Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowanie ukrytych funkcjonalności aparatu i kamery w ROMie z numeracją 6.xxxxx. W tych kompilacjach plik "ido.xml" zaszyty jest w aplikacji "miuisystem.apk". Dla Waszej wygody zmieniłem wpisy w aplikacji i można ją podmienić w systemie. Miałem zrobić zip do TWRP ale szybciej jest to zrobić Total Commanderem.

Pobieramy plik z załącznika, wchodzimy w "główny katalog systemu" potem w system/app/miuisystem. zmieniamy rozszerzenie pliku "miuisystem.apk" i kopiujemy tam plik z załącznika. Przytrzymujemy palec na nazwie pliku, z menu wybieramy "Właściwości" klikamy "RWW" ustawiamy na "644". Restartujemy telefon i cieszymy się nowymi funkcjami aparatu.

Menu.jpgOptions.jpgFish_eye_mode.jpgManual_mode.jpgTilt_shift_mode.jpg

 

W ROMach stable z numeracją 7xxxx plik "ido.xml" wrzucamy tak jak w pierwszym wpisie zostało to opisane w dodatkowych modyfikacjach.

Z opcji nie działa tylko "Chroma flash", pozostałe funkcje działają prawidłowo.

 

miuisystem.apk

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

14.Brak dostępu do karty pamięci

link

Najbardziej boli mnie ten fragment. Przeczytałem cały wątek i nie udało mi się uzyskać dostępu do karty pamięci w aplikacjach takich jak File Manager czy AirDroid. W momencie, w którym powinno pojawić się okno wyboru karty pamięci, tylko na chwilę miga i się wyłącza, jak opisuje jeden z postów wątku. Aplikację Dokumenty włączyłem. Podmiana pliku platform.xml też nie pomogła.

Specjalnie odblokowywałem bootloader i wgrywałem najnowszą wersję xiaomi.eu (6.3.31), mając nadzieję, że to jakiś bug, który już został rozwiązany. Niestety, sytuacja jest identyczna. Może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził? Albo zna wersję ROM, która działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sp4ubw napisał:

Odblokowanie ukrytych funkcjonalności aparatu i kamery w ROMie z numeracją 6.xxxxx. W tych kompilacjach plik "ido.xml" zaszyty jest w aplikacji "miuisystem.apk". Dla Waszej wygody zmieniłem wpisy w aplikacji i można ją podmienić w systemie. Miałem zrobić zip do TWRP ale szybciej jest to zrobić Total Commanderem.

Dzięki, przeszukałem wczoraj findem cały telefon i nie znalazłem ido.xml ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pepso94 napisał:

Mam pytanie odnośnie tego twrp cofface. Trzeba zmieniać nazwę pliku na recovery.img czy można a nawet trzeba zostawić taką jaka jest?

Ale kiedy zmieniać nazwę? Jak wgrywasz recovery w fastboot przez ten chiński skrypt który jest razem z tym recovery to nie

Jeśli wgrywasz recovery przez instalator recovery pobrany z miui Polska to musisz mu zmienić nazwę wg tego co skrypt pisze

A jeśli zamieniasz recovery w romie to musisz mu nazwę zmienić bo zastępujesz tamto recovery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2016 o 23:26, simonsimon1980 napisał:

A telefon masz już zrootowany? FolderMount przy włączeniu jest w stanie naprawić ten błąd zapisu na karcie SD. Albo poszukaj w sklepie google SDfix i ten program też to naprawi

Tak, zrootowany. Próbowałem SDfix jak jeszcze miałem 7.1.3.0, ale zdaje się, że on rozwiązuje problem z brakiem uprawnień w Androidzie 4.4, a mam do czynienia z 5.1. Wydaje mi się, że różne wersje Androida w różny sposób podchodziły do zapisu na karcie pamięci. Teraz zgodnie z Twoją radą spróbowałem FolderMount. Niby pokazał się komunikat i coś zmienił, ale AirDroid nadal nie pozwala zapisywać na karcie pamięci.

Co ciekawe, niektóre programy na to pozwalają, np. ES File Eksplorer bezproblemowo kopiuje na kartę pamięci. Z kolei ten: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&hl=pl za nic w świecie nie pozwala skopiować. Ja już nie wiem, o co chodzi z tymi uprawnieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nouwak napisał:

Tak, zrootowany. Próbowałem SDfix jak jeszcze miałem 7.1.3.0, ale zdaje się, że on rozwiązuje problem z brakiem uprawnień w Androidzie 4.4, a mam do czynienia z 5.1. Wydaje mi się, że różne wersje Androida w różny sposób podchodziły do zapisu na karcie pamięci. Teraz zgodnie z Twoją radą spróbowałem FolderMount. Niby pokazał się komunikat i coś zmienił, ale AirDroid nadal nie pozwala zapisywać na karcie pamięci.

Co ciekawe, niektóre programy na to pozwalają, np. ES File Eksplorer bezproblemowo kopiuje na kartę pamięci. Z kolei ten: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&hl=pl za nic w świecie nie pozwala skopiować. Ja już nie wiem, o co chodzi z tymi uprawnieniami...

Ja na 6.3.31 przez FolderMount zrobiłem ten dostęp do karty pamięci i u mnie działa - Total Commander, Root Explorer, Folder Mount nie mają problemu z dostępem do karty, mapy Here też bez problemu zapisały dane na karcie

A restart zrobiłeś po uruchomieniu Folder Mount?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Oficjalny dev od Xiaomi ma roota, trzeba go tylko zainstalować z poziomu Panelu Sterowania

I mam właśnie pytanie - mam 6.3.31 xiaomi.eu, w panelu sterowania w zakładce uprawnienia/dostęp do ROOT mam info, że brak aplikacji ROOT.
Chciałbym zmodyfikować pliki miuisystem.apk w celu odblokowania dodatkowych opcji aparatu, ale total commander nie może zmodyfikować oryginalnego pliku.
Pytanie - czy rom który posiadam ma roota oraz w jaki sposób go "wykorzystać"?
Dzięki z góry za wszelką konstruktywną pomoc! :)

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem dwa pytania w innym temacie i nikt nie odpowiedział więc spróbuję tutaj. Kupiłem 2 telefony (Redmi 3) i od razu złożyłem ze swojego konta wniosek o odblokowanie bootloadera. Drugi telefon prawdopodobnie zostanie w rodzinie. I w związku z tym mam pytanie. 

1. Czy mogę oba telefony odblokować ze swojego konta a później na jednym założyć nowe konto? 

2. Jeśli chcę odblokować dwa urządzenia z jednego konta to po odblokowaniu pierwszego muszę składać ponownie wniosek żeby odblokować drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post.

 

Do rzeczy. Jestem w trakcie zamawiania telefonu i nasunęły mi się pytania.

Po pierwsze.

Czy zgoda na odblokowanie telefonu jest bezterminowa, czy też tylko jakiś okres czasu ważna? Zgodę już mam, telefonu jeszcze nie.

A po drugie.

@taki_jeden pyta o to czy można z jednego konta odblokować więcej telefonów. Piszecie, że tak. Czy konto z którego się odblokowuje ma jakiekolwiek później znaczenie przy użytkowaniu?

Nie chciałbym żeby wszystkie telefony w rodzinie miałyby być jakoś ściśle powiązane na wieki z moim kontem. Czy też w ogóle to nie znaczenia i mam się tym nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, taki_jeden napisał:

Tylko muszę odczekać 30 dni i mogę odblokować drugi telefon? 

Nie wiem dokładnie, ale po odblokowaniu nadal mam ekran do pobrania miunlock, więc chyba nie trzeba czekać.

 

20 godzin temu, ami68 napisał:

Po pierwsze.

Czy zgoda na odblokowanie telefonu jest bezterminowa, czy też tylko jakiś okres czasu ważna? Zgodę już mam, telefonu jeszcze nie.

A po drugie.

@taki_jeden pyta o to czy można z jednego konta odblokować więcej telefonów. Piszecie, że tak. Czy konto z którego się odblokowuje ma jakiekolwiek później znaczenie przy użytkowaniu?

Nie chciałbym żeby wszystkie telefony w rodzinie miałyby być jakoś ściśle powiązane na wieki z moim kontem. Czy też w ogóle to nie znaczenia i mam się tym nie przejmować?

Kiedyś ludzie pisali że zgoda jest ważna  30 dni, ale raczej to plotka bo tak jak piszę mam zgodę nawet mimo odblokowania już jednego telefonu ponad miesiąc temu.
Natomiast prawdą jest że jak odrzucą wniosek to trzeba czekać 30 dni zanim się złoży drugi.

Konto z którego odblokujesz nie ma żadnego znaczenia, chyba nawet nie da się tego samemu sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy sposób na wgrywanie aktualizacji? Przez TWRP? Lepiej zrobić backup i usuwać dane czy mogę zostawić?

Po aktualizacji przez apke Aktualizacje, telefon zresetowal się do TWRP i nie da rady z niego wyjść

Musiałem wgrać jeszcze raz recovery (punkt III kompetendium)

Czy można gdzieś znaleźć changelogi dla aktualizacji romu xiaomi.eu?

Edytowane przez adamw1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez TWRP czy przez aktualizacje nie ma różnicy. Usuwać dane jest sens raczej tylko jak zmieniasz na inny rom (np z dev i stable albo xiaomi.eu i oficjalny). Albo jeśli coś nie działa to wipe ma sens.

A changelogi masz na forum w dziale aktualizacje.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem w miflash.

 Wyskakuje mi coś takiego. Klasa niezarejestrowana (0x80040154). Miał ktoś taki problem?

 

Panowie, już na 3 komputerach próbowałem wgrać  dev rom  poprzez miflash  w celu odblokowania   bootloadera i na każdym ten sam 

problem. Macie jakieś pomysły? Proszę o pomoc

Edytowane przez tom80
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały problem :/ mianowicie dziś chciałem wgrać ostatnią aktualizację, ale chyba miałem to uszkodzone recovery i aktualizacja nie przeszła, a telefon teraz cały czas się zapetla w recovery. Chciałem wgrać teraz inne recovery ale na laptopie nie odczytuje telefonu w trybie fastboot, co wczesniej działało bez problemu. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu sprawy :/ 


Edit:// Problem rozwiązany, nie wiem jak ale mimo, że mi telefonu nie wykrywałem to włączyłem ten skrypte recovery i go poprawnie zainstalowało na telefonie. Później to już z górki.

Edytowane przez damek255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95, wielkie dzięki za to kompedium. Wczoraj w końcu zabrałem się za odblokowanie bootloadera oraz instalację ROMu i wszystko poszło bezproblemowo. :)

Miałem natomiast delikatny problem z programem MiUnlock, więc dorzucę od siebie 3 grosze do tematu: Jeśli ktokolwiek będzie miał taką przypadłość, że program ciągle będzie wyrzucał 'network error' przy logowaniu, to należy użyć innego połączenia sieciowego. Okazuje się, że niektóre adresy IP nie podobają się chińskim serwerom... Ale wystarczyło, że zrobiłem sobie hotspot z telefonu i ruszyło z kopyta. Ważne, żeby to połączenie utrzymać w trakcie procesu odblokowania - w moim przypadku udostępniłem połączenie z Redmi 3, a później oczywiście wyłączyłem telefon, żeby wejść do trybu fastboot. Po takim zabiegu weryfikacja urządzenia stawała na 50%, co jest dość powszechnym problemem z tego co wyczytałem. Wystarczyło znowu udostępnić połączenie, tym razem z innego telefonu i po 10 sekundach miałem odblokowany bootloader. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2016 o 20:43, tom80 napisał:

Witam, Mam problem w miflash.

 Wyskakuje mi coś takiego. Klasa niezarejestrowana (0x80040154). Miał ktoś taki problem?

 

Panowie, już na 3 komputerach próbowałem wgrać  dev rom  poprzez miflash  w celu odblokowania   bootloadera i na każdym ten sam 

problem. Macie jakieś pomysły? Proszę o pomoc

Ja mam podobnie, ktoś ma jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mam w tej chwili MIUI 7,1,3,0 stable. android ver 5,1,1 Czy muszę ściągać ten chiński rom i aktualizować do wersji 7,2,7,0 lub 6,4,7 z stronyhttp://www.miui.com/download-312.html żeby odblokować bootloader? mam już kod odblokowujący z forum.
2. Pobieranie recovery: które recovery jest do REDMI3?? są różne rodzaje, który wybrać? ido, kenzo, latte? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mam w tej chwili MIUI 7,1,3,0 stable. android ver 5,1,1 Czy muszę ściągać ten chiński rom i aktualizować do wersji 7,2,7,0 lub 6,4,7 z stronyhttp://www.miui.com/download-312.html żeby odblokować bootloader? mam już kod odblokowujący z forum.
2. Pobieranie recovery: które recovery jest do REDMI3?? są różne rodzaje, który wybrać? ido, kenzo, latte? 

Aby odblokować musisz wgrać chiński don Dev 6.4.7.

2.) nazwa kodowa redmi 3 to ido

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać rom developerski, jeżeli mam obecnie xiaomieu na zablokowany bootloader? Otrzymał dzisiaj zgodę na odblokowanie, ale miflash wywala mi  komunikat "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")"

Próbowałem na dwóch różnych komputerach, wypakowywałem rom bezpośrednio na dysk itp, wciąż bez skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać rom developerski, jeżeli mam obecnie xiaomieu na zablokowany bootloader? Otrzymał dzisiaj zgodę na odblokowanie, ale miflash wywala mi  komunikat "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")"

Próbowałem na dwóch różnych komputerach, wypakowywałem rom bezpośrednio na dysk itp, wciąż bez skutku...

A pobrałeś Rom pod fastboot z rozszerzeniem .tgz czy zip? Ja miałem to samo jak próbowałem wgrać .zip

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...