Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką wersję jak na załączniku. Nowszej OTA nie chce pobrać.

Odblokowany BL.

Czasowy twrp nie działa, tzn nie restartuje telefonu. Żadnego błędu nie wyświetla.

 

Jak wgrać roota, bez wgrywania twrp na stałe?

 

Chciałbym mieć szansę na akutalizacje OTA

 

Ps. Czemu jak klikam sprawdź aktualizacje to nic nie ma, a jak wybieram z menu "pobierz aktualizację" to zaczyna jakąś ściągać (tylko że po zainstalowaniu dalej jest ta sama wersja)?

Screenshot_2016-09-07-22-43-16-380_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cincin27 napisał:

Przeczytałeś pierwszy post? Wydaje mi się, że nie a w nim znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie.

 

 

Mówisz o tym?
 

Cytat

 

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu, bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć odblokowany BL. Jeżeli wgranie globala zablokowało BL, to trzeba go ponownie odblokować!

Pobieramy paczkę https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuX2h5MHZYZjMwTUU i instalator zip supersu stąd: https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuRjUxZVdSWEVsUXc Wgrywamy plik  UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  do pamięci telefonu.

W telefonie w opcjach programistycznych zaznaczamy debugowanie usb.

Rozpakowujemy Instalacja_temporary_recovery.zip uruchamiamy plik bat, podłączamy telefon uruchomiony w trybie fastboot. Klikamy według instrukcji kilka razy i po wszystkim telefon powinien się uruchomić w twrp.

Potem od razu w twrp klikamy w install i wskazujemy wcześniej wgrany UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  .

Przesuwamy suwak w prawo, i się instaluje. Po zakończeniu procesu klikamy reboot i telefon powinien się normalnie uruchomić z zainstalowanym rootem, z oryginalnym mirecovery nie zamienionym przez twrp.

 

 

Przecież napisałem

Cytat

Czasowy twrp nie działa, tzn nie restartuje telefonu. Żadnego błędu nie wyświetla.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2016 o 20:48, MiD napisał:

może ktoś jednak wie o co chodziło z tym -  "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło"?

Witam dokładnie wczoraj miałem to samo czyli "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło" niestety żadne zabiegi nie przyniosły efektu i nie dało się odblokować telefonu dopiero wgranie romu przez Miflash rozwiązało problem.

Zaznaczam że nie zakładałem żadnego hasła.

Problem wystąpił po jakimś czasie po aktualizacji telefonu z softu 7.5.8.0 (MALMIDE) na 7.5.9.0 (MALMIDE).

Gdzieś czytałem na zagranicznym forum o tym problemie i był właśnie poruszona kwestia że nastąpiło to po zmianie softu.

Edytowane przez jarod33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam spory problem. Dostałem Redmi Note 3 Pro w wersji chinskiej. Myślałem że zmiana oprogramowania na global będzie łatwa (dlatego nie chciałem otwartego pudelka).

Ściągnąłem wersje Global no i przez Update APP wywala błąd. Po aktualizacji przez OTA poszła aktualizacja ale język PL się nie pojawił chociaż byłem pewny w 99,9% że to nie pomoże.

Softu przez Recovery nie mogę wgrać bo mam tylko ładny obrazek żeby kablem podłączyć. Czyli zablokowany bootloader

Przez Fast boot wywala mi, że urządzenie zablokowane.

W tryb download wejść nie mogę albo nie potrafię przez skrypt bo zatrzymuje mi się na logo Xiaomi i nie widzi mi MiFlash telefonu.

Skrypt wykrywa poprawnie urządzenie.

Co robię źle?

Dodam, że po wyjściu z fast boot przez przytrzymanie Power nawet system się nie uruchamia tylko podobnie zatrzymuje się na logo Xiaomi.

Generalnie uceglony telefon.

Jedyna opcja to odblokowanie bootloadera? Jest jakaś metoda szybka a nie czekanie prawie miesiąc na odzew od Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (1 post na forum)

Mój problem:

kupiłem xiaomi redmi 3s ze strony xiaomi/com/pl i teoretycznie ma on wgrane miui 8 global 6.9.1 I Beta (tak mówią informacje o telefonie), bootloader zablokowany (sprawdzone w adb) i chciałem w grać miflashem rom global dev ale za chińskiego boga nie mogę wejść w tryb download mode... Nie działają żadne skrypty, komendy ręcznie wpisane w adb, oraz kombinacja klawiszy ani wybór z menu (tego gdzie do wyboru jest download, recovery itd.) po wybraniu opcji download mode widzę tylko na środku logo mi i włącza się android, natomiast fastboot włącza się normalnie ale gdy próbuję użyć mi flasha gdy telefon jest w trybie fastboot otrzymuję komunikat jak na zdjęciu. Domyślam się że komunikat wynika z tego że rom da się wgrać tylko w download mode z racji zablokowanego bootloadera tylko że w owe download mode nie da się wejść. Jakieś pomysły ? mii.png

 

Edytowane przez LuiG1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miflashem to żadnego romu eu nie wgrasz, bo takiego dla twojego telefonu nie ma. Wszystkie romy eu są recovery czyli wgrasz dopiero jak odblokujesz bl i zainstalujesz twrp. Na to co masz możesz wgrać co najwyzej nowszego globala 6.9.8 przez updater. Co do trybu download to oprócz skryptu (lub komendy) i wejścia przez to chińskie menu innego sposobu raczej nie ma.

Jeszcze ewentualnie kombinacja klawiszy, czyli przy wyłączonym telefonie trzymając vol+ i vol-  podpinasz do usb. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem temporary recovery i supersu tą metodą:

 

Global:

Dnia 6.08.2016 o 15:44, FromWP napisał:

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu, bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć odblokowany BL. Jeżeli wgranie globala zablokowało BL, to trzeba go ponownie odblokować!

Pobieramy paczkę https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuX2h5MHZYZjMwTUU i instalator zip supersu stąd: https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuRjUxZVdSWEVsUXc Wgrywamy plik  UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  do pamięci telefonu.

W telefonie w opcjach programistycznych zaznaczamy debugowanie usb.

Rozpakowujemy Instalacja_temporary_recovery.zip uruchamiamy plik bat, podłączamy telefon uruchomiony w trybie fastboot. Klikamy według instrukcji kilka razy i po wszystkim telefon powinien się uruchomić w twrp.

Potem od razu w twrp klikamy w install i wskazujemy wcześniej wgrany UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  .

Przesuwamy suwak w prawo, i się instaluje. Po zakończeniu procesu klikamy reboot i telefon powinien się normalnie uruchomić z zainstalowanym rootem, z oryginalnym mirecovery nie zamienionym przez twrp.

 

 

Chcę żeby zostało oryginalne recovery xiaomi. Nie TWRP co kliknąć?

Snap1jpg_aheaxer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz rom Xiaomi.eu i chciałbym sobie zainstalować nowszą wersję stable, czy muszę robić full wipe?

Masz xiaomi.eu stable czy dev?

Jak stable od xiaomi.eu i chcesz wgrać stable nowsze od xiaomi.eu to tylko aktualizacja przez TWRP.

Jak dev od xiaomi.eu, a chcesz wgrać stable to full wipe, bo stable jest zawsze do tyłu za dev

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem podziękować za to kompendium, dzięki niemu , właściwie dzięki ludziom którzy się w nim udzielili, udało mi się wczoraj wieczorem bez żadnych przeszkód zmienić soft w moim redmi oraz wrzucić rota, który mnie uwolnił od tych natrętnych reklam. Jeszcze raz dziękuję!

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 06:26, FromWP napisał:

Miflashem to żadnego romu eu nie wgrasz, bo takiego dla twojego telefonu nie ma. Wszystkie romy eu są recovery czyli wgrasz dopiero jak odblokujesz bl i zainstalujesz twrp. Na to co masz możesz wgrać co najwyzej nowszego globala 6.9.8 przez updater. Co do trybu download to oprócz skryptu (lub komendy) i wejścia przez to chińskie menu innego sposobu raczej nie ma.

Jeszcze ewentualnie kombinacja klawiszy, czyli przy wyłączonym telefonie trzymając vol+ i vol-  podpinasz do usb. 

sorry źle napisałem mi flashem próbowałem wgrać rom global dev aby odblokować bootloader na nim ale nie mogę wejść w download mode aby wgrać deva i ani kombinacja klawiszy nie działa ani komendy adb mogę wejść jedynie do fastboota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, LuiG1 napisał:

sorry źle napisałem mi flashem próbowałem wgrać rom global dev aby odblokować bootloader na nim ale nie mogę wejść w download mode aby wgrać deva i ani kombinacja klawiszy nie działa ani komendy adb mogę wejść jedynie do fastboota 

To może to ci pomoże. Co prawda to to samo co w naszym poradniku, ale inny opis tego samego może być pomocny: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LuiG1 napisał:

sorry źle napisałem mi flashem próbowałem wgrać rom global dev aby odblokować bootloader na nim ale nie mogę wejść w download mode aby wgrać deva i ani kombinacja klawiszy nie działa ani komendy adb mogę wejść jedynie do fastboota 

Jak jesteś w trybie fastboot to skorzystaj z tego skryptu. Podłącz telefon do komputera i włącz skrypt.

https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEV0VyNm5UMWs2SEk/view

 

Też miałem bootlopa. Udało mi się uruchomić tryb fastboot i potem dzięki temu skryptowi wszedłem do trybu download i zainstalowałem rom miflashem.

Edytowane przez marcin13135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak próbowałem skryptu jak i ręcznego wpisania komend niestety download mode nie uruchomił się ale problem został wczoraj w nocy rozwiązany. Dostałem kod do odblokowania bootloadera i spróbowałem odblokować go na zwykłym globalu (bez dev) i udało się, potem tylko twrp i śmiga xiaomi eu :D W każdym razie dziękuję wszystkim którzy udzielili się w mojej sprawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wgrywałem rom global dev przez miflash, powinno trwać to ok. 10min a u mnie po godzinie pasek stał ciągle w połowie. Wyłączyłem miflash i teraz telefon zawiesza się na logo MI. Mogę wejść tylko w fastboot, ale komputer nie wykrywa na żadnym kablu i porcie usb telefonu, sterowniki mam wgrane, więc nawet nie odblokuje bootloader'a bez fastboot. Ucegliłem telefon na amen?

Udało mi się z fastboot, ale nie odblokuje bootloader'a ponieważ nie mam telefonu z kontem xiaomi powiązane. Da się coś zrobić?

Problem rozwiązany ;)

Edytowane przez Sayidov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Zapragnąłem zainstalować sobie kolejną wersję MIUI. Odpalam telefon w trybie recovery i to zonk - zamiast angielskiego menu (jak wcześniej) mam same chińskie znaczki.

Które z pól menu to "Install" aby wskazać plik z romem do zainstalowania?

WIN201609_ahsawah.jpg

Duże zdjęcie tutaj

Edytowane przez Bajlif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za instalację MIUI Polska według kompendium. Instalacja Global Dev MiFlash'em poszła bez problemu, odblokowanie BL też. Problem pojawia się przy wgrywaniu TWRP. Robię wszystko według instrukcji (TWRP ze skryptem od @jarekm95) i telefon nie wychodzi z trybu fastboot. Ręczny restart i przejście w tryb recovery prowadzi do rysunku telefonu z odłączonym kabelkiem. Jak podepnę kabel, to na rysunku też się podpina. I na tym koniec. Jak prawidłowo wgrać TWRP żeby poszło dalej?

EDIT: zapomniałem dodać, że chodzi o Redmi 3S.

Edytowane przez Tazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...