Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, i ile trwa taka aktualizacja? I rozumiem że wszystko co mam na telefonie zostanie, tak ?

 

A powiedzmy jakbym chciał zrezygnować z xiaomi.eu na rzecz ROMu global to co muszę zrobic?

I jakies opinie co lepsze?

Edytowane przez Baca86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Global jakiś czas, aż tak dużych różnic nie ma chociaż...gorsze tłumaczenia, cały pakiet googla dodany i tyle póki co zauważyłem.

Hmmm nie wiem czy warto się przesiadać..coś mi się wydaje że zrobili tego globala po macoszemu i nie jest tak dopracowany jak xiaomi.eu.

Na pewno OTA to łatwiejszy sposób aktualizacji ale czy wgranie przez TWRP jest aż tak trudne?

Sam proces aktualizacji przez TWRP to jakies 2-3 minuty maks no i chwilę trwa ponowne uruchomienie telefonu ale danych nie tracisz jeżeli nie wybierzesz Wipe all ale to musisz zrobić świadomie.

Jeżeli chcesz wgrać sobie globala to musisz uważać, jak wgrasz go przez TWRP to zablokuje on bootloadera i wiąże się to z wykasowaniem zawartości telefonu.

Po czytaj bo nie tylko ja ale i inni mieli problem z wgraniem przez TWRP, telefon zapętlał się na logo MI i trzeba było wejść w EDL żeby miflashem wgrać gloabl dev.

Ja drugi raz już bym nie zmianiał.

 

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Wiadomo, ze tlumaczenie bedzie duzo lepsze na xiaomi.eu bo tlumaczy to@Acid i nie jest to tlumaczenie doslowne jak sie to ma w globalu.

 

 

Ale dla Globala również robi je @Acid  albo ktoś z Jego zespołu, bo w informacjach o telefonie jest wzmianka o wsparciu i kto z Polski robi tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Vergiliusz napisał:

 

Hmmm nie wiem czy warto się przesiadać..coś mi się wydaje że zrobili tego globala po macoszemu i nie jest tak dopracowany jak xiaomi.eu.

 

 

Nie oznacza to że Global to chłam tylko moje odczucia co do tej kompilacji.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny (chyba) problem. Zacząłem wgrywać TWRP. niestety zamiast OKEY na końcu miałem FAILED data transfer failure. Gdy kliknąłem enter to pojawiło się "downloading boot.img" i nie wiem czy on po prostu podjął drugą próbę instalacji czy coś. Boję się to wyłączyć bo może coś robi, a pobiera to niby już z 10 minut. Mogę to bezpiecznie wyłączyć czy czekać, bo jest ok? Wygląda to tak jak na zdjęciu.

Screenshot_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło, TWRP się zainstalował, wyczyścił co miał wyczyścić, teraz tylko ściągam rom. Dzięki za ten link Redmi2 :)

12 minut temu, jarekm95 napisał:

A  wykryło ci w ogóle telefon jeden enter wcześniej?

Wykryło go. Nie wiem co mogło być nie tak, ale przy drugim programie już zadziałało wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Redmi 3 w Polsce, nie mam możliwości zobaczyć tego telefonu na żywo...W każdym razie ciekawi mnie i go, czy oprogramowanie, które mu wgrano to faktycznie global, czy też mix śmieciowy tylko z nazwą global?

MIUI Global 7.3 (stabilna) 7.3.1.0.0 LHPCNDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu kompletnie nowy, ale chcę dołączyć do grona szalonych zapaleńców Xiaomi :-D

Posiadam Redmi 3S Prime 3/32GB
ROM: MIUI 8 global 6.716.16

I od razu pytanie.. co to za rom? zero informacji gdziekolwiek.

Tłumaczenie jest.. średnie, data na zegarze na ekranie blokady po polsku, a już na właściwym ekranie po angielsku. O jakichkolwiek aktualizacjach z Updater'a mogę zapomnieć?

Większych problemów nie zauważyłem żeby coś nie działało itp.. jedynie MIWalleta ciągle crashuje, choć appka do niczego nie potrzebna :-D.

Przez Updater da sie tu cokolwiek zainstalować? Próbowałem wgrać ROM Global z oficialnej strony MIUI przez Updater.. niby aktualizacja ok, ale jak telefon się włączył do wyskoczyło Failed i wersja została jaka była. Nie wiem w jakim stanie mam bootloader (zapewne lock) bo po wpisaniu *#*#6484#*#*  i przejściu do SW HW version czy coś w tym stylu informacji o bootloaderze nie ma.

Temat pewnie wałkowany milion razy, ale mimo to czekam na miłe przyjęcie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cincin27 napisał:

Śmieciowy rom. Global stable od Xiaomi posiada w oznaczeniu 4 cyfry, np. 7.5.2.0

Faktycznie jest tak jak piszesz...http://en.miui.com/download-298.html

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia...Jeśli ktoś używa właściwego global stable (obecnie tylko 7), to gdyby w przyszłości chciał przejść na global stable 8, to będzie można to zrobić poprzez wewnętrzną aktualizację, czy też trzeba  wgrywać od nowa rom miflashem?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cointreau napisał:

Faktycznie jest tak jak piszesz...http://en.miui.com/download-298.html

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia...Jeśli ktoś używa właściwego global stable (obecnie tylko 7), to gdyby w przyszłości chciał przejść na global stable 8, to będzie można z niego przejść poprzez wewnętrzną aktualizację, czy też trzeba będzie wgrywać nowy rom miflashem?

 

Będzie można przejść przez aktualizację. Jak ktoś będzie chciał przejść na stable z global dev, to raczej MiFlashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tak jak piszesz...http://en.miui.com/download-298.html

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia...Jeśli ktoś używa właściwego global stable (obecnie tylko 7), to gdyby w przyszłości chciał przejść na global stable 8, to będzie można to zrobić poprzez wewnętrzną aktualizację, czy też trzeba  wgrywać od nowa rom miflashem?

 

Jak wyjdzie Global stable miui 8 to tel wyświetli że możesz zaktualizować, jeśli masz Official Global

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Rozwiązaniem jest instalacja jednego z dwóch polecanych romów:
-global (oficjalny od xiaomi, główną wadą są drobne błędy w tłumaczeniach, a zaletą aktualizacje OTA i mniej zabawy przy wgrywaniu) (tylko Redmi 3, nie ma globala na 3S)

2.Pobieramy oficjalny rom: link (szukamy romu z "Redmi 3" lub "Redmi 3S" w nazwie; najbardziej polecam rom Global Dev - posiada on j.polski i można na nim odblokować bootloader)

*na 3S nie ma jeszcze romu Global Dev - w takim wypadku polecam Global Stable lub China Dev do odblokowania bootloadera.

 

 

Jestem nowym posiadaczem redmi 3S i chciałem się zabrać za wgranie troszke lepszego softu, bo te chińskie znaczki mnie przerażają. Czytam ten poradnik klikam w pierwszy link i na http://en.miui.com/download-303.html widzę, że pojawiła się wersja Global Dev dla redmi 3S - chyba możesz zaaktualizować poradnik:)

I teraz pytanie ściagajac ten global z podanego linku muszę to zrobić wg tego co napisałeś? Bo tutaj http://en.miui.com/a-232.html są jakies 3 metody. I ta pierwsza wydaje się najprostsza czym to się różni te System Update od pozostałych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie każe nikomu flashować miflashem jeśli ma dobry system. Ale jak ma sprzedawcogówniany soft to nie ma innej metody.

Oczywiście sam aktualizuję swój system przez twrp, ale na początku trzeba się było pobawić miflashem.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem Redmi 3s Prime (3G/32GB). Mam wgrany śmieciowy rom 6.716.16 i chciałbym go zmienić. Telefon mam zablokowany bo nie mogę wejść do recovery. I teraz mam pytanie czy mogę wgrać rom z http://en.miui.com/download-303.html przez update bez odblokowania telefonu przez chińczyków? Czy jednak powinienem przejść procedurę odblokowania?

Przepraszam ale pogubiłem się już w zawiłościach tematu i liczę na wyrozumiałość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez tryb fastboot, tylko w instrukcji jest napisane że tel ma być odblokowany. I dlatego już sam nie wiem co mam robić.

zhinan_step1.gif

Download MIUI ROM Flashing Tool (Size:27M, 64a2b6f5620db2bf249dac0ce2017428). If your device is locked. please click here to unlock it first.

Czy miflash musi być uruchomiony z systemu 64bit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem najnowsze miuipolska i wgrywam przez TRWP. Robię instaluj i na końcu pojawia się uruchom pononownie, a zaraz potem wyświetla mi się, Brak zainstalowanego systemu, czy chcesz kontynuować? 

To normalne? Robię to pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzegorz.lki napisał:

W trybie download nie musisz odblokowywać BL jeśli wgrywasz któryś oficjalny Rom xiaomi. Rom kursu być z rozszerzeniem .tgz. Czyli pobierasz stąd

http://en.miui.com/a-234.html

Ale widzę że Global dev na redmi 3s jeszcze nie ma dla trybu fastboot

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

No właśnie pod tym linkiem go nie wstawili, ale przed chwilą kolega redmi2 dodał w którymś poście link do tego romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Redmi 3 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Fakt recovery jest, szukałem fastboota i tam nie ma global dev, tylko stable. 

A proszę :-)

http://bigota.d.miui.com/6.8.18/land_global_images_6.8.18_20160805.0000.29_6.0_global_6b18085a6a.tgz

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2016 o 15:31, vanyrno napisał:

Witam, jestem tu kompletnie nowy, ale chcę dołączyć do grona szalonych zapaleńców Xiaomi :-D

Posiadam Redmi 3S Prime 3/32GB
ROM: MIUI 8 global 6.716.16

I od razu pytanie.. co to za rom? zero informacji gdziekolwiek.

Tłumaczenie jest.. średnie, data na zegarze na ekranie blokady po polsku, a już na właściwym ekranie po angielsku. O jakichkolwiek aktualizacjach z Updater'a mogę zapomnieć?

Większych problemów nie zauważyłem żeby coś nie działało itp.. jedynie MIWalleta ciągle crashuje, choć appka do niczego nie potrzebna :-D.

Przez Updater da sie tu cokolwiek zainstalować? Próbowałem wgrać ROM Global z oficialnej strony MIUI przez Updater.. niby aktualizacja ok, ale jak telefon się włączył do wyskoczyło Failed i wersja została jaka była. Nie wiem w jakim stanie mam bootloader (zapewne lock) bo po wpisaniu *#*#6484#*#*  i przejściu do SW HW version czy coś w tym stylu informacji o bootloaderze nie ma.

Temat pewnie wałkowany milion razy, ale mimo to czekam na miłe przyjęcie i pozdrawiam :)

Właśnie mam ten sam problem i dołączam się do tematu. Czy ktoś może napisać krok po kroku jak wgrać oficjalny rom global  http://en.miui.com/download-303.html  mimo zablokowanego boot loadera.

Bardzo bym prosił bo wiele rzeczy mi nie crashuje w tym oprogramowaniu. A głównie sms ciągle mi się zamyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, seboox napisał:

Właśnie mam ten sam problem i dołączam się do tematu. Czy ktoś może napisać krok po kroku jak wgrać oficjalny rom global  http://en.miui.com/download-303.html  mimo zablokowanego boot loadera.

Bardzo bym prosił bo wiele rzeczy mi nie crashuje w tym oprogramowaniu. A głównie sms ciągle mi się zamyka.

wejdz w Uprawnienia i zezwól na wszystko dla SMSów i będą działać :D PS zgodę na odblokowanie BL dostałem po 2 dniach mimo braku wypasionej rangi na forum miui :D

Edytowane przez vanyrno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam dziwny problem, wchodze w ten link http://en.miui.com/a-234.html

wybieram rom dla Redmi 3 Pro czyli:
Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

I przenosi mnie na strone glowna miui.com, nie zaczyna sie zadne sciaganie pliku ani nic, ktos wie jak temu zaradzic? Albo moglby podeslac ten plik na inny hosting?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Redmi 3S Prime/Pro wybrać China Dev by przejść do odblokowania BL? (zgoda od Chińczyka jest) i w końcu w którym trybie mam to instalować MiFlashem download czy fastboot? nie mam zamiaru preparować żadnych kabli bo takie historie też słyszałem. :D

Redmi 3S Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi 3S Latest China Stable Version Fastboot File Download

Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...