Skocz do zawartości

Samoczynne wybudzanie telefonu z deep sleep, duże spadki baterii (5h 30%)


CoUsT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mój telefon przez noc potrafi stracić 20-50% baterii, przy czym w podglądzie historii baterii jest pokazane, że się wybudzał kilka razy.

 

W BetterBattery pokazane jest np. screen time kilkadziesiąt minut, a stan CPU 800 MHz - 3 godziny...

 

W załącznikach macie wszystkie informacje, z tym, że BetteryBattery obejmuje nieco ponad 1 dzień, a statystyki baterii z ustawień obejmują prawie 4 dni (z czego była mała przerwa, bo telefon zdechł).

 

Czy ktoś coś wywnioskuje z logów? Da radę znaleźć przyczynę świrowania telefonu? Czasami zauważyłem, że samoistnie przychodzą mi wiadomości z messengera, czyli prawdopodobnie wtedy się odpala/uaktualnia dane. Może to być jedną z przyczyn? Czy to właśnie messenger odpala się przez tą przyczynę spadania baterii, bo coś wybudza telefon (więc przy okazji messenger sprawdza wiadki)?

 

Kiedyś na włączonym ekranie dało radę wytrzymać 5h, teraz myślę, że ponad 3h byłoby ciężko. Fajnie byłoby wrócić do tych 5h. A zanim zrobię wipy i wgram backupa, dobrze byłoby powalczyć z wybudzaniem.

Screenshot_2016-03-18-11-19-38_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-20-02-40-03_com.asksven.betterbatterystats.png

Screenshot_2016-03-20-02-40-08_com.asksven.betterbatterystats.png

Screenshot_2016-03-20-02-40-15_com.asksven.betterbatterystats.png

Screenshot_2016-03-20-02-40-22_com.asksven.betterbatterystats.png

Screenshot_2016-03-19-00-29-30_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez CoUsT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messenger, pan powiada... Ten Fejsowy?

Do tajemnic nie należy, że to ścierwo gorsze od tygodniowego rozwolnienia i w zasadzie jest logiczne i prawidłowe obarczanie go winą za całe zło świata, włącznie z konfliktem na Bliskim Wschodzie.

Poważnie, ta aplikacja jest przykładem braku optymalizacji i wprowadza czasmi większe zamieszanie niż "wirusy". weź ją pan, wedle możliwości wypierpapier na kilka dni i sprawdź czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przez noc z zostawionym wifi poleciało z 6% w 9h, z czego trzy razy widzę na wykresie wybudzenie przez noc.

 

Messenger wypierpapierony. ;)

 

BetterBattery zawsze mi pokazuje w granicach -1% do 1% i zazwyczaj ma małe wartości. Może jakiś błąd w odczytach ma, nie mam pojęcia.

 

Zastanawia mnie te użycie baterii przez sygnał i w trybie gotowości. Kiedyś sięgały 5%-10%, a nigdy raczej nie przekraczały 15% przy normalnym użytkowaniu. Teraz widuję powyżej 20% = możliwe, że coś w tle używa zasoby + dane (przez co to i to jest wyższe)?

Screenshot_2016-03-20-16-19-26_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

 

Podjąłby się ktoś rozgryzienia co wybudza telefon w miarę regularnych odstępach czasu? Są gdzieś logi "zdarzeń systemowych" czy coś, po czym dojdzie się jaka czynność lub aplikacja wybudza telefon?

 

Teraz w BetterBattery widać dokładnie, że DeepSleep nie jest cały czas gdy nie potrzeba używać telefonu. 1 GHz jest prawie 8h, a 800 MHz prawie 3h, łącznie 11h, a czas z włączonym ekranem prawie 4h.

Screenshot_2016-03-28-04-07-17_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-28-04-07-20_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-28-04-07-23_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-28-04-07-27_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-28-04-12-43_com.asksven.betterbatterystats.png

Screenshot_2016-03-28-04-12-49_com.asksven.betterbatterystats.png

Edytowane przez CoUsT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wy***przyć jakoś te usługi xiaomi, których i tak nie używam, a co chwile mi tylko wyskakuje, że "niezarejstowany sim", "zlokalizuj telefon", "wykonuj połączenia miui" itp? Całkowicie one zbędne, a jak widać uczepiły się telefonu i co chwile go budzą.

 

Jeśli ktoś by miał jakieś rozwiązanie, chętnie wysłucham. Jeżeli jednak nie, to jutro zabieram się za szukanie zakątków internetu w poszukiwaniu możliwości wywalenia usług xiaomi. :P

Screenshot_2016-04-04-04-05-57_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...