Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

@prezaDaj znać jak będzie problem z przelaczaniem między 3g a lte

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odgrzewam kotleta.jest z tym jakis problem.jak jest 4g jest ok ale jak nie ma zasiegu lub jest tylko 3g tel nie umie sie jakos przelaczyc. pokazuje E przy polaczeniu i nie ma neta albo wogole sie nie laczy.wgralem 6.9.22 i zobacze ale na 6.9.8 bylo skopane.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam drobny  problem.

Wgrałem sobie wczoraj dla tekstów global dev 6.9.22 przez OTA (plik zip) i wszystko poszło gładko. Byłem przekonany, że do ver. stable wrócę tym samym sposobem, ale nie ma takiej możliwości.

Tryb download niedziała (startuje system). Czy fastboot + miflash przejdzie?

Telefon Redmi 3s, bootloader nie ruszany, wszystko stockowe.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Denro napisał:

Tryb download niedziała (startuje system). Czy fastboot + miflash przejdzie?

Telefon Redmi 3s, bootloader nie ruszany, wszystko stockowe.

Jak bl nie ruszany to nie przejdzie, musi być download i Miflash  A jak przy wyłączonym telefonie włączysz go trzymając vol+ i power to nie odpala ci się to chińskie menu? Tam drugi po prawej od dołu zmienia język na eng i tam masz uruchomienie w download (ciemny ekran). Tylko nie bardzo wiem po co chcesz wracać do stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że flashowanie powinno trwać ok 10 minut. U mnie szło w miarę szybko do ok. 90% a teraz cały czas coś mieli i niby coś zapisuje ale pasek postępu się nie porusza  teraz to już 2000sek więc ponad 30 min.

Czy mam to przerwać i spróbować jeszcze raz (czy nie uwale telefonu jak go odłączę) czy mam czekać cierpliwie dalej.

Telefon to nowy Redmi 3s z jakimś chińskim syfiatym romem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3900sek czyli ponad godzina! Pasek jest zielony nadal w 90 procentach i postępu nie widać

Wydaje mi się że w kółko wczytuje pliki WriteFile position 0000001******* o wielkości 131072 i dochodzi do 00000099****** i chyba znowu wczytuje od początku.

Na dole wyświetla "device busy"  ale nie ma nigdzie "paused"

Poczekam jeszcze troszkę ale czarno to widzę

Edytowane przez Minik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże......

Wczytywanie zatrzymało się na pliku 0x000000050c5000 size 131072 i nie rusza dalej mięło 6600 sek. zegar nadal chodzi na dole wyświetla "device busy"

Jak najbezpieczniej przerwać ten proces? I co robić dalej znowu MiFlash i wgrywanie przez tryb download/edl?

Czy ponownie wgrywać plik land_global_images_6.9.22_20160805.0000.29_6.0_global? Czy wybrać stable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, rootowałem przed chwilą najnowszy rom global dev wg intrukcji @FromWP. Wydaje mi się, że fragment

fastboot flash recovery recovery.img 

jest zbędny - od kiedy wykonałem skrypt .bat mirecovery zniknęło prawdopodobnie bezpowrotnie, zastąpiło je TWRP (które domyślnie było po chińsku).

Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, bo system na szczęście się uruchamia a teraz to i tak już będę wgrywał rom xiaomi.eu.

--- koniec przestrogi ---

Jeszcze tylko pytanko związane recovery - czy żeby przywrócić mirecovery wystarczy wgrać stockowy rom w trybie download (a może fastboot wystarczy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, temporary napisał:

reszta - czyli co? pisałem tylko o tym

cześć o skrypcie mówi - o ktoś się zna na rzeczy, natomiast cześć - rom xiaomi.eu plus mirecovery oraz tryb download/fastboot błaga o przestudiowanie Słowniczka dla początkujących i FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MiD napisał:

cześć o skrypcie mówi - o ktoś się zna na rzeczy, natomiast cześć - rom xiaomi.eu plus mirecovery oraz tryb download/fastboot błaga o przestudiowanie Słowniczka dla początkujących i FAQ

A co tu jest nie tak? Z tego co przeczytałem w pierwszym poście to mając oprogramowanie stockowe powinno zostawić się mirecovery ponieważ TWRP odetnie oficjalne aktualizacje OTA i może powodować problemy ze startem telefonu. Napisałem jeszcze tylko, że skoro ten skrypt i tak mi wgrał TRWP w miejsce mirecovery to wgram już rom xiaomi.eu. Jedyne co, to nie do końca rozumiem tryby fastboot/download ale ani w faq ani w słowniczku nie ma o tym ani słowa (moje obecne rozumienie jest takie, że edl jest "bardziej niskopoziomowy" i umożliwia jedynie nadpisanie całej pamięci po kolei).

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Oj kolego duzo nauki przed Toba :-) jest potrzebny :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dlaczego? Mogę się oczywiście mylić ale fastboot flash recovery recovery.img nadpisze recovery znajdujące się w telefonie tym z obrazu img. A tu chodzi o tymczasowe uruchomienie TWRP.

Edytowane przez temporary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Minik napisał:

Zostawiłem telefon w trybie download/edl i niestety nic nie widzę w menedżerze urządzeń :(

Windows 10 nie wykrywa telefonu...

U mnie po odłączeniu telefonu w edl od komputera i ponownym podłączeniu też już go windows nie wykrywał, musiałem wchodzić w tryb download od nowa przy każdym podłączeniu telefonu do komputera.

Co do sterowników/wykrywania - spróbuj zainstalować/przeinstalować MiPcSuite, u mnie miflash zaczął wykrywać telefon w trybie download dopiero po czymś takim - instalacja mipcsuite, odinstalowanie urządzenia w menedżerze zadań windows, ponowne podłączeniu telefonu do komputera w edl (w tym momencie sam zaczął instalować się sterownik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko się wyjaśniło z tym moim skryptem. W oryginalnym moim poście do którego jest skrót z kompendium wiedzy był dobry skrypt z "boot" nie "flash". Niestety zmieniłem to po tym jak kolega jarekm95 dodał skrót do mojego postu w Kompendium wiedzy. W tym skrócie link się nie zmienił i ciągle jest z błędem, bo "głupi dysk googla" nadal pamięta udostępniony link i plik który dawno wykasowałem i powinno go nie być! Czyli osoby które pobierały instalator z mojego postu dostawały dobry, a ci którzy klikali na link w kompendium wiedzy zły. Sam bym na to nie wpadł, ale niestety tak jest.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Po ponownym zresetowaniu i podłączeniu telefon lekko ożył - pali się zielona diodka i od czasu do czasu wydaje jakiś dźwięk
Wyświetala się napis "Aby uruchomić Androida wpisz hasło" - jakie hasło???

W menedżerze nie mam mam żadnego Qualcomm HS-USB QDLoader ani QHSUSB_BULK

jest jakieś urządzenie przenośne MPT USB może to to........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Dopiero wróciłem do kompa więc po przeczytaniu Twoich odpowiedzi walczę dalej.

W trybie download nie widział nic wiec spróbowałem go odpalić normalnie- efekt oposałem powyżej

Po przejściu do download nic nie widzi.

Uruchomiłem teraz w trybie FastBoot - i windows coś sobie zainstalował, w menedżerze nadal nie mam nic - zniknęło urządzenie MPT pojawiło sie Marshall London Device. Wykrył mi też teraz urządzenie pod Miflash.

Co teraz?

Edytowane przez Minik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@temporary @cukru odinstalowałem i zainstalowałem ponownie zainstalowałem MiPcSuite. W trybie download nic nie widzi, w trybie Fastboot pokazuje okienko Flash i po spodem "Device isn't supported" Na wszystkich portach USB dzieje się to samo...

W systemie znalazłem jakieś 2 pakiety sterowników qualcomm - odinstalować to i mieć nadzieję że dograją się ponownie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@temporary @cukru odinstalowałem jeszcze raz MiPcSuite i wszystkie sterowniki od qualcomma. Zainstalowałem ponownie MiPcSuite, ale nadal nie znajduje mi telefonu w download, ani w menedżerze ani w Miflashu. Po odinstalowaniu sterowników Qualcomma - nie zainstalowały się ponownie. Jutro spróbuję na innym kompie ale stacjonarnym staruszku mam windows XP pójdzie na tym systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Minik napisał:

Jutro spróbuję na innym kompie ale stacjonarnym staruszku mam windows XP pójdzie na tym systemie?

Na XP nie pójdzie, możesz sobie darować. Jeżeli wszystko robisz dobrze, to wina leży po stronie systemu w komputerze. Masz dwa wyjścia, albo znaleźć inny komputer ze sprawnym win7 64Bit lub nowszym, albo postawić na nowo system na obecnym (jak masz system 64bit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Nie wiem co konkretnie pomogło, ale po kolejnym normalnym uruchomieniu telefonu przestał wyświetlać napis "Aby uruchomić Androida wpisz hasło" długo coś mielił i uruchomił się z MIUI 8 Global 6.9.22 | Beta. :)

Mam nadzieję, że pomimo tego, że przerwał proces flashowania na 90% to system dograł się cały. Chyba na razie mam dość aktualizacji.

Screenshot_2016-09-27-09-05-46-638_com.android.settings.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję usunąć te aplikacje:

Hangouts

Galeria

Mi Talk

Kompas

Opinie

Konto Xiaomi

Poczta

Dysk

Zdjęcia

Muzyka Play

Filmy Play

Wyszukiwarka Głosowa

większość z nich to śmieci od google których i tak nie używam, zastanawiam się nad najmniej inwazyjnym sposobem, może wy poradzicie co wybrać:

- wrzuceniem oprogramowania w wersji Dev, uruchomieniu roota i usunięcia tego z poziomu root explorera / titanium i zamrożenie apek

- np. nova launcher i ukrycie tych aplikacji

- ściągnięcie BL, wrzucenie xiaomi.eu, root i to co w punkcie 1

 

zależy mi na tym żeby rom był bez błędów i jak najbardziej stabilny, aktualnie mam MIUI 8 Global 6.9.22 | beta

Edytowane przez Ruffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...