Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Redmi2 napisał:

Musisz probowac jakos uruchomic w edl. Ewentualnie poczytac na en.miui.com jak postepowac w takim wypadku z bootloopem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

no nic dzięki za pomoc,szukam dalej ale mam jeszcze jeden problem przestało działać wifi - po prostu nie da się go włączyć. Myślałem, że jak zaktualizuje oprogramowanie  przez update to coś się ruszy ale tak jakby przycisk nie odpowiadał.  No i jeszcze na kompie cały czas nie widzi telefonu. próbowałem przez Mi PC Suit ale tylko widzi kamerkę.

Edytowane przez TheTommyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cincin27 napisał:

Który plik (z jakiego romu) wskazałeś tam w ścieżce instalacji?

land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a

Takie coś znalazłem ale wyskakuje błąd w MiFlashu, aktualnie udało mi się zainstalować i uruchomić TWRP i staram się zainstalować rom od xiaomi.eu :x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

Nie wybrales pliku z wypakowanego romu fastboot.

 

Plik flash_all.bat

 

Umiesz robic miflasha? Wejdz w dzial faq i jest poradnik miflasha i zrob tak jak na screenach.

 

Bo zasada jest ta sama czy edl czy fastboot. Jedyna roznica w tym wypadku ze w edl inaczej jest wykrywany tel i po ukonczeniu miflasha trzeba recznie power trzymac az tel wystartuje. A w miflash w fastboot zrestaruje sie nam sam.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Hmm.. z tego co zobaczyłem w poradniach na inne modele to pobrałem zły obraz.. Gdzie znajdę obrazy do fastboot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lajku napisał:

Hmm.. z tego co zobaczyłem w poradniach na inne modele to pobrałem zły obraz.. Gdzie znajdę obrazy do fastboot ?

Tu http://en.miui.com/a-234.html format .tgz tylko musisz rozpakować w zależności czym to zrobisz raz, albo dwa razy. aż będziesz miał pliki których nie widział Miflash i folder "images".

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Tu http://en.miui.com/a-234.html format .tgz tylko musisz rozpakować w zależności czym to zrobisz raz, albo dwa razy. aż będziesz miał pliki których nie widział Miflash i folder "images".

o, już mam, Wystarczyło otworzyć pliczek w 7Zipie :D Dzięki ;)

Edytowane przez Lajku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Jakbys przeczytal faq jak robic miflash wiedzialbys tp odrazu i nie byloby tego problemu.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Wybaczcie ten spam.. :P

Jeszcze jedno pytanie; Jak chce instalować rom od xiaomi.eu, mogę zrobić to jakoś w systemie, czy tylko twrp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc.

Pacjent Remi 3s

1. Zainstalowany rom poprzez Miflash (land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz) - brak problemów

2. Odblokowany bootloader - bez problemu

3. Zainstowane TWRP - bez problemu.

Zrobiona kopia bezpieczeństwa poprzez TWRP i rebot. I tutaj telefon nie wstaje nawet po godzinie. Przywracanie kopii - też nic nie daje. Wgrać room .zip, czy też wipe i od nowa wgrać kopie.

Edytowane przez ogion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będę próbował. Zobaczymy co z tego będzie. Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Mam nadzieję, że na tym skończą się moje problemy.

Widzę, że jest postęp. Instaluje się. A jest możliwość z TWRP wgrać kąpię, którą zrobiłem, czy nie?

Edytowane przez ogion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na darmo piszę żeby od razu po instalacji TWRP wgrywać xiaomi.eu

Spróbuj wejść do TWRP poprzez vol+ vol- power.

Jak nie to zaflashuj jeszcze raz TWRP w fastboocie.

Jak już będziesz w TWRP to normalnie instrukcja z pierwszego posta, bez żadnych kopii zapasowych czy innych udziwnień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Kopia zapasowa to zadne udziwnienie, mam na mi4, mi max, redmi 3 i na kazdym spelnia swoje zadanie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Tak ale nie na globalu, ten potrafi nie trawić twrp. Jest na to sposób, ale lepiej jak ktoś chce na nim pozostać, dla świętego spokoju odpuścić instalowanie twrp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chciałem sobie zrobić kopię bezpieczeństwa globala. Po restarcie nie chciał wystartować. Wgrałem przez twrp xiaomi.eu - też bez problemu - jak kolega pisał.

Ale najlepsze jest to, że gdy ekran wisiał ma znaczku mi (wgrywając kopię którą zrobiłem - czyli globala poprzez twrp) restartowałem tel po okołó 20-30 minutach i wgrywałem (bez wipe) poprzez twrt xiaomi.eu. System powstał i pamiętał moje ustawienia, lecz wisiał na blokadzie ekranu. Robiłem wzór, taki jaki używałem a on, że zły. Wiec musiałem i tak jeszcze raz wipe i od nowa przez twrp wgrać xiaomi.eu.

Myślę, że zrozumiale napisałem.

Edytowane przez ogion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma sensu robić kopii zapasowej czystego, świeżo wgranego, nieskonfigurowanego systemu. Te ważne rzeczy jak imei czy bootloader są na innych partycjach, których i tak backup twrp nie skopiuje.

A już totalnym nieporozumieniem jest przeskakiwanie między różnymi wersjami systemu (jak global i xiaomi.eu) bez wipe.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem było zrobienie sobie kopii globala. Nie był czysty, lecz już używany ze 3 tygodnie i poustawiane wszystko tak jak chciałem. Miałem już na nim wersję 6.9.1 i w nocy jakaś kolejna aktualizacja się ściągnęła na telefon. I to właśnie przed jej instalacją chciałem sobie zrobić kopię. Gdybym wiedziałem - nie doczytałem - że nie mieszać globala z twrp to bym tego nie robił i nie wgrywał twrp. Tak chodził telefon dotychczas i było ok. Natomiast co do samego skakania systemami po wgraniu twrp nie mogłem wejść w download/edl. Zatem rad, nie rad musiałem wgrać xiaomi.eu. Natomiast starałem się jeszcze ratować i próbować odzyskać dane. Straciłem jedynie sms (mało ważne jak i historię połączeń). Reszta ok.

Za okazaną pomoc mimo wszystko bardzo dziękuję, bo telefonu nie ucegliłem. Były 2 godziny roboty z wgrwaniem wszystkiego, ale się dało. Jedynie te ikony mnie denerwują na tym romie xiaomi.eu.

Edytowane przez ogion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem synchronizacje, ale mimo to sms mi wcięło. Były jakiś tydzień temu i przetrwały kontakty jednie. Miałem też kopie systemu w chmurze, ale też się zbyła. Zdjęć nie wysyłałem. To mi nie przeszkadza. Przynajmniej mam porządek w smsach.

Natomiast motywy przeglądam i szukam tych ikonek na których mi zależy.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem, gdyż robiłem kopię pierwszy raz. Zrobiłem ją dokładnie na kartę SD ponad 7GB. Pozaznaczałem, aby wszystko skopiował. I gdy zrobiłem restart. Telefon zawisnął na ikonce MI. Dlatego zapytałem o pomoc. Próbowałem odzyskać. Zaznaczałem wszystko, jak również i tylko te opcje przy przywracaniu, które są domyślnie zaznaczone podczas robienia kopii. Za cholerkę nie chciał bryknąć. Stało cały czas ma MI, a na dole nie pojawiał się android i te kropeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywając stockowe recovery. Plik img możesz wyciągnąć z paczki tgz romu pod miflasha.

@Redmi2 Nie wiem po co ci robić kopie globala, który i tak nie działa z TWRP? Nawet kolega wyżej mówi że zrobił i nie działa, ale Ty wiesz swoje.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma o co kruszyć kopi. Fakt faktem globala nie mogę odzyskać przez twrp. Teraz ma eu, ale kto wie jak długo. Z ciekawości zapytam jeszcze, czy instalując od nowa globala poprzez miflasha (cały rom tzg) to czy bootloader zablokuje się?

Dzięki, że mnie cierpliwie znosicie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ponieważ staram sie wgrać Global Dev ale nie moge włączyć trybu download ... Klikam vol+ i power - nic sie dzieje. kliam vol+vol- to samo... Posiadam Redmi 3, czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Dodam że jestem dość świeży w temacie i nie bardzo wiem co i jak.  

Nie aktualne już ogarnąłem

Edytowane przez Czarny Avgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi państwo. chciałbym zainstalować global dev celem odblokowania bootloadera, lecz mój telefon nie ma ochoty zobaczyć telefonu w trybie download...zainstalowane ze 4 różne miflashe, mipcsuite, wszystko widzi telefon w trybie normalnym, widzi w fastboot (oczywiście miflash nie chce wgrać softu), a w download mode nic! nie ważne czy wchodzę przez vol+ power czy przez adb i komende do edl, efekt ten sam. sterownik wydaje się działać, a mimo to w miflashu pustki. ratunek!

14233707_1125029347576546_616175178_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...