Skocz do zawartości

Powrót do 4.4, jeśli 6.0 się znudzi


altowiolista

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem, że napiszę osobny temat, bo zaśmiecałem inny wątek. Taka, o, historia ku przestrodze innych Androidonautów.
Właśnie wróciłem 6.0, po tym jak próbowałem zrobić downgrade do 4.4. Obecnie mam 6.2.4.

Poszukałem w internetach poradnika na powrót do 4.4, i znalazłem m.in. pliczek do zbrickowania telefonu, po którym telefon trzeba postawić na nowo przy pomocy MiFlash. Super, zadziałało.

Tylko potem zauważyłem, że coś nie do końca poszło przy powrocie do Kitkata ;) w MiRecovery mam opcję dualboot, rom dziala spod "system 1". Ale kiedy zaznaczałem restart na "system 2" - pokazuje się logo Fastboot. Powrót robiłem zgodnie z instrukcjami dostępnymi na forum en.miui. Raz już próbowałem zainstalować system na drugiej partycji, ale chyba nie działa coś, bo telefon znowu się "wyzerował" i musiałem flashować od nowa. Kiedy podpiąłem telefon pokazało się 5 partycji, tylko jedna 63MB (mają być dwie). W przypadku Kitkata, mamy 7 partycji - dwie "modem" i dwie "system". Tutaj cały czas zostaje jedna duża, powstała przy przejściu do Marshmallowa.
 

Dla ciekawych: jak już się tak zainstaluje jakieś Stable, i się wgra np. 5.11.5, to już żaden inny ROM nie podejdzie - pewnie wykrywa że partycje są nie teges, bo pokazuje informację że md5 się nie zgadza (czy dobrze się domyślam?). Albo gadam bzdury, bo się nie znam. Tak samo prawdopodobne.

Teoretycznie z 5.11.5 można się nie ruszać, ale to rozwiązanie to trochę taka prowizora wg. mnie.

Konkluzja:
NIE PRZECHODZIĆ NA 6.0 ! 
Inaczej trzeba dobrze czytać instrukcje. Albo nauczyć się zmieniać partycje ręcznie. Tak samo trudne ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

 

Można się wrócić do 5.12.17. Też 4.4 i jedna partycja

Wysłano z Mi4c

Właśnie chyba coś pozmieniali bo z najnowszej (6.3.17)  wersji nie można, przynajmniej na mi note z poziomu TWRP czy updatera.

Wczoraj próbowałem z updatera - system przeszedł do TWRP i nic dalej nie robił, pokazało się tylko menu TWRP.
Gdy próbowałem instalować bezpośrednio z TWRP zipa z KK, wywaliło (u mnie akurat na mi note virgo) komunikat, że mój telefon nie jest "virgo", tylko jakieś "omni_virgo".
Wyskoczyły jeszcze przy okazji jakieś błędy na czerwono i instalka 5.12.17 nie poszła.

Nie wiem jak na mi4, ale podejrzewam, że będzie podobnie, bo to też marshmallow.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do 5.12.17 z 6.3.10 instalując przez TWRP. Bateria jest zdecydowanie lepsza od każdej 6 jaką testowałem. Dodatkowo można wyłączyć redukcję szumów, co było niemożliwe na 6.0. Nie miałem także żadnego samoistnego restartu od momentu powrotu.

Oczywiście ma swoje błędy, główny to dioda powiadomień, która działa kiedy jej się chce.😠 Nie każde powiadomienie sygnalizuje, wciąż nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.

Wysłane z mojego Lenovo B6000-F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 22.03.2016 o 00:32, Modexo napisał:

Wróciłem do 5.12.17 z 6.3.10 instalując przez TWRP. Bateria jest zdecydowanie lepsza od każdej 6 jaką testowałem. Dodatkowo można wyłączyć redukcję szumów, co było niemożliwe na 6.0. Nie miałem także żadnego samoistnego restartu od momentu powrotu.

Oczywiście ma swoje błędy, główny to dioda powiadomień, która działa kiedy jej się chce. Nie każde powiadomienie sygnalizuje, wciąż nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.

Wysłane z mojego Lenovo B6000-F przy użyciu Tapatalka

wrzuciłeś normalnie zip i z poziomu TWRP się zainstalował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balrog napisał:

@wojtasemaj zrobiłem tak i zadziałało. Mam problem z wifi. Nie chce mi się połączyć z żadną siecią co za tym idzie nie chce pobrać się backup z chmury xiaomi. Miałeś może taki przypadek? 

Nie. U mnie szuka i łączy bez problemu. Jak masz wszystko na czysto, to wgraj jeszcze raz rom. Może coś nie załapało - ot złośliwość rzeczy martwych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojtasemaj napisał:

Nie. U mnie szuka i łączy bez problemu. Jak masz wszystko na czysto, to wgraj jeszcze raz rom. Może coś nie załapało - ot złośliwość rzeczy martwych

Dzięki zadziałało. Wszystko chodzi super. Prędkość działania 4.4 bije na głowę 6.0 nie wiem co oni tam spaprali ale teraz znowu mi4 jest błyskawicą. Dzięki wielkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...