Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, fredek napisał:

Aby odblokować bootloader telefon musiał być w trybie fastboot i komputer musiał go prawidłowo wykrywać, pytanie co się zmieniło?

Właśnie o to chodzi, że nic. Program do odblokowywania wykrył telefon zaraz po podpięciu i można było wcisną Unlock, a potem 3 zielone ptaszki. Telefon odpiąłem, zobaczyłem czy system startuje (włączył się), ponownie go wyłączyłem, uruchomiłem fastboot, podpiąłem telefon i zapuściłem skrypt - tu już bez sukcesu. W menedżerze urządzeń 3S pojawia się jako Kedacom USB Device -> Android Bootloader Interface. Stery od Google. Instalowałem też pakiet MI PC Suite, ale nic to nie pomogło.

Oczywiście wszystko powyżej robione było na Windows 10. Na XP spróbowałem jak już nie wiedziałem co robić.

 

EDIT

Poszło! Wywaliłem wszystkie stery od Google, jakie znalazłem, zrestartowałem laptop i podpiąłem telefon w trybie fastboot. Pojawił się jako Kedacom USB Device -> Android Bootloader Interface, ale tym razem skrypt wykrył go i TWRP poszło.

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz wrzucam modyfikowane oprogramowanie, wcześniej Samsung, LG. Ale z Xiaomi nie mogłem się na początku połapać gdy korzystałem z tego poradnika głównego dla wszystkich telefonów. Dzięki temu poradnikowi przejście z chińskiego romu na Miui Polska oraz późniejsze zrobienie roota jest banalnie proste. Świetna porada mam nadzieję że nie będę żałował tego telefonu  :)  Świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Barticf napisał:

Do Root Global, zrobi ktoś reupload tej paczki https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuX2h5MHZYZjMwTUU  ?

Wystarczy kliknąć w strzałeczkę na górze po prawej i przeniesie cię do cytowanego postu, tam link działa, cytat był wklejony ze starym złym plikiem który usunąłem. Tu masz post i działający link

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.
Jestem NOWY , jakieś pojęcie mam, od lat modyfikowałem SONY, jakieś nawet funkcje pełniłem na innym forum
mniejsza z tym teraz jestem Świeżak, więc pytam

telefon jak w profilu, kupiony od firmy z PL

Wersja MIUI  : Miui by xiaomi.eu7,3 aktualnie , wersja stabilna oczywiście

Wiele nie potrzebuję, na razie zadowolę się zrootowaniem urządzenia. czy na  tej wersji mogę tego dokonać?
CZYTAŁEM 1WSZY przypięty post, myślę,iż rozumiem, ale wolę się upewnić.

Co po kolei robić aby zrootować urządzenie?
+dymki z messengera :<  niby pływające okienka zaznaczone ,ale po kliknięciu z belki monitu o nowej wiadomości nie wchodzi mi w aplikację, muszę z listy ręcznie patrzeć
 

 

Edytowane przez kornflejks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kornflejks Być może uda się po prostu wrzucić tę paczkę przez TWRP https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip oczywiście przed wgraniem zalecam backup w TWRP.

@FUNKY Kopia zapasowa MIUI: ustawienia - dodatkowe ustawienia - kopia i kasowanie danych.

TWRP: wchodzisz w TWRP - zakładka przywróć/restore - wybierasz pamięć na której zapisałeś kopię - wybierasz odpowiedni folder i przywracasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru twrp nie posiadam jeszcze,  wgrać to z 1wszego posta w tym temacie?, potem zbaczę czy paczkę zipa uda się z ROOTem dograc. w sumie tyle mnie póki co zadowoli :)
Oczywiście jak w każdym urządzeniu po takich kombinacjach GW do kosza chyba że przywrócę stocka ?:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jest możliwość ewentualnego zablokowania BL , tak żeby wnikliwy serwisant nie dojrzał tego - nie ma tutaj jakiś kluczy DRM jak w SONY czy flagi knox samsungowej czy innego odpowiednika flashowań?

Albo inaczej tez spytam.
Jakiś hmmm stockowe RECOVERY xiaomi posaida? lub czy tymi programami poprzez kompa ewentualnie można wgrać jakiś ROM z ROOTem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się duuuużo prościej jak się okazuje. aplikacja KingRoot spełniła swoje zadanie. Systemowy klient poczty np już odinstalowany :)

dzięki za pomoc, tam podziękwania oczywiście za interesowanie na bieżąco lecą.
Co do wgrywań czegokolwiek to pewnie po świętach się pobawię, bo dymki messengera nie chcą działać nawet po zastosowaniu porady z 1wszego posta tego tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przy robie odblokowania wywyala mi omunikat no need to unlock this device. Co mam zrobic, Czy jak nie uda sie odblokowac to moge jakos wlaczyc tel bo teraz caly czas fast boot ?

Czyli masz odblokowany bootloader. Przytrzymaj dłużej Power i się uruchomi normalnie

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na tym etapie wgrywanie romu xiaomi.eu:  7.Telefon się zresetuje i uruchomi z nowym systemem (pierwsze uruchomienie trwa długo, nawet pół godziny! jeśli widzisz migające kropki lub pasek postępu to czekaj cierpliwie) . Jednak uruchomienie tel wyglada tak ze pokazuje sie poczatkowy znaczek xiaomi i znika i nic sie nie dzieje, co mam zrobic? Wyglada na to ze jestem w sytuuacji ze nie mam zadnego softu, TWRP tez nie moge teraz wgrac, jedyne co moge zrobic to wejsc w fastboot. :(  Czy da sie zainstalowac jakos podstawowy soft z trybu fast boot? 

Edytowane przez blackops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackops napisał:

witam, pomoze ktos? Mam uceglony telefon, czy da sie cos zrobic w tej sytuacji w miflashu mi nie widzi fona niestety

FAQ, kompedium wiedzy 3/3S i dzial tutoriale

w tutorialach znajdź wątek o odblokowywaniu bootladera, tam na stronach 60-62 jest opisana zabawa ze sterownikami, poźniej powinno być z górki skoro masz tryb fastboot

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...