Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi na to, że wszystko robisz poprawnie a nie działa :shock:

Mi do głowy przychodzi tylko taka możliwość, że na tym global dev który masz wgrany bootloader jest uszkodzony albo blokuje wgranie recovery.

Ja bym spróbował wgrać przez Miflash china dev, potem pewnie trzeba będzie jeszcze raz odlokować bootloader i spróbować od nowa wgrać twrp.

Innych pomysłów nie mam na ten moment.

@Acid podpowiesz coś ?

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Panowie w czym problem? Moze podpowiem?

Wygląda, że @siara1899 odblokował bootloader na global dev, prawidłowo wgrywa dobrą wersję twrp, błędów nie ma podczas tych operacji ale twrp też nie ma. Przejrzyj ten temat od poprzedniej strony. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global nie ma natywnego roota, ani stable ani dev. Najlepiej wgraj od nowa miflashem china dev i na tym spróbuj jeszcze raz wgrać twrp. Bl nie powinno zablokować, a jeśli nawet ponowne odblokowanie to chwila. Bo wygląda na to że coś ci się z recovery w systemie już pokopało, twrp się nie wgrało, a z mirecovery też jest problem. Jest też temat i skrypt do instalacji roota, twrp dla 3s oparty chyba na innym twrp, odmianie cofface. Później mogę znaleźć i wrzucić linka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze swoim Redmi 3S kupionym tydzień temu od goldiego na aliexpress

Przyjechał z global stable odrazu wgrałem dev global a potem recovery TWRP i tutaj się zablokowałem.

Po prawidłowym wykonaniu skyrptów z pierwszego posta i jeszcze kilku innych komend takich samych jak podał @fredek telefon dalej jest w trybie fastboot i nic się nie dzieje a po kilku minutach uruchamia się system.

Ja sobie poradziłem w następujący sposób:

ręcznie wykonałem komendy:

fastboot.exe devices

fastboot.exe flash recovery twrp.img (tutaj nazwa pliku musi się zgadzaćz nazwą recovery)

fastboot.exe boot twrp.img

 

tak samo jak kolega @siara1899 miałem wszystko poprawnie w wierszu poleceń.

 

Po wykonaniu wszystkich komend nie odłączając telefonu od PC wciskam Vol+ + Power i trzymam aż telefon mi zawibruje 1-3x i puszczam power nadal trzymalem Vol+, pojawiło się to chińskie recovery żółte, tam klikam recovery i telefon mi się uruchomił ponownie i tym razem byłem już w TWRP a potem to standardowo Install i wybieram xiaomi.eu.

 

Ja poradziłem sobie w ten sposób i udało mi się zainstalować xiaomi.eu, tylko będąc pierwszym razem w TWRP nie zaznaczyłem żeby nie usuwało recovery to co w poradniku jest napisane " *jeśli wyskoczy zapytanie czy zablokować podmianę recovery, zgadzamy się (przesuwamy suwak) " tego nie zrobiłem.

Dzisiaj próbowałem ponownie uruchomić telefon w recovery aby wgrać ostatnie rozwojowe xiaomi.eu ale telefon się uruchamia do systemu odrazu nawet przez to chińskie menu tak więc będę musiał ponownie wgrać TWRP albo jak wyżej napisali przejść na china dev.

Mam nadzieję że to pomoże, jeszcze spróbuję zrobić wszystko od nowa na China Dev i zobaczy czy będzie problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Xiaomi osiągnęło swój cel, jestem skazany na globala. Wgrałem China Dev, bootloader był ciągle odblokowany. Zrobiłem wszystko dobrze, po wybraniu "recovery" w chińskim menu telefon wrócił do systemu...

Nie jest to dla mnie jakaś tragedia, że będę musiał używać tego globala, ale jednak niesmak pozostaje.

No chyba, że alternatywne twrp pomoże (?)

 

Z tego co czytam na forum miui dużo ludzi ma ten sam problem, stąd rodzi się pytanie po co xiaomi udostępnia narzędzie do odblokowywania bootloadera skoro blokuje wejście do recovery :D

Edytowane przez siara1899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, siara1899 napisał:

Pogodzony z myślą używania globala wpadłem na rozwiązanie przy próbie wrzucenia plików na kartę sd. Nie miałem włączonego trybu MTP, tylko samo ładowanie. Bingo?

Chyba nie, ja bym wrócił do sprawdzenia czy ściągasz odpowiednie twrp, czy przemianowałeś rozpakowany plik img tego twrp. Chyba coś gdzieś robisz nie tak, tylko trudno zdiagnozować co (mogę się mylić). Tu masz poradnik z "automatem" instalacji twrp, roota itd dla twojego telefonu, może coś pomoże: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=flasher%2Btoolkit%2Bredmi%2B3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

 

 

 

Nie, nie bingo. Bo co ma tryb mtp z podlaczonego telefonu do trybu fastboot( na ekranie telefonu jest misiek mitu grzebiacy w robociku) i wgrywania twrp?

 

 

To wkoncu tel w trybie fastboot miales czy nie, czy moze normalnie tel uruchomiony?

 

 

5cfd52d8659d23306b2e399f9167b838.jpg

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Oczywiście, że byłem w fastboocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że wszystko robisz poprawnie a nie działa :shock:

Mi do głowy przychodzi tylko taka możliwość, że na tym global dev który masz wgrany bootloader jest uszkodzony albo blokuje wgranie recovery.

Ja bym spróbował wgrać przez Miflash china dev, potem pewnie trzeba będzie jeszcze raz odlokować bootloader i spróbować od nowa wgrać twrp.

Innych pomysłów nie mam na ten moment.

@Acid podpowiesz coś ?

Miałem dokladnie taki sam problem z wgraniem Twrp na Redmi3 pro. Próbowałem dwa dni wszelkich metod i nic to nie dało. Dopiero wgranie China dev rozwiązało od strzała problem. Coś jest skopane na globalu , że nie można na najnowszych wersjach wgrać twrp, bo na wcześniejszych nie miałem z tym problemu.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu, bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć odblokowany BL. Jeżeli wgranie globala zablokowało BL, to trzeba go ponownie odblokować!

Pobieramy paczkę https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuX2h5MHZYZjMwTUU i instalator zip supersu stąd: https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuRjUxZVdSWEVsUXc Wgrywamy plik  UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  do pamięci telefonu.

W telefonie w opcjach programistycznych zaznaczamy debugowanie usb.

Rozpakowujemy Instalacja_temporary_recovery.zip uruchamiamy plik bat, podłączamy telefon uruchomiony w trybie fastboot. Klikamy według instrukcji kilka razy i po wszystkim telefon powinien się uruchomić w twrp.

Potem od razu w twrp klikamy w install i wskazujemy wcześniej wgrany UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  .

Przesuwamy suwak w prawo, i się instaluje. Po zakończeniu procesu klikamy reboot i telefon powinien się normalnie uruchomić z zainstalowanym rootem, z oryginalnym mirecovery nie zamienionym przez twrp.

 

joł, a więc pierwszy link nie działa, mógłby ktoś wrzucic jeszcze raz tę paczkę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbuje według instrukcji uruchomić Redmi 3S w trybie Download. Postępuję według instrukcji poniżej:

"Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu"

 

Problem w tym, że po wyborze trybu Download telefon zamiast nic nie wyświetlać (jak pisze instrukcja) uruchamia normalnie system a co za tym idzie telefon nie jest widoczny w MiFlash.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Nie mam pojęcia jak wymusić prawidłowo tryb Download. Żadna z 3 metod nie działa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lippi napisał:

Aż tak mocny się nie czuję aby samemu wpisywać komendy.

To jest moja pierwsza styczność z Xiaomi.

to raczej obsługa komputera niż telefonu i chodzi o ręczne wykonanie skryptu

z Twojego opisu wynika, że prawdopodobnie nie trzymasz klawiszy "vol +" i "vol -" w trakcie wykonywania ostatniego polecenia skryptu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze obsłudze komputera proponuje sobie zostawić dla siebie nic one nie wnoszą.

Próbowałem też metod opisanych w:

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

Żadna z nich nie przeszła w tryb download.

To są dopiero co kupione 2 telefony:

Przyszły z konfiguracją Andorid 6.0.1 MMB29M, Wersja MIUI 8 Global 6.8.18 Beta.

Żona zrobiła przez pomyłkę aktualizację systemu z poziomu telefonu do 6.9.29, co skutkowało tym że telefon się obecnie wyłącza po wprowadzeniu kodu pin.

Jedynym sensownym rozwiązaniem, które widzę jest:

1. Przywrócenie wersji Global dla Redmi 3s.

2. Wniosek o odblokowanie

3. Instalacji wersji z tego portalu.

Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie uruchomić telefonu w trybie download tak aby widział go MiFlash.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lippi napisał:

Przyszły z konfiguracją Andorid 6.0.1 MMB29M, Wersja MIUI 8 Global 6.8.18 Beta.

Żona zrobiła przez pomyłkę aktualizację systemu z poziomu telefonu do 6.9.29, co skutkowało tym że telefon się obecnie wyłącza po wprowadzeniu kodu pin.

 

Uruchom telefon bez karty sim. Ściągnij poprzednią wersję global dev 6.9.22 na której sim działają, czyli w formacie zip całą paczkę romu recovery, wgraj do pamięci telefonu i zainstaluj przez aktualizacje z pliku. Może krzyczeć że to starsza wersja i że utracisz dane, ale powinien normalnie się zainstalować (dane może wykasować). Tu masz link do romów recovery dla s3: http://en.miui.com/download-303.html w zakładce older version są poprzednie wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lippi napisał:

 

Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie uruchomić telefonu w trybie download tak aby widział go MiFlash.

 

czy w trakcie wykonywania skryptu trzymasz wciśnięte klawisze "vol+" i "vol-" naciskając enter? bo skrypt może nie być do końca jasny w tym fragmencie, jeśli nie trzymasz to następuję normalny restart, jeśli trzymasz to telefon wchodzi w tryb download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Niestety usunięcie karty SIM nic nie daje. Zaraz po wpisaniu kodu telefon się wyłącza. Niestety telefon nie jest też widoczny po podpięciu po USB do Komptera. Nie zmienia to też faktu że chciałbym jednak grać takie ROM, które umożliwi odblokowanie a następnie przejście na polską wersję tworzoną przez ten portal

@MiD Operacje wykonuje zgodnie z instrukcją. Te dodatkowe mechanizmy, które również próbowałem nie wymagają wyboru Vol+ i vol- bo tak reebot downoload jest wymuszany z poziomu kodu skryptu - niestety te metody nic nie dają.

Łączność pomiędzy telefonem a komputerem jest ok. w MiFlash widzę telefon na liście jak jest w trybie Fastboot.

Problemem to wymuszenie trybu downolad tak aby możliwe było wgranie ROM z pliku land_global_images_V8.0.3.0.MALMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_588e5c60af.tgz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lippi napisał:

Te dodatkowe mechanizmy, które również próbowałem nie wymagają wyboru Vol+ i vol- bo tak reebot downoload jest wymuszany z poziomu kodu skryptu - niestety te metody nic nie dają.

 

 

 

Nie wiem których sposobów próbowałeś, ale jeden najskuteczniejszy wymaga Vol+ i vol- :

If your redmi 3 is in bootloop and you can´t acess to download mode but only on fastboot mode, you have to try this:

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
3. Connect your phone to your pc
4. Open what you installed
5. Type the command: fastboot devices
6. If you see number means that your phone is connected to your pc 
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

A tu źródło: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html

Nie wiem też o jakim kodzie piszesz, jakiś kod blokady dostępu, był ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...