Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

1.Sprawdź czy dobrze się pobrało w całości / pobierz jeszcze raz.

2.Umieść to na dysku, aby nie na pulpicie

3.Jeśli dalej nie działa to spróbuj uruchomić flash.bat jako administrator

4.Jeśli nie działa to wgraj china dev (bo ma roota) i zaflashuj to przez Flashify

I napisz co pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu recovery twrp i wciśnięciu reboot-recovery telefon ponownie się uruchomił powracając to twrp. nacinęłam później power off i telefon się wyłączył. Próbowałam go uruchomić ze skutkiem takim że od ponad godziny wyświetla się logo miui (bez tych kropek na dole). Co mam zrobić?

Dobra wcisnęłam wszystkie możliwe przyciski i podziałało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ! Postanowiłem wgrać tego roma  Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download  do redmi 3 pro ponieważ miałem syfiasty soft. Robiłem wszystko tak jak w kompendium tylko strasznie długo trwało flashowanie (czekałem ponad 20 min). Żadne błędy nie wyskoczyły ale wyłączyłem miflasha i odłączyłem telefon. Co teraz mam zrobić ? Telefon nie reaguje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przytrzymasz bardzo długo to może zaskoczy. Albo przytrzymaj obydwa klawisze głośności równocześnie i w tym momencie podłącz kabel usb podpięty do kompa. Jak miflash go zobaczy to znaczy że jest w trybie download. Wgrywanie MiFlashem może trwać ponad 30 minut, dopóki nie pojawi się jakieś info i pasek nie będzie cały zielony to nie można przerywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Jak jest w download  to lepiej niech z niego nie wychodzi, tylko odpali ponownie Miflasha i od nowa flashowanie.

 

Przed chwilą, 19piotrek64 napisał:

podlaczylem telefon do usb, wlaczylem miflasha i przytrzymałem wszystki klawisze przez moment i mi flash go wykrył. ale po gdy klikne Flash wyskakuje taki błąd.

Przechwytywanie3.JPG

I właśnie dlatego  trzeba wyjść z download przed ponownym flashowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

A nie zrestartować MiFlasha, albo nawet cały system? Mi to kiedyś pomogło.

MiFlash mi nie pomogło. System nie sprawdzałem i nie zamierzam ;) Za to telefon owszem.

1 minutę temu, 19piotrek64 napisał:

System już dwa razy restartowałem. Trzymałem klawisz power przez ponad minute i żadnej reakcji na wyświetlaczu.

To nie wiem, ale ewidentnie jesteś w download mode skoro wykrywa ci port COM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  mam pojęcia, jedyny sposób jaki znam to właśnie przez długie trzymanie power (wtedy tel się wyłączy, dalej nic nie zobaczysz, ale następna próba uruchomi telefon); rozładowanie baterii (co w tym modelu w tym trybie potrwa wieki) lub odłączenie baterii (która w tym modelu jest wbudowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

5.Telefon powinien uruchomić się w trybie recovery. Uwaga! Przy pierwszym uruchomieniu przez skrypt zmiany w konfiguracji, jak np zmiana języka nie zapiszą się - polecam opcję reboot - recovery.

To się stało po tym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, 19piotrek64 napisał:

Proszę o pomoc ! Postanowiłem wgrać tego roma  Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download  do redmi 3 pro ponieważ miałem syfiasty soft. Robiłem wszystko tak jak w kompendium tylko strasznie długo trwało flashowanie (czekałem ponad 20 min). Żadne błędy nie wyskoczyły ale wyłączyłem miflasha i odłączyłem telefon. Co teraz mam zrobić ? Telefon nie reaguje .

Proszę o jakieś sugestie, rady. Nie mam pojęcia co teraz zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 19piotrek64 napisał:

Proszę o jakieś sugestie, rady. Nie mam pojęcia co teraz zrobić .

Jak nie możesz zmienić jego stanu i ciągle jest wykrywany przez Miflasha pod portem COM znaczy że jest w download. Jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbować wgrania innego romu, ale nie mam pewności czy to pomoże. Jeżeli nie reaguje na długie trzymanie klawiszy to chyba nic innego nie można doradzić.

A widzę że w innym wątku napisałeś o tym że flashowanie trwało ponad 2000sek. To może być w takim razie problem Windowsa. Może zmiana komputera by pomogła.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...