Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem ROM przez MiFlash na zablokowanym bootloaderze, chociaż później napotkałem kłopot podczas włączania telefonu, gdyż system żądał hasła, pomogła mi instrukcja która znalazłem wyżej ( przytrzymanie BARDZO długo 'power' podczas prośby o hasło). Następnie bez trudu odblokowałem bootloader, na wersji stabilnej się zacinało na 50 %.  Problem jest w tym ze w MIUI 8 Global nie mogę zalogować sie na konto google. Znalazłem informacje ze trzeba przejść na MIUI Polska, ale żeby to zrobić chciałem wgrać TWRP i tu pojawia się kolejny problem, robiąc wszystko według instrukcji skrypt kończy działanie i uruchamia sie PCSUITE a nie w trybie recovery. 
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie zrobiłem błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2016 o 08:50, MiD napisał:

spróbuj przytrzymać bardzo długo przycisk power na komunikacie o haśle

 

12 godzin temu, konrad_129 napisał:

Wgrałem ROM przez MiFlash na zablokowanym bootloaderze, chociaż później napotkałem kłopot podczas włączania telefonu, gdyż system żądał hasła, pomogła mi instrukcja która znalazłem wyżej ( przytrzymanie BARDZO długo 'power' podczas prośby o hasło). 

 

Mi po wgraniu ROMu w wersji DEV również android prosi o hasło, trzymam przycisk power wciśnięty do momentu ponownego włączenia telefonu ale po ponownym uruchomieniu dalej prosi o hasło. Powinienem trzymać dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odblokować telefon, wykorzystałem poradnik zamieszczony na tej stronie.

 

Edycja:

Ogromne podziękowania dla autora kompendium! Dzięki Tobie udało mi się wgrać MIUI, a walczyłem z tym na telefonie znajomej przez bardzo długi czas.

Moje spostrzeżenia: Podczas zdejmowania bootloadera ważne jest aby sprawdzić wersję sterownika w systemie ponieważ windows 10 nie instaluje automatycznie odpowiedniego drivera. Bez tego sterownika odblokowanie stawało mi ością w gardle na 50% pierwszego procesu. W TWRP po zainstalowaniu miui.eu pokazał mi się monit że telefon nie ma żadnego systemu. Dla pewności wgrałem po raz drugi miui, tym razem bez wipe i telefon zadziałał. Usługi google działają bardzo dobrz,e jednak przez pewien czas nie byłem w stanie wysyłać SMSów ani połączyć się z internetem mobilnym. Problem samoczynnie zniknął po jakimś czasie. Odłączyłem się od WiFI, zacząłem grzebać w konfiguracji internetu i jakoś zadziałało :)

 

Edytowane przez Meryler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie każdą metodą z poradnika, bo to z niego cytat... 

na Twoim miejscu powstrzymałbym się z cięciem, szczególnie jeśli nie masz żadnego wolnego

próbowałeś komendy - fastboot oem edl?

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem wolny kabel, działający - sprawdziłem - pociąłem poskręcałem założyłem izolację, -> NIC.

Nic się nie dzieje z telefonem po podłączeniu go kombinowanym kablem do komputera.

@MiD

Czyli sprawdziłem już wszystkie metody.. komendy próbowałem

Edytowane przez quaqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem zielony razem z czarnym.  Tak jak na obrazku 

IMG_20161109_191703.jpg

1 minutę temu, MiD napisał:

pytanie o nic dotyczyło bardziej kabla

Wiem, odpowiedziałem na pytanie edytując post i oznaczając Cię w nim.

" Nic się nie dzieje z telefonem po podłączeniu go kombinowanym kablem do komputera. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pepso94 napisał:

Mi czarny z zielonym nie zadziałał, tylko czarny z białym, wtedy był dźwięk podłączenia telefonu do komputera, zmieniłem na normalny kabel i poszło w edl

Zamieniłem kabelki, i zrobiłem tak jak napisałeś czyli biały z czarnym, reakcja jest taka: telefon wibruje, pokazuje się ładująca się bateria na ekranie potem logo mi i sytuacja się powtarza, i tak w kółko... 

Mój telefon chyba nie ma tego download modu po prostu.. nie wiem co myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quaqua Miałem podobną sytuację, cały czas logo Mi, nie mogłem wejść w tryb edl, tak jakby go w ogóle nie było. Desperacko naciskałem wszystkie przyciski aż się telefon wyłączył i wtedy kabel wymusił edl. Jak to nie pomaga to zostaje chyba serwis. Można zainstalować przez fastboot, ale do tego trzeba mieć odblokowany bootloader i być zalogowany w telefonie na konto Xiaomi.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pepso94 napisał:

@quaqua Miałem podobną sytuację, cały czas logo Mi, nie mogłem wejść w tryb edl, tak jakby go w ogóle nie było. Desperacko naciskałem wszystkie przyciski aż się telefon wyłączył i wtedy kabel wymusił edl. Jak to nie pomaga to zostaje chyba serwis 

Spróbowałem metody desperackiego wciskania guzików, i doprowadziłem do tego że na ekranie wyświetla się telefon z kablem tak jak na obrazku;

Unlock-Redmi-Note-3-Bootloader.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, quaqua napisał:

Spróbowałem metody desperackiego wciskania guzików, i doprowadziłem do tego że na ekranie wyświetla się telefon z kablem tak jak na obrazku;

Unlock-Redmi-Note-3-Bootloader.jpg

Kolego a jaki ty masz telefon? Bo ten na obrazku to nie jest Redmi 3s, wygląda na Redmi Note 3!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quaqua napisał:

Chyba nie o to Ci chodziło, ale nie zrozumiałem Twojego posta..

No pewnie że nie o to. Telefon podłączasz przerobionym kabelkiem wyłączony, powinien zostać czarny ekran.  Wtedy podłączasz normalny kabel i Miflash powinien go zobaczyć pod portem com (jak klikniesz odśwież).

Albo podłączasz go w trybie fastboot i przytrzymujesz power (długo) i też po chwili powinien być czarny ekran, zmieniasz kabel na normalny i flashujesz.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Jak są skręcone te dwa kable to nie powinien się uruchamiać do systemu. Chyba, że w każdym kablu mogą to być inne kolory chociaż ja na różnych poradnikach widziałem tylko czarny z zielonym i czarny z białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quaqua napisał:

No to tak robię właśnie..

Telefon nie może nie mieć trybu edl. Co najwyżej źle ci się zainstalowały sterowniki i nie widzi go w tym trybie komputer. Jakby się zaczął ładować podłączony (wyłączony) do komputera to to by było nic i znaczyło by że kabel nie działa. Twój pierwszy sposób połączenia zielonego z czarnym powinien zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

 Jakby się zaczął ładować podłączony (wyłączony) do komputera to to by było nic i znaczyło by że kabel nie działa.

No właśnie.. tym bardziej że po całej procedurze: podłączeniu modyfikowanego kabla, odczekaniu 10 sekund,podłączeniu normalnym kablem telefonu nie mogę zwyczajnie włączyć muszę przytrzymać VOL+ i POWER kilka sekund..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quaqua napisał:

No właśnie.. tym bardziej że po całej procedurze: podłączeniu modyfikowanego kabla, odczekaniu 10 sekund,podłączeniu normalnym kablem telefonu nie mogę zwyczajnie włączyć muszę przytrzymać VOL+ i POWER kilka sekund..

Bo nie trzeba go wtedy włączać, tylko flashować w takim stanie. Jak chcesz wyjść z trybu download, to odłączasz kabel i długo przytrzymujesz sam power, dłużej niż 10 sekund chyba trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pepso94 napisał:

Zobacz czy jest rozpoznawany w menadżerze urządzeń, być może trzeba mu ręcznie sterownik zainstalować.

W normalnym trybie przy włączonym telefonie widzi ADB normalnie, prawidłowo

natomiast po kombinacji z przekładaniem kabli (najpierw kombinowany cięty, czarny z zielonym razem) potem cały, normalny kabel:

Jest tak:

downloadmodesterowink.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...