Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

vol+ i power nie pokazuje menu . Wkurzajace jest to że non stop jest logo xiaomi, nie mogę jak by wyłaczyć tel na chwile i zaraz znów spróbowac. Tylko jak by od razu sie resetuje

W fastboota wchodzi, natomiast vol+ i power nie śmiga, zwykły restart

nie chciał bys może przejść na fcb ?

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Ok zrozumiałem że instaluje już twrp, po odblokowaniu.

flashowałem i trwało coś długo, a wszystko z mojej winy bo wskazałem katalog images, zamiast całego folderu z romem. Telefon zbrickowany na zablokowanym bl. A miflash nie widzi go teraz przy odpalonym trybie edl (v +-  i power + podłaczenie do pc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem wiem, wyjaśniałem koledze wyżej jak bylo, w fastboocie wykrywa miflash, ale co z tego jak tam nie moge zflashowac

spróbować tak : ?

If you can´t acess to download mode in your redmi 3 you can try this at your own risk:

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
3. Connect your phone to your pc
4. Open what you installed
5. Type the command: fastboot devices
6. If you see number means that your phone is connected to your pc 
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego pw 

wszedłem w download dzięki adb, i miflash wykrył, zaczynam flashować.


done successful, myślę, że tą opcje a zdb mógł byś dodać do 1 posta bo ratuje dupe, jak ktoś się zagapi tak jak ja, a jak widać było przy zablokowanym bl i bricku vol+ - i power nie pomagają. Co prawda jeszcze nie odpalił sie system ale licze że zaraz to nastapi bo jest logo andka i te 3 ładujące się kropy.
 

Skorzystałem z tego poradnika co wysłałem wyżej.

If you can´t acess to download mode in your redmi 3 you can try this at your own risk:

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
3. Connect your phone to your pc
4. Open what you installed
5. Type the command: fastboot devices
6. If you see number means that your phone is connected to your pc 
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter
 

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ktosiek napisał:

nie mam tego pw 

wszedlem w download dzieki adb, i miflash wykrył, zaczynam flashować

Czyli nie że Miflash nie widział telefonu w trybie download, tylko nie byłeś w trybie download, w który dopiero teraz go wprowadziłeś. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, jak mamy bricka i zablokowany bl, w tryb download musimy wejsć przez adb, w tym celu :

- wchodzimy w fastboota

- instalujemy na pc adb  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

- podłączamy tel do pc

- odpalamy zainstalowane adb

- wpisujemy komende "fastboot devices"

- wpisujemy "fastboot reboot" ale nie wcikamy entera

- trzymamy vol + i vol- a następnie wciskamy w pc enter.

Telefon odpala sie w download mode i możemy śmiało flashować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik pierwsza klasa! W dwa dni dostałem zgodę na unlock, dzisiaj w 30 min łącznie z przyswajaniem wiedzy zajęło mi "nauczenie" polskiego języka mojego R3pro. Wielkie dzięki za temacik. Ps. Jedyny zgrzyt jaki miałem to włączenie debugowania w opcjach programistycznych, na wcześniejszych tel (głównie nexusy) zawsze ta opcja była wymagana, w xioami przy odblokowywaniu BL przeszkadzała, po wyłączeniu odblokowanie trwało dosłownie kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jarekm95 napisał:

coś czuję, że jak miałeś te restarty to wystarczyło podłączyć pod PC i trzymać vol+ i vol-, ale spoko że jakoś ci się w końcu udało ;)

nie własnie, ja podłączałem wtedy do pc bardzo wiele razy, bez niczego, z trzymaniem obu vol, przy samym vol +, na vol- oczywiscie fastboot to bez róznicy. Same vol+i vol- i podłaczenie do pc robiłem z 10 razy, zawsze ten sam rezultat, a rózne porty usb, ale najważniejsze że się udało, dzięki bardzo za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2016 o 13:36, Acid napisał:

No nic dziwnego skoro wgrywasz najstarszy rom dla Redmi 3 mając Redmi 3 Pro. Pomimo tego samego urządzenia różni się delikatnie firmware z uwagi na czytnik. Nie kombinuj tylko odblokuj bootloader i wgraj najnowsze miuipolska.

Z Mi5 Pro

Zgadza się nie każdy jest ekspertem, ale wgrałem skompilowany przez chińczyka ten soft  i na razie działa

https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863143335

Gdzieś widziałem taką instrukcję jak można te softy z muipolska przerabiać na zablokowany bootloader może ktoś znajdzie.

Edytowane przez stan48
błąd ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pomyślnie wgrać MIUI 6.7.7, dzięki za poradnik i pomoc :)

PS Rozumiem, że jeśli teraz chciałbym wgrać dodatki MIUIPolska musiałbym powtarzać etap z recovery i instalacją MIUI?

Edytowane przez Restier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2016 o 19:12, rafu997 napisał:

Prośba o pomoc. Mam Redmi 3 Pro i wciąż czekam na zgodę na odblokowanie. Czy jest szansa na zainstalowanie polskiego romu na zablokowany? Jest gdzieś nowszy rom niż ten z poradnika (xiaomi.eu_redmi3_v7.1.3.0.lhpcnck_5.1_miflash)? Na tym podobno Redmi 3 Pro ma problem z zasięgiem.

Gdzie w ogóle można szukać romów do wgrania przez MiFlash? Na xiaomi.eu widzę same ROMy do TWRP...

Dzięki

Proszę

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424942148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabrałem się za instalowanie MIUI Polska na telefonie, który będzie użytkowany przez rodzinę mieszkającą w drugiej części kraju. Jak można się domyślić przysłano mi sam telefon, tzn. bez karty SIM...

W każdym razie:

- wgrałem china dev

- odblokowałem telefon ze swojego konta Xiaomi...Użyłem innej karty SIM (przyjmijmy "y"), niż ta, która służyła do odblokowania mojego telefonu miesiąc wcześniej ("x")

- teraz będę instalował TWRP. Na tym etapie zastanawiam się co zrobić, aby osoba, która będzie użytkować telefon na karcie SIM-"z" nie miała problemów, tzn.aby nie musiała wpisywać  haseł (od mojego konta) jak będzie wkładać swoją SIM-"z". 

 

Domyślam się, że przed wgraniem TWRP muszę wylogować się z konta Xiaomi na tym telefonie? Natomiast, czy muszę zrobić jeszcze coś więcej?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na i.mi.com mamy zakładki: kontakty, wiadomości, zdjęcia, notatki, nagrania oraz identyfikacja lokalizacji. Tak więc gdzie na tej stronie numer z karty "y" mógł zostać "przypjęty" do mojego konta?  

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam pytanie poniewaz chxialbym zainstalowac MiuiPolska napiszę xo zrobiłem

Sms ze zgoda na odlokowanie dostałem we wtorek, do odblokowania siadłem dziś, po podłaczeniu programu ja PC mam znany problem 50%, to zaczynam wertować forum dalej i chce zaisntalować dev china po próbie aktualizacji dostaję komunikat Can't veryfi update. Moja wersja Miui 7.3.2.0.0 (wersja ok czy jakies monstrum z azji?) W zasadzie jedyna rzecz której nie próbowałem to instalscja Dev china przez Miflash czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...