Skocz do zawartości

Wymiana GPS?


Sliwek

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu nie działa mi GPS. To znaczy jest uruchomione ale nie wykrywa żadnych satelit. Podejrzewałem problem z aktualizacją na androida 6.0 ale ponowny flash telefonu do najnowszego MIUI nie pomogło. próbowałem różnych programów do naprawiania sygnału gps ale nie pomagały. Może problem jest spowodowany jakimś upadkiem telefonu i już myślę nad wymianą gpsa w telefonie tylko nie mogę znaleźć części do kupienia. Czy ktoś ma pomysł jak przywrócić działanie GPSa lub namiary na części do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś na komputerze zapisany link, do trochę chałupniczej metody poprawienia fixa GPS. Metoda wprawdzie dotyczy Mi4 (i kwestia jaką budowę ma Mi3), ale może dostęp jest podobny.

Za godzinę gdzieś wpadnę do domu, mogę podesłać jak chcesz - tak poglądowo

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:

No i nie ma czegoś takiego jak wymiana GPS w telefonie.

Szkoda bo już 2x wymieniałem ekran w tym telefonie (ostatnio jakoś rok temu) i spodobała mi się jego modułowość. Myślałem że może gps też można wymienić.  

22 godziny temu, kulig007 napisał:

Miałem gdzieś na komputerze zapisany link, do trochę chałupniczej metody poprawienia fixa GPS. Metoda wprawdzie dotyczy Mi4 (i kwestia jaką budowę ma Mi3), ale może dostęp jest podobny.

Za godzinę gdzieś wpadnę do domu, mogę podesłać jak chcesz - tak poglądowo

Chętnie... każda pomoc się przyda.

10 godzin temu, fred napisał:

Najpewniej problem jest z anteną lub kabelkiem od niej. Szczegóły poszukaj w sieci.

Też mam takie podejrzenie bo próbowałem już 3 różnych programów, które niby naprawiają sygnał, niestety bez efektu.

Jako że jestem szkoleniowcem i dużo jeżdżę to nawigacja jest mi niezbędna.. a głupio brać drugi tel do nawigowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie podejrzenie bo próbowałem już 3 różnych programów, które niby naprawiają sygnał, niestety bez efektu.

Jako że jestem szkoleniowcem i dużo jeżdżę to nawigacja jest mi niezbędna.. a głupio brać drugi tel do nawigowania.

To trzeba było mówić, że ekran wymieniłeś. Najczęściej jak ktoś nie umiejętnie to robi to zapomina o dokładnym przypięciu wtyczki od anteny do płyty głównej lub dolnego USB. A to może mieć wpływ na odbiór gps.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Acid napisał:

To trzeba było mówić, że ekran wymieniłeś. Najczęściej jak ktoś nie umiejętnie to robi to zapomina o dokładnym przypięciu wtyczki od anteny do płyty głównej lub dolnego USB. A to może mieć wpływ na odbiór gps.

Nie sądzę by była zależność, gdyż tak jak pisałem wymieniałem "jakoś rok temu", a problem mam od stycznia/luty tego roku (zbieżność z aktualizacją 6.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, baku1991 napisał:

Nie urwałeś gdzieś styku od gps?

Co prawda telefon był już rozkładany 3x (raz slot sim do naprawy, 2x ekran do wymiany) ale po ostatniej wymianie ekranu przez 8 miesięcy działało wszystko, więc rozkładanie telefonu nie miało wpływu na obecny brak sygnału (na co dzień rozkładam laptopy więc nie jestem aż takim amatorem w takich sprawach). Chyba że się urwał przy kolejnych upadkach... niestety ten telefon nie ma szczęścia w moich rękach. Pytanie jak by ktoś mógł wskazać które to kabelki od gps

 

13 godzin temu, kulig007 napisał:

http://en.miui.com/thread-189730-1-1.html
Tak jak wcześniej pisałem to fix dla Mi4, duże rzemiosło z tej techniki...Ale pomaga.
Choć teraz zależy jaką budowę ma Mi3 i czy też będzie taki dostęp.

dzięki w weekend spróbuję. mam nadzieje że mi4 jest zbliżone do mi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

GPS Test nie sprawdza się. Przynajmniej u mnie, ta aplikacja daje bardzo mylny obraz działania GPS. Kiedyś na działce włączyłem, żeby sprawdzić fixa i się go nie doczekałem. Włączyłem navi Here Maps, sygnał GPS złapany od razu!

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

@kulig007 czy jakies zmiany zaszły? u mnie wciąż gps nie działa. teraz juz w ogole nie łapie sygnału. czy można uszkodzić modół gps podczas wymiany ekranu? jak dla mnie wszystko siedzi na miejscu, wszystko w niezmienionym stanie, nawet draśnięcia nie ma na zlotej antenie namalowanej na tym ochronnym plastiku z prawe strony. styki na miejscu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...