Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, jarekm95 napisał:

O ile mnie pamięć nie myli, to jak jesteśmy na oficjalnym sofcie to można przechodzić między stable a dev normalnie wgrywając zipa przez updater.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie myli cię,tak zawsze to działało, ale tu niestety nie chciało, a stable był oryginalny, sam się wgrał przez ota. Trzy razy ściągałem zip-a myśląc że może coś poszło nie tak, straciłem cierpliwość i wgrałem fastboota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szlag mnie już trafia, nie mogę pieprzonego bootloadera odblokować, zgodę od Miui dostałem ale na oryginalnie wgranym romie stable się nie dało, MiFlash staje na 50%, więc wgrałem 6.9.29 Beta no i jest to samo a do tego bluetooth nie działa prawidłowo, nie da się sparować z żadnym urządzeniem, ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy na xiaomi.eu dziala przelavczanie sieci bo na global beta kuleje tel redmi 3s.czesto gesto poza 4g wskakuje E i nie ma neta. Nie umie tez wrocic do 4g.trzeba tel restartowac.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka




Jest problem, zgłoszony na oficjalnym forum. Rozwiązanie to włożyć drugą kartę SIM. Wtedy działa dobrze. Bug software.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wgrać na swojego Redmi 3s roma global dev. Po wielu nieudanych próbach rozpoczęcia procesu flashowania, udało się w końcu uruchomić proces. Niestety samo flashowanie trwa już około 60 minut. Czy można odłączyć telefon i uruchomić ponownie proces flashowania bez obawy, że telefon ulegnie uszkodzeniu? 

2016-10-16 21_10_34-Forum MIUIPolska.pl _ System MIUI, urządzenia Xiaomi, Poradniki i Aktualności.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, winneotu napisał:

Postanowiłem wgrać na swojego Redmi 3s roma global dev. Po wielu nieudanych próbach rozpoczęcia procesu flashowania, udało się w końcu uruchomić proces. Niestety samo flashowanie trwa już około 60 minut. Czy można odłączyć telefon i uruchomić ponownie proces flashowania bez obawy, że telefon ulegnie uszkodzeniu? 

Dobrze to nie wygląda, u mnie na 3s z tym samym Miflashem trwało około 170 sekund. Nie bardzo wiem co ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Poczekaj ze 30 minut na logu mi, ale skoro nie dokonczył flashowac to mysle ze nie pojdzie dalej.

Czy dokonczyl i dopiero przytrzymales power? Jak dokonczył i dopiero power to czekaj na mi( moze to byc do 30 minut)

Jesli po power dokonczył to

Sprobój jeszcze raz miflasha.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

W pewnym momencie proces się "zwiesił" i dopiero wtedy przytrzymałem power, a następnie proces nagle przyspieszył i otrzmałem komunikat "Operacja ukończona pomyślnie". W miflash nie jest obecnie wykrywany. Można jedynie wejść do trybu Fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Redmi2 napisał:

A e trybie fastboot nie wykrywa go?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Komputer wykrywa, Miflash nie

Czekałem 25 minut na ekranie MI i niestety nic się nie działo. Zauważyłem, że obecnie jest wygrywany przez Miflash w trybie Fastboot. Czy próbować flashować mojego redmi w tym trybie? 

Edytowane przez winneotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bootloader w moim Redmi (od wysłania zgłoszenia do uzyskania zgody minęło całe 10 minut 8-)). Czy mogę od razu wgrywać rom od xiaomi.eu wg. procedury: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ?

Kolego, możesz mi napisać na priv jakie pytanie im zadałeś? Konkretnie co napisałeś do Xiaomi by odblokować bootloader?

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tutaj kilka razy poruszany problem braku LTE na niektórych sieciach...szczególnie u Plusa. Przypomnę, że jeśli jesteśmy w zasięgu sieci, mamy odpowiednio skonfigurowany telefon (APN), próbowaliśmy już bez powodzenia uruchomić LTE za pomocą kodu oraz posiadamy taryfę, która umożliwia odbiór LTE (niektóre nie mają), to wtedy problemy leżą bardzo często wyłącznie po stronie operatora. Tak było w moim przypadku, no a w podobnej sytuacji jest mnóstwo osób korzystających z usług w.w.operatora. Co ciekawe, poprzez infolinię pracownicy Plusa nie potrafią rozwiązać problemu, sugerują, że nie ma się odpowiedniego telefonu, karty sim itp, ale wystarczyło, że napisałem na forum w oficjalnym dziale i w ciągu jednego dnia uruchomiono mi LTE.

Po pozytywnym załatwieniu sprawy zapytałem o przyczynę, ale uzyskałem dyplomatyczną odpowiedź, co w moim przekonaniu potwierdza tylko fakt, że mają jakieś problemy techniczne po swojej stronie. Tak więc zanim zaczniecie szukać przyczyny w MIUI, to najpierw "uderzajcie" do operatora.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Redmi2 napisał:


Co na redmi note 2? Redmi note 2 nie ma blokowanego btl, postepuj zgodnie z instrukcja instalacji na miuipolska.pl dla redmi note 2.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Jak byś mógł to napisz mi w punktach co mam zrobić żeby mieć najnowszą wersję bo w ogóle się na tym nie znam a nie chcę niczego zepsuć. Mam taką jak na screnie

Screenshot_2016-10-19-12-42-04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to napisz mi w punktach co mam zrobić żeby mieć najnowszą wersję bo w ogóle się na tym nie znam a nie chcę niczego zepsuć. Mam taką jak na screnie
Screenshot_2016-10-19-12-42-04.png

Kolego masz syfiasty rom, więc musisz wgrać któryś oficjalny z en.miui.com, a proponuję zacząć tą przygodę w dziale swojego telefonu, gdzie pewnie jest poradnik krok po kroku

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LEvEL napisał:

Wkleiłem złą nazwę Romu, chodzi o tą ido_xhdpi_global_images_6.10.13_20160805.0000.29_5.1_global_dc3c07ea87.tgz

Miflashem możesz na każdy rom wgrać, również przy zablokowanym bl, byle by to był rom do twojego telefonu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grzegorz.lki napisał:


Kolego masz syfiasty rom, więc musisz wgrać któryś oficjalny z en.miui.com, a proponuję zacząć tą przygodę w dziale swojego telefonu, gdzie pewnie jest poradnik krok po kroku

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk
 

Jak to zrobię z tej strony to będę mógł później wybrać język polski menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FUNKY napisał:

Jak mam miui 7 to muszę pobrać wersję na nią czy mogę 8 i się wtedy zaktualizuje? Jeszcze jedno pytanie, czy jak będę chciał już zainstalować na telefonie to muszę zresetować system?

Nie musisz, od razu wgrywasz Miui8 a system sam ci się zresetuje, tylko szukaj porad i poradników w dziale dla twojego modelu, bo tu o innym modelu i z innym procesorem. Tu masz link na en miui z romem i linkami do poradników jak to wgrać: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=337252&highlight=miui%2B8%2Bglobal%2Bstable%2Bredmi%2Bnote%2B2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matti napisał:

W Redmi 3S odblokowałem bootloader, ale za chiny (sic!) nie chce wgrać mi się TWRP. Komputer z Win 10 i Win XP nie wykrywa telefonu w trybie fastboot. Instalowałem sterowniki z pakietu Mi, od ADB/fastboot i nic. Da radę wgrać TWRP bez komputera?

Nie da, musisz powalczyć z winzgrozą, miałem podobne problemy. Z win xp możesz sobie darować. Mi się w końcu udało, ale łatwo nie było i trudno cokolwiek doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarekm95 napisał:

Da się, ale trzeba roota. Przez flashify

Hehe... flashify aby wgrać twrp wymaga root-a, by mieć root-a trzeba wgrać supersu, by wgrać supersu trzeba twrp... czyli wróciliśmy do punktu wyjścia... :P

 

28 minut temu, matti napisał:

W Redmi 3S odblokowałem bootloader, ale za chiny (sic!) nie chce wgrać mi się TWRP. Komputer z Win 10 i Win XP nie wykrywa telefonu w trybie fastboot.

Aby odblokować bootloader telefon musiał być w trybie fastboot i komputer musiał go prawidłowo wykrywać, pytanie co się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jarekm95 napisał:

są inne sposoby na wgranie TWRP. (china dev, komendy, linux, debugowanie usb)

- china dev: to by musiał być root przez OTA... nie wiem, może... napisz coś więcej

- komendy: tryb fastboot nie działa z PC... także nic z tego

- linux: masz na myśli dd? to wymaga root-a, także też odpada, chyba że coś ciekawego zaproponujesz...

- debugowanie usb: w adb nie wgrasz ani nie zmodyfikujesz na tyle by system to sam zrobił (bo adb musiałoby mieć dostęp do root-a) niespecjalnie wiem jak chcesz to zrobić... zwłaszcza, że przejście z adb do fastboot nic nie da bo jest problem z fastboot

Najlepiej byłoby uzdrowić PC.

Można by jeszcze podumać nad podrzuceniem twrp do romu dla miflash i telefonu w trybie edl... pytanie czy PC wykrywa telefon w tym trybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

china dev - tak, mam na mysli wgranie go przez updater bo w nim jest root
-komendy - nie wazne, zbyt ogolne
-linux - nie, mam na mysli fastboota - linux ma inna budowe niz windows i wiekszosc dystrybucji ma te sterowniki od strzała
-debugowanie usb - jakies kingrooty itp rootują tak telefon i to mialem na myśli

W każdym razie - zabawa dla kogoś kto nie boi się terminala

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...