Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

  • cukru przypiął/eła ten temat

Ciekawostka związana z odblokowywaniem telefonu. Może się komuś przyda.

Wczoraj z sukcesem odblokowałem BL w Redmi 3 kupionym dla kogoś z rodziny, choć od momentu odblokowania poprzedniego telefonu na tym samym koncie Xiaomi nie minęło 30 dni (dokładnie 21 dni jedno odblokowanie po drugim).

I druga ciekawostka. Po odblokowaniu BL wgrałem TWRP i flashowałem xiaomi.eu. Gdzieś musiałem zrobić błąd, bo po tym flashu telefon nie wstał, recovery też nie chciało się uruchomić. Wgrałem zatem od nowa oryginalny chiński ROM dev przez download mode. Poszło, telefon wstał. W kolejnym kroku chciałem wgrać TWRP, ale ku mojemu zdziwieniu skrypt stwierdził, że telefon jest zablokowany! Ale spróbowałem ponownie Odblokować BL (udało się), wgrałem TWRP i potem xiaomi.eu. Tym razem wszystko poszło bez problemu.

Co z tego wynika?

1. Można na tym samym koncie xiaomi odblokować BL częściej niż co 30 dni.

2. Jest coś (wgranie oryginalnego softu przez download mode?), co powoduje, że uprzednio odblokowany BL się blokuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zrobić by mieć MIUI 8 ?  Mam telefon od 2 miesięcy,  zablokowany bootloader, dziś złożyłem wniosek o odblokowanie. Jak to zrobić by nie utracić danych z telefonu? Mam obecnie zainstalowany  c)link (xiaomi.eu 7.1.3) zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl NIE dla wersji PRO - problemy z zasięgiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zrobić by mieć MIUI 8 ?  Mam telefon od 2 miesięcy,  zablokowany bootloader, dziś złożyłem wniosek o odblokowanie. Jak to zrobić by nie utracić danych z telefonu? Mam obecnie zainstalowany  c)link (xiaomi.eu 7.1.3) zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl NIE dla wersji PRO - problemy z zasięgiem

Albo czekasz aż ktoś zrobi Rom MIUI 8 na zablokowany. Lub czekasz na zgodę na odblokowanie, wgrywasz dev chiński (kasuje wszystkie dane - więc lepiej zrobić backup w chmurze lub w opcji kopie zapasowe) odblokowywujesz BL i wgrywasz xiaomi.eu z miui 8

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że dzisiaj albo jutro będę się bawił MIUI8, to chciałbym się upewnić czy w tej kolejności i tak wszystko robię. :)

1. Wgrywam China Dev 
2. Odblokowywuje bootloader
3. Wgrywam TWRP
4. Wgrywam Miui8 przez TWRP

W takiej kolejności wszystko robię czy inaczej? Jak inaczej, to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cukru promuje ten temat
  • cukru przestał(a) promować temat

Robiłem update z ostatniego MIUI V7 EU na nowe V8 EU, wgrywane jako paczka .zip przez twrp, po zakończeniu wipe cache, uruchamiał się chwilkę dłużej ale działa jak należy :) Dotyczy Redmi 3 Pro

 

Ogólnie zwiechy ma, nie reaguje czasem na dotyk jakby myślał nad czymś. Pewnie poprawią to kiedyś :D

Edytowane przez piciuok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Albo czekasz aż ktoś zrobi Rom MIUI 8 na zablokowany.

No właśnie Manh_IT zrobił tu link do pobrania: https://www.androidfilehost.com/?fid=24572369242686717 a tu do wątku na forum vn: http://choimobile.vn/threads/locked-rom-tieng-viet-miui-8-redmi-3-pro-redmi-3-v6-6-17-khong-can-unlock-booloader-18-06.66360/

Uprzedzam że nie testowałem bo nie mam takiej potrzeby, ale może komuś się przyda i z chwilowego braku innych możliwości wgra i przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, FromWP napisał:

No właśnie Manh_IT zrobił tu link do pobrania: https://www.androidfilehost.com/?fid=24572369242686717 a tu do wątku na forum vn: http://choimobile.vn/threads/locked-rom-tieng-viet-miui-8-redmi-3-pro-redmi-3-v6-6-17-khong-can-unlock-booloader-18-06.66360/

Uprzedzam że nie testowałem bo nie mam takiej potrzeby, ale może komuś się przyda i z chwilowego braku innych możliwości wgra i przetestuje.

Miałem pytać czy ktoś już testował ten ROM, MIUI 8 kusi ale jak trzyma na nim bateria? Do tej pory przyjęło się, że najlepiej Redmi 3 trzymał na 7.1.3.0. Mam prośbę do tych co zmigrowali z tego ROMu żeby napisali czy widzą jakąś różnicę w tej kwestii.

Edytowane przez olafo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji romu, po restarcie pojawia mi się tylko logo MI i telefon "wisi" po dłuższej chwili ekran gaśnie, aparat wibruje i znowu pojawia się czarny ekran z logo MI. Co teraz zrobić żeby przywrócić telefon do życia?

Na pewno coś źle zrobiłeś. Może nie ten rom co trzeba? Jak masz zablokowany bootloader to zostaje przejście do EDL i tam instalacja china dev v8, odblokowanie bootloadera na tym i instalacja miuipolska v8. Jeśli masz odblokowany bootloader to rób MiFlash.

Z MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Na pewno coś źle zrobiłeś. Może nie ten rom co trzeba? Jak masz zablokowany bootloader to zostaje przejście do EDL i tam instalacja china dev v8, odblokowanie bootloadera na tym i instalacja miuipolska v8. Jeśli masz odblokowany bootloader to rób MiFlash.

Z MI 5

Bootloader odblokowany, udaje mi się tylko wejść w fastoboot, mogę MiFlashem go teraz potraktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować recovery przez MiuiPolska instalator (mam china dev i odblokowany bootloader), ale przy etapie, gdzie telefon powinien mi wejść w fastboota, tak się nie dzieje. W menedżerze mam zainstalowane ADB, ale jest żółty znak zapytania przy "Android". Co zrobić? A i czy należy to robić przy włączonym czy wyłączonym telefonie?

edit

Zainstalowałem MiPcSuite i nie mam już żadnych żółtych znaków w menedżerze, ale nadal nie przechodzi mi instalator do fastboota (widzę pulpit zamiast tego obrazka). Co robię źle? :/

edit2

Dobra, zainstalowałem TWRP przez Flashify, nowicjuszom też to polecam, bo wszystko się ładnie zainstalowało.

Edytowane przez Dennoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...