Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

http://bigota.d.miui.com/6.7.29/ido_xhdpi_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global_53ec8fd6fc.tgz

dokładnie ten wg tej instrukcji. Czakałem jakiś 25-30min. Rom 7.1.3.0 startował  po ok. 5min.

"1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy."

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie nowego miflasha, starego wgrałem bez problemu i mi działał. Tego nowego z 04.16 nie mogę zainstalować bo wyskakuje jakiś error choć mam system 64bit. Wiecie czym może to być spowodowane? Czy ewentualnie ten miflash beta będzie dobry? Bo zainstalował się bez problemu.

miflash_error.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czyli Globala v8 można wgrać bez najmniejszego problemu z korzystając z w/w instrukcji nawet bez odblokowanego bootloadera?

Z kolei na globalu można go odblokować(czekam na sms)? Nie wiem czy zostanę na 8v, czy skuszę się przetestować CM13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam Redmi 3 Pro i od kilku miesięcy rom miui.ue 6.5.5 Jak go instalowałem to miałem b. dużo problemów - robiłem to pierwszy raz i to były ciężkie chwile ale w końcu się udało. Nie jestem z tych co co tydzień próbują czegoś innego - chciałbym mieć normalnie, sprawnie działający telefon z pl językiem i tak w zasadzie było ale jednak minęło już parę miesięcy i widzę, że pojawił się global, który się ponoć przez Ota sam aktualizuje więc to coś dla mnie bo bez stresów i tak mnie na niego naszło... Do tego od wyjazdu na wakacje nie wiem czemu ale bateria trzyma mi zamiast jak wcześniej około 3 dni już tylko 1do 1,5 dnia. W wakacje tylko zmieniałem nadajniki bo tam gdzie byłem nie było zasięgu playa ale już wróciłem do domu i powróciłem do nadajników playa a bateria nadal schodzi dwa razy szybciej jak przed wyjazdem na wakacje.Nic więcej z telefonem nie kombinowałem i nie rozumiem czemu tak się dzieje, np, w nocy potrafi mi zejść przy wyłączonym wifi i internecie około 15 % a przedtem schodziło około 1%! Co wyczytałem, że to może być problem z przełączaniem w tryb deep sleep czy coś takiego ale jeżeli nic nie grzebałem to czemu? Tak czy tak to podkusiło mnie żeby wrzucić tego nowego globala i jak będzie działał to już więcej nic nie będę nigdy grzebał tylko automatyczne aktualizował czasem system.

I teraz moje pytania.

1. Czy po wrzuceniu tego globala 6.7.29 na obecnego 6.5.5 to przy okazji stracę wszystkie dane z telefonu i jego konfigurację?

2. Jeżeli tak to czy mogę te dane i konfigurację zachować i jak tak to w jaki sposób? Jakoś przez kopię na koncie Xiaomi czy jakaś inna kopia zapasowa i jak to później przywrócić?

3. Czy stracę dane z karty SD czy ewentualnie tylko z telefonu?

4. Mam odblokowany BL bo żeby wrzucić obecny rom musiałem go odblokować ale czy to w czymś przeszkadza i czy on się zablokuje bo wrzuceniu globala i co się z tym ewentualnie wiążę?

5. Czy ta instrukcja i ten rom będzie odpowiedni do mojego telefonu? : http://en.miui.com/thread-317536-1-1.html

6. Czy coś takiego (instrukcja) po polsku już gdzieś jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

I napisz czy działa prawidłowo, bo ten błąd przy instalacji najnowszego Miflasha wywala niektórym i nikt jeszcze nie podał sposobu na rozwiązanie tego problemu. Przypuszczalnie przyczyna leży w systemie Windows.

Niestety wywaliło mi error ale tel działa, chyba dobrze wszystko zrobiłem. Miflash beta odpalony z uprawnieniami administratora, scieżkę wybrałem nie do images a do głównego folderu, wybrałem clean all, w telefonie włączyłem debugowanie, wyłączyłem i włączyłem vol+ + power i wybrałem download. Podłączyłem, znalazło tel pod portem com30 i zacząłem flashować. Przy jakiejś 50 sek pokazało error.

error.png

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

Edit: Ten plik exe z miflashem 04.16 tak naprawdę tylko rozpakowuje wszystkie pliki, czy jakby ktoś poratował rozpakowanym już programem to powinien zadziałać? 

Edytowane przez ludwik07
dodałem screenshot z błędem + logi z flashowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem koledze Global MIUI 8 na Redmi 3 Pro (zablokowany).

Nie wiem, czy ktoś się już spotkał z takim problemem, więc uprzedzam...Jeśli macie ustawione PIN'y na kartach SIM, to wyłączcie je przez zainstalowaniem Global'a.

Dlaczego? Przy uruchamianiu telefonu wyświetlało komunikat z prośbą wpisania kodu PIN, ale nie można było wpisać 4 cyfry...Może w Chinach standardem są PINY 3 cyfrowe?

Trochę to absurdalne, więc pewnie mamy do czynienia z błędem w oprogramowaniu, skoro dev, to dev.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cointreau napisał:

Właśnie wgrałem koledze Global MIUI 8 na Redmi 3 Pro (zablokowany).

Nie wiem, czy ktoś się już spotkał z takim problemem, więc uprzedzam...Jeśli macie ustawione PIN'y na kartach SIM, to wyłączcie je przez zainstalowaniem Global'a.

Dlaczego? Przy uruchamianiu telefonu wyświetlało komunikat z prośbą wpisania kodu PIN, ale nie można było wpisać 4 cyfry...Może w Chinach standardem są PINY 3 cyfrowe?

Trochę to absurdalne, więc pewnie mamy do czynienia z błędem w oprogramowaniu, skoro dev, to dev.

którym miflashem wgrywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kajfasz napisał:

1. Czy po wrzuceniu tego globala 6.7.29 na obecnego 6.5.5 to przy okazji stracę wszystkie dane z telefonu i jego konfigurację?

2. Jeżeli tak to czy mogę te dane i konfigurację zachować i jak tak to w jaki sposób? Jakoś przez kopię na koncie Xiaomi czy jakaś inna kopia zapasowa i jak to później przywrócić?

3. Czy stracę dane z karty SD czy ewentualnie tylko z telefonu?

4. Mam odblokowany BL bo żeby wrzucić obecny rom musiałem go odblokować ale czy to w czymś przeszkadza i czy on się zablokuje bo wrzuceniu globala i co się z tym ewentualnie wiążę?

5. Czy ta instrukcja i ten rom będzie odpowiedni do mojego telefonu? : http://en.miui.com/thread-317536-1-1.html

6. Czy coś takiego (instrukcja) po polsku już gdzieś jest ?

1 tak

2.w chmurze xiaomi możesz zachować chyba wszystko oprócz danych aplikacji. Po prostu synchronizacja włączona i wszystko masz na koncie xiaomi. Przywracasz po prostu logując się i wybierając poprzednią kopię na nowo zainstalowanym romie (polecam być pod wifi).

Na wszelki wypadek możesz też zrobić backup w twrp

3.To już zależy jak to zrobisz, na wszelki wypadek wyjmij kartę i po problemie.

4.Nie przeszkadza; tak, zablokuje się

5.Nie wiem, nie chce mi się analizować.

6.Tak, punkt I w tym temacie oczywiście tylko ściągasz rom global

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

Właśnie wgrałem koledze Global MIUI 8 na Redmi 3 Pro (zablokowany).

Nie wiem, czy ktoś się już spotkał z takim problemem, więc uprzedzam...Jeśli macie ustawione PIN'y na kartach SIM, to wyłączcie je przez zainstalowaniem Global'a.

Dlaczego? Przy uruchamianiu telefonu wyświetlało komunikat z prośbą wpisania kodu PIN, ale nie można było wpisać 4 cyfry...Może w Chinach standardem są PINY 3 cyfrowe?

Trochę to absurdalne, więc pewnie mamy do czynienia z błędem w oprogramowaniu, skoro dev, to dev.

Chyba nie masz racji, normalnie się wpisuje 4 cyfry i można to zrobić, fakt że pokazuje 3 kropeczki a nie 4. Przy pierwszym uruchomieniu trochę muli i reakcja na klawiaturę bywa opóźniona, może dlatego tak ci się wydawało. Wystarczy odczekać kilka minut od momentu instalacji i już wszystko działa płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

1 tak

2.w chmurze xiaomi możesz zachować chyba wszystko oprócz danych aplikacji. Po prostu synchronizacja włączona i wszystko masz na koncie xiaomi. Przywracasz po prostu logując się i wybierając poprzednią kopię na nowo zainstalowanym romie (polecam być pod wifi).

Na wszelki wypadek możesz też zrobić backup w twrp

3.To już zależy jak to zrobisz, na wszelki wypadek wyjmij kartę i po problemie.

4.Nie przeszkadza; tak, zablokuje się

5.Nie wiem, nie chce mi się analizować.

6.Tak, punkt I w tym temacie oczywiście tylko ściągasz rom global

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ludwik07 napisał:

Niestety wywaliło mi error ale tel działa, chyba dobrze wszystko zrobiłem. Miflash beta odpalony z uprawnieniami administratora, scieżkę wybrałem nie do images a do głównego folderu, wybrałem clean all, w telefonie włączyłem debugowanie, wyłączyłem i włączyłem vol+ + power i wybrałem download. Podłączyłem, znalazło tel pod portem com30 i zacząłem flashować. Przy jakiejś 50 sek pokazało error.

error.png

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

Edit: Ten plik exe z miflashem 04.16 tak naprawdę tylko rozpakowuje wszystkie pliki, czy jakby ktoś poratował rozpakowanym już programem to powinien zadziałać? 

Ktoś coś wie może? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ludwik07 napisał:

Ktoś coś wie może? :-(

Chyba najpewniejszy sposób to spróbować na innym kompie zainstalować tą najnowszą wersję  20160401

Albo spróbować przy instalacji 20160401 tego:Miflash.JPG

Podobno pomaga. link: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=272376&extra=&highlight=miflash%2Bdownload&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś na temat 6.5.12 od ManhiT na Redmi 3 ? Z tego co widzę to ludzie mieli to na Redmi 3 Pro, a ja dostałem na Redmi 3 od A4Y. Miał być stabliny rom, a przy tym jest napisane "rozwojowa". Można na tym bezpiecznie siedzieć czy lepiej wgrać 7.1.3.0 (tak zależy mi na baterii) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, FromWP napisał:

Chyba najpewniejszy sposób to spróbować na innym kompie zainstalować tą najnowszą wersję  20160401

Albo spróbować przy instalacji 20160401 tego:Miflash.JPG

Podobno pomaga. link: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=272376&extra=&highlight=miflash%2Bdownload&page=1

Niestety nie pomogło ;/ a chyba nie mam możliwości instalacji na innym pc z win x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie rozpaczliwe pytanie. Ile ma trwać to flashowanie za pomocą MiFlasha?

Instaluje od grubo ponad godziny rom global za pomocą najnowszego MiFlasha tj. 20160401 i niby nic się nie zawiesiło bo cały czas skaczą jakieś cyferki z literkami a zielony pasek postępu wcześniej się posuwał niejednostajnie aż doszedł do końca i już się nie posuwa ale czy to ma tak długo trwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kajfasz napisał:

To zaznaczone cały czas się zmienia i skacze...

Bez tytułu.jpg

Po pierwsze primo mam nadzieje że ten folder otwarty to nie ten który wskazałeś  w miflashu? To nie jest rom pod miflasha tylko do instalacji przez aktualizacje.

Po  drugie ultimo nie na  darmo piszę żeby wypakować to na dysk.

Odłącz, przerwij, popraw, od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jarekm95 napisał:

Ok, a więc przerwij, przenieś ten folder na C: i próbuj ponownie.

Kurna... Odłączyłem i teraz świeci mi białe logo Mi.com i jak trzymam długo power żeby wyłączyć to się wyłącza i od razu włącza z tym logiem i tak w kółko. Jak przytrzymam power + vol+ żeby włączyć tryb download to to samo. :( ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku jest kilka sposobów wejścia do trybu download - w twoim przypadku polecam wejście w fastboota (vol- power) i użycie mojego skryptu. Coś słabo czytasz bo ostatnio 2 osoby były w identycznej sytuacji - wystarczy zerknąć stronę wcześniej jak i do pierwszego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie - jeszcze jakieś skrypty :( Mogę wejść przez power+ vol- wejść w fastboot ale też na tej ikonce wisi więc przez ten skrypt bym spróbował i go chyba ściągnąłem (był odnośnik w poradniku ( Sposoby wejścia w poszczególne tryby:)

Tylko nie jest tam opisane jak mam tego użyć co ściągnąłem. Proszę pomóżcie bo się późno robi a ja jestem przed jutrem bez telefonu :(

OK - OK była tam instrukcja :) Teraz chyba wszedłem w download i przerzuciłem rom na c i będę próbował jeszcze raz flashować...

I zanosi się na to samo - jest narazie ponad 3 min ale do końca bardzo daleko.

 

Napiszcie mi proszę czy jak to się nie uda na co wygląda to mam próbować jakiś inny rom żeby telefon wstał? Chciałem mieć tego globala ale jak to narazie niemożliwe to obojętnie co będzie dobre byleby telefon był do użytku. Tylko gdzieś czytałem, że instalując globala blokuje mi się BL czy to by znaczyło, że teraz znowu musiałbym prosić o jego odblokowanie a później przechodzić całą procedurę z wgraniem china dev itd. itd. ?

Bez tytułu3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...