Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, ropian napisał:

Witam

Mam taki mały dylemat

Posiadam 1 konto xioami i na nim 1 telefon za chwile będę miał 2 telefon i lepiej przełożyć kartę do nowego telefonu i odblokować czy wystarczy stworzyć nowe konto a odblokować ze starego konta?

Pytam żeby sobie nie zrobić pod górkę ..

Na jednym koncie możesz mieć podpiętych kilka telefonów i jak masz już zgodę, minęło te 30 dni od odblokowania to nie musisz czekać. Drugiego konta nie musisz tworzyć chyba że z jakiegoś powodu chcesz. Telefon może być zalogowany tylko do jednego konta, ale w każdej chwili możesz go wylogować (poprosi o hasło logowania) i zalogować na inne. Karta sim jest rejestrowana po pierwszym włożeniu do nowego telefonu po to żeby na koncie mogły być robione kopie zapasowe danych związane z tą  kartą (historia połączeń, kontakty itd) i może być zarejestrowana w kilku telefonach przypisanych do jednego lub różnych kont. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ropian napisał:

Oki to wszystko jasne dzięki za wyjasnienie

Zaloguje się ze starego konta(swoja droga zastanawiam się czy gdzieś jest data kiedy się odblokowało bl )

A drugie konto chyba utworze żeby coś tam się backupowało i dla motywów

Możesz mieć różne backupy dla dwóch telefonów na tym samym koncie. Plusem posiadania drugiego konta jest dodatkowa pojemność masz wtedy po 5Gb na każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2016 o 00:24, jarekm95 napisał:

Znalazłem chwilkę czasu i zrobiłem paczkę z twrp 3.0.2 z twrp.me wraz z polskim skryptem. W razie problemów proszę pisać ;)

 

Dnia 19.07.2016 o 09:32, FromWP napisał:

Może skończą się posty z problemami przy wgrywaniu twrp.

 

@jarekm95 dopisz jeszcze na końcu w skrypcie 

fastboot boot twrp-3.0.2-0-ido.img
i wtedy na pewno skończą się problemy z wgraniem twrp.

w srypcie @Acid jest  fastboot reboot, a to na naszym Redmi 3 powoduje to:

" Note many devices will replace your custom recovery automatically during first boot. To prevent this, use Google to find the proper key combo to enter recovery. After typing fastboot reboot, hold the key combo and boot to TWRP. Once TWRP is booted, TWRP will patch the stock ROM to prevent the stock ROM from replacing TWRP. If you don't follow this step, you will have to repeat the install.".

A w skrypcie od cofface jest właśnie komenda fastboot boot ..." i chyba dlatego działa.

Tak wnioskuję po wczorajszej męce z wgrywaniem twrp na dev china.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cincin27 napisał:

No właśnie dzisiaj próbowałem wgrać TWRP, po flashu 6.5.26 dev china, tym skryptem od Acida i po restarcie nie miałem zainstalowanego.

Przez aplikację Flashify poszło bez problemu.

Niestety dopóki ktoś tego skryptu nie poprawi tak żeby działał z naszymi modelami to albo flashify, albo cofface i potem instalacja .img tego najnowszego 3.0.2 z pl. A jakby zamienić w samej paczce cofface sam plik img wstawiając ten 3.0.2 z pl ze zmienioną nazwą to powinno się chyba wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.lki Jakbyś przeczytał co wcześniej pisałem to byś wiedział że celowo tego nie dałem. Jeśli uruchomisz TWRP tą komendą to zmiany w konfigu (np zamina języka na polski) nie zapiszą się. Po to napisałem komunikat w skrypcie żeby ręcznie zresetować trzymając vol+ vol- i power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rychu23 napisał:

witam,

pogubiłem się w tym wszystkim :)

kto jest w stanie ogarnąć mi temat telefonu we Wrocławiu ?

oczywiście nie za darmo. 

p.s. nie działa mi również google play

 

 

wrocław? to chyba tutaj będzie dobrze? :) micenter

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompedium zaktualizowane. Zmiany:

-dodane info, linki dla Redmi 3S/3X

-usunięte recovery cofface i zmodyfikowana instrukcja wgrywania twrp (po co nam zabawa z chińskim)

-mój skrypt wgrywania twrp zmodyfikowany - teraz samoczynnie restartuje do recovery - ale dodana adnotacja, że przy takim restarcie zmiany w konfiguracji nie są zapisane

-usunięte "opcjonalne modyfikacje" - chyba i tak nikt z nich nie korzystał

 

Jeśli znajdziecie jakieś błędy, proszę pisać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarekm95 napisał:

-mój skrypt wgrywania twrp zmodyfikowany - teraz samoczynnie restartuje do recovery - ale dodana adnotacja, że przy takim restarcie zmiany w konfiguracji nie są zapisane

To ja się pochwalę, że sam w końcu zajrzałem do tych skryptów Acida i cofface, przerobiłem skrypt Acida własnoręcznie "na chłopski rozum" i też mi działa. Czy zapamięta konfigurację języka sprawdzę przy najbliższej okazji. Okazało się to banalnie proste, aż dziwne że tyle osób męczyło się z tym wgrywaniem twrp tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ahr napisał:

Czyli mamy już trzy skrypty wykonujące komendy podane przez Acida w poradniku w podpunkcie linux?

Moja przeróbka w podpunkcie Windows, ale jeszcze nie upubliczniam (wersja beta). Muszę sprawdzić na telefonie bez twrp, niedługo będę miał okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzucilem okiem na skrypt z pierwszej strony... Pytanie: czemu robicie:

fastboot flash recovery twrp.img > fastboot reboot > adb reboot recovery

, zamiast 

fastboot flash recovery twrp.img > fastboot boot twrp.img

?

"Fastboot boot" nie działa na Redmi 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że zarówno skrypt cofface, kolegi jarekm95 jak i zapewne Twój opierają się o dwie komendy fastboota:

fastboot flash recovery twrp.img

oraz

fastboot boot twrp.img

Acid, coś źle zerknąłeś. fastboot reboot i adb reboot recovery jest tylko w Twoim skrypcie. I to powoduje te wszystkie problemy.

Nie wiem czy nie lepiej byłoby zmienić poradnik i dać paczkę instalatora tylko z plikami fastboot, adb  i resztą, ale bez skryptów. I do tego ręczne podanie komend w terminalu. Oczywiście po wrzuceniu odpowiedniego .img do folderu z paczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid A w którym jest 

fastboot flash recovery twrp.img > fastboot reboot > adb reboot recovery

? Wydaje mi się że tak właśnie jest w tym Twoim?

A co do fastboot boot to nie wiem czy dobrze rozumiem, ale właśnie to uruchamia "chwilowe" recovery i wtedy zmiany w jego konfigu się nie zapisuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kupiłem Redmi 3 Pro z MIUI 7.3.2.0.0 i mam problemy ze sklepem play. Po pierwszym restarcie telefonu jest problem z uwierzytelnieniem. Wystarczy wgrać rom na zablokowany bootloader aby pozbyć się problemu? Czy wgranie takiego romu spowoduje utratę gwarancji i czy jest szansa na zbrickowanie telefonu tym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jarekm95 napisał:

@Acid A w którym jest 


fastboot flash recovery twrp.img > fastboot reboot > adb reboot recovery

? Wydaje mi się że tak właśnie jest w tym Twoim?

A mi się nie wydaje tylko jestem pewny. Tak właśnie jest w  tym skrypcie Acida. W starszym skrypcie dla urządzeń z 2015 z "MIUIPolska_fastboot_toolkit" do którego link jest w tym poradniku: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/  skrypt działa i wygląda poprawnie. Wgrywanie twrp do Redmi 3 według tego poradnika działa. Pomimo tego że nie ma Redmi 3 na liście urządzeń z którymi się go używa. Redmi 3 jest w dziale instalacja dla urządzeń 2016 i to nie działa.  Może trzeba zmienić link w poradniku na ten do "MIUIPolska_fastboot_toolkit" z poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i będzie po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam w szkicach na stronie mega poradnik gdzie będzie opisane wszystko dla wszystkich urządzeń i wtedy kłopoty powinny się skończyć. No ale nie mam czasu aktualnie by go dokończyć. W poradniku porzucam te skrypty na rzecz czystego wklepywania komend z terminala by ludzie nie polegali na automacie (który jak nie działa nie pokaże w czym jest błąd) tylko sami świadomie wpisali te dwie komendy (flash recovery i boot twrp). Oczywiście uwzględnię wyjątki bo z tego co pamiętam taki Redmi Note 2 ma inaczej i nie przyjmuje komendy boot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Acid napisał:

Wiesz mam w szkicach na stronie mega poradnik gdzie będzie opisane wszystko dla wszystkich urządzeń i wtedy kłopoty powinny się skończyć. No ale nie mam czasu aktualnie by go dokończyć. W poradniku porzucam te skrypty na rzecz czystego wklepywania komend z terminala by ludzie nie polegali na automacie (który jak nie działa nie pokaże w czym jest błąd) tylko sami świadomie wpisali te dwie komendy (flash recovery i boot twrp). Oczywiście uwzględnię wyjątki bo z tego co pamiętam taki Redmi Note 2 ma inaczej i nie przyjmuje komendy boot.

Ok ale dopóki tego mega poradnika nie stworzysz nowi niedoświadczeni będą próbowali instalować tym istniejącym skryptem. Na Redmi3 obecnie działa skrypt z poradnika dla urządzeń 2015. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem,

Zacząłem odblokowywanie bootloadera aby wgrać wersję xiaomi.eu. Zainstalowanie china dev poszło sprawnie, odblokowanie też, więc zabrałem się za instalowanie TWRP. Korzystałem ze skryptu na pierwszej stronie.

Następnie chyba mi sie zainstalowało TWRP, kliknąłem tak jak w instrukcji reboot-recovery, i potem pojawiło mi się pytanie czy chce zainstalować SuperSU i przeciągłąłem, żeby zainstalowało. Następnie kliknąłęm reboot -->system i od tej pory wisi mi telefon na logu MI i tak w kółko...

Możecie mi pomóc? Nie mam pojęcia co robić dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrzuciłem soft na pamięć telefonu (xiaomi.eu 6.5.26). Jakie opcję mam pozaznaczać w zakładce "wipe" ? Wszystko oprócz internal storage i microSD? Przechodzę z ostatniego romu dev china z Miui 8.

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś odblokowanie  tego cudu i wgranie nowego softu ? Chętnie Łódź. Mam pozwolenie na odblokowanie ale nie przechodzi weryfikacji. Pogubiłem się już który china rom trzeba ściągnąć bo są 2 do wyboru.

Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Z poradnika 2015 skrypt działa na redmi2,redmi3,mi4,mi max. Na tylu próbowałem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ciekawe na jakich działa ten z poradnika 2016, bo na pewno nie działa na Redmi3 a jest na liście w tym poradniku. Na Mi4 też nie dziala, ale ten jest podany w poradniku 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem, możliwe, że już taki pojawił się wcześniej, ale przeszukałem forum i nie znalazłem rozwiązania na mój problem.

Postępowałem zgodnie z instrukcją, wgrałem chińskiego dev, uruchamiało mi się tylko logo MI i potem powered by ANDROID, ale udało mi się odblokować, potem zainstalować twrp, wgrałem soft z miupolska, ale uruchamia mi się teraz tylko logo MI, mogę wejść tylko do fastboota, menu z recovery już się nie pokazuje, jak wchodzę przez trzymanie vol up i down to miflash wyłapuje mi telefon, ale miflah pokazuje "Receiving hello packet" i potem błąd wyskakuje. 

Ktoś miałby pomysł jak mi pomóc? Albo co mogę zrobić przez tryb fastboot, żeby ożywić go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gurlog napisał:

Ktoś miałby pomysł jak mi pomóc? Albo co mogę zrobić przez tryb fastboot, żeby ożywić go

A próbowałeś włączyć trzymając wszystkie trzy klawisze? Jak ci tam zostało twrp to powinno się uruchomić. 

W fastboot to możesz ponownie spróbować zainstalować twrp. Albo przejść do trybu download (co może być trudne ale wykonalne) i wgrać rom miFlashem w sumie dowolny, nawet ten wietnamczyka bo nawet na ten bez problemu wgrasz po instalacji twrp rom eu (sprawdzone). W Redmi note 3 można wymusić tryb download: Przy wyłączonym telefonie trzymając vol+ i vol- podpinasz kabel usb połączony z komputerem. Miga dwa  czy trzy razy dioda, ekran pozostaje ciemny i jesteś w trybie download. Podobno w Redmi3 też to działa ale nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...