Skocz do zawartości

Brak możliwości dzwonienia, wysyłania SMS/MMS i kożystania z netu Play.


skwarek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - pierwszy post i od razu problem,

zainstalowałem dziś najnowszy system 7.3 MIUIPolska 6.3.17 I Beta i nie mogę aktywować karty SIM. Myślałem, że uszkodziła się podczas updatów, pojechałem do salonu, wymieniłem i nadal to samo. Na innym telefonie karta działa bez problemu.

Jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić?

Z góry dziękuję za rady i proszę o łopatologine wytłumaczenie w czym problem i jak go rozwiązać...

 

 

 

MI_20160320_192035.png

MI_20160320_192043.png

 

MI_20160320_192455.png

 

MI_20160320_194608.png

 

 

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwarek2 napisał:

MI_20160320_194608.png

2 rzeczy:

  1. Nigdy nie pokazuj w Internetach screenów z własnym numerem telefonu, IMEI itp.
  2. Dlaczego twoja karta pokazuje, że jest #2? Przełóż ją do tego drugiego slotu SIM i sprawdź czy bangla...
Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marvinka napisał:

Nigdy nie pokazuj w Internetach screenów z własnym numerem telefonu, IMEI itp.

Fakt.

6 minut temu, Marvinka napisał:

Dlaczego twoja karta pokazuje, że jest #2? Przełóż ją do tego drugiego slotu SIM i sprawdź czy bangla...

Taka sama sytuacja, ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marvinka napisał:

A jak w tym fonku sprawdza się inna karta sim?

Właśnie przełożyłem kartę z innym nr też od Play - i od razu zawołało o rejestracje karty w systemie...a karta z moim numerem działa na 2 innych telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, ja mam andka 6.0 na Mi4, tutaj inaczej ustawienia są zorganizowane... Musisz poszukać po Ustawieniach (albo w Blokadzie, albo w prywatności, albo w ustawieniach SIM) opcji wyłączenia blokady karty SIM (wyłączenie kodu PIN).

@Marvinka coś jest z tym romem na Redmi2, system nie prosi o kod PIN do kart sim (losowo), nie wiem dlaczego, MIUI żyje własnym życiem :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skwarek2 napisał:

Właśnie przełożyłem kartę z innym nr też od Play - i od razu zawołało o rejestracje karty w systemie...a karta z moim numerem działa na 2 innych telefonach.

Poczekaj, czyli inna karta bangla, ale twoja, która powinna śmigać, nie chce. A możesz włożyć na raz dwie karty i tą, która śmiga, oraz tą, która śmigac nie chce?

4 godziny temu, Nezumi napisał:

wieniach SIM) opcji wyłączenia blokady karty SIM (wyłączenie kodu PIN).

@Marvinka coś jest z tym romem na Redmi2, system nie prosi o kod PIN do kart sim (losowo), nie wiem dlaczego, MIUI żyje własnym życiem :P.

Może być. Jakby nie patrzeć, nieważne jak bardzo Acid się postara, to co my tu używamy to "hacki" oryginału, który i tak jest daleki od doskonałości. Mniejsze czy większe problemy są nieuniknione. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marvinka napisał:

Poczekaj, czyli inna karta bangla, ale twoja, która powinna śmigać, nie chce. A możesz włożyć na raz dwie karty i tą, która śmiga, oraz tą, która śmigac nie chce?

To mogę zrobić dopiero w piątek.

23 godziny temu, Nezumi napisał:

Musisz poszukać po Ustawieniach (albo w Blokadzie, albo w prywatności, albo w ustawieniach SIM) opcji wyłączenia blokady karty SIM (wyłączenie kodu PIN).

Wczoraj nie znalazłem - chyba wszystko przeklikałem 2 razy...

A nie mogę wrócić do jakiejś starszej wersji MIUI, która wg Was była by stabilniejsza? Może wtedy zauważy moja kartę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, skwarek2 napisał:

To mogę zrobić dopiero w piątek.

Wczoraj nie znalazłem - chyba wszystko przeklikałem 2 razy...

A nie mogę wrócić do jakiejś starszej wersji MIUI, która wg Was była by stabilniejsza? Może wtedy zauważy moja kartę?

Możesz, ale to się wiąże z full wipe (przywróceniem do fabrycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, St-Bziku napisał:

Tutaj powinno być:

 

MI_20160322_165844.thumb.png.83746e080c5

Tak to u mnie wygląda oczywiście jak mam kartę SIM w telefonie.

7 godzin temu, Nezumi napisał:

Możesz, ale to się wiąże z full wipe (przywróceniem do fabrycznych).

Polecisz jakąś wersję MIUI? Dokładniej link do pliku? Bo się lekko gubię w tych wersjach...
Full whipe - 2h instalacji aplikacji i będzie ok. Kontakty mam backupa, a fotki są w chmurze.

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...