Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

port usb próbowałem inny a kabla nie ale to w sumie nowy oryginalny kabel. Zresztą widać że telefon się łączy z komputerem bo to się flashuje ale trwa to za długo :(

Czy w trybie downlooad podczas flashowania miflashem ekran ma być całkiem czarny jakby telefon był wyłączony czy czarny ale jednak podświetlony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kajfasz napisał:

port usb próbowałem inny a kabla nie ale to w sumie nowy oryginalny kabel. Zresztą widać że telefon się łączy z komputerem bo to się flashuje ale trwa to za długo :(

Czy w trybie downlooad podczas flashowania miflashem ekran ma być całkiem czarny jakby telefon był wyłączony czy czarny ale jednak podświetlony ?

ma być czarny.

Przeczytaj że poradnik, jeden, drugi. Działasz po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - próbowałem wczoraj jeszcze inne romy i zawsze to flashowanie trwało długo więc przerywałem i ostatecznie zapuściłem na noc ponownie GLOBALA i rano okazało się, że jest sukces - po około godzinie weszło. Telefon uruchamiał się około 15 min i uruchomił się z miui 8 i globalem ALE telefon nie widzi kart SIM oraz nie ma numeru IMEI urządzenia i chcąc zalogować się do konta Xiaomi mam komunikat, że NIE MOŻNA UZYSKAĆ ID URZĄDZENIA. cośtam coś tam, żę urządzenie musi mieć poprawny IMEI lub adres MAC.

Co teraz ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nie wiem dlaczego jest taki problem u Ciebie z kartami SIM. Spróbuj uruchomić jeszcze raz telefon. Za dużo kombinowałeś z wgrywaniem tego globala. Trzeba było wgrać china dev, potem globala i gdybyś wszystko zrobił zgodnie z instrukcją podaną tutaj na forum, to na pewno wszystko było by ok. Na Twoim miejscu to przywrócił bym telefon do ustawień fabrycznych. Wgrał jeszcze raz od razu rom global lub wpierw rom dev.Do wgrywania romów trzeba mieć cierpliwość,a nie wszystko robić na hurra. Sam się o tym przekonałem na własnej skórze gdy wgrywalem ostatnio na swojego Redmi 3pro recovery menu i rom tutaj z forum. Zacząłem to robić od d..y strony i telefon się zawiesił na amen. Wystarczyło, że na spokojnie poczytałem forum,następnie wgrałem rom dev china a na niego najnowszego globala i wszystko super działa. Czytanie porad że zrozumieniem i robienie wszystkiego spokojnie naprawdę czyni cuda.

Wysłane z Redmi 3 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko według tego poradnika i pkt pierwszego czyli wgrywania romu przez miflash i w zasadzie wszystko szło dobrze oprócz bardzo długiego czasu flashowania.

Teraz problem to nie tylko brak widoczności kart sim a brak nr IMEI urządzenia i niemożność połączenia z kontem Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dość długo to u cb trwało.

1. Resetowałeś telefon? Kiedyś jak postawiłem rom miflashem to nie wykrywał sim - wystarczył restart i telefon magicznie odżył.

2. Ja na twoim miejscu spróbowałbym wgrać china stable (Miflashem). Oczywiście nie wiem czy to pomoże, ale ten global jest określany jako "dev beta" więc spróbowałbym stable.

3.Jeśli to wyżej nie pomoże to zostaje to http://en.miui.com/thread-299779-1-1.html

 

A takk btw jest już link do global "tem gdzie być powinien". Dodam info w kompedium.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

Na utrate imei nie pomoze wgrywanie od nowa miflashem jesli to mtk.

Na snapdragonie chyba też nie pomoże, bo to prawdopodobnie uszkodzona partycja efs i modemu. Pozostaje chyba tylko ten poradnik z linku, ale do trochę wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jarekm95 napisał:

No to faktycznie dość długo to u cb trwało.

1. Resetowałeś telefon? Kiedyś jak postawiłem rom miflashem to nie wykrywał sim - wystarczył restart i telefon magicznie odżył.

2. Ja na twoim miejscu spróbowałbym wgrać china stable (Miflashem). Oczywiście nie wiem czy to pomoże, ale ten global jest określany jako "dev beta" więc spróbowałbym stable.

3.Jeśli to wyżej nie pomoże to zostaje to http://en.miui.com/thread-299779-1-1.html

 

A takk btw jest już link do global "tem gdzie być powinien". Dodam info w kompedium.

Tak resetowałem telefon oczywiście i to nie raz :)

Spróbuje z tym china stable tak jak piszesz.... Tylko teraz nie tylko niewidoczności kart Sim jest problem a z brakiem nr IMEI też co może jest i gorsze?

9 minut temu, FromWP napisał:

Na snapdragonie chyba też nie pomoże, bo to prawdopodobnie uszkodzona partycja efs i modemu. Pozostaje chyba tylko ten poradnik z linku, ale do trochę wyższa szkoła jazdy.

No to ZAJ....SCIE - jak to wyższa szkoła jazdy to z moimi umiejętnościami i pechem to jestem w czarnej...... I jeszcze po angielsku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FromWP napisał:

Chyba nie masz racji, normalnie się wpisuje 4 cyfry i można to zrobić, fakt że pokazuje 3 kropeczki a nie 4. Przy pierwszym uruchomieniu trochę muli i reakcja na klawiaturę bywa opóźniona, może dlatego tak ci się wydawało. Wystarczy odczekać kilka minut od momentu instalacji i już wszystko działa płynnie.

Zgadza się, masz rację...

Jest miejsce tylko na 3 kropeczki, jednak ta 4 cyfra nadpisuje się...Zmyliło mnie też to, że po wpisaniu 4 nie pojawił się przycisk "ok"...Mimo wszystko trzeba było kliknąć w urwany napis "odblokuj" i telefon się uruchomił. Restartowaliśmy go kilka razy, więc już dobrze nie pamiętam, ale...było mniej więcej tak jak piszesz.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cointreau napisał:

Zgadza się, masz rację...

Jest miejsce tylko na 3 kropeczki, ale ta 4 cyfra nadpisuje się...Zmyliło mnie też to, że po wpisaniu 4 nie pojawił się przycisk "ok"...Mimo wszystko trzeba było kliknąć w urwany napis "odblokuj" i telefon się uruchomił. Restartowaliśmy go kilka razy, więc już dobrze nie pamiętam, ale...było tak jak piszesz.

Też mnie to zmyliło, dlatego zapamiętałem i sprostowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jest dobrze a nawet bardzo dobrze choć to jeszcze nie pełny sukces :)

Jak kolega jarekm95 wgrałem rom China Stable przez MiFlash i już po tym miałem IMEI i widoczność kart SIM. Później jeszcze raz wgrałem Globala i też jest IMEI i widoczność kart sim! I faktycznie flashowanie trwało około 5 min (nie jak poprzednio 1-2 godz.) a uruchamianie telefonu około 15 min. Robiłem to w pracy na innym komputerze niż wczoraj w domu i może to miało wpływ na czas i skutek chociaż w domu mam o niebo szybszego i lepszego kompa :)

Teraz walczę z przywróceniem ustawień z kopii zapasowej w chmurze bo nigdy tego nie robiłem i nie wiem co mi się uda odzyska a co nie ale już i tak jest super bo telefon działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kajfasz napisał:

No tak, Nie wiem jak ten global będzie się sprawował ale tyle co przeszedłem to już wszystko będzie lepsze :)

Na pewno jest cały pakiet od Google a w zakładce SMS usunęli opcję emotek. Tłumaczenia niektóre są dość dosłowne, jak np Schłódź baterię..reszta chyba bez zmian w porównaniu z xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2016 o 13:02, cointreau napisał:

Właśnie wgrałem koledze Global MIUI 8 na Redmi 3 Pro (zablokowany).

Nie wiem, czy ktoś się już spotkał z takim problemem, więc uprzedzam...Jeśli macie ustawione PIN'y na kartach SIM, to wyłączcie je przez zainstalowaniem Global'a.

Dlaczego? Przy uruchamianiu telefonu wyświetlało komunikat z prośbą wpisania kodu PIN, ale nie można było wpisać 4 cyfry...Może w Chinach standardem są PINY 3 cyfrowe?

Trochę to absurdalne, więc pewnie mamy do czynienia z błędem w oprogramowaniu, skoro dev, to dev.

Faktycznie wpisać idzie 4 cyfry, widoczne są tylko 3 kropki ale wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu,  bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć odblokowany BL. Jeżeli wgranie globala zablokowało BL, to trzeba go ponownie odblokować!

Pobieramy paczkę dla Redmi 3/ Pro: https://drive.google.com/file/d/0B23jWdGGqaCuX3FIVzliLW4xb1k/view?usp=sharing dla Redmi 3s:https://drive.google.com/file/d/0B23jWdGGqaCuSElxcTBhV2JQSHc/view?usp=sharing  i instalator zip supersu stąd: https://drive.google.com/open?id=0B23jWdGGqaCuRjUxZVdSWEVsUXc Wgrywamy plik  UPDATE-SuperSU-v2.76.zip  do pamięci telefonu.

Rozpakowujemy pobraną paczkę zip. Podłączamy telefon uruchomiony w trybie fastboot, uruchamiamy plik bat. Uruchamia się okno konsoli, klikamy dowolny klawisz aby przejść dalej i po wszystkim telefon powinien się uruchomić w twrp.

 

Można zamiast używać skryptu instalacyjnego z pobranych paczek ręcznie wydać komendy w konsoli MS.

Żeby uruchomić konsolę w katalogu instalacji twrp przytrzymujemy klawisz Shift i Ctrl i klikamy prawy klawisz myszy (kursor musi być w oknie katalogu). Z opcji wyskakującego menu wybieramy "Otwórz okno poleceń tutaj" i uruchamia się konsola.

Żeby sprawdzić czy telefon (podłączony i już w trybie fastboot) jest rozpoznawalny i widziany wpisujemy:

fastboot device i klikamy enter. Powinien zostać wykryty i zostaną wyświetlone podpowiedzi komend fastboot. Wpisujemy:

fastboot boot recovery.img klikamy enter i po kilku sekundach telefon powinien się uruchomić w twrp.

 

Potem od razu w twrp klikamy w install i wskazujemy wcześniej wgrany UPDATE-SuperSU-v2.76.zip.

Przesuwamy suwak w prawo, i się instaluje. Po zakończeniu procesu klikamy reboot i telefon powinien się normalnie uruchomić z zainstalowanym rootem, z oryginalnym mirecovery nie zamienionym przez twrp.

Tworząc ten poradnik bazowałem na tym http://en.miui.com/thread-297781-1-1.html ale wyselekcjonowałem tylko to co jest potrzebne do "root only". Powodem tego system działa po uruchomieniu TWRP jest to że twrp nie instaluje się na stałe tylko chwilowo i nie podmienia mirecovery!

 

 

Niestety nie gwarantuję tego że to na 100% zadziała. Zdarza się czasami że jednak system potrafi po instalacji supersu i reboocie zawiesić się na Mi i wtedy może być potrzebna ponowna reinstalacja romu MiFlashem z opcją "Flash all except data and storage" z telefonem podłączonym w trybie fastboot lub edl (nie tracimy danych i ustawień).

Edytowane przez FromWP
Trochę dodałem i zmieniłem ponownie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okok, zaraz dodam.

Przejrzałem plik .bat i trochę to dla mnie dziwne bo jest komenda flash recovery która podmienia stockowe recovery. Chyba że w tym img jest coś zaszyte co później z powrotem flashuje to stockowe.

W każdym razie nie chce mi się tego sprawdzać, skoro mówicie że działa to dodaję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym oryginalnym skrypcie też jest taka komenda i nie podmienia, ale to chyba zasługa tego spreparowanego twrp. Ono się od razu uruchamia z językiem angielskim i o nic nie pyta, a po reboocie znika. Po starcie systemu i w updaterze wybraniu uruchom w recovery, uruchamia się ze znanym wszystkim telefonem z kabelkiem. No bo ja w redmi 3 do tej pory Mirecovery nigdy nie widziałem, jedynie ten tel z kabelkiem. Ono gdzieś tam jest i działa, ale zobaczyć go nie można.

Jakby były z tym jakieś problemy to zgłaszajcie, ale testowałem u siebie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarekm95 napisał:

Update:

-zmieniona nazwa poradnika

-dodane "Słowo wstępu"

-usunięte linki do archaicznego 7.1.3 i romów ManhIT (moim zdaniem nie ma sensu ich wgrywania skoro mamy globala)

7.1.3 powinno według mnie zostać. Jeżeli ktoś używa Mi Banda i chce mieć najlepszy czas pracy na baterii, to ten rom jest wciąż bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Redmi 3s (DEV Rom) i w oczekiwaniu na odblokowanie bootloadera przez chińczyków trafiłem na opcje "OEM unlocking - Allow the bootloader to be unlocked" w "Developer options". Zastanawiam się czy to wystarczy do instalacji MIUIPolska czy muszę jednak poczekać na odpowiedź i odblokować go z poziomu aplikacji PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem Redmi 3 PRO, jak i tego forum. Kupiłem telefon z jakimś syfiastym systemem i przymierzam się do jego zmiany, robię takie operacje pierwszy raz, więc proszę o wyrozumiałość. Przeczytałem cały ten wątek i nie tylko, jest tu multum informacji i od ich natłoku zaczyna się już mieszać, mam więc kilka pytań.

1. Nie chcę się bawić w odblokowywanie bootloadera. Bez tego można wgrać jakąś sensowną wersję systemu? xiaomi.eu? Taka będzie dobra? ido_xhdpi_global_images_6.8.4_20160725.0000.28_5.1_global_ ?
2. Czy w tej wersji nie ma w Redmi 3 PRO żadnych problemów, które bywały wcześniej - z kartą pamięci, z działaniem czytnika linii papilarnych? Wszystko pozostałe funkcjonuje poprawnie, Sklep Play także?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zainstalowany 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (odblokowany BL, TWRP), chciałem przejść na MIUI 8 przez Miflash: ido_xhdpi_global_images_6.8.4_20160725.0000.28_5.1_global_45ef76e911.tgz. Wgrałem nowy rom, zadziałał. Odblokowałem znów BL. Chciałem teraz zainstalować Roota. Z szybkiego poradnika @FromWP nie poszło. Potem chciałem zrobić root wg instrukcji z początku tego tematu, czyli wpierw TWRP potem root. Ze skryptu od Jarka wyskoczył komunikat: 

Cytat

Wykryte urzadzenia:
'fastboot.exe' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
Jezeli ta lista jest pusta, masz problem z podlaczeniem - sprawdz kabel i port USB oraz sterowniki
Press any key to continue . .

Więc kapeć. 

Próbuje wgrać TWRP z tematu: http://en.miui.com/thread-297781-1-1.html skryptem FLASHER TOOLKIT Redmi 3_S_X, wywala komunikat:

Cytat

target reported max download size of 268435456 bytes
error: cannot load 'twrp_cofface_ido.img': No error

Modlę się.

Próbuje kingroot, też nie działa. Wracam do poradnika na tymczasowe TWRP od FromWP, wgrywam, ładuje się komunikat że zainstalowano TWRP! Pojawiają się chińskie szlaczki, szukam obrazków z tłumaczeniem w google. Instaluje SuperSu. No i śmiga rooot :) czyli będę mógł sobie potem wgrać TWRP. Nie rozumiem co się dzieje, ale dzięki Wam za poradniki :) Tylko jak to się dzieje, że jednym coś działa innym nie. To gorzej niż z chodzeniem do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukash napisał:

No i śmiga rooot :) czyli będę mógł sobie potem wgrać TWRP. Nie rozumiem co się dzieje, ale dzięki Wam za poradniki :) Tylko jak to się dzieje, że jednym coś działa innym nie. To gorzej niż z chodzeniem do lekarza.

Nie wgrywaj TWRP na stałe, bo po tej operacji najprawdopodobniej system nie wystartuje, będzie wisiał na Mi i będziesz znowu mógł wejść tylko w fastboot. Global+TWRP=problemy. Global potrzebuje Mirecovery. I ciesz się tym rootem, bo po aktualizacji romu najprawdopodobniej zniknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...