Skocz do zawartości

[Przestarzały] [ViperAtmos] Viper4Android | Dolby Atmos | Sony Audio | Beats Audio | Android 4.3 - 6.X.X | Działa na Enforcing Selinux


Farron

Rekomendowane odpowiedzi

Do działania Vipera potrzebne nam SuperSU

Nie stworzyłem tego ani nie jest to moją własnością udostępniam ponieważ znalazłem i chce się z wami podzielić. Z racji tego że pojawia się bardzo dużo tematów o Viperze a wraz z kolejnym tematem kolejne tysiąc dwieście pytań dlaczego nie działa, jak ustawić, co to i dlaczego należy zmieniać te SELinux później co się z tym wiąże... Wstawiam ten temat na forum. Link do oryginalnego tematu oraz do oficjalnego tematu z XDA. Wszystko działa nie ma Bugów efekt końcowy powala na kolana. Reszta modyfikacji dla Androida 4.3+ oraz 4.4+ znajduje się w oryginalnym temacie tak samo Dolby Digital Plus

Funkcje:
Kompatybilny z DIRAC AUDIO
Najnowszy ViPER4Android 2.4.0.1 apk
Działa zarówno w Permissive jak i Enforcing Selinux
Nie wymaga posiadania root'a tak długo jak mamy zainstalowany Permissive kernel.
Preinstalowane sterowniki Vipera 2.4.0.1
Biblioteki i efekty od Sony™ oraz Beats™ (Poprostu są nie ma od tego żadnej
aplikacji czy też ustawień)

Instalacja:
Wchodzimy w Recovery (TWRP)
Wipe > Advanced > Dalvik Cache, Cache (Ja osobiście nie robiłem Wipa poprostu
zainstalowałem)
Install > ViPER|Audio™ OR ViPER|Atmos™ OR ViPER|DD+™
Restartujemy (Reboot)

Teraz wchodzimy w opcje programisty i wyłączamy NuPlayer'a.
Otwieramy Viper4Android
Menu > Interfejs > Zaawansowany
Menu > Zapisz Profil > Nowy Profil... > "Stock" (Pomoże wam się to odnaleźć w
przyszłości kiedy używać będziecie Vipera)

Odpalamy jakąś Muzykę
Wchodzimy w v4a
Odznaczamy Główny Przełącznik v4a
I ponownie zaznaczamy główny przełącznik v4a (Sprawdzamy czy działa)
Ewentualnie możemy włączyć jakąś muzykę wejść w Vipera > Menu > Pokaż Stan

Jak już wszystko mamy ustawione dla pewności zrestartujmy urządzenie.

Ustawienia dla Dolby Atmos:
1. Profil Music
2. Equalizer > Najlepsza opcja to (Graphic Equalizer) i wszystko pozostawione na
płasko 
3. Surround Virtualizer > Off
4. Dialog Enhancer > On
5. Volume Leveler > Off

Dla Android'a 5.X.X. - 6.X.X (tylko i wyłącznie)

Zainstalowałem na najnowszym MIUI Global Stable 7.2.3.0 dla Redmi Note 2 Full Paczkę 5.5 z XDA wszytko ładnie śmiga jedyną rzeczą jaka może irytować to wyskakujące na pasku powiadomień okienko o ustawieniach dla słuchawek. Jak się domyślacie owe ustawienia nie działają. Wypadało by jeszcze wspomnieć że Viper z XDA ma bardzo przyjemnego skina.

Profile i IRS'y

Jeśli wpadniecie na jakieś ciekawe ustawienia pod konkretne słuchawki możecie się nimi podzielić.

Edytowane przez Farron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

Dodaj jeszcze, że działa tylko z SuperSU, widzę, że to to samo do czego sam doszedłem: https://miuipolska.pl/forum/topic/9097-poradnik-viper-fx/#comment-146810

Działa bez roota ale tylko wtedy kiedy kernel domyślnie jest Permissive. Inny przypadek jest taki kiedy chcemy aby wszystko nam działało w trybie Enforcing do tego potrzebny nam root a jako że mod dedykowany jest nie tylko dla MIUI musi to być SuperSU (przynajmniej tak można by to rozumieć). A od siebie mogę jeszcze dodać że po instalacji nie trzeba niczego nadawać. Pokusił bym się o stwierdzenie że mod działa niezależnie od tego jakiego roota mamy jedyny warunek musi on działać (ten root) i oczywiście być włączony ale to jedynie spekulacje. Nie ma potrzeby ustawiać autostartów czy blokować, całość jest niezabijalna i działa bez bugów.

Edytowane przez Farron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, Zenderable napisał:

Ogólnie na xda są nowsze wersje. Zwykły viper i viperatmos 5.5 działają na selinux enforcing (tym zwykłym), więc wystarczy tylko root. ViperDD (jakoś tak) potrzebuje permissive selinux.

Może zadam głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi... Próbowałeś te z xda instalować na MIUI i wszystko śmigało bez problemu? Nie trzeba było się w nic bawić dodatkowo? Nic się też nie gryzło i nie było pogorszenia jakości porównując do tego które tu podałem? Jeśli wszystko jest okej zrobię Update :)

Edytowane przez Farron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.04.2016 o 16:37, gozdziu napisał:

Witam, czy ktoś z was próbował instalować w/w modyfikacje w rn3 pro? Jak się sprawują?

Spokojnie możesz instalować nie bez powodu temat założyłem w tym dziale ;). Modyfikacja jest przeznaczona dla wszystkich telefonów nie ważne czy to Xiaomi z Miui jakieś Sony HTC albo Samsung. Będzie działać normalnie. A jak będzie się sprawować... Skoro w/w mod podmienia a raczej nie tyle podmienia co kasuje oryginalne sterowniki czy też pliki odpowiedzialne za dźwięk na swoje to będzie sprawować się jak wszędzie indziej czyli świetnie. Ja rozumiem to w ten sposób a jeśli tak nie jest niech mnie ktoś z tego błędu wyprowadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.07.2016 o 17:28, reqx napisał:

Elegancko działa na Redmi note 3 pro.

Potwierdzam, u mnie również, należy tylko pamiętać, że po instalacji oraz ustawieniu tych wszystkich opcji koniecznie jeszcze raz trzeba zrestartować telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś może pomysł dlaczego od czasu do czasu podczas słuchania muzyki, piosenka na chwilę (czasami 1-2, czasami trochę więcej sekund) zaczyna grać trochę głośniej, a sam dźwięk jest dużo bardziej metaliczny? Jest to dość nieprzyjemne, szukałem różnych ustawień w Viperze , ale nic nie znalazłem. Dodam, że instalowałem full paczkę. Problem występuje zarówno podczas słuchania z odtwarzacza jak i Tidala.

Tapnięte z mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PeepingTom napisał:

Ma ktoś może pomysł dlaczego od czasu do czasu podczas słuchania muzyki, piosenka na chwilę (czasami 1-2, czasami trochę więcej sekund) zaczyna grać trochę głośniej, a sam dźwięk jest dużo bardziej metaliczny? Jest to dość nieprzyjemne, szukałem różnych ustawień w Viperze , ale nic nie znalazłem. Dodam, że instalowałem full paczkę. Problem występuje zarówno podczas słuchania z odtwarzacza jak i Tidala.

Tapnięte z mojego Redmi Note 3 Pro

Chętnie bym pomógł ale nie mam zielonego pojęcia. Swoją drogą możesz spróbować mod'a A.R.I.S.E Exodus. To dla prawdziwych audiofili ;). Sam korzystam i takowe rzeczy jak mówisz mi się nie zdarzają. Wracając jeszcze do twojego problemu masz wersje z XDA czy z en.miui.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uporam się z tym Viperem, to pewnie spróbuję tego A.R.I.S.E, chociaż na słuchawkach za 200zł, bo na takich słucham z telefonu, raczej wielkiej różnicy nie będzie, tym bardziej, że dość często słucham tak muzyki w tramwaju czy na ulicy :) A i też nie uważam się za jakiegoś audiofila, lubię, jak muzyka gra ładnie, dźwięki brzmią odpowiednio i nie zlewają się, bas jest odpowiednio dynamiczny itp, ale bez przesady. To co oferuje Viper (oczywiście kiedy nie zaczyna mi coś wariować) w zupełności mi wystarczało, bo między nim a dźwiękiem "fabrycznym", to niebo i ziemia.

Posiadam wersję z XDA. A to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PeepingTom napisał:

Jeśli nie uporam się z tym Viperem, to pewnie spróbuję tego A.R.I.S.E, chociaż na słuchawkach za 200zł, bo na takich słucham z telefonu, raczej wielkiej różnicy nie będzie, tym bardziej, że dość często słucham tak muzyki w tramwaju czy na ulicy :) A i też nie uważam się za jakiegoś audiofila, lubię, jak muzyka gra ładnie, dźwięki brzmią odpowiednio i nie zlewają się, bas jest odpowiednio dynamiczny itp, ale bez przesady. To co oferuje Viper (oczywiście kiedy nie zaczyna mi coś wariować) w zupełności mi wystarczało, bo między nim a dźwiękiem "fabrycznym", to niebo i ziemia.

Posiadam wersję z XDA. A to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Niby ma niby nie ma. Możliwe że wersja dla MIUI nie ma takich problemów bynajmniej po co gadać i wprowadzać zbędny zamęt. Sam uważam że wersja z XDA jest zdecydowanie lepsza. Chciałbym poznać te różnice między wersjami z xda a en.miui.com. Cóż to za tajemne optymalizacje są w tych wersjach dla MIUI. Jedyne co zauważyłem i jest pewne to tak. Wersje dla MIUI są albo przestarzałe albo okrojone porównując do tych z xda. I druga sprawa wersje z xda powodują crush misound. To tyle. Wychodzę z założenia że android to android koniec kropka a jakieś tam nakładki nie mają większego znaczenia. Chodź przy MIUI idzie się przekonać iż nie do końca tak jest. Może ktoś mi kiedyś wyjaśni co to za czary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie działa nie mam pojęcia czemu nie działa instalowane za pierwszym razem wszystko śmigało po instalacji dolbyatom przestało działać po usunięciu dolbyatom dalej to samo po przywróceniu recovery dalej ten sam efekt ktoś pomoże 7bdc151da1c59afbab2d60754769a0ed.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj i zainstaluj biblioteki vipera upewnij się że musicfx jest wyłączone i w opcjach programisty odznacz nuplayera. Ewentualnie format c ;). Postaw od nowa system i zainstaluj wykonując wszystkie czynności które opisałem wyżej i daj znać czy działa. Z tego co pamiętam po którejś aktualizacji też mi przestało śmigać nawet jak kombinowałem nic to nie dawało także przez pewien czas byłem bez moda dźwiękowego. Dziwne uczucie. Później natknąłem się na A.R.I.S.E 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj i zainstaluj biblioteki vipera upewnij się że musicfx jest wyłączone i w opcjach programisty odznacz nuplayera. Ewentualnie format c . Postaw od nowa system i zainstaluj wykonując wszystkie czynności które opisałem wyżej i daj znać czy działa. Z tego co pamiętam po którejś aktualizacji też mi przestało śmigać nawet jak kombinowałem nic to nie dawało także przez pewien czas byłem bez moda dźwiękowego. Dziwne uczucie. Później natknąłem się na A.R.I.S.E 

A.R.i.S.E po instalacji wszystko śmiga jak należy

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...