Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

A jesteś na miui v7 czy v8? Ja mam 8, a o ile dobrze pamiętam to v7 było w Sieci komórkowe i ustawienia

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Lub w ustawieniach googla

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Na 7, no cóż jeszcze poszukam, ale dzięki tak czy siak.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam problem z redmi 3 pro. Robię wszystko zgodnie z instrukcją.

1. Otrzymałem zgodę na odblokowanie botloadera

2. Ściągnąłem niezbędne oprogramowanie

3. Wrzuciłem do telefonu Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download

4. Odpaliłem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i odblokowałem telefon

5. zaczynają się schody, mianowicie próbuję wrzucić twrp_cofface_IDO_20160318, łączy się z telefonem, telefon wchodzi w twrp, zmieniam język na angielski, na telefonie leży już xiaomi.eu_multi_HM3_6.6.23_v8-5.1, robię wipe, następnie install i instalator wywala mi to co w poniższych zdjęciach. Stoi w miejscu i nic się nie dzieje. Wyłączam telefon i daje się uruchomić tylko kombinacją +-power. Wtedy zabawa od nowa, ale próbuję wrzucić twrp z instrukcji ze strony głównej przez MIUIPolska_Instalator_recovery. Tu zgodnie z komunikatami dochodzi do końca i przy ostatnim naciśnięciu enter nie wchodzi telefon w twrp. Jak przejdę ręcznie do twrp mam telefon z kabelkiem, czyli też źle.

Brak mi pomysłów, a też mam obawy żeby nie zrobić sobie cegły

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.27.png

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.41.png

Edytowane przez ravnov
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ravnov napisał:

witajcie, mam problem z redmi 3 pro. Robię wszystko zgodnie z instrukcją.

1. Otrzymałem zgodę na odblokowanie botloadera

2. Ściągnąłem niezbędne oprogramowanie

3. Wrzuciłem do telefonu Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download

4. Odpaliłem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i odblokowałem telefon

5. zaczynają się schody, mianowicie próbuję wrzucić twrp_cofface_IDO_20160318, łączy się z telefonem, telefon wchodzi w twrp, zmieniam język na angielski, na telefonie leży już xiaomi.eu_multi_HM3_6.6.23_v8-5.1, robię wipe, następnie install i instalator wywala mi to co w poniższych zdjęciach. Stoi w miejscu i nic się nie dzieje. Wyłączam telefon i daje się uruchomić tylko kombinacją +-power. Wtedy zabawa od nowa, ale próbuję wrzucić twrp z instrukcji ze strony głównej przez MIUIPolska_Instalator_recovery. Tu zgodnie z komunikatami dochodzi do końca i przy ostatnim naciśnięciu enter nie wchodzi telefon w twrp. Jak przejdę ręcznie do twrp mam telefon z kabelkiem, czyli też źle.

Brak mi pomysłów, a też mam obawy żeby nie zrobić sobie cegły

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.27.png

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.41.png

A długo czekałeś po wyświetleniu tych ekranów, bo nic się nie dzieje dosyć długo, na tyle że ekran się wyłącza, a potem zaczyna się dziać. Wygląda na to że to cofface ci się wgrywa, a to drugie skryptem nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

A długo czekałeś po wyświetleniu tych ekranów, bo nic się nie dzieje dosyć długo, na tyle że ekran się wyłącza, a potem zaczyna się dziać. Wygląda na to że to cofface ci się wgrywa, a to drugie skryptem nie. 

Trudno ocenić, dobre parę minut. Może spanikowałem, spróbuję jeszcze raz i zostawię go na pół godziny i zobaczę co będzie. Teraz wrzuciłem do niego rom e)link (modyfikowany na bazie xiaomi.eu??)  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Działa też na wersji PRO. Ale rozumiem że jak dokonałem odblokowania bootloadera, to bez względu na to jaki rom wrzucę, bootloader jest odblokowany na stałe? ta operacja w cofface ile może realnie potrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ravnov napisał:

Trudno ocenić, dobre parę minut. Może spanikowałem, spróbuję jeszcze raz i zostawię go na pół godziny i zobaczę co będzie. Teraz wrzuciłem do niego rom e)link (modyfikowany na bazie xiaomi.eu??)  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Działa też na wersji PRO. Ale rozumiem że jak dokonałem odblokowania bootloadera, to bez względu na to jaki rom wrzucę, bootloader jest odblokowany na stałe? ta operacja w cofface ile może realnie potrwać?

Tak jest odblokowany, jedynie instalacja chińskiego romu może go ponownie zablokować, ale ponowne odblokowanie trwa chwilę i nie wymaga dodatkowej zgody. To już trzeba było wrzucić ten nowszy na Miui 8 tego samego Wietnamczyka 6.6.23 link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591023225177071 i do tematu na en.miui: http://en.miui.com/thread-296187-1-1.html i http://en.miui.com/thread-295331-1-1.html . A to w TWRP moze potrwać kilka minut, na tyle, że ekran się wyłącza, potem już jak zniknie twrp sama instalacja kilka kilkanaście.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po co wrzucać ten od wietnamczyka jak bootloader odblokowany... bez sensu. Wgraj recovery, zrób advanced wipe, koniecznie zaznacz system i spróbuj wgrać od nowa najnowszy dev xiaomi.eu. Tylko poczekaj z 10 minut, u mnie ostatnio też to długo trwało, ale w końcu się wgrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jarekm95 napisał:

Nie no, po co wrzucać ten od wietnamczyka jak bootloader odblokowany... bez sensu. Wgraj recovery, zrób advanced wipe, koniecznie zaznacz system i spróbuj wgrać od nowa najnowszy dev xiaomi.eu. Tylko poczekaj z 10 minut, u mnie ostatnio też to długo trwało, ale w końcu się wgrało.

A miałeś takie same komunikaty jak ja pokazałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 od xiaomi.com.pl

Zablokowany bl, pobrałem china dev w celu odblokowania bl, odpalam w trybie download, mi flash nie wyszukuje tel, odpalam w fastboot,m wyszukuje ale na start mam błąd przy próbie flashowania : remote "device is locked", na obecnym roomie nie chce mi odblokowac bl. Jakieś pomysły co zrobić ? kabel dobry, mipc suite pobrane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm? czyli jak ?

docelowo chcę wgrać najnowszego rooma, ale o ile mi się dobrze wydaje, to musze najpierw odblokować bl z china dev i potem przez twrp wgrac miui  8 od mi polska, tylko że miflash zatrzymuje mnie na starcie :S

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ktosiek napisał:

hm? czyli jak ?

Czyli MiFlash w trybie dowmload (ciemny ekran), Najprawdopodobniej sterowniki ci się źle zainstalowały,W fastboot nic nie wgrasz, co najwyżej odblokujesz BL i wtedy tak. MiPcSuite to się jedynie do zabawy nadaje, nie chce z naszym telefonem gadać jeśli chodzi o flashowanie i backupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktosiek

Nie jestem pewien. Na pewno zadziała, jeśli ściągniesz adb(które pewnie już masz jesli instalowałeś MiFlasha). Odpalasz będąc w folderze z adb(telefon włączony normalnie) poprzez wiersz poleceń(shift+ctrl+PPM). Potem dwie komendy:

adb devices(poczekaj aż się uruchomi, pokaże się "deviceslist")

adb reboot edl

Edytowane przez Tomaszek1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomaszek1999 napisał:

@fromwp W trybie fastboot u niego widzi telefon, ale blokuje na starcie. Miałem to samo i właśnie edl zadziałało

Sent from Redmi Note 2 Prime

No wiem, jak ma zablokowany BL to niczego w fasboot nie wgra, a w tryb edl może wejść albo komendą, albo z tego chińskiego menu. On nie ma problemu z wejściem w ten tryb tylko z tym że MiFlash nie widzi w tym trybie telefonu, czyli problem ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ktosiek napisał:

co to jest adb ?

dodatkwo mi pc suite przy fastboot wyświetla komunikat " device is not supported" ale to pewnei przez zablokowany bl nie ?

Nie ta wersja MiPcSuite nie jest do końca kompatybilna z Redmi 3 (chińska działa). Nic się nie zmieni po odblokowaniu. Musisz przez MiFlash i ze screena wynika że sterownik się zainstalował, czyli powinien teraz zobaczyć tel w trybie download.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...