Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, grzegorz.lki napisał:

To jest stable z xiaomi.eu a nie Dev

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Ok, po kolei

1) Wgrałem Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot

2) Odblokowałem bootloadera

3) Wgrałem TWRP

4)  Wgrałem xiaomi.eu_multi_ido_V7.3.1.0.LHPCNDD_v7-5.1.zip przy pomocy TWRP

Telefon wstał, ale niestety nie widzi kart SIM. Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

Wgraleś starszą wersję na nowszą. Jak chcesz zostać na miui 7 to wgraj eu 6.5.26 jest lepsza od tej stable. Full wipe czyli data i dalvic/cache w TWRP powinno pomóc. 

Nie łapię numeracji wersji, wydawało mi się, że pobrałem najnowszą możliwą. Tej 6.5.26 nie mogę znaleźć, na miuipolska.pl/download otrzymuję taki komunikat "502 Bad Gateway"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, f0c57 napisał:

Nie łapię numeracji wersji, wydawało mi się, że pobrałem najnowszą możliwą. Tej 6.5.26 nie mogę znaleźć, na miuipolska.pl/download otrzymuję taki komunikat "502 Bad Gateway"

Tu masz katalog z 6.5.26: ,http://miuif.celogeek.com/6.5.26/  Redmi 3 to ido. Pobrałeś stabilną 7.3.1 która nie jest najnowsza. Rozwojowe mają nazwy od daty wydania, czyli 6-rok, 5-miesiąc,26-dzień, chińskie dev i eu/pl. Stabilne od wersji Miui czyli 7.3.1. Ta stabilna 7.3.1 jest chyba z przed miesiąca i były już co najmniej dwie chińskie nowsze. Zawsze stabilne są starsze bo są wydawane później i rzadziej, niekoniecznie są lepsze i "stabilne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś sknoćić. Próbowałem wgrać ChinaDev MiFlash'em poprzez Fastboot (błąd!) na zablokowany telefon od Goldiego, po 30 minutach kiedy proces stał w miejscu zorientowałem się że 1) zabiera to zbyt długo czasu (ss na stronie pokazywał coś koło 80 sekund) 2) metoda jest zła. Wyłączyłem MiFlash, i teraz tak:

1) Tryb download (V+) nie włącza się, pokazuje logo mi.com po czym telefon wyłącza się po chwili.

2) Fastboot (V-) uruchamia się ale ponowna próba użycia MIFlash wywala "Device is locked. Cannot flash images." (czemu działało za pierwszym razem?)

3) V+- (obraz telefonu z kablem, co to za tryb?) wywala błąd sterownika przy podłączeniu: MTP USB Device cannot start, code 10. Xiaomi Composite MDB Interface jest rozpoznane poprawnie, telefon też jest widoczny jako Redmi 3 w Urządzeniach. Próbowałem różnych portów, z przodu, z tyłu, USB 2 i 3, wszędzie to samo. Kabel raczej wykluczam, wcześniej podłączałem tel pod kompa żeby zgrać foty i wszystko było ok. Powinienem podłączyć pod innego, ale kłopot w tym że przynajmniej do jutra nie będę miał dostępu do innego z Windows, zresztą coś mi się nie wydaje żeby to była wina komputera.

Używałem MiPhone20151028.exe, zainstalowałem też Mi PC Suite.

Macie jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dalej mam dylemat po przeczytaniu poradników itp. Mam Redmi 3 z wgranym ROMem MIUI Global 7.3 Stable 7.3.2.0.0 (LHPCNDD). Bootloader zablokowany ale mam zgodę na odblokowanie. Teraz pytanie: jaka kolejność postępowania? Chciałbym aby finalnie być na ROMie stable xiaomi.eu 7.1.3 (bo wszyscy go polecają ze względu na baterię i działanie) lub na ostatnim MIUI 7 dev xiaomi.eu 6.5.26.

Tu też proszę o poradę czy zastosować ww stable czy ostatni dev MIUI 7. MIUI 8 na razie nie chce instalować. Czy jak wgram MIFlash'em ostatni chinski dev na MIUI 8, zdejmę blokadę, wgram TWRP to bez problemu cofnę się do dev na MIUI 7? Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Edytowane przez chimal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Postepuj zgodnie z faq. Tak bez problemu wrocisz do miui7, ale bedzie potrzebny wipe i tyle.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ok po kilku godzinach zabawy mam TWRP i wgrany rom xiaomi.eu_multi_ido_V7.3.1.0.LHPCNDD_v7-5.1

Zostać na nim czy wgrać ostatni MIUI 7 dev z maja? Telefon dla żony, zalecana stabilność, dobra jakość rozmów i czas na baterii. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Xiaomi Redmi 3 ma syfiasty rom  MIUI 77. (Stable) 77.1.1.0(LHPCNCK, chciałem go zmienić na MIUI Polska, w tym celu złożyłem wniosek o odblokowanie bootloadera, sms doszedł po 2 dniach, ale w MiFlashUnlock przy 50% wyświetla się "couldn't verify device", zdałem sobię sprawę, że to z powodu mojego aktualnego romu. Chcę wgrać china dev rom, ale przy fastboocie komputer nie widzi telefonu. Próbowałem przez MiFlash, Mi PC Suite, ale wciąż go nie widzi.

Ktoś miał taki sam problem i się z nim uporał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2016 o 23:57, FromWP napisał:

Wgraleś starszą wersję na nowszą. Jak chcesz zostać na miui 7 to wgraj eu 6.5.26 jest lepsza od tej stable. Full wipe czyli data i dalvic/cache w TWRP powinno pomóc. 

Wgrałem 6.5.26 i telefon nadal nie widzi kart SIM, zmieniło się tylko to, że wyświetla się teraz komunikat "Can't get valid Device ID".

Jakieś sugestie co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, f0c57 napisał:

Wgrałem 6.5.26 i telefon nadal nie widzi kart SIM, zmieniło się tylko to, że wyświetla się teraz komunikat "Can't get valid Device ID".

Jakieś sugestie co teraz zrobić?

Gdzie Ci się to wyświetla? Zrobiłeś w twrp to factory reset? 

 

5 minut temu, maxraf21 napisał:

Witam, czy w Redmi 3 jest podział tak jak np.W Mi Note na tryb wydajny i oszczedny? Aktualnie mam zablokowany bootloader i jakiś syfiasty soft.

Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, xy0urneyx napisał:

Jeszcze kropki migają, ile jeszcze czekać?

Aż przestaną, i coś się wydarzy, cierpliwości.

7 minut temu, f0c57 napisał:

Na pulpicie wyskakuje takie powiadomienie. Factory reset chyba robiłem, ale w tym momencie zwątpiłem, nie mam pewności.

Coś ci poszło nie tak, ale trudno cokolwiek doradzić, jak sam nie wiesz co robiłeś. Wejdź w twrp czyli recovery i zrób ten factory reset czyli wipe data dalvik/art cache. Powinno pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle zrobiłeś, u mojej żony pojawiło się coś takiego jak w menu bootowalnym telefonu nie wiem jak się to oryginalne nazywa wybrałem RECOVERY a telefon był podłączony do zasilania.

Na pewno nie masz wgranego TWRP

 

To nie koniecznie musi oznaczać że jest zablokowany bo u mnie to było po odblokowaniu.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xy0urneyx napisał:

Wgrywam wg tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i wchodząc w recovery mam takie coś: img.jpg

Nie mam tam żadnej sekcji Wipe, co zrobić?

Coś źle zrobiłeś, u mojej żony pojawiło się coś takiego jak w menu bootowalnym telefonu nie wiem jak się to oryginalne nazywa wybrałem RECOVERY a telefon był podłączony do zasilania.

Na pewno nie masz wgranego TWRP

 

To nie koniecznie musi oznaczać że jest zablokowany bo u mnie to było po odblokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ale powinien się pojawić mi recovery po odbloku btl.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie, w naszym modelu nie ma takiego recovery jak w tel bez zablokowanych bootloaderów.

Taki obrazek oznacza tyle co napisał @Vergiliusz - czyli brak twrp.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Widocznie jak miałem w łapach to mi recovery było wgrane przez sprzedawce. Sorki jak wprowadziłem w błąd

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie, nie nigdzie nawet udostępnionego takiego recovery dla Redmi 3, nie spotkałem też nikogo z takim recovery, a śledzę cały dział od początku. Musiało ci się pomylić z innym modelem, np Redmi 2 albo starszym, gdzie faktycznie takie coś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Widocznie jak miałem w łapach to mi recovery było wgrane przez sprzedawce. Sorki jak wprowadziłem w błąd

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie wydaje mi się byś wprowadził w błąd. Jeżeli MiRecovery to te żółte bądź brązowe przyciski na niebieskim tle czy jakoś tak uruchomione przez wciśnięcie volume " - " i power to ten telefon to ma, ale

@ xy0urneyx 

  musiał wybrać recovery w tym menu jakie wywołał i dlatego miał taki ekran.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, xy0urneyx napisał:

Instaluje to MIUI Polska i jest linijka Patching system image unconditionally i nic się nie dzieje. Co znowu? :P

Jakie recovery wgrałeś? Z pierwszego postu? Kiedyś jak było skopane recovery z j.polskim to tel się tam zawieszał, a później restartował. Jeśli masz dobre recovery to spróbuj od nowa wejść w recovery i od nowa instalować. Przed instalacją możesz zrobić wipe wszystkiego poza internal storage i sd card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...