Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, cincin27 napisał:

Da się. Przedostatnia opcja z prawej strony od góry, potem globus i jest zmiana języka.

A co do pozostania TWRP to tam przed rebootem jest opcja, która pyta o zastąpienie recovery.

Zmieniłem język na angielski. Przed zrobieniem reboot  była opcja o zastąpieniu recovery więc potwierdziłem.

Ale niestety TWRP pozostało.

55 minut temu, Redmi2 napisał:

Wiec ja nie widze problemu :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mam aktualnie TWRP zamiast MiRecovery. Chodzi o ty żeby była tylko aktualizacja OTA.

TWRP może zostać tylko żebym miał aktualizację z poziomu telefonu.

39 minut temu, FromWP napisał:

Przypuszczam, że kolega po omacku coś tam kliknął i dlatego mu się zainstalowało na stałe. Jakby zmienił język i po uruchomieniu twrp zainstalował tylko supersu to miałby mirecovery.

Mniej więcej tak było. TWRP się włączyło po chinsku. Zainstalowałem SupersU i zrobiłem reboota.

TWRP pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Bedziesz mial ota

Czemu sie boisz :-) ? Ja mam china dev i twrp i mam ota i to codziennie :-) no oprocz piatku,soboty i niedzieli :-) .

I tak jak pobierze mi rom czy maly pliczek z ota np 20MB. To wylaczam tel, wchodze w twrp klikam install i instaluje rom/paczke z folderu gdzie sie zapisalo ota czyli w folderze download_rom.

Restart komorki i juz :-) takim sposobem nie usuuwa mi tez paczki/romu zip bo czasem sie przydaje przeciez

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Rozumiem

To trzeba czekać do następnej aktualizacji (1 wrzesień) i zobaczę czy OTA działa.

A root też zostaje? Bo kolega wyżej pisał, że root się usuwa wraz z aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz nie rozumiem.

Mam rom global dev 6.8.25. Do tego root bo chciałem tylko zainstalować titanium backup i pozamrażać aplikację. Dodatkowo mam też TWRP.

Przy następnej aktualizacji MIUI wszystko mi się skasuje? cincin pisze, że pobierze nowy rom. Czyli bootloader też się znowu zablokuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

No widac ze nie rozumiesz :-) nic Ci nie zablokuje.

Bedziesz mial ota, bedziesz normalnie instalowal rom z twrp, @cincin tqierdzi tylko ze majac twrp bedzie Ci pobieralo przez ota caly rom a nie mala paczke.

A ja twierdze ze bedzie pobieralo mala paczke i ze supersu/root powoduje povieranie paczki calej a nie twrp

Oczywiscie moge sie mylic co do tego bo ja mam china a nie global. I ja mowie odnoszac sie do dev china.

Mysle jednak ze jesli nie masz supersu zainstalowanego z twpr lub z paczki zip to bedzie pobieralo mala paczke ota..

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mam właśnie supersu, instalowałem z TWRP. Root robiłem tylko po to żeby zainstalować titanium backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Redmi2 napisał:

No to bedzie pobieralo na 100% duza paczke przez ota co piatek czyli caly rom. Mala paczka jest jesli w systemie nie jest nic przerabiane.

Ja tak mialem w beta team china. Ze pobieralo mi na redmi 2 i mi4 codziwnnie pelny rom, dopiero jak wywalilem root pobiera mi mala paczke.

Wszzelakie tweaki systemu to powoduja np xpoosed.

A recovery nie wchodzi w system.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Rozumiem

Czyli następna aktualizacja pobierze mi cały rom? Root, aplikacje zainstalowane zostaną? Bootloader mi się nie zablokuje jak mi pobierze nowy rom?

Właściwie teraz już root jest mi nie potrzebny. Tylko pewnie nie da się go teraz usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roota na Globalu. Aktualnie przesiadłem się na 6.8.11 w moim odczuciu na tym romie bateria nalepiej trzyma. Posiadam TWRP cofface 3.0.0.0. W temacie piszę opis wgrania roota na Global ale cytuje

"Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu, bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć odblokowany BL. Jeżeli wgranie globala zablokowało BL, to trzeba go ponownie odblokować!"

Ja mam zainstalowane na stałe TWRP. Czy nawet w takim wypadku instalacja roota będzie taka sama czy będzie Ona wyglądała inaczej? Pozdrawiam. 

@Edit Podejrzewam, że instalacja będzie taka sama jak w przypadku xiaomi.eu Czyli SuperSu stąd - https://download.chainfire.eu/897/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247.zip i przez TWRP install? Prosiłbym tylko o potwierdzenie moich przypuszczeń :)

Edytowane przez Ostafinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 21:44, FromWP napisał:

Pojawiła się nowa wersja MiFlasha 2016.08.30 tu link do pobrania: http://xiaomitips.com/getfile/4314/

XiaoMiFlasha ;) Zawsze myślałem  że to nieoficjalne narzędzie, a jednak. Do pobrania jest też na stronie xiaomi tam gdzie romy fastboot ;) Będzie trzeba znowu poprawić poradnik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarekm95 napisał:

XiaoMiFlasha ;) Zawsze myślałem  że to nieoficjalne narzędzie, a jednak. Do pobrania jest też na stronie xiaomi tam gdzie romy fastboot ;) Będzie trzeba znowu poprawić poradnik :/

No i dodatkowo instaluje się na win32bit, tylko nie wiem czy będzie na 32bit prawidłowo działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2016 o 16:27, FromWP napisał:

I to co ten root zrobił też znika. Jak przy pomocy roota zmieniłem Whatsappa na aplikację systemową, to go po aktualizacji romu wywaliło.

 

Dnia 28.08.2016 o 16:22, cincin27 napisał:

Root znika po każdej aktualizacji.

Da się usunąć, wchodzi w SuperSU i tam jest opcja pełen unroot. Przed dokonaniem aktualizacji usunąłem roota i musiałem pobrać cały rom (1GB).

 

Dnia 28.08.2016 o 15:34, Redmi2 napisał:

No to bedzie pobieralo na 100% duza paczke przez ota co piatek czyli caly rom. Mala paczka jest jesli w systemie nie jest nic przerabiane.

Ja tak mialem w beta team china. Ze pobieralo mi na redmi 2 i mi4 codziwnnie pelny rom, dopiero jak wywalilem root pobiera mi mala paczke.

Wszzelakie tweaki systemu to powoduja np xpoosed.

A recovery nie wchodzi w system.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

I niestety nie znalazło aktualizacji. A dzisiaj wyszła nowa wersja 6.9.1.

Co z tym teraz zrobić? TWRP zostało, supersu zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem świeżego Redmi 3s, zainstalowanym takim romem:


IMG_20160902_083526_HDR.jpg

próbuje wgrać oficjalny rom Global Dev zgodnie z poradnikiem i po kilkudziesięciu sekundach wywala mi taki błąd:

Redmi3s Mi flash.PNG

Możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że przy swoim Redmi 3 wszystko poszło bez najmniejszego problemu.

A teraz na dodatek nie mogę wejść w tryb download. Po wciśnięciu w menu serwisowym trybu download telefon  restartuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marcin13135 napisał:

 

 

I niestety nie znalazło aktualizacji. A dzisiaj wyszła nowa wersja 6.9.1.

Co z tym teraz zrobić? TWRP zostało, supersu zainstalowany.

Najlepiej ściągnąć rom fastboot i miflashem z zachowaniem danych. Przywróci ci Mirecovery i potem będzie ota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Redmi2 napisał:

Miui optimization w developerboptions jest na off czy na on?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Włączone

57 minut temu, cincin27 napisał:

No to ręcznie ściągnij plik .zip z aktualizacją z en.miui.com i zainstaluj. 

Chociaż jak zostało TWRP to może być problem.

 

14 minut temu, FromWP napisał:

Najlepiej ściągnąć rom fastboot i miflashem z zachowaniem danych. Przywróci ci Mirecovery i potem będzie ota. 

Czyli pobrać cały rom stąd i ponownie zainstalować przez miflash z zaznaczoną opcją "Flash all expect data and storage"  ?

Chcę żeby wszystkie dane zostały i była aktualizacja.

 

E:

Jeszcze raz spróbowałem i znalazło aktualizację. 41MB pobrało. I teraz normalnie to instalować?

Edytowane przez marcin13135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcin13135 napisał:

 

Jeszcze raz spróbowałem i znalazło aktualizację. 41MB pobrało. I teraz normalnie to instalować?

Jak ci znalazło to tak, normalnie. OTA pojawia się z pewnym opóźnieniem jak udostępnią, u mnie dzisiaj tak po 10tej znalazło. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

Trzymasz na wylazonym tel vol- i vol+ i do tego power, zawibruje puszczasz power a potem za chwile i volumy puszczasz.

 

Mozna tez vol+ i vol- trzymać i podlaczyc pod pc i puszczasz.

 

Adb zaraz.

Masz tu pliczek z komenda

http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/892059---s5zx.html

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Tak wylacz tel, wejdz w twrp i kliknij install i wybierz ten plik jest w download_rom

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

8 minut temu, FromWP napisał:

Jak ci znalazło to tak, normalnie. OTA pojawia się z pewnym opóźnieniem jak udostępnią, u mnie dzisiaj tak po 10tej znalazło. 

Wyłączyłem telefon, włączyło się recovery. Kliknąłem install, wybrałem pobrany plik z folderu downloaded_rom ale niestety się nie zaaktualizowało. Wyskoczył błąd.

Włączyłem telefon i jest informacja: aktualizacja nieudana, spróbuj pobrać pełny rom.

Teraz pokazuje mi w menu aktualizacji: MIUI 6.9.1| Tygodniowa | 968MB.

Edytowane przez marcin13135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

 

 

Trzymasz na wylazonym tel vol- i vol+ i do tego power, zawibruje puszczasz power a potem za chwile i volumy puszczasz.

 

Mozna tez vol+ i vol- trzymać i podlaczyc pod pc i puszczasz.

 

Adb zaraz.

Masz tu pliczek z komenda

http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/892059---s5zx.html

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

przez kombinacje klawiszy pokazuje żeby podłaczyć telefon  i dalej nic, a ten plik który podesłałeś to co dalej z nim zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, odblokowałem boot loader po czym zainstalowałem TWRP i tu zaczął się problem..

Chciałem wejść jeszcze do systemu, żeby wrzucić rom z xiaomi.eu lecz się nie da, gdyż system się nie uruchamia, udało mi się wejść przez fastboot do Download Mode.

Ponadto MiFlash pokazuje owy problem

https://scr.hu/w9DdyN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lajku napisał:

 


https://scr.hu/w9DdyN

 

Nie wiadomo co ci pokazuje bo link nie działa.  Miflashem musisz wgrać od nowa rom, może być w trybie fastboot lub download ( bo bl masz odblokowany). Albo jak jesteś w fastboot to jeszcze raz twrp. Tylko musisz instalować rom zaraz po wgraniu twrp nie przechodzić do systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Redmi2 napisał:

@up dziala :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Link nie działa, jak się adres linku wklei to działa. Można tak wkleić żeby działało, a jeszcze lepiej obraz, wtedy od razu widać o co chodzi. Jak się przegląda na telefonie w przeglądarce to trochę utrudnia. Nie wiem jak tapatalku bo nie używam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...