Skocz do zawartości

2 karty sim play orange tylko połączenia alarmowe pomocy


KITA

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, KITA napisał:

ale niema pinu na kartach a na innych telefonach jest zasięg z tymi kartami  normalnie tylko z tym telefonem jest problem są tylko połączenia alarmowe nie ma dostępu do sieci

 

Ktoś mądrzejszy na pewno znajdzie od razu rozwiązanie, ale póki co, sprawdź takie pierdółki, jeśli dotychczas tego nie robiłeś:

  • przełóż miejscami karty
  • uruchom na razie tylko z jedną kartą, potem drugą, to w jednym, to w drugim slocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień imei na drugim slocie, w Polsce nie zalogujesz się do tej samej sieci z tym samym nr imei na 2 różnych kartach sim naraz. Ściągnij ToolHero, zainstaluj na telefonie, nadaj uprawnienia root i zmień imei na drugim slocie sim. Imei nie może być wymyślony, bo może spowodować to różne konsekwencje np nie zalogujesz  się do sieci bo ktoś już korzysta z tego numeru , lub odwiedzi cie policja bo niechcący trafisz na numer imei z kradzionego telefonu. Najlepiej wziąć z jakiegoś starego nie używanego telefonu, może być nawet nokia 3310 - to akurat nie robi różnicy, grunt żeby był unikatowy. 

Edytowane przez cyc997
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cyc997 napisał:

Zmień imei na drugim slocie, w Polsce nie zalogujesz się do tej samej sieci z tym samym nr imei na 2 różnych kartach sim naraz. Ściągnij ToolHero, zainstaluj na telefonie, nadaj uprawnienia root i zmień imei na drugim slocie sim. Imei nie może być wymyślony, bo może spowodować to różne konsekwencje np nie zalogujesz  się do sieci bo ktoś już korzysta z tego numeru , lub odwiedzi cie policja bo niechcący trafisz na numer imei z kradzionego telefonu. Najlepiej wziąć z jakiegoś starego nie używanego telefonu, może być nawet nokia 3310 - to akurat nie robi różnicy, grunt żeby był unikatowy. 

W mnie właśnie zastanawiało czemu mam 2 x ten sam imei i czy to będzie działać :D Dzięki za poradę na przyszłość!

Da radę jakoś na stałe zmienić imei drugiego slotu? Tzn żeby nie bawić się prze apkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że masz ten sam imei? Nie powinno to działać w żadnym kraju UE. Pozatym redmi 2 jest na qualcommie może mają to jakoś inaczej rozwiązane, w mediateku jest jak jest. 

@Szczuru ogólnie to przy mediateku imei siedzi w partycji nvram możesz ją wyedytować na stałe, jednak nie polecam bo to nie polega tylko na zmianie jednego numeru. Przez ToolHero jest szybko i wygodnie, dodatkowo program potrafi rootować mediateki i wgrywać recovery i parę innych rzeczy - to taki kombajn must have dla mediateka, ale działa tylko na mtk. Jak zmienisz przez ToolHero zmiana jest dosyć trwała - dopóki nie zmienisz romu, a dokładniej kernela. 

Edytowane przez cyc997
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewny, że IMEI na obu "kartach" jest ten sam. Zresztą dlaczego operator miałby blokować mozliwość używania w sieci aparatów o tym samym IMEI? Czysta strata. Nawiasem mówiąc zdziwił byś się ile pracuje równocześnie telefonów o takich samych IMEI-ach (np. same zera).

Wysłane z mojego KianoIntelect7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ursa napisał:

Tak, jestem pewny, że IMEI na obu "kartach" jest ten sam. Zresztą dlaczego operator miałby blokować mozliwość używania w sieci aparatów o tym samym IMEI? Czysta strata. Nawiasem mówiąc zdziwił byś się ile pracuje równocześnie telefonów o takich samych IMEI-ach (np. same zera).

Wysłane z mojego KianoIntelect7 przy użyciu Tapatalka

Same zera raczej nie przejdą bo suma kontrolna IMEI nie będzie się zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...