Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem których sposobów próbowałeś, ale jeden najskuteczniejszy wymaga Vol+ i vol- :

If your redmi 3 is in bootloop and you can´t acess to download mode but only on fastboot mode, you have to try this:

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
3. Connect your phone to your pc
4. Open what you installed
5. Type the command: fastboot devices
6. If you see number means that your phone is connected to your pc 
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

A tu źródło: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html

Nie wiem też o jakim kodzie piszesz, jakiś kod blokady dostępu, był ustawiony?

z tego co rozumiem to chodzi o kod PIN do telefonu, nie do karty sim, po którego wpisaniu telefon się wyłącza

metoda, którą podałeś podobno nie działa, z tym, że zamiast wpisywania komend używa skryptu @jarekm95, dopytywałem czy w odpowiednim momencie skryptu są przytrzymane klawisze "vol+" i "vol-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MiD napisał:

metoda, którą podałeś podobno nie działa, z tym, że zamiast wpisywania komend używa skryptu @jarekm95, dopytywałem czy w odpowiednim momencie skryptu są przytrzymane klawisze "vol+" i "vol-"

Działa już tego używałem, to jest w sumie to samo co w naszym lokalnym poradniku tylko z ręcznym wpisaniem komend i opis po angielsku. Możliwe że ten wgrany rom coś bardziej pokopał i u kolegi nie chce zadziałać. Aczkolwiek innym którzy to zainstalowali system się uruchamia, jedynie przy próbie uruchomienia karty sim się restartuje. Innym pomaga cofnięcie się do poprzedniej wersji global dev 6.9.22 przez aktualizator, bo przy zablokowanym bl poza flashowaniem w trybie download to jedyne rozwiązanie. Jeszcze magiczny kabelek usb pozostaje, ale to trzeba zrobić lub kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Ta metoda podana przez Ciebie to jest dokładnie ta sama metoda co mówi @MiD i która jest zawarta w tych "gotowcach".

 Chodziło o Pin do telefonu. Po jego wpisaniu (nie ma już karty SIM), telefon się wyłącza.

Niestety jej zastosowanie czy to wprost z vol- i vol+ c, czy to poprzez gotowe skrypty nic nie daje. Zawsze startuje normalnie system.

@wisniapl metoda vol+ i power daje możliwość wskazania download, jendnakże po tym zaznaczeniu czym startuje normalnie a nie pozostaje czarny ekran tak jak to jest opisane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Działa już tego używałem, to jest w sumie to samo co w naszym lokalnym poradniku tylko z ręcznym wpisaniem komend i opis po angielsku. Możliwe że ten wgrany rom coś bardziej pokopał i u kolegi nie chce zadziałać. Aczkolwiek innym którzy to zainstalowali system się uruchamia, jedynie przy próbie uruchomienia karty sim się restartuje. Innym pomaga cofnięcie się do poprzedniej wersji global dev 6.9.22 przez aktualizator, bo przy zablokowanym bl poza flashowaniem w trybie download to jedyne rozwiązanie. Jeszcze magiczny kabelek usb pozostaje, ale to trzeba zrobić lub kupić.

wiem, że działa, bo stosowałem, chodziło mi, że u @Lippi nie działa

gdzieś czytałem, że ludzie naciskali "enter" nie trzymając klawiszy "vol+" i "vol-" co powoduje zwykły restart, takie objawy ma @Lippi dlatego się o to dopytywałem i odpisał, że robi zgodnie z poradnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wisniapl 

 Ogólnie telefon jest widoczny w komputerze... przez MiPcSuite łącze się bez problemów. Przy uruchamianiu trybu download przez skrypt również wyświetliło mi telefon w liście wyszukanych urządzeń. Nie widać go jednak w MiFlash.

Edytowane przez mskptl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi 3s nie startuje po automatycznej aktualizacji global dev.

Wczoraj w nocy dokonałem automatycznej aktualizacji global dev (wcześniej miałem global dev 6.9.22) Telefon nie chcę się w pełni uruchomić. Na ekranie pojawia się napis "Trwa aktualizacji MIUI, nie wyłączaj urządzenia" dochodzi do 25% i telefon sam się wyłącza. Przy próbie wejścia w tryb DOWNLOAD / EDL (Vol+ power) lub RECOVERY/TWRP (Vol+, Vol-, power) dzieje się to samo. Mam możliwość wejścia do trybu fastboot. Wcześniej miałem problem z poprawnym wgraniem global dev 6.9.22

Co mogę jeszcze robić? Nie wiem jak wejść do Download przez skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też wejść w tryb DOWNLOAD / EDL  tym sposobem podanym przez FromWP

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
3. Connect your phone to your pc
4. Open what you installed
5. Type the command: fastboot devices
6. If you see number means that your phone is connected to your pc
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

Nic to nie zmieniło. telefon uruchamia się wyświetla "Trwa aktualizacji MIUI, nie wyłączaj urządzenia" dochodzi do 25% i telefon się wyłącza.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co mogę teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minik Widzę że mamy podobną sytuację po aktualizacji do najnowszej wersji w Redmi 3s. Telefonu według opisanej procedury nie da się wprowadzić w tryb DOWNLOAD /EDL. Zamiast tego startuje on normalnie. U mnie aktualizacja się wykonała ale telefon po uruchomieniu wyłącza się po kilku sekundach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 Fastboot działa prawidłowo i u mnie telefon jest widoczny w MiFlash. Problem w tym że mój telefon jest zablokowany (wysłałem prośbę o unlock), więc jeśli dobrze rozumiem wgrać ROM mogę tylko z poziomu EDL. A jest jakaś procedura odblokowania EDL ? Da się to jakoś wymusić ?

Mam drugi taki sam drugi telefon przed feralną aktualizacją i tam tryb EDL działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minik Znalazłem rozwiązanie.

1. Jak znalazłem na jednym z wątków na globalnym forum -  Redmi 3S serie device doesn't accept : fastboot reboot-edl.  You must use : fastboot oem edl

2. Aby wywołać wspomnianą komendę pobrałem pakiet MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip
3. Po rozpakowaniu wszedłem do folderu a następnie Shift + Prawy klawisz myszy i opcja Otwórz okno poleceń tutaj.

4. Następnie komenda fastboot oem edl i telefon wchodzi w tryb download.

5. Kolejnym krokiem było pobranie MiFlashSetup-Beta.zip - Co ważne zwykły MiFlash nie widział telefonu dopiero ta wersja beta.

6. W ramach MiFlash Zrobiłem Refresh (w końcu telefon był widoczny), wskazałem wersję ROM do wgrania (ja wybrałem ostatnią wersję Global Stable) wybrałem clear all i uruchomiłem Flash.

7. Cały proces Flashowania trwał ok. 1 godziny ale końcowym efektem jest działają wersja MIUI Global 8.0 |Stable 8.0.3.0 (MALMIDG).

Czekam teraz na zgodę na Unlock a następnie przechodzę do kolejnych kroków niniejszego kompendium.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lippi napisał:

@Minik Znalazłem rozwiązanie.

1. Jak znalazłem na jednym z wątków na globalnym forum -  Redmi 3S serie device doesn't accept : fastboot reboot-edl.  You must use : fastboot oem edl

2. Aby wywołać wspomnianą komendę pobrałem pakiet MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip
3. Po rozpakowaniu wszedłem do folderu a następnie Shift + Prawy klawisz myszy i opcja Otwórz okno poleceń tutaj.

4. Następnie komenda fastboot oem edl i telefon wchodzi w tryb download.

5. Kolejnym krokiem było pobranie MiFlashSetup-Beta.zip - Co ważne zwykły MiFlash nie widział telefonu dopiero ta wersja beta.

6. W ramach MiFlash Zrobiłem Refresh (w końcu telefon był widoczny), wskazałem wersję ROM do wgrania (ja wybrałem ostatnią wersję Global Stable) wybrałem clear all i uruchomiłem Flash.

7. Cały proces Flashowania trwał ok. 1 godziny ale końcowym efektem jest działają wersja MIUI Global 8.0 |Stable 8.0.3.0 (MALMIDG).

Czekam teraz na zgodę na Unlock a następnie przechodzę do kolejnych kroków niniejszego kompendium.

 

super

taka popierdółka, a ile zabawy... echhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na Redmi 3s Pro, nie wgrywałem żadnego roma, ani nie bawiłem sie w nic podobnego (jestem newbie w tych tematach więc nie wiem jak to nazwać), i telefon bez powodu wyłączył się i pokazywał białe logo MI i wibrował, przestało po jakichś 20min. Następnego dnia znowu to samo tylko ze od tego czasu tak stoi i nie chce sie wyłączyć. Próbowałem używać miflasha ale pokazuje mi błąd " Nie można odnaleźć określonego pliku,(ox80004005; FAILED (remote: Critical partition flashing is not allowed))". Używałem tego skryptu jeśli ma się bootloopa i można wejść tylko w fastboot. Zadziałał, wtedy mogłem użyć miflasha, który skończył prace, ale kiedy włączałem telefon, znowu pojawiało sie logo MI i wibracje, i stoi juz tak od 2 godzin. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lippi

U mnie niestety tylko połowiczny sukces. Dzięki  MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip udało mi się wejść w tryb download. Miflash wykrył telefon wiec spróbowałem wgrać Miui stable 8.0.3.0 ale coś mu nie pasowało. Wgrałem więc znowu MIUI 8 Global 6.9.22 i proces flashowania zakończył się sukcesem. odłączyłem telefon i ponownie go podłączyłem a tu wyskoczył mi zamiast kropek i napisu android rysunek telefonu a na dole napis pcsuite.mi.com i odłączony kabelek - jak podłączę telefon do kompa to na na grafice w telefonie też kabelek się podłącza, ale nic się nie dzieje od ponad 30 minut więc chyba nie ruszy.

Co robić dalej? Znalazłem tu takie rozwiązanie z wgraniem chińskiego pcsiut ale już sam nie jestem pewien co robić

Kurcze, co jest z tym moim Redmi 3S nie tak, że cały czas reaguje inaczej niż cała reszta telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych 30 min podczas gdy ja szukałem informacji na forum telefon sam ponownie się uruchomił się z napisem android i 3 kropeczkami i po kolejnych 30 minutach mam zainstalowany system Miui 6.9.22 :)

Czy odblokowanie bootloadera pozwala mi tylko na wgrywanie innych Romów niż oficjalne (np.Miui Polska) czy również pozwala na więcej możliwość ratowania telefonu w przypadku takich problemów jak miałem ?

Dzięki @Lippi za pomoc!

 

@MiD restart telefonu za pomocą powera wracał do tego samego ekranu, Vol+ i power również, Vol- i power na chwilę pozwalało wejść w tryb fastboot, a po chwili ponownie pojawiał się ekran z grafiką telefonu i kabelkiem...

W sumie trzeba było tylko poczekać godzinkę z tą grafiką i telefon uruchomił się ponownie z napisem android a wtedy to już tylko 30 min i sie udało ... Jezu, tu trzeba być naprawdę bardzo cierpliwym!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z FAQ w pierwszym poście Kompedium

2.Co mi daje odblokowanie bootloadera?

Możesz wgrać xiaomi.eu i być na bieżąco z aktualizacjami, nie kasując przy tym zawartości telefonu

Możesz też wgrać dowolny inny rom jaki tylko znajdziesz na Redmi 3

 

z odblokowanym BL możesz zrobić praktycznie wszystko, z całkowitym ubiciem telefonu na czele, ale pomaga w trudnych sytuacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MiDPo moich przebojach z wgrywaniem gloabala i potem kolejnym problemie po aktualizacji globala, raczej dam sobie spokój z wgrywaniem xiaomi.eu, ale ponieważ dostałem zgodę na odblokowanie BL to zastanawiam się czy go nie zrobić, by w przyszłości przy jakiś problemach z telefonem było więcej opcji ratunkowych.

Mam nadzieję, że podczas procedury odblokowania BL nie występowały tu nikomu żadne problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie działania funkcji "find device" w Mi Cloud na stronie i.mi.com

Po wciśnięciu przycisku "find device"

1. Wyłączone "dane komórkowe" oraz "GPS"
- otrzymuje komunikat: "lokalizacja urządzenia została niespodziewanie zamknięta"
- po wybraniu "alarm" - działa sygnał w telefonie

2. Włączony tylko "GPS"
- otrzymuje komunikat: "lokalizacja urządzenia została niespodziewanie zamknięta"
- po wybraniu "alarm" - działa sygnał w telefonie

3. Włączone "dane komórkowe" oraz "GPS"
- po wciśnięciu przycisku w telefonie automatycznie uruchamia się "wifi", następnie moja lokalizacja zostaje ustalona

Czy ta usługa działa prawidłowo? Czy u Was jest podobnie? Pytam, bo zastawiam się nad użytecznością tej funkcji. Skoro przy wyłączonym GPS oraz danych działa tylko alarm, to np. w przypadku zgubienia-kradzieży telefonu nie będziemy i tak mogli zlokalizować naszego telefonu, no chyba, że są osoby, które nigdy nie wyłączają GPS oraz danych-internetu :)

Alarm pomoże nam zlokalizować telefon tylko do kilku, kilkunastu metrów, ale jak mamy wyłączony GPS i dane, to...po co nam to całe "find device"?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby w jaki sposób twój telefon miałby być zlokalizowany jak nie ma dostępu do danych czy włączonej lokalizacji? Ta usługa działa podobnie jak googla. Sygnał dostajesz bez danych jako wiadomość push. Jak zablokujesz z poziomu chmury, to zostanie zablokowany po pierwszym zalogowaniu do internetu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bioly87 napisał:

Mam Redmi 3s z x-kom i gdy chcę wejść w download z menu serw. to telefon się ponownie uruchamia.
Kombinacją vol+ vol- i power pojawia się rysunek telefonu i kabla, ale miflash nie wykrywa telefonu w tym trybie

Coś popsuli z przechodzeniem w download z trybu serwisowego w tej wersji telefonu. A kombinacją vol+ vol- i power uruchamia twrp którego nie masz dlatego pojawia się rysunek telefonu z kabelkiem który oznacza tylko to że nie masz wgranego twrp. W tym trybie nic nie zrobisz. Wygląda na to że jedyną skuteczną metodę przejścia do download opisał kolega w tym poście: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...