Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy potrzebuję pomocy, a jestem w temacie trochę zielony
koleżanka ma xiaomi redmi 3 pro, jej wersja oprogramowania to miui 7.4 by ManhIT 6.5.12 (rozwojowa), chce przejść na wersję global (głównie chodzi o to żeby nie miał tel roota) wygląda na to, ze global będzie najlepszym bezobsługowym później rozwiązaniem (aktualizacje przez OTA itd). nie wiem czy tel ma odblokowany bootloader. co zrobić, żeby najprościej wgrać globala i nie uceglić telefonu?, czytałem wiele wątków, ale za dużo informacji, może ktoś pomóc i łopatologicznie wytłumaczyć? (pobrałem miflash i oprogramowanie ido_xhdpi_global_images_V8.0.2.0.LAIMIDG_20160805.0000.29_5.1_global - czy to wystarczy do instalacji oprogramowania?) sam mam redmi 3s pro na globalu, mi to odpowiada i nie musiałem nigdy nic kombinować, więc i doświadczenia brak, ale wiecie, głupio metodą prób i błędów uczyć się na czyimś telefonie :)

pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuję pomocy, a jestem w temacie trochę zielony
koleżanka ma xiaomi redmi 3 pro, jej wersja oprogramowania to miui 7.4 by ManhIT 6.5.12 (rozwojowa), chce przejść na wersję global (głównie chodzi o to żeby nie miał tel roota) wygląda na to, ze global będzie najlepszym bezobsługowym później rozwiązaniem (aktualizacje przez OTA itd). nie wiem czy tel ma odblokowany bootloader. co zrobić, żeby najprościej wgrać globala i nie uceglić telefonu?, czytałem wiele wątków, ale za dużo informacji, może ktoś pomóc i łopatologicznie wytłumaczyć? (pobrałem miflash i oprogramowanie ido_xhdpi_global_images_V8.0.2.0.LAIMIDG_20160805.0000.29_5.1_global - czy to wystarczy do instalacji oprogramowania?) sam mam redmi 3s pro na globalu, mi to odpowiada i nie musiałem nigdy nic kombinować, więc i doświadczenia brak, ale wiecie, głupio metodą prób i błędów uczyć się na czyimś telefonie
pomożecie?

Ma wygraną wersję na zablokowany BL modyfikowaną przez wietnamczyka. Aktualizacji nie będzie na tym romie.
To co podałeś wystarczy do wgrania romu na zablokowany BL w trybie download. Pamiętaj aby plik Rom był w formacie .tgz, a nie zip

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki grzegorz, tak dla jasności, jaki plik, bo ściągnąłem paczkę z romem z linka z pkt 2 z tego poradnika i wypakowałem na dysk, jak zalecano

Wybrałeś wersję stable. Tak jak zaznaczyłem na zrzucie. Tak to jest dobra wersja, tylko aktualizacje są rzadziej
3d50cc0a6a793bed793bad20ea2a5b2e.jpg

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, stable będzie całkiem ok, chodziło mi o to rozszerzenie, mam je zmienić? w którym momencie, bo jak było napisane w poradniku rozpakowałem paczkę z rom i tam jest cała banda plików a dokładnie 7 i folder images, jak mówiłem amator jestem i potrzebuję pomocy, zeby czegoś nie skopać :) możesz napisać jak to wszystko przeprowadzić po kolei? w sensie odpal to i to , teraz podłącz tel do kompa naciskjąc taką a taką kombinację klawiszy? czy o zbyt wile proszę? ale proszę bo się boję, a tak będe miał poradnik dla ciemniaka, może jeszcze się komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmiej się, błagam :) wolę dopytać, bo jak coś skopię i jej uwalę tel to nie bede potrafił spojrzeć na siebie w lustrze :) zawsze wychodziłem z założenie, ze lepiej zapytać, niż grać kozaka, a później prosić o pomoc. czyli rozumiem, że idąc za przewodnikiem nic nie zwalę? bo jak tak się stanie to wiadomo ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy komputer wykrywa telefon w trybie download i fastboot
Do download zrób tak:
Wyłącz telefon, podłącz kabel USB do kompa, w telefonie przytrzymaj oba przyciski głośności i podłącz kabel usb do telefonu. Słuchaj czy Windows wydał dźwięk i sprawdź na kompie kolo zegarka czy w ikonie usb wyświetla się twój telefon.
Tryb fastboot włączysz tak: wylacz telefon, wciśnij vol- i power na telefonie. Telefon powinien się uruchomić i pokazać napis FASTBOOT i ludzika MI grzebiącego w androidzie. Też podłącz do kompa i sprawdź czy rozpoznaje telefon.
Jak nie rozpoznaje to pobierz i zainstaluj MiPcSuite, aby zainstalował sterowniki.

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Najpierw sprawdź czy komputer wykrywa telefon w trybie download i fastboot
Do download zrób tak:
Wyłącz telefon, podłącz kabel USB do kompa, w telefonie przytrzymaj oba przyciski głośności i podłącz kabel usb do telefonu. Słuchaj czy Windows wydał dźwięk i sprawdź na kompie kolo zegarka czy w ikonie usb wyświetla się twój telefon.
Tryb fastboot włączysz tak: wylacz telefon, wciśnij vol- i power na telefonie. Telefon powinien się uruchomić i pokazać napis FASTBOOT i ludzika MI grzebiącego w androidzie. Też podłącz do kompa i sprawdź czy rozpoznaje telefon.
Jak nie rozpoznaje to pobierz i zainstaluj MiPcSuite, aby zainstalował sterowniki.

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk
 

dzięki, jutro, albo pojutrze będę działał, mam nadzieję, ze już nie będę truł czterech liter, ale jakby co to c.d.n :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FromWP napisał:

A niby w jaki sposób twój telefon miałby być zlokalizowany jak nie ma dostępu do danych czy włączonej lokalizacji? Ta usługa działa podobnie jak googla. Sygnał dostajesz bez danych jako wiadomość push. Jak zablokujesz z poziomu chmury, to zostanie zablokowany po pierwszym zalogowaniu do internetu. 

Zgadza się, u googla oraz WP działa to chyba podobnie, ale miałem nadzieję, że Xiaomi zaoferowało użytkownikom usługę działającą na trochę innej zasadzie:

-  niektórzy producenci aplikacji umożliwiają obecnie poza standardowymi funkcjami (zadzwonieniem na telefon, blokadą telefonu, skasowaniem pamięci wewnętrznej telefonu), nawet...usunięcie danych z karty SD, nagranie dźwięku przez mikrofon, uzyskanie listy ostatni rozmów, uzyskanie informacji o sieciach i operatorze do którego urządzenie jest podłączone oraz zrobienie zdjęcia przednim aparatem, tak aby zobaczyć kto obecnie posiada telefon. W tym kontekście Xiaomi mogło chociaż zaoferować wymuszenie włączenia w zgubionym telefonie "danych komórkowych" oraz GPS. Wtedy "fiind device" miało by sens...

Tak jak pisałem wcześniej "wifi" potrafią mi włączyć po naciśnięciu "find device", więc dlaczego nie poszli dalej i nie włączają także internetu oraz GPSu?

- umożliwienie lokalizacji telefonu poprzez nadajniki operatorów komórkowych - BTS. Internet musi być wtedy włączony, ale GPS już nie, bo wskazywana jest lokalizacja samego nadajnika BTS, a konkretniej promienia w którym telefon może się znajdować.). Są firmy, które oferują w wersji płatnej takie usługi, więc da się radę to zrobić.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, FromWP napisał:

Na globalu bez twrp się nie da i z samym twrp jest tu problem. Jak koniecznie chcesz roota, to odblokuj bl i wgraj rom eu/pl. Są jakieś starsze romy manh_it na zablokowany bl bazujące na romach eu/pl z rootem, ale to bez sensu.

to metoda z tymczasowym twrp juz nie dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, u googla oraz WP działa to chyba podobnie, ale miałem nadzieję, że Xiaomi zaoferowało użytkownikom usługę działającą na trochę innej zasadzie:
-  niektórzy producenci aplikacji umożliwiają obecnie poza standardowymi funkcjami (zadzwonieniem na telefon, blokadą telefonu, skasowaniem pamięci wewnętrznej telefonu), nawet...usunięcie danych z karty SD, nagranie dźwięku przez mikrofon, uzyskanie listy ostatni rozmów, uzyskanie informacji o sieciach i operatorze do którego urządzenie jest podłączone oraz zrobienie zdjęcia przednim aparatem, tak aby zobaczyć kto obecnie posiada telefon. W tym kontekście Xiaomi mogło chociaż zaoferować wymuszenie włączenia w zgubionym telefonie "danych komórkowych" oraz GPS. Wtedy "fiind device" miało by sens...
Tak jak pisałem wcześniej "wifi" potrafią mi włączyć po naciśnięciu "find device", więc dlaczego nie poszli dalej i nie włączają także internetu oraz GPSu?
- umożliwienie lokalizacji telefonu poprzez nadajniki operatorów komórkowych - BTS. Internet musi być wtedy włączony, ale GPS już nie, bo wskazywana jest lokalizacja samego nadajnika BTS, a konkretniej promienia w którym telefon może się znajdować.). Są firmy, które oferują w wersji płatnej takie usługi, więc da się radę to zrobić.


No ale przecież telefon włącza GPS. Testowałem. Wyłączyłem GPS by sprawdzić czy sam się włączy jak z kompa wcisnę nawiguj. No i telefon włączył GPS.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

No ale przecież telefon włącza GPS. Testowałem. Wyłączyłem GPS by sprawdzić czy sam się włączy jak z kompa wcisnę nawiguj. No i telefon włączył GPS

Ciekawe, czyli wychodzi na to, że tylko u mnie są problemy z tą usługą...Nie pamiętam, żeby ktoś wspominał o takim problemie, więc niech może jeszcze inni użytkownicy to sprawdzą.

Napisz konkretnie jak u Ciebie to działa? Po wciśnięciu "find device" włącza Ci się tylko GPS, czy też GPS oraz dane komórkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tutaj kompletnym świeżakiem i dlatego z góry proszę o wyrozumiałość.

Kilka dni temu zamówiłem Redmi 3S 3/32 (http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html?rmmds=home-mid-recommendations).

Sprzedawca podaje, że system do MIUI 7.8 na androidzie 6.0. Nie ma tam oficjalnego ROMu, od początku miałem zamiar wgrać MIUI Polska. Teraz trochę żałuję, że jednak nie zdecydowałem się na wybór sztuki z OTA, bo widzę, że samodzielna instalacja wcale nie jest prosta i przyjemna.

Wysłałem już prośbę o odblokowanie bootloadera.

Do rzeczy: chciałem zapytać, który sposób byście mi polecili: ten, z początku tego postu, czy https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ?

Chodzi mi głównie o to, że oba pochodzą sprzed ponad pół roku, wiele rzeczy w tym czasie się przewinęło (przeczytałem wpisy na forach wiele razy), a to Wy jesteście na bieżąco, nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzA

to zabawa w znajdź 10 różnic?

praktycznie jest to jedno i to samo, w tym wątku masz podane linki do 3/3s, gdzie w metodzie ogólnej musisz ich dopiero szukać, dodatkowo masz zrobione skrypty, żebyś nie musiał wpisywać komend

obie prowadzą do tego samego, jeśli będziesz uważnie czytał, nie szedł na skrót to problemów nie powinno być, u mnie nie było, najlepiej przecztaj całość, jeśli coś będzie niejasne zajrzyj do FAQ w kompendium i na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stronę wcześniej pytałem o instalację globala na redmi 3 pro, za pomoca instrukcji oraz porad dla ciemniaka jakim jestem, przedwczoraj bezproblemowo zainstalowałem miui8. tak się bałem, ze coś skopię, a to było bardzo proste, choć ręce mi się trzęsły :)
dzięki za pomoc i cierpliwość

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Przechodzimy na stronę i pobieramy "MIUI ROM Flashing Tool" i instalujemy. Pobieramy i instalujemy: MiFlash2016.04.01

Czy jeśli mam w systemie zainstalowany najpierw MiFlash2016. 04.01 to mogę teraz pobrać i zainstalować "MIUI ROM Flashing Tool" i będzie ok? Czy odinstalować MiFlash najpierw. Bo jak rozumiem to samym MiFlashen nie wgram romu GkobalDev na zablokowany bootloader? Tak mam śmieciowy ROM by ManHunt wersja rozwojowa z SuperSu na starcie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gore2kill4 napisał:

1.Przechodzimy na stronę i pobieramy "MIUI ROM Flashing Tool" i instalujemy. Pobieramy i instalujemy: MiFlash2016.04.01

Czy jeśli mam w systemie zainstalowany najpierw MiFlash2016. 04.01 to mogę teraz pobrać i zainstalować "MIUI ROM Flashing Tool" i będzie ok? Czy odinstalować MiFlash najpierw. Bo jak rozumiem to samym MiFlashen nie wgram romu GkobalDev na zablokowany bootloader? Tak mam śmieciowy ROM by ManHunt wersja rozwojowa z SuperSu na starcie.

 

W Miflashu masz wszystkie potrzebne sterowniki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem Redmi 3s 2/16GB. Ma on wgrany soft Developer a ja chce zmienić na Stable

Zrobiłem wszystko jak w poradniku ( robię to bez odblokowanego bootloadera bo w poradniku  jest napisane że też tak ma działać ).

Jak chcę wejść w tryb download to telefon sam się ponownie uruchamia. A jak wejdę w fastboot i chce flashować to wyświetla się komunikat "critical partition flashing is not allowed"

Wie ktoś co z tym mogę zrobić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, leszekcce napisał:

Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem Redmi 3s 2/16GB. Ma on wgrany soft Developer a ja chce zmienić na Stable

Zrobiłem wszystko jak w poradniku ( robię to bez odblokowanego bootloadera bo w poradniku  jest napisane że też tak ma działać ).

Jak chcę wejść w tryb download to telefon sam się ponownie uruchamia. A jak wejdę w fastboot i chce flashować to wyświetla się komunikat "critical partition flashing is not allowed"

Wie ktoś co z tym mogę zrobić ?

Pozdrawiam

Udało się po ściągnięciu bootloadera :) 

Mam też inne pytanie. Mam drugi taki sam telefon tyle ze 3/32 GB i soft Stable, jak wgrać Developer żeby odblokować bootloader ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leszekcce napisał:

Mam też inne pytanie. Mam drugi taki sam telefon tyle ze 3/32 GB i soft Stable, jak wgrać Developer żeby odblokować bootloader ?

Musisz przejść do download (edl) skryptem, albo komendami z trybu fastboot, znajdziesz w tym wątku. Podobno jak z tego menu serwisowego uruchamiasz download i momentalnie przy ciemnym ekranie podepniesz kabel usb to telefon będzie w download. Nie sprawdzałem tego ale czytałem, możesz spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

Musisz przejść do download (edl) skryptem, albo komendami z trybu fastboot, znajdziesz w tym wątku. Podobno jak z tego menu serwisowego uruchamiasz download i momentalnie przy ciemnym ekranie podepniesz kabel usb to telefon będzie w download. Nie sprawdzałem tego ale czytałem, możesz spróbować. 

Ok dzięki za info, jak mi się MIUI znudzi to będę wtedy kombinował :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...