Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ahr napisał:

Pokaż co masz w browse/advance.

 

Przechwytywanie5.JPG

7 minut temu, grzegorz.lki napisał:

 

A ja bym jeszcze spróbował na starszej wersji Miflash tej poprzedniej 20151015

 

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Tu masz link

http://xiaomitips.com/download/miui-rom-flashing-tool/

Zaraz sprobuje, dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w advanced kliknij browse przy pierwszej pozycji i wskaż flash_all.bat dokładnie te które chcesz uruchomić, ta rozwijana lista może Ci tu mieszać.

Z katalogiem miałem na myśli wybranie katalogu images w wypakowanym romie (zamiast katalogu do którego wypakowałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do mojego problemu z poprzedniej strony. Postanowiłem spróbować wgrać rom na starszej wersji MiFlash, z linka od @grzegorz.lki i o dziwo błąd się nie pojawia, mam jednak inny problem. Proces stoi teraz na "Send configure command":

16401674003782422750.png

Dostęp do innego kompa będę miał niestety dopiero za jakieś 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faq miui polska: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera#more-14738

Aby dowiedzieć się, czy bootloader jest odblokowany, a tym samym telefon ma możliwość instalacji romu miuipolska/xiaomi.eu musimy podłączyć urządzenie do PC w trybie fastboot:

  1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot: adb reboot bootloader lub przez kombinację przycisków: głośność-dół + power (trzymać razem do momentu pojawienia się fastboot). Przykładowy film: Film.
  2. Podłączamy do PC
  3. Instalujemy pakiet fastboot wg tego poradnika
  4. Uruchamiamy z pulpitu skrót „Minimal ADB and fastboot” i w wierszu poleceń wpisujemy fastboot devices by upewnić się, że urządzenie jest obecne, a potem fastboot oem device-info

Device unlocked: true – oznacza odblokowany bootloader. Jeśli jest false to albo mamy stare urządzenie sprzed 2016 roku lub musimy bootloader odblokować wg tego lub odpłatnie w MiCenter.

Jak wyjść z fastboot?

Wykonać komendę: fastboot reboot lub długo przytrzymać przycisk power.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie global częściowo zablokował bootloadera. Chciałem wrócić na xiaomi.eu, wgrałem twrp, wgrałem supersu i potem już więcej do twrp wejść nie mogłem. Przy próbie wejścia pojawiał się czarny ekran. Ponowna instalacja twrp niczego nie zmieniała. 

Wgrałem dev rom i ponownie odblokowałem bootloader i wszystko jest teraz ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie pisze, że na redmi 3s na global stable nie da się odblokować bootloadera. Dodatkowo nie wiem, czy zrobiłem coś źle, ale wgranie recovery sposobem z pierwszego posta też mi nie zadziałało, natomiast wgranie przez instrukcje z głównej strony już bez problemu przeszło.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie twrp z naszego poradnika działa w szczególności skrypt zrobiony przez kolegę jarekm95 jest ok, coś musiałeś zrobić po drodze nie tak. A który sposób ci zadziałał, bo są różne dla urządzeń 2015, 2016? Co do odblokowania to możliwe, nikt tego jeszcze nie sprawdzał, bo ten global stable jest raptem parę dni. Chyba że miałeś wgrane coś co się przedstawiało jako global stable a nim nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiada od niedawna Redmi3. Postępując zgodnie z https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ udało mi się odblokować bootloader, zainstalowałem twrp, udało się uruchomić w trybie recovery, zrobiłem factory reset, skopiowałem firmware:

xiaomi.eu_multi_HM3_6.8.11_v8-5.1.zip

654.8MB Aug 12, 2016 | 04:00AM

na kartę SD

wszedłem w install zip, wybrałem plik i w tej chwili czekam już dłuższą  chwilę na etapie jak ze zdjęcia.

Żadnego paska postępu nic ...

 

Co zrobiłem źle?:

 

blad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem Redmi 3 z xiaomi.com.pl na pokładzie jest wgrany jakiś soft xiaomi.eu 7.1, stawiam ze to syf, ale mówili że wgrywają Global. Chciałem przejść na global Dev tym poradnikiem w 1 poście leczy w trybie downolad nie wykrywa mi MiFlash telefonu a a wtybie fastboot mi wykrywa ale pokazuje mi że Device is locked. Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie twrp z naszego poradnika działa w szczególności skrypt zrobiony przez kolegę jarekm95 jest ok, coś musiałeś zrobić po drodze nie tak. A który sposób ci zadziałał, bo są różne dla urządzeń 2015, 2016? Co do odblokowania to możliwe, nikt tego jeszcze nie sprawdzał, bo ten global stable jest raptem parę dni. Chyba że miałeś wgrane coś co się przedstawiało jako global stable a nim nie było.

Miałem prawdziwy global, bo update poszedł mi bez problemu. Jak wgrałem recovery, to już nie mogłem wrzucić zipa z romem, bo już w komputerze nie było widać urządzenia. A co tam mogłem zrobić źle? Jak można źle uruchomić plik wsadowy? :-D a na nowo wgrałem już sposobem z 2016

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na global stable odblokowanie nie działa, na global dev raczej działa. Ale twrp na globalu się wgrało tylko komputer nie widział telefonu. Jakbyś miał plik romu wgrany wcześniej to by się zainstalował. Nie wiem dlaczego komputer nie widział tel. w twrp, nie powinno to zależeć od sposobu w jaki się to twrp wgrywało. Może jakbyś zrestartował to twrp po wgraniu to komputer wykrył  by telefon. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdlokowanie bootloader na global-u napewno nie działa.Przerabiałem to już na  3s.

Procedura to:

1.Tryb Download i China Dev.

2. SoftBoot i odblokowywanie bootloadera z PC. -> na global stable wywala się przy 50%.

3. TRWP.

4.Co tam chcemy już wgrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zyga123 napisał:

Dalej nie widzi mi Miflash telefonu w trybie downolad

Windows 10 ?

Przejdź do menadżera urządzeń i sprawdź czy sterownik Qualcomma się zainstalował.

Problem to brak możliwości zainstalowania sterowników które nie są podpisane cyfrowo.Taki miły nikomu nie potrzebny feature co by dodatkowo zarobić :-).

Odpal linię komend z uprawnieniami administratorami i wklej to:

bcdedit.exe /set nointegritychecks on

A potem restart i ponowna próba zainstalowania Miflash. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vergiliusz napisał:

To dziwne bo mi pod miflashem w windows 10 działa prawidłowo. Fakt faktem TWRP wgrać się już nie dało właśnie z powyższego powodu. Z pomocą przyszedł stary notebook z Windows 7

Bo działa w trybie softboot (bootloader  na wyższym poziomie). Wtedy działają podpisane setrwoniki ADB od google.

Ale Download czyli  low-levelowy bootloader od Qualcomma to już inny zestaw driverów.I tu niestety zonk bo brak podpisu cyfrowego. 

Na Windows 7 też nie miałem problemu ale Win10 to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanie odnośnie aktualizacji. Przeczytałem pierwszą stronę żeby nie było. Ale interesuje mnie czy mogę zrobić to tak jak napisze.

 

Jak wejdę w informacje o telefonie i w aktualizacje mam coś takiego: obrazek nr 1

Natępnie klikając w 3 kropki mam dostepne opcje jak na obrazku nr 2

I w pamięci wewnetrznej widze ze sciagnalem ROM wersja 6.8.4 obrazek nr 3

 

I teraz jakbym chciał aktualizować system to czy mogę opcją ta co była po otwarciu tch 3 kropek czyli "Zainstaluj aktualizację z pliku .zip"

Czy muszę to jakoś inaczej zrobić?

 

Pierwszy raz będę to robił i bym chciał widzieć dokładnie co i jak żeby czegoś nie zepsuć.

Jeszcze dodam że jak wchodze w pamiec telefonu podlaczajac go pod kompa to nie widze tej nowszej wersji ROMu tylko ta starsza, tak jakby jej nie bylo.

Proszę o delikatne potraktowanie mojej osoby.

Screenshot_2016-08-17-13-26-23-963_com.android.updater[1].png

Screenshot_2016-08-17-13-26-38-334_com.android.updater[1].png

Screenshot_2016-08-17-13-27-21-387_com.android.fileexplorer[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz xiaomi.eu to nie powinno być problemu jeżeli w ten sposób wgrasz sobie ROM ale nie wiem jak to się zachowa jeżeli masz Global.

Jak masz xiaomi.eu to uruchomi Ci się ponownie w TWRP i będziesz musiał wybrać install, wskazać miejsce gdzie jest ten porzadany plik i wtedy zainstaluje. Przynajmniej ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...