Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko było w porządku, więc postanowiłem szukać kłopotów...

zainstalowałem w TWRP zip z najnowszym globalem, obecnie mam komunikat - "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło"

o jakie hasło chodzi?

Proponuję wgrać global rom przez Miflash w trybie download

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, preza napisał:

Jak wasze spostrzezenia global vs dev.

Chyba chodzi ci o porównanie global vs xiaomi.eu, bo global może być stable lub dev. Podobnie xiaomi.eu..Różnice jakieś są ale da się używać jednego i drugiego. Global ma wszystkie usługi googla wbudowane i nie można ich wywalić, i aktualizacje ota. Xiaomi.eu tylko niezbędne usługi googla, trzeba odblokować bl i ręcznie aktualizować. Moim zdaniem lepsze są wersje dev zarówno jeśi chodzi o globala jak i xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi ci o porównanie global vs xiaomi.eu, bo global może być stable lub dev. Podobnie xiaomi.eu..Różnice jakieś są ale da się używać jednego i drugiego. Global ma wszystkie usługi googla wbudowane i nie można ich wywalić, i aktualizacje ota. Xiaomi.eu tylko niezbędne usługi googla, trzeba odblokować bl i ręcznie aktualizować. Moim zdaniem lepsze są wersje dev zarówno jeśi chodzi o globala jak i xiaomi.eu.

Dzieki.tak chodzilo mi o xiaomi.eu.pewnie dla zony bedzie wygodniejsza aktualizacja ota.ja na rn2 zostaje na xiaomi.eu dev.pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

Proponuję wgrać global rom przez Miflash w trybie download

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

taki miałem plan, jednak miałem kłopoty z wejściem w tryb download, ale po przypadkowym dłuższym przytrzymaniu przycisku power... telefon się uruchomił bez podawania żadnego hasła  

może ktoś jednak wie o co chodziło z tym -  "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło"?

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee od dobrych 400s utknęło na statusie cmd <?xml version="1.0" ?><data><nop value="ping"/></data> czy to normalne...?

cały czas stoi, jakieś 5% się załadowało a już 1800s...

3400 i ani drgnie....

jakby kogoś interesował rozwój sytuacji to przerwałem instalacje - bootloop - skrypt żeby wejść w edl - wgrywanie jeszcze raz miflash - doszedł pasek do końca ale jeszcze coś wgrywał...po 10 minutach wgrywania na pełnym pasku stwierdziłem że to jednak prowadzi donikąd i przerwałem - zawiecha tym razem na logo mi - teraz wróciły problemy z zobaczeniem fona przez miflash.....f*ck my life i guess....

Edytowane przez dasJedrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już robiłem x razy...w ogóle zauważyłem też zależność, że komputer widzi telefon w download tylko jeśli przechodzę na ten tryb z fastboota/adb , jeśli potem telefon odłączę i podłączę to nie rozpoznaje urządzenia (działo się tak też już wczoraj...). i to też jak już widzi, to jako urządzenie uniwersalnej magistrali, a nie port, każdorazowo muszę aktualizować sterowniki wg intrukcji przesłanej przez @cukru, problem w tym że potem i tak nie działa....grrrr...nie wiem, może windowsa przeinstaluje na nowo...chociaż znając moje szczęście to będzie znowu jakiś problem z licencją albo czymś innym:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączałem, to nie to. przeinstalowałem windowsa, zobaczył telefon, udało się zaflashować. dziękuję wszystkim tu zebranym za pomoc! jesteście w porządku!;)

teraz trzymam kciuki żeby się podniósł, ale kropeczki mrygają, niech sobie mieli:)

Edytowane przez dasJedrzej
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, jest rom global, zdjęty bootloader, zainstalowane twrp....no i właśnie od tego momentu bootloop przy próbie otwarcia systemu...mogę normalnie wejść do recovery ale gdy tylko daje reboot system to bootloop. czy to dlatego że zainstalowałem roota jak mnie zapytało? w poradniku było że już można...instalować od nowa twrp? czy instalacja romu z zip pomoże (dopiero mi się ciągnie ostatni dev, ale 60kB/s, potrwa to parę godzin,...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dasJedrzej napisał:

to z poradnika przez skrypt...próbowałem wgrać jeszcze raz skryptem, ale to chyba nie działa, bo nawet języka na angielski nie zmieniło...może zainstaluje cofface?

Jeżeli instalujesz twrp po to żeby zainstalować rom xiaomi.eu to musisz ten rom instalować zaraz po zainstalowaniu twrp, bez przechodzenia do systemu, bo będziesz miał właśnie bootloopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dasJedrzej napisał:

i jeśli teraz wgram to temporary i supersu to ono wejdzie w miejsce tego już wgranego i będzie git?

A co chcesz zrobić? Zainstalować roota, czy rom xiaomi.eu? Raczej nie będzie git. Temporary znaczy że twrp się nie instaluje, tylko uruchamia na chwilę po to żeby coś nim zrobić, a tobie się chyba już na stałe zainstalowało. Język da się zmienić i zainstalować rom xiaomi.eu. Root jak jest ci niezbędny to można doinstalować później.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie przeszedłem przez cały poradnik i dziękuję Wam za niego.

Ale mam pytanie. Skąd wiem, że mi się udało? Wersja Xiaomi.eu 8.1; 6.9.1 (dev)

Mam w info o telefonie dane o Miui Polska. O autorach tłumaczenia. Ale jak robiłem TWRP to pokazało mi, że nie ma żadnego systemu zainstalowanego. Potem restart i normalnie odpalił mi się system, gotowy do rejestracji konta.

 

A i proszę dodajcie ostrzeżenie, że czyści Wam kartę pamięci. Zrobiłem zgodnie z instrukcją, ale użyłem swojej starej karty pamięci. Przy wipe, wyczyściło mi ją doszczętnie :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...