Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dwa pytania mam...

W związku z wreszcie zakończoną sukcesem instalację MiuiPolska, przy okazji zainstalował mi się jakiś SuperSu, który cały czas świeci na pasku u góry jako SuperSU instaler, a jak w niego wejdę to mam wybrać na dole Play lub TWRP. Nie wiem o co chodzi i do czego to coś służy a drażni mnie bo świeci ciągle lub powiadamia. Czy mam przycisnąć to Play lub TWRP i nic się nie stanie a powiadomienia znikną? Czy może w ogóle to coś odinstalować i jak ?

 

I drugie pytanie. Może bym sprawdził co jest ciekawego w paczce dodatków do MIUIPolska ale czy po wgraniu tego stracę jakieś dotychczasowe ustawienia aplikacji czy same aplikacje i ustawienia telefonu czy kompletnie niczym to nie grozi? Bo dwa dni ustawiam od nowa cały telefon i aplikacje pod siebie i nie chciałbym tego stracić przez jakieś dodatki, które mogą być mi wcale nie potrzebne.

 

I jeszcze jedno mi się pojawiło - chodzi o ikony powiadomień na pasku u góry. Czy można te ikonki powiadomień jakoś powiększyć bo są tak malutkie, że nawet ja dobrze widzący nie za bardzo widzę od czego to ikonka.?

 

 

Edytowane przez kajfasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musiałeś w TWRP dac zebynzrootował telefon. SuperSU to apka do roota. Mozesz kliknacmta pierwsza opcje (normalnie czy google play) i bedziesz mial roota, od jakiegos czasu to działa.

2.Możesz instalować, dodatki nic ci nie usuną. Nie stracisz konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Matzz napisał:

Czy jeśli mam Redmi 3 Pro i póki co jeszcze zablokowany bootloader to jest jakaś opcja dodania klawiatury z polskimi znakami? Ewentualnie odchińszczenia aktualnego systemu?

Android pozwala instalować alternatywne klawiatury... no nie? Czy nie.... -,- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie bo nie jestem do końca pewny procesu. Obecnie posiadam rom na zablokowany bootloader z językiem Polskim. Aby móc odblokować bootloader muszę wgrać przez miflash rom stable?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dprx napisał:

Ja mam pytanie bo nie jestem do końca pewny procesu. Obecnie posiadam rom na zablokowany bootloader z językiem Polskim. Aby móc odblokować bootloader muszę wgrać przez miflash rom stable?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nie dev, pod MiFlasha czyli tu:  http://en.miui.com/a-234.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jak już było ale im więcej czytam tym bardziej się gubię.
Posiadam Redmi 3 z wersja global, lepiej wgrywać xiaomi.eu na telefon nieodblokowany czy czekać na odblokowanie i wgrać miui polska? Zależy mi na aktualizacjach czy są dostępne z wersji eu bez kolejnej zabawy z miflash? Jak widzę wyżej jest możliwość cofnięcia romu na zablokowany żeby odblokować, więc kolejne pytanie czy wiąże się to z utratą danych tak samo jak wgrywanie aktualizacji miui polska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wgrasz cotygodniowy rom eu to przy wgrywaniu kolejnych nie tracisz danych to się robi z poziomu updatera przez TWRP i trwa 10-15 minut max.  Wygrywając przez MiFlasha tracisz wszystko bo tak jakbyś postawił nowy system w kompie. Masz teraz jakiś kombinowany rom który i tak powinieneś zmienić bo nie ma oficjalnego global do Redmi3. Dane to nie problem,  robisz kopię na SD wbudowaną aplikacją i potem odtwarzasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Własnie bardzo mi zależy na zmianie bo telefon nie dla mnie a dla mamy wiec wszystko musi być po pl i oczyszczone, co to za rom nie wiem ale spolszczenie jaieś 60% i resztki krzaczków. Jaką aplikacją zrobić ta kopię i jak to odtworzyć? I czy ten link wyżej do wersji dev jest na zablokowaby bootloader? bo po stronie wyglada troche inaczej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, miniwest napisał:

@FromWP Własnie bardzo mi zależy na zmianie bo telefon nie dla mnie a dla mamy wiec wszystko musi być po pl i oczyszczone, co to za rom nie wiem ale spolszczenie jaieś 60% i resztki krzaczków. Jaką aplikacją zrobić ta kopię i jak to odtworzyć? I czy ten link wyżej do wersji dev jest na zablokowaby bootloader? bo po stronie wyglada troche inaczej :(

Wchodzisz w ustawienia, urządzenie, kopia zapasowa i...  kopia zapasowa Miui i tam masz co chcesz żeby było w kopii.  Do odtworzenia używasz tego samego. Wersję dev wgrasz tylko na oryginalny chiński rom przez updater,  a ty takiego nie masz. Możesz wgrać specjalną wersję dev pod MiFlasha bo taka jest potrzebna do odblokowania,  ale nie eu.  Eu jest jedna jedyna, poszukaj. W nazwie ma miflash. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, miniwest napisał:

@FromWP Czyli to jest wersja dev do miflash http://en.miui.com/a-234.html? I jeszcze, czy jakbym chciała zostać na zablokowanym to gdzie mogę szukać najnowszych wersji xiaomi.eu pod miflash? 

Tak,  na zablokowany wiele się nie naszukasz, bo jest tylko jeden i więcej nie będzie 7.1.3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim 3 pro wgrałem miui polska i mam teraz problemy z netem komórkowym, dość często zrywa połączenie. Wybrałem  opcjęa)"Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download" z link (stabilny, oficjalny rom). Da się coś z tym zrobić czy muszę wrócić do oryginalnego roomu, ang/chiń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, conrad_s napisał:

na moim 3 pro wgrałem miui polska i mam teraz problemy z netem komórkowym, dość często zrywa połączenie. Wybrałem  opcjęa)"Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download" z link (stabilny, oficjalny rom). Da się coś z tym zrobić czy muszę wrócić do oryginalnego roomu, ang/chiń ?

To jaki rom wgrałeś Miui Polska (którą wersję), czy Latest China Stable Version Fastboot? Raczej takich problemów nikt nie zgłaszał (jedynie na 7.1.3 i Redmi 3 pro)

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

 

To jaki rom wgrałeś Miui Polska (którą wersję), czy Latest China Stable Version Fastboot? Raczej takich problemów nikt nie zgłaszał (jedynie na 7.1.3 i Redmi 3 pro)

zgodnie  z tutejszą instrukcją najpierw 

a)"Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download" z link (stabilny, oficjalny rom)  

a potem w punkcie IV instalacja roomu przez TWRP wybrałem 

b )link (pobieramy rom dla Redmi 3 - jest to rom xiaomi.eu dev z j.polskim) zalecany każdemu polakowi  i wybrałem redmi 3 pro 

tak więc, mam teraz miui 7.4 by xiaomi.eu 6.5.12 rozwojową. Wszystko działa jak trzeba, żadnych błędów podczas instalacji ,pełne spolszczenie tylko net komórkowy mi szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, conrad_s napisał:

tak więc, mam teraz miui 7.4 by xiaomi.eu 6.5.12 rozwojową. Wszystko działa jak trzeba, żadnych błędów podczas instalacji ,pełne spolszczenie tylko net komórkowy mi szwankuje

Czyli odpowiedni, powinno działać bezproblemowo, powrót na chiński raczej nic nie zmieni. Może to błąd po stronie twojego operatora? 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Czyli odpowiedni, powinno działać bezproblemowo, powrót na chiński raczej nic nie zmieni. Może to błąd po stronie twojego operatora? 

podczas 10 dniowego oczekiwania na odlblokowanie booatloadera korzystałem z oryginalnego romu i net normalnie działał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, conrad_s napisał:

podczas 10 dniowego oczekiwania na odlblokowanie booatloadera korzystałem z oryginalnego romu i net normalnie działał..

Nie mam pomysłu, możesz spróbować zainstalować najnowszy eu 6.5.19 może będzie lepiej https://miuipolska.pl/download/ to tylko chwila, ściągasz, kopiujesz do telefonu, uruchamiasz update z pliku. Powrót ma chiński raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grzegorz.lki napisał:

A w jakiej sieci masz SIM

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

jeden w play a drugi w nju mobile czyli orange, korzystam z internetu nju. Ogólnie wydaje mi się że telefon ciągle przeskakuje między 4G a 3G i jakby nie mógł się zdecydować w którym trybie pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eloelo1 napisał:

W którym miejscu/momencie mogę zrobić format całkowity telefonu? Aktualnie mam kilkukrotnie zmieniany rom i czuc, ze redmi troszke zaczal mulic.

Jak masz TWRP to wipe data/factory reset.

Ale to to samo co ustawienia fabryczne z poziomu ustawień.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie dotarł do mnie Redmi 3 Pro od Goldway'a, wcześniej uzyskałem bez problemu zgodę na odblokowanie, tzn. nie bawiłem się w żadne sztuczne klikanie na forum, po prostu odpowiednio umotywowałem prośbę w sprawie bootloader'a.

Z wdzięczności dla autora wątku ;) postanowiłem przejść całą instrukcję zawartą w tym kompedium i już na starcie natrafiłem na problemy. Być może są one banalne, ale nie mogę sobie z nimi poradzić:

1. Sprawdzanie zablokowanego bootloadera.

- uruchomiłem telefon w trybie fastboot, podłączyłem telefon i po kliknięci w plik bat otrzymuje informację

Bootloader_crop.jpg

2. Sprawdzanie oryginalności telefonu

W FAQ pisze, aby wpisać 20 cyfrowy kod z tyłu pudełka naszego telefonu, ale ja tego kodu nie widzę.

Jest IMEI, SN oraz MEID ale on ma 27cyfr. Czyżby chodziło o wpisanie tylko 20cyfr z MEID?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cointreau napisał:

Panowie, właśnie dotarł do mnie Redmi 3 Pro od Goldway'a, wcześniej uzyskałem bez problemu zgodę na odblokowanie, tzn. nie bawiłem się w żadne sztuczne klikanie na forum, po prostu odpowiednio umotywowałem prośbę w sprawie bootloader'a.

Z wdzięczności dla autora wątku ;) postanowiłem przejść całą instrukcję zawartą w tym kompedium i już na starcie natrafiłem na problemy. Być może są one banalne, ale nie mogę sobie z nimi poradzić:

1. Sprawdzanie zablokowanego bootloadera.

- uruchomiłem telefon w trybie fastboot, podłączyłem telefon i po kliknięci w plik bat otrzymuje informację

Bootloader_crop.jpg

2. Sprawdzanie oryginalności telefonu

W FAQ pisze, aby wpisać 20 cyfrowy kod z tyłu pudełka naszego telefonu, ale ja tego kodu nie widzę.

Jest IMEI, SN oraz MEID ale on ma 27cyfr. Czyżby chodziło o wpisanie tylko 20cyfr z MEID?

 

20 cyfrowy kod to jest ukryty pod zdrapką ale na opakowanie Redmi 3 nie ma zdrapki, nie dali (miałem taką w Redmi 2).

Możesz sprawdzić po IMEI link http://order.xiaomi.com/service/imei ale nie wiem czy jeszcze działający.

BL masz zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką oto wersję na zablokowany bootloader: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=284309&highlight=redmi%2B3%2Bpro

Niby działa też na redmi 3 pro i nie ma problemów z zasięgiem i czytnikiem.

Jak ktoś przetestuje to niech da znać to dodam do kompedium.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem szczerze, że siedzę na oryginalnym chińsko angielskim romie i jestem zadowolony. Zrobiony Root i wgrana Polska lokalizacja i wszystkie apki po polsku. Szczerze jakbym miał teraz zmienić cały język w telefonie na polski to bym się pogubił w opcjach. A dzięki tej polskiej lokalizacji w niektórych opcjach szczegóły są w naszym języku np. w przydzielaniu uprawnień aplikacjom:

 

Screenshot_2016-05-26-18-57-38_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-05-26-18-53-49_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Aconcagua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...