Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

'fastboot.exe' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

to wskazuje że jakby pliku "fastboot.exe" nie było w folerze ze skryptem

error: cannot load 'twrp_cofface_ido.img': No error

to z kolei że nie ma w folderze tego pliku img

Dlaczego tak się dzieje tego nie powiem, musiałbym posiedzieć przy twoim kompie. Uroki Windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3WV3WHJ.jpg

Właśnie chciałem koledze wgrać przez MiFlash'a global china i wisi sobie na samym początku. Problem z kablem? Defense+ i firewall wyłączone, ścieżka bez spacji, na pewno kliknięty tryb download - ekran ciemny.

Zamknąć MiFlash'a i bawić się z instalacją MiPcSuite?

Edytowane przez dixer6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacja to nie jedyny problem - niepożądane są też polskie znaki i zbyt długie ścieżki. Nie wiem czemu wszyscy mają taki wielki problem z przeniesieniem tego na c:

1 minutę temu, dixer6 napisał:

Jeszcze gorzej.

KpqaPZj.jpg

restart fona i jeszcze raz do download mode, możesz też spróbować inny port usb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam nieśmiało jak go teraz wyłączyć bo ciągle chce się ładować? Poza tym, może skrócić nazwę folderu zawierającego ROM? Uruchomił się.

Przed chwilą, bergmen napisał:

nie images, tylko folder wyżej zaznacz

Tak też robię.

Edytowane przez dixer6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dixer6 napisał:

Zapytam nieśmiało jak go teraz wyłączyć bo ciągle chce się ładować? Poza tym, może skrócić nazwę folderu zawierającego ROM?

Wystarczy że wgrasz rozpakowany folder bezpośrednio na dysk c:\ nazwy nie musisz zmieniać. I wskażesz w miflashu cały folder. Prawdopodobnie już prostą kombinacją klawiszy nie wejdziesz w download. Żeby wejść w fastboot musisz przytrzymać długo power i w momencie jak zniknie na chwilę Mi (znika na 1-2 sekundy) przytrzymać równocześnie vol- i power. Wtedy wejdzie w fastboot (robocik na ekranie). A jak przejść z fastboot do download to już szukaj w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z podradnika:

"Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

 

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:39, cukru napisał:

Oficjalny dev od Xiaomi ma roota, trzeba go tylko zainstalować z poziomu Panelu Sterowania. Dodałbym jeszcze punkt o dostępie aplikacji do kart pamięci mimo, że na nowszych romach większy problem z tym jest (https://miuipolska.pl/forum/topic/9914-dostęp-do-karty-pamięci-brak-systemowego-zapytania/)

Czy ten rom:

c)"Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download" z link (global, developerski, oficjalny) możliwe odblokowanie bootloadera,  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Tylko dla Redmi 3 i Redmi 3 PRO (nie 3s, 3x)

Jest tym oficjalnym i powinienem móc zainstalować roota w panelu sterowania? grzebałem tam ale nie widzę tego, chyba powinno być to za cog wheel (ten trybik) w uprawnieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Foxs napisał:

Czy ten rom:

c)"Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download" z link (global, developerski, oficjalny) możliwe odblokowanie bootloadera,  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Tylko dla Redmi 3 i Redmi 3 PRO (nie 3s, 3x)

Jest tym oficjalnym i powinienem móc zainstalować roota w panelu sterowania? grzebałem tam ale nie widzę tego, chyba powinno być to za cog wheel (ten trybik) w uprawnieniach?

Ten nie ma, ma china dev, a ten nazywa się global. Można wgrać ale jest z tym sporo zachodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bergmen napisał:

wrzuc rom na dysk c: a nie z pulpitu walczysz

 

27 minut temu, jarekm95 napisał:

spacja to nie jedyny problem - niepożądane są też polskie znaki i zbyt długie ścieżki. Nie wiem czemu wszyscy mają taki wielki problem z przeniesieniem tego na c:

restart fona i jeszcze raz do download mode, możesz też spróbować inny port usb.

Dzięki wielkie za pomoc, już leci normalnie. Na wszelki wypadek przepiąłem telefon na główne USB i skróciłem ścieżkę do folderu.

O ile polskie znaki OK mogą powodować jakieś problemy z parsowaniem, tak długość ścieżki czy miejsce, gdzie znajduje się folder to jakieś programistycznie niedoróbki. Nie pojmuję jaki umysł to mógł napisać...

 

Edytowane przez dixer6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, dixer6 napisał:

O ile polskie znaki OK mogą powodować jakieś problemy z parsowaniem, tak długość ścieżki czy miejsce, gdzie znajduje się folder to jakieś programistycznie niedoróbki. Nie pojmuję jaki umysł to mógł napisać...

Zaskoczę cię - microsoft. Ten cały miflash opiera się na plikach .bat i .sh , czyli odpowiednio skryptach windowsowego wiersza poleceń i linuxowego terminala. Nie wiem w sumie czy i jakie są ograniczenia w windows i w jakich jego wersjach - w linux wiem że na pewno jakieś jest.

W każdym razie moje zdanie jest takie że po co kusić los skoro można się zastosować do tutoriala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jarekm95 napisał:

Zaskoczę cię - microsoft. Ten cały miflash opiera się na plikach .bat i .sh , czyli odpowiednio skryptach windowsowego wiersza poleceń i linuxowego terminala. Nie wiem w sumie czy i jakie są ograniczenia w windows i w jakich jego wersjach - w linux wiem że na pewno jakieś jest.

W każdym razie moje zdanie jest takie że po co kusić los skoro można się zastosować do tutoriala.

Oczywiście masz rację, można problem ominąć stosując się do poleceń, ale takie rzeczy zwyczajnie się poprawia. W jakiś wersjach alpha mogą być, ale już w tak rozwiniętej aplikacji być nie powinno. W Windowsie i Linuxie ograniczenia jakieś są na pewno, ale nie do 50 znaków (czy coś w ten deseń). Ja się nigdy z takim problemem nie spotkałem, ani na jednym, ani na drugim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak i owszem - w linuxie chcąc zainstalować rząd pakietów np. "sudo apt-get install pakiet1 pakiet2 itd..." dochodziłem do maximum długości polecenia. Nie jestem pewien czy na zwykłym PC też, na  pewno na routerze z OpenWRT.

W każdym razie nie zapominajmy że zazwyczaj jest polecenie, często długie i dopiero na koniec ścieżka.
A to gdzie jest folder może też mieć związek z uprawnieniami i to też może być problemem.

Nie mówię że to tego wina - nie sprawdzałem - wiem tylko że z folderem bezpośrednio na dysku jeszcze nikt raczej problemu nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praca z Linuxem składała się głównie z konfiguracji firewalla lub zabawy z putty, ewentualnie coś do enkrypcji, także długie polecenia nie były potrzebne (z firewallem może nie najkrótsze, ale bez przesady), a rząd pakietów nie występował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie aplikacji z romu china global. Widzę, że poinstalowało tu sporo aplikacji Google'a, a nie da się ich usunąć. Kolega wciąż czeka na potwierdzenie odblokowania BL, ale czy po instalacji MIUIPolska te aplikacje znikną lub dostanę do nich dostęp?

Na początku zdarzył mi się też problem z autoryzacją w sklepie play, był podobny problem na syfiastym romie 7.3.2.0.0, sklep play się wywalił, ale potem jakoś udało się zainstalować coś. Mam nadzieję, że nie będzie dalszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...