Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, FromWP napisał:

Odinstaluj sterownik pod którym się zgłasza telefon w trybie fastboot, zresetuj komputer i podłącz ponownie telefon w fastboot żeby ponownie zainstalował sterownik. U mnie pomogło. Najlepiej instalować twrp ręcznie komendami i jak po wydaniu komendy fastboot device znajdzie podłączony telefon to powinno zadziałać. Jak będzie waiting for device pomimo podłączonego w trybie fastboot, trzeba nadal kombinować ze sterownikami.

U mnie działa prawidłowo pod Win10 z takim sterownikiem:

sterownik fastboot.JPG

spawdżcie jaka wersja tego sterownika Wam się instaluje, na wersji 11 nie działą, trzeba wybrać v.7 - więcej tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Niestety u każdego inaczej u mnie na tej wersji działa, sprawdziłem przed chwilą:

sterownikfastboot.JPG

U mnie też jest wersja 11. Nie da się wybrać żadnej innej. Jednak koniec końcem zabawa ze sterownikami spowodowała, że skrypt @jarekm95 wykrył telefon. Problem jednak pozostał. Po uruchomieniu skryptu telefon zwyczajnie się restartuje i uruchamia się system. :(

Próbowałem też ręcznie wejść do trybu download (po tej operacji ze skryptem). Nie da się.

Dobrze, że noc jest długa... ;)

 

download1.PNG

download2.PNG

No dobrze..czasami warto się zresetować samemu. Skoro telefon był już widoczny dla Jarkowego skryptu...ponownie uruchomiłem mi unlock...i TADAM. Telefon jest odblokowany mimo, że nie mogę wejść w "download".

Rozumiem, że mogę śmiało przystąpić do wgrywania twrp. W razie sukcesu - instaluję rom EU i jestem w domu. Dobrze myślę?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, miszku napisał:

Dobrze, że noc jest długa... ;)

Wejście do download to oddzielny problem i skryptem tu się raczej nie uda, ale powinno ci się udać odblokować bl w Miunlocku jak już widzi telefon w fastboot. Staje na 50% nawet jak nie podłączysz telefonu, jak go nie widzi to tak pokazuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Wejście do download to oddzielny problem i skryptem tu się raczej nie uda, ale powinno ci się udać odblokować bl w Miunlocku jak już widzi telefon w fastboot. Staje na 50% nawet jak nie podłączysz telefonu, jak go nie widzi to tak pokazuje.

TO właśnie zrobiłem. Udało się. Dopisałem do poprzedniego posta..nie chciałęm spamować ;) Za moment wgrywam twrp i rom eu. Dam znać czy poszło. Póki co dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FromWP napisał:

Wejście do download to oddzielny problem i skryptem tu się raczej nie uda, ale powinno ci się udać odblokować bl w Miunlocku jak już widzi telefon w fastboot. Staje na 50% nawet jak nie podłączysz telefonu, jak go nie widzi to tak pokazuje.

TWRP wgrany. Rom zainstalowany. Root z poziomu TWRP wgrany. Już kropeczki lecą pod logiem..więc raczej będzie dobrze.

Ciekawe czy po instalacji tego romu wróci możliwość uruchomienia trybu download, a jeśłi nie to czy kiedyś tego pożałuję ;)

 

Póki co dzięki za pomoc

Miłego weekendu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miszku napisał:

Ciekawe czy po instalacji tego romu wróci możliwość uruchomienia trybu download, a jeśłi nie to czy kiedyś tego pożałuję ;)

Teraz to to ma już mniejsze znaczenie, działa ci fastboot, jak będziesz chciał wgrać coś Miflashem to wgrasz w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, instalowałem według tego poradnika najnowszy ROM MIUIGlobal Dev do mojego Xiaomi Redmi 3S (zainstalowany był Miui Global 7.3.10.0.0 Stabilny) i pod koniec instalacji MiFlash wystąpił błąd na czerwono, że nie można czegoś zainstalować/rozpakować. 

Teraz gdy próbuję włączyć system/ tryb download na każdy sposób,  włącza się telefon i mam podać hasło do odblokowania androida, którego nie ustawiałem. Pomocy, co robić???

PS: BL nie jest odblokowany, tryb Flashboot działa.

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to to ma już mniejsze znaczenie, działa ci fastboot, jak będziesz chciał wgrać coś Miflashem to wgrasz w trybie fastboot.

Wszystko działa jak należy. Zarówno ostatni miui eu jak i tryb download ️. Pomyśleć, że tyle problemów w zasadzie.. Chyba przez sterownik. Heh.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Mam problem, instalowałem według tego poradnika najnowszy ROM MIUIGlobal Dev do mojego Xiaomi Redmi 3S (zainstalowany był Miui Global 7.3.10.0.0 Stabilny) i pod koniec instalacji MiFlash wystąpił błąd na czerwono, że nie można czegoś zainstalować/rozpakować. 
Teraz gdy próbuję włączyć system/ tryb download na każdy sposób,  włącza się telefon i mam podać hasło do odblokowania androida, którego nie ustawiałem. Pomocy, co robić???
PS: BL nie jest odblokowany, tryb Flashboot działa.

Kolego, zerknij proszę parę postów wyżej. Wczoraj miałem podobny problem. Co prawda system nie prosił o hasło ale... Poczytaj. Wydaje mi się, że koniec końcem pomogło mi ponowne zainstalowanie sterownika urządzenia. Usunąłem w menadżerze urządzeń sterowniki w trybie fastboot. Reset komputera, skrypt Jarka, ponowne podłączenie tel. Pozniej bootloader dał się bez problemu odblokować i wgrałem twrp. Oczywiście zakładam, ze tak jak u mnie wersja dev wygrała się mimo błędu, który wywalił miflash.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miszkuCzytałem, ale ja chcę wgrać wersję Global więc nie muszę się bawić w TWRP. Nie znam się na tyle oraz nie chcę narobić nieodwracalnego bigosu. Proszę jakiegoś starszego użytkownika aby powiedział mi co mam teraz zrobić. Jeśli obejdę to hasło którym muszę odblokować tel/tryb download to już sobie poradzę.

PS: Już mam na skrzynce ofertę płatnej "Pomocy" - z wysyłką telefonu :]

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kobe720 napisał:

@miszkuCzytałem, ale ja chcę wgrać wersję Global więc nie muszę się bawić w TWRP. Nie znam się na tyle oraz nie chcę narobić nieodwracalnego bigosu. Proszę jakiegoś starszego użytkownika aby powiedział mi co mam teraz zrobić. Jeśli obejdę to hasło którym muszę odblokować tel/tryb download to już sobie poradzę.

PS: Już mam na skrzynce ofertę płatnej "Pomocy" - z wysyłką telefonu :]

spróbuj przytrzymać bardzo długo przycisk power na komunikacie o haśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobe720 na szczęście w bezpiecznej od Ciebie odległości...

jeśli wszystko działa to działa, najwyżej możesz sprawdzić w informacjach o telefonie czy masz nowy soft czy stary

niestety kłopot wejściem w tryb download jest ostatnio dość częsty, wystarczy poszukać wątków o problemach z aktualizacja, próbowałeś wszystkich metod z kompendium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MiD żartowałem tylko :], ROM jest wgrany taki co chciałem. A pytanie jeśli dostanę aktualizację to cały ROM się pobiera i nadpisuje czy tylko wybrane fragmenty, które mają poprawki???? Bo jeśli cały to po takiej udanej aktualizacji miałbym pewność, że wszystko się dobrze zainstalowało.

PS: Z wejściem w tryb download kiedy indziej będę próbował, na razie mam dość "wrażeń".

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kobe720 napisał:

@MiD żartowałem tylko :], ROM jest wgrany taki co chciałem. A pytanie jeśli dostanę aktualizację to cały ROM się pobiera i nadpisuje czy tylko wybrane fragmenty, które mają poprawki???? Bo jeśli cały to po takiej udanej aktualizacji miałbym pewność, że wszystko się dobrze zainstalowało.

PS: Z wejściem w tryb download kiedy indziej będę próbował, na razie mam dość "wrażeń".

to już musisz poczekać na kogoś kto używał/a dłużej, zajrzyj do ustawień aktualizacji, chyba standardowo aktualizowane są tylko elementy zmienione koło kilkadziesiąt MB, zawsze możesz wejść na stronę en.miui i sciągnąć cały plik zip na telefon i wtedy zrobić aktualizację z pliku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, aktualizacje są z reguły przyrostowe po kilkadziesiąt Mb, można pobrać całą paczkę samemu i próbować aktualizacji z pliku. Aczkolwiek w 3s w najnowszych romach global nawet to potrafi szwankować i nie chce się aktualizować z pliku.

9 godzin temu, kobe720 napisał:

PS: BL nie jest odblokowany, tryb Flashboot działa.

Raczej nie ma takiej opcji jak piszesz o Fastboot, chyba że ktoś przed tobą go odblokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP  Ja miałem jakiś dziwny ROM Miui Global 7.3.10.0.0 (telefon kupiony na Banggood), wcześniej chciałem odblokować BL bo korzystałem z poradnika na stronie głównej, ale skończyłem na tym, że dostałem SMS-a ze zgodą. Potem mi ktoś napisał, że lepiej skorzystać z tej instrukcji. Fastboot działa bo jak podłączyłem do kompa to program MiFlesh rozpoznawał telefon (ponowna chęć wgrania ROM-u z marszu powodowała błąd krytyczny) tak samo na ekranie pokazywało, że telefon jest podłączony do PC.

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kobe720 napisał:

@FromWPFastboot działa bo jak podłączyłem do kompa to program MiFlesh rozpoznawał telefon (ponowna chęć wgrania ROM-u z marszu powodowała błąd krytyczny) tak samo na ekranie pokazywało, że telefon jest podłączony do PC.

Przy zablokowanym bl telefon jest wykrywany przez komputer i Miflasha, tylko nie można niczego wgrać, u ciebie się wgrało. Można to sprawdzić w opcjach programistycznych, dodali info o stanie bl, będziesz wiedział na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FromWP napisał:

Przy zablokowanym bl telefon jest wykrywany przez komputer i Miflasha, tylko nie można niczego wgrać, u ciebie się wgrało. Można to sprawdzić w opcjach programistycznych, dodali info o stanie bl, będziesz wiedział na pewno. 

Ale wgrywanie było według poradnika i tryb download działał, wgrałem rom Global dev, tylko na końcu wystąpił błąd. Tak samo jest tam napisane, że tym sposobem nie musimy mieć odblokowanego BL aby wgrać nowy ROM.

PS: Wieczorem będę dalej kombinował.

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, FromWP napisał:

Ok czyli masz zablokowany, a napisałeś że fastboot działa w sensie że komputer go wykrywa. Jak tak to możesz sobie odblokować, niczym to nie grozi, a w razie problemów fastboot będzie działać. 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jeśli odblokuję BL to będę mógł powtórzyć całą procedurę, wgrywając ten sam ROM przez tryb Fastboot??? (bez używania trybu download)

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2016-11-05-17-29-17_com.android.settings.png

Dzień dobry! Od dłuższego czasu zaczelam śledzić forum i stronę i przymierzać się do zakupu pierwszego xiaomi. Tak się stało że telefon, który używałam padlbz dnia na dzień i przyspieszył moja decyzję. Od czwartku jestem posiadaczką redmi 3 pro. Ze względu na potrzebę i na to że jestem noobem kupiłam go na Allegro. Sprawdzilam wg instrukcji że mam Miui Polska (wiosnę zaraz screena) i mam pytanie czy jest to na pewno oryginalna wersja (nie jakiś syf) i czy mogę już po prostu zacząć używać telefonu czy powinnam coś jeszcze zrobić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. (Nie potrzebuje jakiś super zaawansowanych ustawień itp. zależy mi tylko na tym by telefon sprawnie działał przez jak najdłuższy czas)

 

A i jeszcze drugie pytanie - chciałam sprawdzić oryginalność mojego telefonu postepowalam wg instrukcji z forum (wpisywanie imei i s/n na stronie internetowej) ale niestety poleglam na przepisywaniu chińskich znaczków :( czy ktoś ma jakiś sposób by to obejść? 

Screenshot_2016-11-05-17-29-31_com.android.settings.png

Edytowane przez Salamandra
Wstawienie zdjec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Salamandra napisał:

A i jeszcze drugie pytanie - chciałam sprawdzić oryginalność mojego telefonu postepowalam wg instrukcji z forum (wpisywanie imei i s/n na stronie internetowej) ale niestety poleglam na przepisywaniu chińskich znaczków :( czy ktoś ma jakiś sposób by to obejść? 

Trudno powiedzieć czy to naprawdę rom Miuipolska/eu. Była taka wersja ale z powodu problemów z usługami googla i innymi rzeczami szybko zniknęła z serwerów. Ja bym poczytał kompendium wiedzy i spróbował zainstalować chociażby rom global dev. Z oryginalnością to bym sobie darował, chyba jeszcze nikt podróby Redmi 3 Pro nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Odblokowałem BL i próbowałem instalować ROM przez tryb Fastboot, niby coś się instalowało ale zupełnie inaczej niż poprzednio w końcu podczas tej instalacji telefon sam się włączył i musiałem przejść przez ekrany startowe. Ale to nie ważne, chyba przez odblokowany BL zaczął działać tryb download i próbowałem jeszcze raz przez niego zainstalować ROM i znów wyskoczył ten sam błąd co za pierwszym razem. Nazwa błędu:

"Nie można odnaleźć określonego pliku 0x80070002 Max Buffer sector is 256"

Mi się wydaje, że to już gdzieś widziałem i to jakiś błąd Windowsa. Prawdopodobnie coś z oprogramowaniem .Net framework 3.5, które nie chce się na moim systemie zainstalować.

Telefon działa dobrze więc na razie odpuszczam i testuję, tryb download też działa normalnie.

Edytowane przez kobe720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru - dziękuję za wskazówkę, zrobiłam tak jak napisałeś pojawił się telefon z kabelkiem na chwilę a potem telefon wyłączył się i włączył na nowo.

Rozumiem, ze jeśli chcę zainstalować rom global dev tak jak radził FromWP to wypełniam tylko ten punkt:   I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze)

i dalej już się niczym nie przejmuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja. Dzisiaj dostałem R3s Prime International, wgrywałem china dev do odblokowania BL, podłaczam tel, wyskakuje "katastrofalny błąd"i zastopowało flashowanie, odchodzę od komputera ale zostawiam podłączony tel, wracam, odłączam od PC, włączam a tam wgrany china dev :o (na pewno było miui 7.5).

Bardziej porytego flashtoola jeszcze nie miałem.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...