Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem, ja korzystałem z tego https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ale mimo, że odkryłem najpewniej swój błąd, to i tak nie mam zielonego pojęcia jak go ożywić. Bo nie mogę wejść w fastboot. Problem jest taki,że nie miflash nie widzi telefony żadne sterowniki, żadne kombinacje przycisków nie działają.

Edit.

I tak przy okazji mam 64 bitowy

Edytowane przez Zone10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Redmi2 napisał:

Po co wogole kombinujesz z mipcsuite? W poradniku masz gdzies podany ten program? Wywal go calkowicie i nie instaluj..

Ech... Mipcsuite instaluje też sterowniki do redmi a skoro metoda z poradnika nie działała (i to sterowniki były jednym z podejrzanych) to warto z tym było kombinować.

Edytowane przez temporary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam inny problem, którego na forum nie mogę znaleźć.

Po ściągnięciu miflash z pierwszej strony tego turtoriala instaluję go, po zakończonej instalacji nie ma go na dysku.

Próbowałem różne lokalizacje, uruchamiać w zgodnościach i jako administrator, ściągnąłem także inne wersje miflasha i cały czas taki sam problem.

Windows 7 home premium 64

 

 

 

EDIT: Przepraszam to prawdopodobnie Comodo i piaskownica

Edytowane przez L3g1on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zweryfikujcie moje działania, bo męczę się z tym trwp od wczoraj i nic nie mogę wymyślić.

Bootloader odblokowany na Globalu 6.9.22 Beta wgranym przez MiFlash. Sprawdzałem drugi raz Miunlockiem, na pewno odblokowany.

Trochę byłem zdezorientowany tym skryptem, którego poprawność część z Was kwestionowała, ale to na nim trwp teoretycznie mi się wgrywa (nie pokazuje błędów) - tyle, że telefon nie restartuje się się do recovery tylko do systemu. Błędy typu 'dtb not found' czy inne wychodziły tylko gdy podmieniałem plik IMG w skrypcie, uruchamiałem go jako admin lub sam obsługiwałem wiersz poleceń korzystając z ADB. Kombinacja + - i power = obrazek z telefonu z kabelkiem.

Debugowanie włączone. Windows 10 64 bit widzi telefon w Moim komputerze jako Redmi 3s, w panelu sterowania jako MTP, a menadżerze urządzeń jako Android Phone --> Android Composite ADB Interface. Co ciekawe MiSuite nie wykrywa telefonu.

Czego jeszcze mogę spróbować? Ktoś to wspominał o China dev, że zadziała, ale wolałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem urządzenie z gearbest parę dni temu, próbowałem wgrać nową wersję softa wedle poradnika, dostałem informację, że flashowanie przebiegło pomyślnie, po wgraniu wersji 8.0.2.0 (wcześniej miałem 7.5 coś) urządzenie wpadło w bootloop. Jakieś rady, co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, siara1899 napisał:

Tak, jakieś błędy się wtedy pokazały, ale nie pamiętam dokładnie jakie, coś o plikach które są zawarte w folderze ADB.

Zrób dokładnie tak jak masz tam napisane a jak wystąpi błąd to podaj dokładnie jaki.i w którym momencie.. bo jak będziesz nas raczył "jakimiś błędami" to dostaniesz najlepszą możliwą radę byś sobie zmienił telefon na jakiś inny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fredek napisał:

To uruchamianie po wgraniu to trwa całkiem długo ~15 minut zanim się napis android pojawi i kropeczki.

To zaczekam chwilę i dam znać, jestem przyzwyczajony po moim nexusie, że jak po 2 minutach nic się nie stanie to znaczy, że coś poszło nie tak.

... działa, przepraszam za zamieszanie O.o Naprawdę nie myślałem, że może to tak długo trwać :D Zbyt nerwowy jestem na to urządzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fredek napisał:

Zrób dokładnie tak jak masz tam napisane a jak wystąpi błąd to podaj dokładnie jaki.i w którym momencie.. bo jak będziesz nas raczył "jakimiś błędami" to dostaniesz najlepszą możliwą radę byś sobie zmienił telefon na jakiś inny ;-)

Zrobiłem kolejny raz i wyszło bez błędów, poprzednim razem prawdopodobna literówka przy wpisywaniu. Telefon znów resetuje się do systemu a nie do trybu recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, siara1899 napisał:

Zrobiłem kolejny raz i wyszło bez błędów, poprzednim razem prawdopodobna literówka przy wpisywaniu. Telefon znów resetuje się do systemu a nie do trybu recovery.

A folderze z adb wykonaj cmd:

adb devices - jak zwróci numer seryjny to:

adb reboot recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, siara1899 napisał:

Mogę zrobić to oddzielnie czy po procedurze wgrywania twrp?

To jest właśnie procedura wgrywania:

  • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
  • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
  • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
  • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
  • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
  • I fastboot boot twrp.img
  • Z menu „Install” instalujemy pobrany wcześniej rom MIUIPolska.

Tylko musisz przemianować img swojego twrp na twrp.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siara1899 napisał:

Mogę zrobić to oddzielnie czy po procedurze wgrywania twrp?

To co napisałem wyżej robisz jak masz uruchomiony system na telefonie... a ponieważ twierdzisz, że twrp się nie uruchamia to chcę sprawdzić czy masz wgrane twrp.

Po poprawnym wykonaniu komend w trybie fastboot powinno uruchomić się twrp... gdzieś robisz błąd, pewnie literówkę. Najszybciej chyba będzie jak dasz screena z PC z tymi komendami które wpisujesz, najłatwiej będzie znaleźć błąd.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisałeś posta zdążyłem odłączyć, lecz gdy podłączyłem go ponownie pojawiła się prośba o debugowanie z jakimś kodem, zatwierdziłem, o to chodzi? A teraz w wierszu poleceń po "adb devices" przy numerze nie widnieje "unauthorized". 

Edytowane przez siara1899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nic nie odłączaj tylko zrób tak jak ja:

adb reboot bootloader - poczekaj aż się telefon uruchomi w trybie fastboot

fastboot devices - powinien pokazać się nr seryjny

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

U mnie na obrazku tak to wygląda:

twrp_install.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

To teraz zrób tak:

adb reboot bootloader - poczekaj aż się telefon uruchomi w trybie fastboot

fastboot devices - powinien pokazać się nr seryjny

fastboot flash recovery twrp.img

Poczekaj 5 sekund i naciśnij klawisz VOL+ i POWER.

Jak się pojawi napis MI puść POWER ale VOL+ trzymaj.

Pojawi się takie dziwne menu, puść VOL+, kliknij na Recovery

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siara1899 napisał:

Pojawiło się żółte chińskie menu, po wybraniu recovery nastąpił restart to systemu.

No to ciekawostka. Podaj dokładny link z którego ściągałeś twrp.

Jak masz Redmi 3S (nazwa kodowa LAND) powinien być to adres https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823855

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...