Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Sorry. Global dev nie ma jeszcze na 3s w .tgz

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Nie nie trzeba

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

A tu? To link z postu który też zacytowałeś. Land to 3s

http://bigota.d.miui.com/6.8.18/land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

To lepszy China Dev czy global z tego linku? jak jest język polski i system działa normalnie to moge poczekać z zabawą w odblokowywanie BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vanyrno napisał:

To lepszy China Dev czy global z tego linku? jak jest język polski i system działa normalnie to moge poczekać z zabawą w odblokowywanie BL?

Myślę że global dev, jest język polski, system działa normalnie i odblokować też powinno się na dev udać. Jak się nie uda a będziesz niezadowolony z działania, to zainstalujesz china dev tylko po to żeby odblokować i wgrasz rom eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.
Mam Redmi 3S i zgodnie z pierwszą stroną tego poradnika zacząłem wgrywać nakładkę  xiaomi.eu. Wszystko szło dobrze do czasu flashowania romu w MiFlash, ściągnąłem odpowiedni rom do Xiaomi Redmi 3S, wypakowałem w "pobranych", włączyłem MiFlash, znalazłem plik, zaznaczyłem "flash all", znalazłem moje urządzenie w trybie download i kliknąłem "flash", niestety po krótkim braku odpowiedzi flashowanie zatrzymało się na 0 sekundach i wyskoczył mi komunikat pod tytułem, że "nazwa pliku, katalogu, lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna". Nie wiem co mam robić, i nie wiem gdzie szukać błędy, proszę o jakieś sugestie co musiałem pominąć.

WAZNE XIAOMI!.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam już naprawdę, wielki problem, bo nie mam pojęcia, jak wyjść z trybu "download" na moim telefonie, bo nie reaguje on na żadne przyciski, którymi wcześniej włączałem menu serwisowe. Proszę o pomoc!

Edytowane przez Lineets
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zacząłem flashować, trzymałem dość długo aż w końcu zawibrował. Wcześniej po prostu próbowałem krócej i myślałem, że mi już telefon zawisł w trybie download na amen. Ale super, dziękuję. Teraz już wiem, że muszę jeszcze dużo poczytać, zanim wezmę się do pracy. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w momencie zamawianiu telefonu redmi 3s od Goldwaya i nie wiem czy wybrać opcje sealed czy może standard. W sealed zapewne jest wgrany china rom a w standard telefon jest odpakowany i prawdopodobnie wgrywany na niego global stable. Czy na obu wersjach odblokuje bl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Redmi2 napisał:

Pokaz te aukcje i o jakie opcje chodzi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Aukcja Opcja Sealed albo standard. Z tego co wyczytałem to przy sealed idzie prosto z chińskiej fabryki z chińskim romem natomiast przy standard telefon jest włączany, sprawdzany czy działa i wgrywa się na niego jakiś szmelcowy rom bez aktualizacji OTA.

Edytowane przez lukos124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie ROM xiaomi.eu 7.2.7.0, ale chciałbym już przesiąść się na MIUI 8. I tutaj pojawia się pytanie (a w zasadzie dwa):

  1. Czy znana jest data wydania ROMu xiaomi.eu STABLE z MIUI 8, czy od razu bez wahania wgrywać xiaomi.eu DEV?
  2. Czy wiadomo coś może o planach wydania Androida 6.0 na tego smartfona? Z tego co czytam Oficjalny globalny ROM na Redmi 3 ma MIUI z andkiem 5.x.x.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarekm95 napisał:

Wgraj dev. Przeciez są stable, ale mimo wszystko polecam dev

Gdzie jest stable xiaomi.eu z MIUI 8? Możesz podać link do źródła? Przy okazji mam pytanie. Czy mogę wgrać dev na stable przez TWRP bez utraty danych i aplikacji, czy nie obejdzie się bez stawiania wszystkiego od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam romu do Redmi 3 Pro bez zbędnych chińskich znaczków, aplikacji, tylko to, co najbardziej potrzebne. No i oczywiście oszczędnego w poborze energii i ogólnie dopracowany. Z tego co wiem obecnie jednym z lepszych jak nie najlepszy jest 6.8.11. Ale teraz xiaomi.eu czy Miui Polska, bo nie znalazłem czym się różnią? Znalazłem tylko opisy jakie są różnice pomiędzy Stable a właśnie tymi dwoma powyższymi.

MIUI nie lubi obcych aplikacji. Więc później już nie będzie już można nic zainstalować albo cokolwiek wykasować?

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukru, wiem że dla większości moje pytania są delikatnie powiedziawszy przynajmniej dziwne. ;-) Redmi 3 Pro to będzie moje tak naprawdę poważne wejście w świat telefonów tych mądrzejszych. Nie liczę kilkomiesięczne perypetie  z jakimś tam samsungiem, gdzie wala się w szufladzie, bo właśnie przez niego wróciłem ponownie na dłuższy okres do zwykłego, starego bezsystemowca, tak miałem go dość. No i kilka razy w ręku miałem tablet swojej dziewczyny. Postępu nie oszukasz...

Nie lubię bawić się  w częste instalacje i dlatego chcę zainstalować coś na dłużej i zapomnieć na jakiś czas o telefonie. W ostatnim okresie poświeciłem na niego za dużo czasu począwszy co chcę, jaki wybrać, gdzie kupić, jak kupić,akcesoria, wybór romu. A to jeszcze nie koniec, bo instalacja, nauka obsługi wszystkiego od początku, jakie aplikacje, mapy itd. itd.

10 godzin temu, cukru napisał:

Nie ma już ROMów MIUIPolska

Myślałem że po wcześniejszych problemach jednak jest ponownie.

Jeżeli już nie ma, więc np. rom 6.8.11 z tego portalu czym różni się ze strony  xiaomi.eu o tej samej numeracji bo już całkowicie mi się pomieszało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, cukru napisał:

Niczym się nie różni, to jest to samo.

Dzięki za info, to dużo upraszcza. Automatyczne aktualizacje nie zawsze idą w parze z jakością, więc to dla mnie zbędny bajer. A z tego co wyczytałem xiaomi.eu jest bardziej oczyszczony z zbędnych dodatków co dla mnie jest na plus. Chyba że się znowu mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skorzystałem z tego poradnika:

Global:

Dnia 6.08.2016 o 15:44, FromWP napisał:

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu, bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć odblokowany BL. Jeżeli wgranie globala zablokowało BL, to trzeba go ponownie odblokować!

Pobieramy paczkę https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuX2h5MHZYZjMwTUU i instalator zip supersu stąd: https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuRjUxZVdSWEVsUXc Wgrywamy plik  UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  do pamięci telefonu.

W telefonie w opcjach programistycznych zaznaczamy debugowanie usb.

Rozpakowujemy Instalacja_temporary_recovery.zip uruchamiamy plik bat, podłączamy telefon uruchomiony w trybie fastboot. Klikamy według instrukcji kilka razy i po wszystkim telefon powinien się uruchomić w twrp.

Potem od razu w twrp klikamy w install i wskazujemy wcześniej wgrany UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  .

Przesuwamy suwak w prawo, i się instaluje. Po zakończeniu procesu klikamy reboot i telefon powinien się normalnie uruchomić z zainstalowanym rootem, z oryginalnym mirecovery nie zamienionym przez twrp.

Bootloader odblokowany. Rom global dev 6.8.25 MIUI 8.

SuperSU zainstalowałem. Root działa.

Ale jest problem bo zostało to chinskie recovery. Co mogę zrobić żeby przywrócić mirecovery i mieć aktualizację OTA? Bo teraz na tym recovery nie zadziała?

Edytowane przez marcin13135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ota zadziala na twrp.

I pewnie mylis tryb testowy na serii redmi ktoryvjest po chinsku i jest niezalezne od recovery.

Na serii redmi wcisnij vol- i vol+ i power i jak zawibruje pusczasz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Zrobiłem tak jak mówisz i mam takie recovery. Wszystko po chinsku. Miało być temporary_recovery.

Jak instalowałem supersu to "po omacku" ale się udało. Głównie chodzi o to, żeby mieć te aktualizacje OTA. Bo w poradniku pisze " bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA "

http://s10.ifotos.pl/img/IMG201608_ahrrsns.jpg

IMG201608_ahrrssp.jpg

Edytowane przez marcin13135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...