xiaomi ma roota, trzeba go tylko zainstalować z poziomu Panelu Sterowania."


nie mam apki Panel sterowania. moze ktoś wyciągnąć kto ma ROOT'a apkę i podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Chciałem "odświeżyć" sobie telefon przez Flash All. Bootloader odblokowany już dawno temu.
Za pomocą MiFlash'a wrzuciłem chiński Rom developer, następnie chciałem przejść do wgrania recovery TWRP, a tymczasem kiedy klikam te pare razy w pliczku "flash.bat" to wyskakuje mi komunikat "FAILED (remote unlock device to use this command)" no i telefon oczywiście nie uruchamia mi się w recovery...

Ktoś wie o co chodzi? Co tam znowu jest zablokowane? Bo ja nie mam już pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Wygrywając chiński Dev zablokował on bootloader. Musisz na nowo odblokować ale już tylko programem bez pisania o zgodę. I dopiero wgrać TWRP.

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk
 

Faktycznie, zgadza się. Zrobiłem jednak trochę inaczej tzn.: odblokowałem programem telefon, potem przez MiFlasha zrobiłem "Flash all" z ostatnim najbardziej aktualnym Romem developer. Czy telefon w ten sposób całkowicie się sformatował? Czy potrzeba jednak cofnąć do jakiejś "wczesniejszej/pierwotnej" wersji i dopiero potem wrzucić nowego Roma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zgadza się. Zrobiłem jednak trochę inaczej tzn.: odblokowałem programem telefon, potem przez MiFlasha zrobiłem "Flash all" z ostatnim najbardziej aktualnym Romem developer. Czy telefon w ten sposób całkowicie się sformatował? Czy potrzeba jednak cofnąć do jakiejś "wczesniejszej/pierwotnej" wersji i dopiero potem wrzucić nowego Roma?

Tak usunął wszystko, tak jak byś telefon wyjął dopiero z pudełka

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...