Skocz do zawartości

Instalacja programów na karcie sd


Styg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest zainstalowanie programów na karcie sd?.

Próbowałem wszelkich rozwiązań i wygląda, że nie jest to możliwe bez roota.

Czy ktoś testował miui z androidem 6.0 na innych telefonach xiaomi i czy jest tam możliwe połączenie wewnętrznej pamięci z kartą sd?.

Jakieś pomysły by rozwiązać ten problem -tzn instalacji na sd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da. Ale to i dobrze, bo to głupota - karta jest wolniejsza niż pamięć wewnętrzna. A 16GB jest wystarczające na wszelkie apki. Na sd zdjęcia, filmy, muzyka itp. A większość gier jak potrzebuje większej ilości danych to i tak sama je ściąga na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jarekm95 napisał:

Raczej się nie da. Ale to i dobrze, bo to głupota - karta jest wolniejsza niż pamięć wewnętrzna. A 16GB jest wystarczające na wszelkie apki. Na sd zdjęcia, filmy, muzyka itp. A większość gier jak potrzebuje większej ilości danych to i tak sama je ściąga na kartę.

Kochany, to już nie te czasy!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.square_enix.FFIXww.android_googleplay <- 1,5 Gb

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beamdog.baldursgateIIenhancededition <- 2,5 Gb

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aspyr.swkotor <- 2,5 gb

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aspyr.fahrenheit <- 3,5 Gb

Gry powyżej 1 Gb to już nie są jakieś ewenemeneta, a i aplikacje, jak się dociągnie mapy, czy podobne paczki danych potrafią ważyć duuuuuuuużo.

Jak się ktoś oszczędza to na 8ce spokojnie pohula, ale jak ktoś lubi korzystać z Androida ile wlezie to i 128 uzna za "ograniczenie". B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marvinka Ok, ja w gry nie gram i fakt, nie potrzebuję zbyt wiele pamięci, ale czy nie jest tak że jak zainstalujesz grę która tyle waży to ona tak czy siak te dane ściąga na kartę?
Tak samo z navi - apka jest w pamięci, a dane (mapy, głosy itp) są na karcie. Tak jak mówię raczej nie gram, ale te tytuły co ściągałem to właśnie tak były zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty już nie są o wiele wolniejsze od pamięci - przeciętne karty 90MB/s.Pamięć w telefonie przeciętnie to 100-150MB/s.

No niestety nie wszystkie aplikacje i gry zapisują dodatkowe informacje na karcie sd

Gdybym miał dostępne 16 Gb to byłoby ok ale Redmi 3 po instalacji chińskiego 7.2.4 pokazuje mi dostępną pamięć wewnętrzną 11gb czyli jak mniemam

16gb przelicza na realne 14 lub mniej i od tego odejmuje jeszcze miejsce zajęte przez system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Styg napisał:

No nie do końca poruszony.

W tym temacie jest mowa o dostęp do dokumentów na sd.

Mi głównie chodzi o instalowanie lub przenoszenie całych programów na kartę sd

Jeżeli chodzi o przenoszenie to się nie da nawet po zastosowaniu metody opisanej w poście który podałem. Zainstalowałem sobie App2SD i podobne i za każdym razem program twierdzi iż nie ma potrzeby przenoszenia aplikacji bo pamięć jest współdzielona czy jakoś tak.

Jeżeli tak by było to czemu w takim razie w zarządzaniu pamięcią można zaznaczyć żeby muzyka, zdjęcia, filmy itp podobne były zapisywane właśnie na karcie pamięci?

Może to kwestia zmian w samym androidzie wprowadzonych przez Xiaomi, pytam dlatego że temat tak naprawdę wciąż aktualny a nikt nie wie czemu tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jarekm95 napisał:

@Marvinka Ok, ja w gry nie gram i fakt, nie potrzebuję zbyt wiele pamięci, ale czy nie jest tak że jak zainstalujesz grę która tyle waży to ona tak czy siak te dane ściąga na kartę?
Tak samo z navi - apka jest w pamięci, a dane (mapy, głosy itp) są na karcie. Tak jak mówię raczej nie gram, ale te tytuły co ściągałem to właśnie tak były zrobione.

To zależy. Niektóre aplikacje/gry potrafią korzystać z pamięci dodatkowej, inne nie, jeszcze inne tylko w określonych warunkach. Przykładem może być całkiem przyjemna Camera FV, co prawda maleństwo, ale co urządzenie to działa inaczej  - w jednych sobie ładnie zapisuje pliczki na karte pamięci, w innych tylko na dysk wewnętrzny i nie ma diabła, żeby to obejść.

Android jest jak facet na głodzie. Nieprzewidywalny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...