Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi pomóc?

Przeczytałem całe kompendium, próbuje odblokować telefon, mi flash staje na 50℅

Robię wszystko wg.Instrukcji.

Zgodę sms dostałem wczoraj.

Loguje się przez ID, na i.mi.com telefon jest zlokalizowany, a mimo to nie mogę :/ cały czas to 50℅ 

 

Wersja systemu:

 

IMG_20160809_073026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bergmen napisał:

proponuję pobrać  MiFlashUnlock. Jest skuteczniejszy w odblokowywaniu bootloadera.

Zmień soft na china dev

zle odczytalem, no jak wlasnie z tego korzystam :/

a jak mam zmienic soft na china dev?

przez update nie idzie :/

Edytowane przez Zapodajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zapodajnik napisał:

normalne jest to że po flashu dość długo się włącza? :/

 

Tak, Jeśli reaguje to nie masz się co martwić. Po kilku minutach wyświetlania loga MI powinien na dole pojawić się pasek postępu lub kropki...Całość może potrwać nawet 20 min lub dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 22:07, jarekm95 napisał:

Tak - na globalu jest podobno więcej aplikacji google niż na xiaomi.eu (osobiście nie sprawdzałem, ale testerzy tak pisali). Na xiaomi.eu mam w zasadzie tylko sklep play, synchronizacje kalendarza i kontaktów i ustawienia google.

Fakt jest kilka dość zbędnych apek na globalu, będzie się je dało usunąć po wgraniu roota? czy może inaczej to zrobić? czy w ogóle lepiej tego nie ruszać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Słowo wstępu: Dlaczego powinieneś wgrać "dobre" oprogramowanie (xiaomi.eu lub global)? Otóż marka xiaomi jest marką chińską i oficjalnie nie sprzedaje swoich produktów w Polsce. Ich oficjalny soft nie posiada języka polskiego i usług google (china dev i stable). Sprzedawca, chcąc upchnąć Ci produkt, wgrywa zmodyfikowane oprogramowanie, które w większości przypadków nie działa jak powinno (są przeróżne problemy, nie sposób je wszystkie wymienić, czasem widać je od razu, czasem ujawniają się dopiero po jakimś czasie). Takie oprogramowanie często "przedstawia się" jako xiaomi.eu lub global. Jak je rozpoznać? Najłatwiej próbując wgrać nowszą wersję przez "Aktualizacje/Updater" (xiaomi.eu, global). Takich podrobionych softów nie zaktualizujemy w ten sposób.


Myślę że to jest wystarczające. Przecież te devy będą się pojawiać co tydzień, nie będę cały czas ich  dopisywał...

/Update W instrukcji I zmodyfikowałem punkt 2

 

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Redmi2 napisał:
Dnia 9.08.2016 o 11:05, bergmen napisał:

 

A po co? Przeciez jakie romy sa dpstepne na jakie telefony to kazdy sobie znajdzie, bez przesady. Moze jeszcze link do kazdego buildu dodawac?

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Pytałem czy ktoś instalował już ten ROM. żeby się podzielił wrażeniami.

Mam nadzieję że rozjaśniłem  :)

Pozostaję do usług ;)

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym posiadaczem Redmi 3 i właśnie próbuję zainstalować roma global dev przez MiFlash, mam jednak pewien problem. Po kliknięciu przycisku "Flash" po paru sekundach w kolumnie Status wyświetla się komunikat:

17098677070094530426.png

Jak widać wisi tam bardzo długo, więc tu moje pytanie - ma ktoś pomysł w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciem fakt, mogłem zrobić drugie i je wkleić, nie pomyślałem o tym, wszak komunikat ten sam. Po kliknięciu Flash, jak już wspomniałem, przez parę sekund coś tam odczytuje, po czym pojawia się ten "błąd". W telefonie włączyłem na wszelki wypadek debuggowanie usb, uruchomiłem system bez sprawdzania podpisów sterowników oraz je zainstalowałem. A rom - tak, ściągnąłem w formacie tgz z linka podanego w pierwszym poście :)

Edit: spróbowałem jeszcze sposobem z trybem fastboot poprzez MiSuite, wyświetla się informacja "Couldn't flash device" :(

Edit2: @cukru Niestety, spróbowałem jeszcze na 2 innych portach usb i wciąż to samo.

Edytowane przez tsmayn0144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...