Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Tazik napisał:

Zabrałem się za instalację MIUI Polska według kompendium. Instalacja Global Dev MiFlash'em poszła bez problemu, odblokowanie BL też. Problem pojawia się przy wgrywaniu TWRP. Robię wszystko według instrukcji (TWRP ze skryptem od @jarekm95) i telefon nie wychodzi z trybu fastboot. Ręczny restart i przejście w tryb recovery prowadzi do rysunku telefonu z odłączonym kabelkiem. Jak podepnę kabel, to na rysunku też się podpina. I na tym koniec. Jak prawidłowo wgrać TWRP żeby poszło dalej?

Powinien z fastboota uruchomić się w twrp. Zwróć uwagę co tam ten skrypt wyświetla, może to być problem ze sterownikami. Może też ten bl ci się nie odblokował. Rysunek z kabelkiem świadczy tylko o tym że twrp się nie wgrało. Można ręcznie wpisać komendy w konsoli do wgrania twrp, ale to samo robi ten skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Skrypt nie wyświetlał żadnych błędów. Po ręcznym wgrywaniu przez ADB też nie chce się TWRP odpalić. Bootloader jest raczej odblokowany, ponieważ chciałem jeszcze raz użyć narzędzia MiUnlock i napisało że "no need to unlock this device".

Na razie siedzę na Global Dev, ale wolałbym MIUI Polska więc muszę powalczyć z TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tazik napisał:

..............

To  możesz spróbować skryptu i twrp cofface. Jakby ci się udało zainstalować, to potem zainstalujesz twrp ido (cofface też działa dobrze tylko nie ma pl). Tu masz temat z  linkiem do pobrania bez hasła i opisu na forum en.miui. https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FromWP napisał:

To  możesz spróbować skryptu i twrp cofface. Jakby ci się udało zainstalować, to potem zainstalujesz twrp ido (cofface też działa dobrze tylko nie ma pl). Tu masz temat z  linkiem do pobrania bez hasła i opisu na forum en.miui. https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/

A coś podobnego tylko dla Redmi 3S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tazik napisał:

A coś podobnego tylko dla Redmi 3S?

A ty odpowiednie twrp próbowałeś wgrać? Do 3s to takie: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823855 Tu masz jeszcze narzędzie z en.miui : http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=flasher%2Btoolkit%2B3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz spróbować zrobić to na global stable bo jak było widać w moim przypadku udało mi się global stable odblokować (bootloader) co nie zmienia faktu ze powinno się to robić na global dev lub china dev, ja po prostu nie mogłem wgrać deva ze względu na brak możliwości wejścia do download mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się upewnić czy dobrze zrozumiałem procedurę. Mam na razie rom stable (xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.5.0.MALCNDG_v8-6.0.zip) a chcę przejść na wersję rozwojową, aktualizowaną co tydzień. Pobrałem najnowszy rom dev (na chwilę obecną 6.9.15) i wrzuciłem zip na telefon. Wystarczy w TWRP zaznaczyć instalację z zip? Trzeba robić jakieś wipe przy przejściu z xiaomi.eu stable na dev? Jak z ustawieniami i danymi aplikacji przy takim update? Telefon ustawiłem już pod siebie i szkoda by było bawić się od nowa (backup na chmurze Xiaomi i synchro z kontem Google jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie (pierwszy post :))

Mam pytanko - podobnie jak mój przedmówca kupiłem w znanym sklepie i wyświetla mi się "miui 8 global 6.9.1 I Beta" (Redmi 3s).

I teraz tak - na stronie sklepu było napisane " W każdym modelu instalujemy oprogramowanie Xiaomi Global z j. polskim.", czyli ten mój rom to jest zwykły global, tak? Ale w wersji dev, skoro ma oznaczenie beta?

Moim celem jest posiadanie global stable - niestety nie mam czasu na cotygodniowe zabawy z aktualizacją - potrzebuję rom, który się będzie sam aktualizował (OTA, jak rozumiem), nawet kosztem mniejszych możliwości softu.

Co mam zrobić?

Wg poradnika wystarczy zainstalować odpowiedni rom (czyli land_global_images_V7.5.9.0.MALMIDE_20160805.0000.29_6.0_global_470b843c10.tgz) przy pomocy miflash, nie muszę niczego odblokowywać (" I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze)") i będzie dobrze, tak? Zależy mi na

a) wersji stable, B) usługach google, c) nie musi być polskiego, będzie ustawiony angielski.

Jeśli podobne pytanie było, to mnie zabijcie. Ale najpierw pomóżcie...

 

Edytowane przez koniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Ale to te dev są "wydawane co tydzień"? I nie będę musiał niczego klikać? Się zaktualizuje samo? Bo nie uśmiecha mi się pamiętanie o tym. Dlatego wolałbym mieć soft w rodzaju "zainstaluj i zapomnij".

będziesz dostawał powiadomienie że jest update i jak będziesz chciał to zaakceptujesz, jak nie to zignoruj. I za tydzień będzie znowu powiadomienie

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :-( 50 powiadomień na rok?

Właśnie to, co mnie najbardziej irytuje, to powiadomienia, niechciane smsy, popupy i każda inna rzecz o którą sam nie poproszę. Jak pisałem - nie mam na to czasu - niech mój telefon się odzywa tylko, gdy ktoś pisze lub dzwoni do mnie.

Dlatego już na pewno wiem, że chcę stable - ponawiam pytanie - czy mam zrobić tak, jak napisałem, czy może proces instalacji jest jednak inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można, tylko dalej będę miał wersję dev, która wymaga dziesiątek aktualizacji.

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć po prostu na moje pytanie, zamiast na siłę uszczęśliwiać mnie tym romem. Rozumiem, że większości się on podoba. Ale to nie powód, żeby mi się podobał.

Dziękuję z góry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie (pierwszy post :))

Mam pytanko - podobnie jak mój przedmówca kupiłem w znanym sklepie i wyświetla mi się "miui 8 global 6.9.1 I Beta" (Redmi 3s).

I teraz tak - na stronie sklepu było napisane " W każdym modelu instalujemy oprogramowanie Xiaomi Global z j. polskim.", czyli ten mój rom to jest zwykły global, tak? Ale w wersji dev, skoro ma oznaczenie beta?

Moim celem jest posiadanie global stable - niestety nie mam czasu na cotygodniowe zabawy z aktualizacją - potrzebuję rom, który się będzie sam aktualizował (OTA, jak rozumiem), nawet kosztem mniejszych możliwości softu.

Co mam zrobić?

Wg poradnika wystarczy zainstalować odpowiedni rom (czyli land_global_images_V7.5.9.0.MALMIDE_20160805.0000.29_6.0_global_470b843c10.tgz) przy pomocy miflash, nie muszę niczego odblokowywać (" I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze)") i będzie dobrze, tak? Zależy mi na

a) wersji stable, B) usługach google, c) nie musi być polskiego, będzie ustawiony angielski.

Jeśli podobne pytanie było, to mnie zabijcie. Ale najpierw pomóżcie...

 

Tak musisz zrobić jak napisałeś i już będziesz na stable, usługi Google będą, polski też będzie do wyboru

===

Tap tap TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koniu napisał:

Oczywiście, że można, tylko dalej będę miał wersję dev, która wymaga dziesiątek aktualizacji.

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć po prostu na moje pytanie, zamiast na siłę uszczęśliwiać mnie tym romem.

Dziękuję z góry :-)

Możesz sobie zainstalować global stable i jedyny sposób to właśnie miflash, ale niestety z opcją flash all,  czyli stracisz wszystkie dane. Jak zrobisz wcześniej lokalną kopię zapasową na sd to z niej odzyskasz 99% danych i ustawień. Co do powiadomień o aktualizacjach to jest chyba tak samo u wszystkich producentów, dostajesz info i aktualizujesz kiedy chcesz. Tu nawet jest lepiej bo można te powiadomienia wyłączyć i samemu ręcznie sprawdzać czy coś nowego się pojawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.lki

@FromWP

Dziękuję za jedyne merytoryczne wypowiedzi.

@bergmen

Na przyszłość proponuję napisać "nie wiem", "nie mam pojęcia", "wszyscy muszą 'myśleć' tak jak ja, więc nie powiem", zamiast nabijać posty. A najlepiej nie pisz nic, bo właśnie Twój post jest jedną z rzeczy, o które nie proszę. Czytałeś moje pytanie? Nie zrozumiałeś? Więc trzeba było nic nie pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Od 3 miesięcy używam xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK) stable. Minęło już trochę czasu. Widzę, że teraz jest moda na global dev. Co polecacie wrzucić? 

Zależy mi na jak najlepszej optymalizacji, dobrej baterii i w ogóle nie potrzebuję jakichś zbędnych bajerów. Zgodę na odblokowanie mam. 

Może jednak lepiej wrzucić to TWRP i xiaomi.eu? Nie powiem, bo aktualizacje OTA byłyby dla mnie dużym plusem (tu kolejne pytanie, czy aby zaktualizować xiaomi.eu, to muszę wchodzić w ten tryb recovery i wrzucać ręcznie, tak jakby od nowa cały soft? Jeśli nie, to w jaki sposób). Jeśli xiaomi.eu chodzi zdecydowanie lepiej od globala, to mogę się pokusić, nawet kosztem ręcznych aktualizacji. Wiadome, wersja nonprime - mniej ramu, nie wiem jak to się ma do wrzucenia najnowszego softu, ale pewnie niezbyt dobrze. 

Przy aktualnym oprogramowaniu jest wszystko ok, jakiś większych ścin nie ma. Jedyny problem, który dokucza to wolne przełączanie trybów sieci. Niestety w moim miejscu zamieszkania max to 2-3 kreski w 3G. Objawia się to bardzo częstym komunikatem "tylko alarmowe", "brak sieci/usługi". Zmiana na 2G/3G only nie wchodzi w grę, bo chciałbym też korzystać z 4G, nie martwiąc się, że muszę wchodzić w opcje i przestawiać ręcznie. Nie wiem czy to wina software czy hardware.

Ewentualnie proszę doradzić, który lepszy, ten co mam czy global dev. Najlepiej chyba wrzucić globala, odblokować na nim BL, potestować i jak coś, to wrzucić xiaomi.eu? Jeśli tak, to czy to prawidłowy ROM "xiaomi.eu_multi_HM3_V8.0.1.0.LAICNDG_v8-5.1" ?

 

Edytowane przez maccabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Od 3 miesięcy używam xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK) stable. Minęło już trochę czasu. Widzę, że teraz jest moda na global dev. Co polecacie wrzucić? 

Zależy mi na jak najlepszej optymalizacji, dobrej baterii i w ogóle nie potrzebuję jakichś zbędnych bajerów. Zgodę na odblokowanie mam. 

Może jednak lepiej wrzucić to TWRP i xiaomi.eu? Nie powiem, bo aktualizacje OTA byłyby dla mnie dużym plusem (tu kolejne pytanie, czy aby zaktualizować xiaomi.eu, to muszę wchodzić w ten tryb recovery i wrzucać ręcznie, tak jakby od nowa cały soft? Jeśli nie, to w jaki sposóB). Jeśli xiaomi.eu chodzi zdecydowanie lepiej od globala, to mogę się pokusić, nawet kosztem ręcznych aktualizacji. Wiadome, wersja nonprime - mniej ramu, nie wiem jak to się ma do wrzucenia najnowszego softu, ale pewnie niezbyt dobrze. 

Przy aktualnym oprogramowaniu jest wszystko ok, jakiś większych ścin nie ma. Jedyny problem, który dokucza to wolne przełączanie trybów sieci. Niestety w moim miejscu zamieszkania max to 2-3 kreski w 3G. Objawia się to bardzo częstym komunikatem "tylko alarmowe", "brak sieci/usługi". Zmiana na 2G/3G only nie wchodzi w grę, bo chciałbym też korzystać z 4G, nie martwiąc się, że muszę wchodzić w opcje i przestawiać ręcznie. Nie wiem czy to wina software czy hardware.

Ewentualnie proszę doradzić, który lepszy, ten co mam czy global dev. Najlepiej chyba wrzucić globala, odblokować na nim BL, potestować i jak coś, to wrzucić xiaomi.eu? Jeśli tak, to czy to prawidłowy ROM "xiaomi.eu_multi_HM3_V8.0.1.0.LAICNDG_v8-5.1" ?

 

Kolego@maccabra akurat Rom, który wymieniłeś, to jest Rom stable od xiaomi.eu, który wgrasz tylko jak masz odblokowany BL i wgrane TWRP.

ROM global lub china dev pobiera się z tej strony:

http://en.miui.com/a-234.html

To są Romy w formacie .tgz do wgrania na zablokowany BL w trybie download.

W obu china lub global masz aktualizacje OTA.

W romach dev masz co tydzień, a w stable co jakiś czas.

Jednak proponuję wrócić do początku tego wątku przeczytać ze zrozumieniem instrukcję, różnice między romami i wybrać dla siebie najlepszy

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wgraniem TWRP. Próbowałem wczoraj ze dwie godziny je wgrać i za każdym razem wyskakuje jakiś błąd lub dostaje komunikat, że TWRP się wgrywa, ale nic takiego się nie dzieje. Czytałem całą instrukcje na pierwszej stronie i robiłem wszystko według niej i kicha. Próbowałem też wgrać różne wersje TWRP, różne inne metody zastosować i również nie wgrywa się. Mam rom global dev, odblokowany bootloader. Możecie mi pomóc, co robię źle?

Wysłane z Redmi 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wgraniem TWRP. Próbowałem wczoraj ze dwie godziny je wgrać i za każdym razem wyskakuje jakiś błąd lub dostaje komunikat, że TWRP się wgrywa, ale nic takiego się nie dzieje. Czytałem całą instrukcje na pierwszej stronie i robiłem wszystko według niej i kicha. Próbowałem też wgrać różne wersje TWRP, różne inne metody zastosować i również nie wgrywa się. Mam rom global dev, odblokowany bootloader. Możecie mi pomóc, co robię źle?

Wysłane z Redmi 3 pro

A w opcjach programistycznych zaznaczyłeś te opcje

1ef5afabcadeb5f5b4689c4ce00adfee.jpg

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na china dev nie miałem problemów z wgraniem TWRP i nic oprócz debugowania w opcjach programistycznych nie włączałem . Dałbyś jakieś namiary, jeśli możesz, na tę wersję TWRP do globala? Będę bardzo wdzięczny

Wysłane z Redmi 3 pro

Ja używam tego

https://dl.twrp.me/ido/

i zawsze się wygrywa

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby twrp współpracowało w miarę poprawnie z globalem to trzeba zmodyfikować plik img romu i jest z tym trochę zabawy. Wgrać powinno się normalnie tylko potem przy reboocie do systemu wisi na Mi. Po wgraniu trzeba od razu zainstalować rom eu, albo zmodyfikowanego globala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomasznowak napisał:

Tak chce zrobić, wgrać od razu wersję Eu. Próbowałem tę wersję wgrać co kolega wyżej podał, ale też się nie wgrywa. Będę próbował dalej kombinować.

Wysłane z Redmi 3 pro

jeśli chodzi o TWRP mam osobny folder z takimi plikami i to twrp.img, tylko pomin plik "polecenia fastboot twrp.txt" (zapisałem sobie polecenia żeby tylko kopiować)

podłączam telefon w trybie fastboot do kompa, otwieram ten folder, wciskam SHIFT + prawy przycisk myszy, wybieram "otwórz okno polecenia tutaj" i w tym oknie wpisuję te trzy komendy każdą zatwierdzając ENTER

 

fastboot.exe devices

fastboot.exe flash recovery twrp.img

fastboot.exe boot twrp.img
 

i telefon zawsze uruchamia się w twrp, gdzie suwakiem zatwierdzam modyfikowanie partycji, aby nie zniknęło po ponownym uruchomieniu telefonu

 

ss1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem, że w ogóle TWRP nie flashuje się. Telefon jest prawidłowo wykryty, komendy wpisuję również prawidłowo i nic.

Już rozwiązałem problem wgrywając china dev a na ten rom Twrp się od razu wgrało. Widocznie coś z tą wersją globala z poprzedniego tygodnia jest nie tak, bo na wcześniejszych wersjach nie miałem takiego problemu. Dzieki Wam za wskazówki i pomoc,

Edytowane przez tomasznowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z procesorami w Redmi 3/Pro? Według specyfikacji na gsmarena powinien być: Snapdragon 616 / http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3_pro-8007.php , natomiast na aplikacji CPU-Z mam info:  Snapdragon 615

Na stronie Qualcomm jest dokładne rozróżnienie tych dwóch procesorów:

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/615

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/616

 

Czy to oznacza, że nasze modele produkowane są w dwóch wersjach, tzn. z dwoma minimalnie innymi procesorami?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...