Skocz do zawartości

Redmi 2 (1GB) - Zbyt duża głośność podczas rozmów


psski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Od niedawna jestem (nie do końca)szczęśliwym posiadaczem Redmi 2(1GB). Jedyny problem z jakim się borykam to zbyt duża głośność podczas rozmów telefonicznych. Po ustawieniu głośności na minimum (podczas rozmowy), natężenie dźwięku jest na tyle duże, że osoby przebywające ze mną w pomieszczeniu słyszą rozmowę. Po ustawieniu na maksimum (również podczas rozmowy), mógłbym nie używać trybu głośnomówiącego...

Przeszukałem forum pod kątem tego problemu i co prawda u nikogo on nie występował to znalazłem kilka tematów odnośnie "zbyt małego natężenia dźwięku". Idąc tym tropem chciałem obniżyć parametry, które tam proponowali podnieść. Konkretnie dotyczyły to parametrów "sph" i "sph2" [wg tej instrukcji]. Tu jednak pojawia się drugi problem. Nie mogę dostać się do Engineer Mode MTK. Aplikacja Mobileuncle MTK się wyłącza, aplikacja MTK Engineer mode wyświetla błąd "Cannot find engineer mode app", natomiast po uruchomieniu kodem ( *#*#13411#*#* ) aplikacji LogKit 2.3.3 - sama aplikacja uruchamia się jednak podczas próby wejścia w opcje wyświetla się błąd i aplikacja się zamyka. Podobny problem został opisany na forum [tutaj], jednak w moim przypadku backup -> full wipe -> restore, nie pomogło.

Macie może jakieś pomysły jak dostać się do Engineer Mode MTK lub w jakiś inny sposób ograniczyć głośność podczas rozmów?

Zainstalowane oprogramowanie to: miuipolska 6.3.10. Problem z wejściem do Engineer Mode występował również na wersji 6.2.25 (innych nie testowałem). Na innym modelu Redmi 2 (2GB), jaki miałem okazję mieć w ręce - o ile samo natężenie dźwięku jest dużo niższe niż u mnie, o tyle również jest problem z dostaniem się do Engineer Mode (Log Kit się wyłącza przy próbie wejścia w opcje).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - 100% wersja MIUIPolska. Instalowane zgodnie z wytycznymi w poradnikach na forum.

zielonyBB - Masz racje, Redmi2 jest na Snapie. Myślałem, że "MTK" odnosi się jedynie do nazwy aplikacji i będzie można ją zastosować na Snapie. Istnieje jakaś aplikacja, która pozwoli na dostanie się do trybu Engineer Mode na Snapie?

Poniżej treść błędu, który zamyka aplikacje LogKit po kliknięciu w Settings:

Spoiler

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.qualcomm.logkit/com.qualcomm.logkit.settings.Settings}: android.content.res.Resources$NotFoundException: File res/drawable-xhdpi/settings.png from drawable resource ID #0x7f02000c
	at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)
	at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)
	at android.app.ActivityThread.access$800(ActivityThread.java)
	at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)
	at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
	at android.os.Looper.loop(Looper.java)
	at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
	at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:515)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:793)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:609)
	at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)
Caused by: android.content.res.Resources$NotFoundException: File res/drawable-xhdpi/settings.png from drawable resource ID #0x7f02000c
	at android.content.res.Resources.loadDrawable(Resources.java)
	at android.content.res.MiuiResources.loadDrawable(MiuiResources.java)
	at android.content.res.Resources.loadDrawable(Resources.java)
	at android.content.res.Resources.getDrawable(Resources.java)
	at com.android.internal.widget.ActionBarView.setIcon(ActionBarView.java:699)
	at com.android.internal.policy.impl.PhoneWindow.setDefaultIcon(PhoneWindow.java:1443)
	at android.app.Activity.initActionBar(Activity.java)
	at android.app.Activity.setContentView(Activity.java)
	at com.qualcomm.logkit.settings.Settings.init(Settings.java:82)
	at com.qualcomm.logkit.settings.Settings.onCreate(Settings.java:123)
	at android.app.Activity.performCreate(Activity.java)
	at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Instrumentation.java)
	... 12 more
Caused by: java.io.FileNotFoundException: res/drawable-xhdpi/settings.png
	at android.content.res.AssetManager.openNonAssetNative(Native Method)
	at android.content.res.AssetManager.openNonAsset(AssetManager.java)
	... 24 more

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid za zainteresowanie. Wiem, że apka ma błąd jednak zrozumienie tego logu wykracza poza moje umiejętności ;). Czyli rozumiem, że najprostszą opcją będzie przeinstalowanie LogKit'a? Niestety google nie znalazł pliku instalacyjnego. Dysponujecie może instalatorem (obecnie zainstalowana wersja to 2.3.3)? I druga sprawa, czy ktoś komu działa LogKit mógłby sprawdzić czy jest w nim możliwość edycji sph i sph2?

Dokopałem się do informacji, że można podnieść poziom maksymalnej głośności w pliku mixer_paths.xml. Idąc tym tropem można zapewne również je obniżyć. Czy mógłby ktoś wrzucić na forum swój plik mixer_paths.xml dla porównania wartości?

Edytowane przez psski
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy komuś udało się rozwiązać problem z głośnością podczas rozmowy. U mnie analogicznie jak u @psski, mimo najniższego poziomu głośności wszyscy w pomieszczeniu słyszą rozmowę. Aż boję się odbierać telefon. Obecnie mam wersję 6.4.21 (wt88047) (Redmi 2 wersja 1GB), ale ten sam problem był również w starszych wersjach opartych jeszcze na Androidzie 4.4. Jest na to jakieś konfiguracyjne rozwiązanie?

Przy okazji od wersji opartej na Androidzie 5.1.1 wariuje mi czujnik zbliżeniowy. Raz działa, raz nie. Również w Diagnostyce. Nie wiem czy to problem sprzętowy czy oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam to samo na wersji 817, rozmowy ida przez główny głośnik z tyłu, nawet przy wyłączonym trybie głośnomówiącym. Inaczej mówiąc to tak jakby był on stałe włączony. Telefon jest mojej mamuśki, android 5.1.1 rom 6.8.4

Cos się zmieniło w ostatniej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Ten sam problem. Mam Xiaomi Redmi 4X z polskiej dystrybucji wersja MIUI Global 8.2,  8.2.1.0 (MAMMIEA), android 6.0.1 MMB29M.

Przy najniższym poziomie głośności jest zbyt głośno. Suwaka nie da się przesunąć na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem. Redmi note 4x miui 8.2.1

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Aktualizacja:

Mam najnowszy ROM wgrany przez twrp pobrany z forum miuipolska. Problem nadal nie zniknął. Da się w jakiś sposób edytować pliki systemowe i tam ustawić najniższy poziom głośności np 1% ?

Edytowane przez buG
Nie chce zaśmiecać kolejnym postem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak u kolegi powyżej Redmi 4x najnowsze Miui i suwaka nie da się przesunąć na minimum. Widac miui i xiaomi sprzedaje już buble. Ma ktoś na to rozwiązanie? Z telefonu nie da się normalnie rozmawiać. Ciekawe czy kolejne Miui poprawi to? Gdzie można napisać w tej sprawie(jakiś support xiaomi), szkoda słuchu?

Edytowane przez Mikser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...