Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.05.2016 o 10:34, jarekm95 napisał:

Znalazłem taką oto wersję na zablokowany bootloader: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=284309&highlight=redmi%2B3%2Bpro

Niby działa też na redmi 3 pro i nie ma problemów z zasięgiem i czytnikiem.

Jak ktoś przetestuje to niech da znać to dodam do kompedium.

 

Dnia 29.05.2016 o 19:09, FromWP napisał:

To jest przerobiony rom eu dev 6.5.12, pod MiFlasha z dodanym Supersu. Wygląda i działa identycznie. To robota Wietnamczyków, tylko nie wiem czy za zgodą i wiedzą  Acida i kolegów z xiaomi.eu, bo w updaterze widnieje: MiuiPolska, wersja rozwojowa 6.5.12. Instaluje się bezproblemowo na zablokowany BL można chyba spokojnie polecać.

Wgrałem koledze ten room i jest on bardzo zadowolony. Telefon jest testowany bardzo intensywnie już drugi dzień (na dwóch kartach sim) i jak na razie nie dostrzegamy żadnych problemów...Widzę, że jarekm95 dodał już ten software do kompedium. Dzięki !

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cukru napisał:

@Aconcagua No to widzisz, jesteśmy na tym samym gruncie tylko wnioski inne :P. Ja sobie przede wszystkim nie wyobrażam jak miałoby wyglądać ponowne uzyskanie zgody na tym samym koncie, jeśli samemu po odblokowaniu bootloadera mogę nadal bez przeszkód ściągnąć MiUnlock z zakładki Unlock.

Tym samym tokiem rozumowania mogę ja Tobie przesłać MiUnlock i też myślisz, że sobie będziesz odblokowywał?
Nie snuj teorii tylko pogódź się z faktem, że za każdym razem trzeba wysyłać prośby.

Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cincin27 napisał:

nie podaje się przecież modelu, który chcesz odblokować) tylko od razu mogę pobrać Mi Unlock app.

Nie podaje się modelu, ale telefon w trakcie procesu jest weryfikowany. Zdarzały się przypadki ponownego zablokowania po wgraniu chińskiego romu (przynajmniej tak to opisywali użytkownicy) i wtedy 30 dniowy okres karencji przy ponownym odblokowaniu nie obowiązuje z czego by wynikało, że telefon jest weryfikowany nie tylko co do modelu ale np NS czy IMEI.

41 minut temu, cincin27 napisał:

Można odblokować dowolne urządzenie po tych 30 dniach. Zabezpieczenie z tymi 30 dniami jest po to żeby sprzedawcy nie mogli odblokowywać bootloadera i wgrywać syfiastych romów (co mimo wszystko robią).

Nigdzie nie twierdziłem że nie można, (te kila słów ze strony Miui jestem w stanie zrozumieć). Napisałem że sprawdzę to empirycznie i podzielę się wiedzą.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem wszystko tak jak napisane w poradniku (chociaż miałem problemy z odblokowaniem bo zatrzymywało się na 50% ale w końcu za którymś razem zadziałało) do punktu III i podpunktu 5

Cytat

5.Telefon powinien uruchomić się w trybie recovery. Jeśli mamy język chiński, naciskamy prawy, drugi od dołu przycisk ( 设置 ) ostatnią zakładkę (z globusem) i wybieramy English.

*jeśli wyskoczy od razu okienko po chińsku z dwoma przyciskami i suwakiem, wybieramy prawy przycisk i zmieniamy język na English

U mnie była ta druga opcja, dwa przyciski i suwak po chińsku, więc zmieniłem na język angielski i nie wiem co dalej zrobić. Przesunąłem suwak (nie wiem czy słusznie i mam takie menu (TWRP Recovery(cofface) 3.0.0-0 i kilka przycisków do wyboru jak: install, wipe backup, reboot itp.

Może to głupie o to co pytam, ale nie mam pojęcia co mam dalej zrobić. 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Fistarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem wszystko tak jak napisane w poradniku (chociaż miałem problemy z odblokowaniem bo zatrzymywało się na 50% ale w końcu za którymś razem zadziałało) do punktu III i podpunktu 5

5.Telefon powinien uruchomić się w trybie recovery. Jeśli mamy język chiński, naciskamy prawy, drugi od dołu przycisk ( 设置 ) ostatnią zakładkę (z globusem) i wybieramy English.

*jeśli wyskoczy od razu okienko po chińsku z dwoma przyciskami i suwakiem, wybieramy prawy przycisk i zmieniamy język na English

U mnie była ta druga opcja, dwa przyciski i suwak po chińsku, więc zmieniłem na język angielski i nie wiem co dalej zrobić. Przesunąłem suwak (nie wiem czy słusznie i mam takie menu (TWRP Recovery(cofface) 3.0.0-0 i kilka przycisków do wyboru jak: install, wipe backup, reboot itp.

Może to głupie o to co pytam, ale nie mam pojęcia co mam dalej zrobić. 

Proszę o pomoc.

A jesteś już na etapie instalacji romu dev xiaomi.eu?

Jak tak to wybierasz instal i wskazujesz ROM w pliku ZIP w pamięci telefonu (powinieneś go wcześniej skopiować do Tel)

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fistarz napisał:

Witam.

Zrobiłem wszystko tak jak napisane w poradniku (chociaż miałem problemy z odblokowaniem bo zatrzymywało się na 50% ale w końcu za którymś razem zadziałało) do punktu III i podpunktu 5

U mnie była ta druga opcja, dwa przyciski i suwak po chińsku, więc zmieniłem na język angielski i nie wiem co dalej zrobić. Przesunąłem suwak (nie wiem czy słusznie i mam takie menu (TWRP Recovery(cofface) 3.0.0-0 i kilka przycisków do wyboru jak: install, wipe backup, reboot itp.

Może to głupie o to co pytam, ale nie mam pojęcia co mam dalej zrobić. 

Proszę o pomoc.

No to jesteś w domu. Wgrywasz plik romu eu najlepiej 6.5.26 do pamięci telefonu (w formacie zip) Przycisk Install, zaznaczasz plik romu, przesuwasz suwak i czekasz aż się zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem na etapie instalacji romu. Zrobiłem tak jak napisaliście oraz zaznaczyłem wszystko w wipe oprócz "microsdcard" i "internal storage". Po zainstalowaniu wyskoczyła mi opcja czy chcę zainstalować jakiś plik/program sucheck czy jakoś tak do roota, wybrałem, żeby nie instalował tego. Obecnie telefon się uruchamia.

Mam jeszcze 3 pytania. 

1. Co to jest ten root?

2. Chciałbym zainstalować teraz dodatki miuipolska. Czyli po uruchomieniu telefonu i wyłączeniu go mam nacisnąć volume+ i przycisk power i nigdzie więcej nie wchodzić jak wcześniej (wipe) tylko przejść do instalacji romu z dodatkami?

3. Jak dalej z aktualizacjami? Tak jak wcześniej mam instalować poprzez twrp czy może w opcjach telefonu "sprawdź dostępność aktualizacji"? Jeżeli poprzez twrp to co muszę tam zaznaczać? Czy z każdą nową aktualizacją będę musiał instalować wszystkie aplikacje z google play od nowa?

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fistarz napisał:

1. Co to jest ten root?

2. Chciałbym zainstalować teraz dodatki miuipolska. Czyli po uruchomieniu telefonu i wyłączeniu go mam nacisnąć volume+ i przycisk power i nigdzie więcej nie wchodzić jak wcześniej (wipe) tylko przejść do instalacji romu z dodatkami?

3. Jak dalej z aktualizacjami? Tak jak wcześniej mam instalować poprzez twrp czy może w opcjach telefonu "sprawdź dostępność aktualizacji"? Jeżeli poprzez twrp to co muszę tam zaznaczać? Czy z każdą nową aktualizacją będę musiał instalować wszystkie aplikacje z google play od nowa?

Dzięki.

 

1. Jak nie wiesz to nie instaluj, root nie jest ci do szczęścia na razie potrzebny.

2. Dodatki MiuiPolska instalujesz też przez to TWRP identycznie jak rom (plik zip) i już bez wipe. To wipe to tak naprawdę tylko w wyjątkowych sytuacjach, albo gdy instalujesz starszą wersję romu na nowszą.

3. Następne aktualizacje przez TWRP. Pobierasz nowy rom, wgrywasz do tel. i w Aktualizacje "aktualizuj z pliku"  ta komenda uruchomi TWRP i aktualizację, lub jak się nie uruchomi "uruchom w recovery" i odpali się TWRP gdzie instalujesz nowy rom. Nie będziesz musiał niczego instalować, programy i dane zostają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FromWP napisał:

1. Jak nie wiesz to nie instaluj, root nie jest ci do szczęścia na razie potrzebny.

2. Dodatki MiuiPolska instalujesz też przez to TWRP identycznie jak rom (plik zip) i już bez wipe. To wipe to tak naprawdę tylko w wyjątkowych sytuacjach, albo gdy instalujesz starszą wersję romu na nowszą.

3. Następne aktualizacje przez TWRP. Pobierasz nowy rom, wgrywasz do tel. i w Aktualizacje "aktualizuj z pliku"  ta komenda uruchomi TWRP i aktualizację, lub jak się nie uruchomi "uruchom w recovery" i odpali się TWRP gdzie instalujesz nowy rom. Nie będziesz musiał niczego instalować, programy i dane zostają. 

1. Ok.

2. Kurczę w poradniku pisało żeby w wipe dać factory reset i tak też zrobiłem po instalacji xiaomi. eu a przed instalacja dodatków miuipolska, ale po uruchomieniu nic strasznego (chyba) się nie stało oprócz przywrócenia ustawień fabrycznych. 

3. Aha, Już rozumiem jak to działa jak mi wyjaśniłeś. Czyli mam bez wipe już instalować przyszłe aktualizacje xiaomi eu i dodatów miuipolska, tak?

Jeszcze raz serdeczne dzięki za poświęcony czas i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Fistarz napisał:

2. Kurczę w poradniku pisało żeby w wipe dać factory reset i tak też zrobiłem po instalacji xiaomi. eu a przed instalacja dodatków miuipolska, ale po uruchomieniu nic strasznego (chyba) się nie stało oprócz przywrócenia ustawień fabrycznych

Nic się nie stało, Faktory reset to tylko za pierwszym razem i działa jak przywrócenie danych fabrycznych. Przy aktualizacjach już bez wipe i wszystkie programy, dane, ustawienia pozostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

 

Nic się nie stało, Faktory reset to tylko za pierwszym razem i działa jak przywrócenie danych fabrycznych. Przy aktualizacjach już bez wipe i wszystkie programy, dane, ustawienia pozostają.

Uff to dobrze, głupi ma zawsze szczęście. 

Ok, już wszystko rozumiem co i jak. Wielkie dzięki za pomoc. Prawdopodobnie za kilka dni się do Ciebie odezwę z osobnymi "podziękowaniami" raz jeszcze poprzez pw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2016 o 13:45, pkawalec91 napisał:

No to liczę na wieści w tej sprawie :)

Mogę potwierdzić, nie trzeba ponownie występować o zgodę! Po odczekaniu 30 dni można odblokować następny. Odblokowałem drugi telefon na tym samym koncie, tym samym programem MiUnlock bez żadnych problemów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Mogę potwierdzić, nie trzeba ponownie występować o zgodę! Po odczekaniu 30 dni można odblokować następny. Odblokowałem drugi telefon na tym samym koncie, tym samym programem MiUnlock bez żadnych problemów.

Wielkie dzięki za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 21:07, FromWP napisał:

Faktory reset to tylko za pierwszym razem i działa jak przywrócenie danych fabrycznych

1. Czyli "faktory reset", to inaczej w TWRP Cofface odpowiednik (Dalvik-Art Cache/Cache/Data) ?

2. No i czym różni się samo Dalvik-Art Cache od Cache?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję na zablokowany bootlader. Widzę opinie na forum, że warto przejść na nowy rom. Czy przed procedurą odblokowania (zgodę już ma dawno) oraz wygrywania innych romów (dev, stable) można/trzeba zrobić backup danych na urządzeniu i czy konieczne jest czyszczenie całej pamięci (Flash all)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

2.Nie wiem, i nie wiem do czego to Ci potrzebne. Cache to cache, można czyścić, jak będzie czegoś brakować to system utworzy od nowa.

Błędnie zakładałem, że dokonanie rozróżnienia między tymi dwiema opcjami wipe rozwiąże mój problem...W końcu tak jak piszesz cache, to cache i ART pewnie tutaj niewiele zmienia.

W każdym razie od kilku dni nie mogę usunąć zakładki, która pojawia mi się po przesunięciu palca z góry na dół...jak na zdjęciu.

Może ktoś wie jak to zrobić...jeśli nie, to pozostaje mi wykonać "ustawienia fabryczne".

Zdjęcie-0002.jpg

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cointreau napisał:

Błędnie zakładałem, że dokonanie rozróżnienia między tymi dwiema opcjami wipe rozwiąże mój problem...W końcu tak jak piszesz cache, to cache i ART pewnie tutaj niewiele zmienia.

W każdym razie od kilku dni nie mogę usunąć zakładki, która pojawia mi się po przesunięciu palca z góry na dół...jak na zdjęciu.

Może ktoś wie jak to zrobić...jeśli nie, to pozostaje mi wykonać "ustawienia fabryczne".

Zdjęcie-0002.jpg

W panelu sterowania w prawym górnym rogu masz ustawienia, tam się da to wyłączyć.

 

56 minut temu, BnQ napisał:

Mam wersję na zablokowany bootlader. Widzę opinie na forum, że warto przejść na nowy rom. Czy przed procedurą odblokowania (zgodę już ma dawno) oraz wygrywania innych romów (dev, stable) można/trzeba zrobić backup danych na urządzeniu i czy konieczne jest czyszczenie całej pamięci (Flash all)?

Tak

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz zachować? Kontakty masz na koncie google i xiaomi. Układ pulpitów i aplikacje na koncie xiaomi. Zdjęcia i smsy też, choć zdjęcia proponuję skopiować na komputer - nie wiem czy na koncie xiaomi są przechowywane w pełnym rozmiarze. Niestety nie ma danych aplikacji - albo ustawiasz ręcznie albo bawisz się np Titanium Backup.

Tak btw ja bym na twoim miejscu poczekał z 2 tygodnie na miui8 i opinie o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notatki też się synchronizują? Zdjęcia i filmy mam na kracie pamięci - karta sd też jest czyszczona?

Mogę zaczekać na miui8, ale pytanie czy od razu pojawi się na redmi 3 oraz czy na początku będzie tak dopracowane jak poprzednia wersja, więc chyba lepiej już wgrać jakoś aktualna wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam problem. Pojawia mi się logo Xiaomi i nic. Wgrałem dev roma, odblokowałem bootloader, wgrałem twrp, zrobiłem wipe, chciałem skopiować plik zip, ale urządzenie było wykryte jako mtp, i nie miałem dostępu do pamięci urządzenia.

Co teraz zrobić? W tym momencie mogę uruchomić tylko fastboot, reszta się zawiesza na logo Xiaomi (nie ma pasku uruchamiania jak normalnie jest przy uruchamianiu systemu).

edit:

Udało mi się za którymś razem wejść w TWRP. Spróbuje zainstalować docelowy rom.
Wszystko jest już OK. Dzięki za poradnik.

Edytowane przez BnQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki waszej pomocy udało mi się zainstalować najnowszy miui 6.5.25 na redmi3.Mam pytanie bo wyrywając rom w formacie zip 6.5.26 skopiowałem ją na kartę sd w telefonie nie do pamięci telefonu i dalej z twrp wgrałem rom wskazując ten plik z karty pamięci.Wszystko się udało,telefofon działa ale teraz tą kartę pamięci wyciągnąłem bo mam dwie karty SIM i czy ten plik romu zip powienienem wgrać do pamięci telefonu żeby był fizycznie? Jeżeli tak to do jakiego katalogu,tak samo dodatki Miui mam skopiować do pamięci telefonu ale gdzie dokładnie,jaki katalog?Czy mogę ściągnąć dodatki Miui bezpośrednio z telefonu i zainstalować czy najpierw na komputer i dopiero skopiować na telefon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do jakiego katalogu w pamięci telefonu kopiować z komputera aktualizacje i dodatki Miui?Czy mogę bezpośrednio pobrać te pliki na  telefonu i nie będę musiał wtedy kopiować?Pytam bo mam starego laptopa z systemem XP 32bitowym i do całego procesu odblokowywania i wgrywania polskiego Romu pożyczałem laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...