Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Po odblokowaniu boatloadera i wgraniu miui7 dev 7.05.26 od xiaomi.eu stwierdziłem, że jednak wrócę do wersji stable 7.1.3.0 ze względu na lepszą baterię co wiązało się downgradem. Ściągnąłem ze strony głównej miuipolska pliczek(stable) xiaomi.eu_multi_ido_V7.1.3.0.LHPCNCK_v7-5.1.zip  i wrzuciłem na telefon. Zainstalowałem przez twrp, wipe cache and dalvik. Po włączeniu telefonu zaczęły się cyrki, nie mogłem wejść w ustawienia a co najgorsze usunął mi się twrp więc nie mogłem przywrócić kopii zapasowej sic! Tak więc musiałem całą procedurę flashowania rozpoczynać od nowa co spowodowało znów zablokowanie bootloadera. No trudno stało się ale pytanie do Was czy znów będę musiał czekać aż łaskawe Miui odblokuje mi bootloadera czy jakby mam to już przypisane do konta i co zrobić na przyszłość jeśli chciałbym powrócić np z miui8 na stabilny 7.1.3.0 żeby uniknąć podobnej sytuacji. Ponoć jest wersja 7.1.3.0. na zablokowany i na odblokowany to prawda?

Kolego nie wiem co za Rom wygrałeś, bo takiej wersji nie ma 7.05.26.

Mnie po każdym update bateria się stabilizuje dopiero po 3 lub 4 ładowaniu do pełna i dopiero wtedy jestem wstanie określić czy jest krócej czy dłużej.

Jeśli robisz downgrade, czyli wygrywasz starszą wersję na nowszą powinieneś zaznaczyć wipe all - bez Internal storage i SD Card by uniknąć takich sytuacji.

Ja na wersji miui8 6.6.23 jestem bardzo zadowolony z baterii ale mogłem to określić dopiero po 3 ładowaniu.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Tak jest wersja na zablokowany i odblokowany BL. Jeśli pobierałeś ze strony miuipolska.pl to pobrałeś wersję na odblokowany. Tylko trzeba na nowo wgrać TWRP bo w tych starszych wersjach był jakiś uszkodzony TWRP.

Jeśli otrzymałeś raz zgodę na odblokowanie, to na danym koncie xiaomi możesz odblokować raz na 30 dni telefon bez pisania o nową zgodę.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

Jakieś dziwne kombinacje....wgrałeś stable to było wykonać factory reset lub wipe all po za system i sd card(jesli masz zaewnetrzna karte sd) i otg.

Wipe należało zrobić data,internal storage,cache,dalvik...

Właśnie takie są efekty jak ludzi się przekonuje że wipe dalvik,cache należy robić zawsze i że to załatwia sprawę....

Przy downgrade robimy full wipe a nie smieszne wipe dalvik...

Uświadom, nieuświadomionych, bo już się pogubiłem...Do tej pory myślałem, że:

1. Wipe - czyszczenie plików tymczasowych, to: (Dalvik-Art Cache/Cache/

2. "Faktory Reset", czy też "Full Wipe", to inaczej odpowiednik (Dalvik-Art Cache/Cache/Data)

3. Instalacja romu lub reinstalacja systemu na czysto to: (Dalvik-Art Cache/Cache/Data/System)

4. "Internal storage" nigdy nie zaznaczamy, natomiast "sd card" możemy zawsze zaznaczać, jeśli nie używamy karty microSD.

 

Natomiast Ty piszesz, że przy Full Wipe należy zaznaczyć również "internal storage? No i co masz na myśli pisząc "otg" ?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że "internal storage", to pamięć wewnętrzna telefonu, którą nigdy nie zaznaczamy i że jest potrzebna do zainstalowania systemu. Sugerowałem się tym, że na str.1 "kompedium wiedzy" pisze wyraźnie, aby przy instalacji romu tej opcji nie zaznaczać. Natomiast Wy piszecie, że jest to pamięć na dane użytkownika...W takim razie w jakich sytuacjach należy ją zaznaczać przy robieniu wipe?

 

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cointreau napisał:

Myślałem, że "internal storage", to pamięć wewnętrzna telefonu, którą nigdy nie zaznaczamy i że jest potrzebna do zainstalowania systemu. Sugerowałem się tym, że na str.1 "kompedium wiedzy" pisze wyraźnie, aby przy instalacji romu tej opcji nie zaznaczać. Natomiast Wy piszecie, że jest to pamięć na dane użytkownika...W takim razie w jakich sytuacjach należy ją zaznaczać przy robieniu wipe?

 

 

Przy faktory reset trzeba zaznaczyć internal storage. Nie zaznaczał bym "system" bo tam jest system i po wipe nie będzie żadnego systemu, chyba że ktoś nie chce mieć działającego telefonu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompedium piszę żeby nie zaznaczać internal storage, bo wcześniej skopiowaliśmy na niego plik .zip z romem - wipe internal storage usunęłoby go.

dalvik, cache można czyścić zawsze - niczego dla nas ważnego to nie usunie

data - usunie zainstalowane aplikacje, konfigi aplikacji, ustawienia itp

internal storage - usunie pamięć wewnętrzną telefonu (to co widzimy podłączając do PC - zdjęcia, filmy, muzykę, dane niektórych gier i aplikacji)

sd card - wiadomo, to samo co internal tylko że to karta

system - wiadomo, trzymany jest tu system, jeśli zrobimy wipe system to jeśli potem nic nie wgramy to telefon się nie uruchomi

Jeśli chcemy, możemy wyczyścić internal i sd card ale dopiero PO instalacji. A przy downgrade należy bezwzględnie wyczyścić "data"

Edytowane przez jarekm95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Przy faktory reset trzeba zaznaczyć internal storage

Zatem przy faktory reset zawsze zaznaczamy internal storage, aby pozbyć się zbędnych danych użytkownika...Teraz rozumiem, wcześniej byłem przekonany, że internal storage, to coś na wzór BIOSu w PC...

Natomiast odnosząc się do momentu instalacji MIUI (kompedium,IV,pkt.4) w poradniku nie zaleca się zaznaczać w.w. opcji...Domyślam się, iż wynika to z faktu, że ta pamięć wewnętrzna danych użytkownika jest po prostu pusta?

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie zaznaczał bym "system" bo tam jest system i po wipe nie będzie żadnego systemu, chyba że ktoś nie chce mieć działającego telefonu.

Dlaczego zaznaczenie "system" stawiasz na równi z niedziałającym telefonem? Pisałem, że zaznaczyłbym tą opcję tylko wtedy, kiedy chciałbym instalować system od nowa, czyli analogicznie jak to było (kompedium,IV,pkt.4)...Zaznaczaliśmy system, następnie po pełnym wipe wracaliśmy wstecz i instalowaliśmy rom z pliku zip. Gdyby ktoś się np. pomylił i zaznaczył system przy "factory reset", to nie mógłby szybko wrócić tym sposobem do stanu użyteczności?

Edit
Jarekm95 napisał równocześnie ze mną odpowiadając po części na moje wątpliwości...Pozostaje kwestia ostatniego pytania Gdyby ktoś się np. pomylił i zaznaczył system przy "factory reset"-pozostawiajać plik zip z romem na "internal storage", to nie mógłby szybko wrócić tym sposobem do stanu użyteczności?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cointreau napisał:

Pozostaje kwestia ostatniego pytania Gdyby ktoś się np. pomylił i zaznaczył system przy "factory reset"-pozostawiajać plik zip z romem na "internal storage", to nie mógłby szybko wrócić tym sposobem do stanu użyteczności?

No mógłby, wgrywając ten plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cointreau napisał:

Zatem przy faktory reset zawsze zaznaczamy internal storage, aby pozbyć się zbędnych danych użytkownika...Teraz rozumiem, wcześniej byłem przekonany, że internal storage, to coś na wzór BIOSu w PC...

Natomiast odnosząc się do momentu instalacji MIUI (kompedium,IV,pkt.4) w poradniku nie zaleca się zaznaczać w.w. opcji...Domyślam się, iż wynika to z faktu, że ta pamięć wewnętrzna danych użytkownika jest po prostu pusta?

Dlaczego zaznaczenie "system" stawiasz na równi z niedziałającym telefonem? Pisałem, że zaznaczyłbym tą opcję tylko wtedy, kiedy chciałbym instalować system od nowa, czyli analogicznie jak to było (kompedium,IV,pkt.4)...Zaznaczaliśmy system, następnie po pełnym wipe wracaliśmy wstecz i instalowaliśmy rom z pliku zip. Gdyby ktoś się np. pomylił i zaznaczył system przy "factory reset", to nie mógłby szybko wrócić tym sposobem do stanu użyteczności?

Edit
Jarekm95 napisał równocześnie ze mną odpowiadając po części na moje wątpliwości...Pozostaje kwestia ostatniego pytania Gdyby ktoś się np. pomylił i zaznaczył system przy "factory reset"-pozostawiajać plik zip z romem na "internal storage", to nie mógłby szybko wrócić tym sposobem do stanu użyteczności?

Pytałeś co zaznaczyć jak się chce zrobić "factory reset" czyli tzwn przywrócenie do ustawień fabrycznych. Wipe system kasuje system. Jak go wgrasz od nowa z zipa to nie ma problemu, ale skasowanie systemu to raczej nie jest przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jak wgrywasz przez twrp nowy system to i tak partycja system jest formatowana i tam wgrywa się nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ciekawostkę napiszę, że gdy przechodziłem z dev china na MIUI 8 od xiaomi.eu z wykonanym wcześniej factory resetem w TWRP, to nie musiałem np. klikać ponownie na "Wersja MIUI", by odblokować opcje programistyczne, bo to się zachowało z poprzedniego romu. Pewnie właśnie dlatego, że nie wybrałem czyszczenia internal storage.

Tylko nie wiem, czy dobrze zrobiłem, flashując Miflashem z opcją "flash all except storage" pierwszy raz, gdy przechodziłem z romu xiaomi.eu na zablokowanym BL (sklep Technos mi go wgrał) na dev china, ale mimo to wszystko mi hula. Tylko właśnie nie wiem, czy nie zostały mi jakieś zbędne pliki w pamięci wewnętrznej, no ale nie chce mi się już od nowa pobierać apek i je konfigurować.

Edytowane przez Dennoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem kompedium dodając kilka informacji. Pytanie - czy wietnamczyk (ManhIT) udostępnie gdzieś te przerobione romy na jakiejś swojej stronie? Czy robi to regularnie co tydzień dla najnowszych wersji? Czy jest gdzieś temat gdzie są cały czas aktualizowane linki do najnowszych jego wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarekm95 napisał:

Zaktualizowałem kompedium dodając kilka informacji. Pytanie - czy wietnamczyk (ManhIT) udostępnie gdzieś te przerobione romy na jakiejś swojej stronie? Czy robi to regularnie co tydzień dla najnowszych wersji? Czy jest gdzieś temat gdzie są cały czas aktualizowane linki do najnowszych jego wersji?

Ma temat na wietnamskiej choimobile.vn  gdzie jest adminem, ale ogólnie robi to chaotycznie, a na en.miui oprócz niego dwóch innych userów udostępnia linki do jego romów. Link: http://choimobile.vn/threads/locked-rom-tieng-viet-miui-8-redmi-3-pro-redmi-3-v6-6-30-khong-can-unlock-booloader-30-06.66360/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jarekm95 napisał:

internal storage - usunie pamięć wewnętrzną telefonu (to co widzimy podłączając do PC - zdjęcia, filmy, muzykę, dane niektórych gier i aplikacji)

Internal storage, to są wszystkie katalogi jakie nam wyskakują po podłączeniu telefonu do PC, czy też za tą wewnętrzną pamięć użytkownika odpowiada jakiś jeden konkretny katalog?

21 godzin temu, FromWP napisał:

Pytałeś co zaznaczyć jak się chce zrobić "factory reset" czyli tzwn przywrócenie do ustawień fabrycznych. Wipe system kasuje system. Jak go wgrasz od nowa z zipa to nie ma problemu, ale skasowanie systemu to raczej nie jest przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jak wgrywasz przez twrp nowy system to i tak partycja system jest formatowana i tam wgrywa się nowy.

Pytałem o kilka kwestii...Zastanawiałem się między innymi, czy w niektórych skrajnych sytuacjach (problemy z GPS, siecią GSM itp) skasowanie systemu i wgranie go od nowa (tego samego), nie będzie lepszym rozwiązaniem od zastosowania factory reset? Analogicznie jak w PC, instalacja systemu na czysto w połączeniu ze sformatowaniem partycji przynosi lepsze efekty niż przywracanie systemu z kopii zapasowej, więc może tutaj będzie podobnie? Wato tego próbować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cointreau napisał:

Internal storage, to są wszystkie katalogi jakie nam wyskakują po podłączeniu telefonu do PC, czy też za tą wewnętrzną pamięć użytkownika odpowiada jakiś jeden konkretny katalog?

 

15 minut temu, Redmi2 napisał:

Katalogi i pliki które nie są standardowe dla romu. Czyli np twoje foldery i pliki.

Usuną się wszystkie bezwzględnie - te których sami nie tworzyliśmy (DCIM, Download itd) też. System sam je utworzy przy ponownym uruchomieniu.

32 minuty temu, cointreau napisał:

Zastanawiałem się między innymi, czy w niektórych skrajnych sytuacjach (problemy z GPS, siecią GSM itp) skasowanie systemu i wgranie go od nowa (tego samego), nie będzie lepszym rozwiązaniem od zastosowania factory reset? Analogicznie jak w PC, instalacja systemu na czysto w połączeniu ze sformatowaniem partycji przynosi lepsze efekty niż przywracanie systemu z kopii zapasowej, więc może tutaj będzie podobnie? Wato tego próbować?

Raczej nie ma różnicy jeśli nie stosowaliśmy żadnych modyfikacji z uprawnieniami roota. Na PC zapewne mówisz o Windowsie, gdzie wszystko jest trzymane razem na jednej partycji. A android to linux, tu jest nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny poradnik. Kawał dobrej roboty! Trochę trzeba się namęczyć z tym Xiaomi, ale wszystko znalazłem na tym forum. Na początku podchodziłem z sceptycznie do RM3, dodatkowo ten zablokowany bootloader, ale... dzięki Wam wszystko się udało, a telefon śmiga już na MIUI 8. Bardzo dziękuję :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za poradnik. Z rozpędu wrzuciłem ROM z 8. Okazało się też że (prawie) bez problemu wgrały się apki z kopii wykonanej na 7.3.2, którą miałem oryginalnie. Prawie, bo np. HERE trzeba było instalować od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackops napisał:

witam, zainstalowalem wrzucony na forum soft : REDMI 3/PRO MULTI ROM LOCKED BOOTLOADER, mam jezyk polski jednak mam problem z gps, niestety nie dziala pomoze ktos? 

 

To raczej wina ustawień. Poszukaj w dodatkowych ustawieniach, prywatność, lokalizacja tam są ustawienia dostępu do lokalizacji i gps. Jeszcze w oszczędzaniu baterii bo tam też są ustawienia mogące wpływać na gps np przy wyłączonym ekranie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, stan48 napisał:

Witam, czy jest rom do redmi 3 Pro na zablokowany ?

Administratorowi nie wypadało tego pisać, więc ja to zrobię...

Jeśli z jakiś powodów nie możesz lub nie potrafisz wgrać MIUI Polska, to wgraj ROM od wietnamczyka, który znajduje się na 1 stronie tego kompedium. Telefon pracuje na tym oprogramowaniu stabilnie...wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cointreau napisał:

Administratorowi nie wypadało tego pisać, więc ja to zrobię...

Jeśli z jakiś powodów nie możesz lub nie potrafisz wgrać MIUI Polska, to wgraj ROM od wietnamczyka, który znajduje się na 1 stronie tego kompedium. Telefon pracuje na tym oprogramowaniu stabilnie...wszystko jest w porządku.

On może  i potrafi tylko na tym jedynym romie MiuiPolska na zablokowany  Redmi3 pro nie działa. A Wietnamczyk teraz wypuszcza przerobione najnowsze pod Miflasha co tydzień. Najnowszy to 6.7.7 i działa ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie na etapie czekania na odblokowanie bootloadera i zastanawiam się jak przeprowadzić kolejny etap tj. wgranie recovery i po przeczytaniu tego poradnika oraz tego na stronie głównej tj. Instalacja MIUI 2016 nie wiem, który będzie bardziej odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma może jakieś pomysły co robić ? Nadal flashuje i nie wygląda jak by miało się skończyć, a ja nie wiem co robic :S. Sterowniki dobre bo miflash znalazł, kabel usb dobry, antywira nie mam, flashowanie przez download, dodatkowo ścieżka do pliku bezpośrednio na dysku, a flashuje tak dlugo :S

 

http://screenshot.sh/m8SL4SVBapAKr

 

wie ktoś czy przełożenie do innego portu w tym czasie zastopuje flashowanie ? na moja logike to na pewno ale spytac wolę 

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma może jakieś pomysły co robić ? Nadal flashuje i nie wygląda jak by miało się skończyć, a ja nie wiem co robic :S. Sterowniki dobre bo miflash znalazł, kabel usb dobry, antywira nie mam, flashowanie przez download, dodatkowo ścieżka do pliku bezpośrednio na dysku, a flashuje tak dlugo :S

 

http://screenshot.sh/m8SL4SVBapAKr

 

wie ktoś czy przełożenie do innego portu w tym czasie zastopuje flashowanie ? na moja logike to na pewno ale spytac wolę 

Poczekaj do 3600s gdzieś w którymś wątku ktoś pisał że też, tak długo flashowało

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5k już wybiło ~~75min

w najgorszym przypadku zostawie na noc i zobaczymy z rana ;D, przy trybie download, tel podłaczony do pc jednocześnie się ładuje bateria czy nie ? bo jak nie to jestem w d*pie...

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przerwał i spróbował od nowa. Telefon oczywiście będzie bez systemu - nie włączysz go, ale w download i fastboot powinieneś móc wejść. Tylko nie będzie menu serwisowego - w download wejdziesz trzymając vol+ i vol- i podłączając kabelek.

I tak, oczywiście, odłączenie usb przerwie flashowanie.

/EDIT

Dlaczego w miflashu wybrałeś folder images? Powinieneś wybrać ten wyżej, tam gdzie są pliki bat i sh. Nie wiem w ogóle dlaczego miflash zaczął flashować. Przerwij, zrób to od nowa i tym razem wskaż folder wyżej

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...