Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, enesas napisał:

Dobry...

Ta, jasne... Zobacz sobie co tam w tym fastboocie masz. Pokazuje że nie może znaleźć pliku .bat bo go w tym co rozpakowałeś zwyczajnie nie ma.

A jak wejść do edl z fastboota to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ręcznie w konsoli:

Musisz zainstalować sterowniki Android Adb & Fastboot . 
· Teraz otwórz ustawienia w swoim telefonie i w Opcjach programisty włącz USB debugging mode.
· Podłącz swoje urządzenie do PC zezwól na debugowanie kiedy pojawi się komunikat w Twoim telefonie.
· Otwórz Fastboot folder utworzony podczas używania przewodnika ADB & Fastboot drivers.
· Otwórz Fastboot folder a następnie trzymając przycisk SHIFT na klawiaturze swojego komputera kliknij PKM (prawy klawisz myszy) na wolne miejsce wewnątrz Fastboot folder.
· Kliknij na “Open Command Window / Prompt Here” (Otwórz okno polecenia tutaj).
· W otwartym oknie wpisz następującą komendę: Adb Reboot Download
· Kiedy naciśniesz przycisk Enter, Twój telefon powinien zabootować się w download mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak trzymam 3 przyciski to uruchamia się i po ułamku sekundy gaśnie.

I jak zgaśnie to podłącz do komp pod Miflash.

Jak wgrywałeś wcześniej jakiś Rom oryginalny z en.miui.com to on tak robi ze usuwa nasze twrp i po wciśnięciu trzech przycisków przechodzi w download

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi tylko tak oczywistą rzecz - czy korzystając z mojego skryptu trzymasz ten przyciski (vol- i vol+) jak naciskasz ten enter? Jeśli nie to nic dziwnego że robi ten restart.

Ale nie w tym problem. Pokaż mi co masz w tym folderze który wskazujesz w miflashu. Bo przez fastboota też powinno pójść jak masz odblokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, enesas napisał:

Wie ktoś co można jeszcze zrobić? 

Do Download Mode NIE DA SIE WEJŚĆ ŻADNYM SPOSOBEM.

No a w fastboot ci wchodzi? Skoro miałeś cm-a to chyba bootloader masz odblokowany, a chińskiego romu nie udało się wgrać, to nie powinien ci zablokować. Mi też tylko wisiał na Mi po odblokowaniu i wgraniu TWRP na chińskiego globala. Wgrałem Miflashem w trybie fastboot tego nowego chińskiego globala ponownie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzegorz.lki napisał:

@FromWP zadowolony jesteś z globala? Czy jednak będziesz wracał na xiaomi.eu.

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Na razie jestem zadowolony, ale jeszcze nie mogę powiedzieć czy lepszy, czy gorszy, inny. Są pewne różnice, jedne na plus, inne na minus. Dla mnie chyba na razie więcej plusów. Usługi googla działają lepiej, chyba dlatego, że wszystkie są zaimplementowane w romie. Na przykład poczta dochodzi bez opóźnień i samo ręczne wymuszenie sprawdzenia trwa chwilę, a na eu czasami mieliło bardzo długo. Dwie skrzynki mam ustawione w systemowym programie, a gmaila w gmailu. Bateria nie lepiej, chyba zauważalnie gorzej ale to jeszcze za krótko na ocenę, a to akurat w tym telefonie najmniejszy problem. Zainstalowałem też wczoraj bez problemu znajomej która nie odblokowała bl i mieliśmy wczoraj odblokowywać, ale zamiast odblokowania wgrałem jej tego globala, przynajmniej będzie miała ota, Na razie też zadowolona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na telefon widzę, że niektóre rzeczy które wcześniej czytałem przestają być aktualne i prosiłbym o sprostowanie (nie miałem jeszcze MIUI więc niektóre pytania mogą być głupie i oczywiste):

1. na początku kompendium jest napisane, że nie ma global dla Redmi 3, ale chyba w ostatni piątek się pojawiło (czyżby było do ściągnięcia w tym temacie ?)

2. czy global dev ma język polski, można wgrać na zablokowany BL (jeśli tak to ma to być fastboot?), czy ma root (dość istotne dla mnie), czy można zainstalować TWRP,

3. czym rom z xiaomi.eu różni się od global, jeśli xiaomi.eu jest "bogatszy" to da się doinstalować do global dodatkowe funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, enesas napisał:

Dziwne zjawisko (jakaś klątwa?:-D:-D:-D). Nagle wszedł do trybu Download Mode (dwoma przyciskami) i wgrał chiński soft. Teraz wgrałem MIUI8 global i działa :)

Dzięki za rady.

Tylko nie próbuj teraz wgrywać twrp, chyba że o d razy po wgraniu użyjesz twrp do wgrania czegoś innego, bo będziesz miał to samo. Wygląda na to, że twrp+ten global=problem. Może coś poszło nie tak z rozpakowaniem tego romu 7.1.3, albo jednak ten bl ci w którymś momencie zablokowało. Teraz masz na pewno zablokowany bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zgadza się, jeszcze nie poprawiłem.

2.Ma PL, nie fastboot tylko download przy zablokowanym bootloaderze, nia ma roota, CHYBA można zainstalować TWRP (nie jestem pewien czy nie będzie podmieniać na swoje albo czy system nie sprawdza jakichś np sum kontrolnych)

3.Miui raczej nie jest przyjazne takim modyfikacjom, większość rzeczy sam nie dodasz. A różnice to już nie wiem, mi w eu nic nei brakuje więc nawet nie testuje globala, ale słyszałem że potrafią być byki w tłumaczeniu

Edytowane przez jarekm95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amularix napisał:

2. czy global dev ma język polski, można wgrać na zablokowany BL (jeśli tak to ma to być fastboot?), czy ma root (dość istotne dla mnie), czy można zainstalować TWRP,

Ano zmieniło się.

Global ma język polski i większość innych z naszej cywilizacji.

Można go wgrać na zablokowany bl, ale wtedy w trybie download. Jak mamy odblokowany to można w trybie fastboot.

Nie ma roota i chyba z tym będzie problem, bo przynajmniej u mnie twrp się zainstalowało, ale rom nie chciał z nim współgrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...