Skocz do zawartości

Jakie brać słuchawki?


Antwito

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio padły mi stare słuchawki, więc pasuje kupić coś nowego :) Jakie polecacie słuchawki do tego telefonu? Myślałem nad jakimiś Pistonami. Ale v2, v3, a może jakieś "Iron Dual Audio Driver"? A może coś całkowicie innego? Cena max. ok. 100zł. Słucham rocka i metalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapytać wujka Google. Tam spokojnie znajdziesz recenzje wielu słuchawek zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Urządzenie na którym zamierzasz słuchać muzyki jest temat drugiego rzędu. Mniemam, że jest to RM2. Nie ma on bajeru jak LG V10 w postaci wbudowanego hardware wpływającego na jakość dźwięku. Wszystko wiec zależy od samych słuchawek oraz aplikacji, którą wykorzystasz do słuchania. Ważna jest też budowa słuchawek. Proponuję więc z tematem uderzyć do melomanów.

P.s. Jeżeli słuchasz skandynawskiego tru black metalu to kup słuchawki za 10zl, ponieważ nawet takie za 1000zl nie poprawia jakości nagrania ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, jako, że nienawidzę oszczędzania zbytniego na słuchawkach, proponuje te: http://www.morele.net/sluchawki-denon-ahc50ma-czarne-ahc50mabkem-732248/, jako, że słuchamy "podobnych" gatunków, to z tych "będzie Pan zadowolony!" :D. Mam nadzieję, że dopłata tych ~40zł nie stanowi problemu, bo te słuchawki są warte tych pieniędzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem, odradzam kupna słuchawek firmy Plantronics. I to nie z powodu jakości ich grania, która jest bez zastrzeżeń. A z powodu absurdalnego serwisu gwarancyjnego w Polsce. Wyłącznie jedna firma prowadzi autoryzowany serwis na terenie naszego kraju. Firma ta lekceważy klienta życząc sobie za każdą naprawę zapłatę. Tak, gwarancja daje tyle co nic. Dodam jeszcze, że specjalizują się oni w ocenie kosztów naprawy słuchawek mailowo na podstawie dwóch zdań. U mnie za słuchawki warte ponad 300pln naprawa wynosiła równowartość nowego urządzenia. Nawet Yoda nie ma takiej mocy, co oni.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że Piston V3 grają słabiej niż Piston V2, zasadniczo chodzi o basy, może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć?

(ceny na Alle zdają się to potwierdzać...)

Edytowane przez Xen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyborem będą słuchawki amerykańskiej firmy Meelectronics m9 wykonanie na najwyższym poziomie, super jakości kabel, pozłacane złącze jack, w zestawie wiele rozmiarów gumek w tym typu biflange oraz triflange, używam co jakiś czas od 2013 i jestem mega zadowolony! A teraz na serwisie aukcyjnym znalazłem za niecałe 50zl :) w 2013 zapłaciłem za nie ponad 120zl ale nie żałowałem ani trochę, słuchawki takie jak piston v3 i Iron hybrid zjadają na śniadanie, wiem bo mam porównanie :) używam Meizu 5Pro. 

W zestawie dostałem twarde etui zamykane na suwak z logo firmy, gumki w rozmiarach S, M, L, XL, biflange, triflange oraz gwarancja na 12 miesięcy 

Edytowane przez JaroS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem słuchawek firmy KOSS. Takich basów nie miały żadne inne słuchawki. Byłem mega zadowolony. Cena również była więcej niż przystępna. Niestety, teraz ich w sklepach nie widzę. A szkoda, bo zapobiegliwie kupiłbym ze trzy komplety.

Wytapatalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od kilku dni SKULLCANDY FIX 2.0 do biegania bo na co dzień oczywiście Piston V3.

Co jest w nich za***iste ? Dzięki swojej haczykowatej konstrukcji siedzą w uchu tak że nie ma bata żeby wypadły przy jakimś bieganiu czy innych ćwiczeniach. Dzwięk więcej niż przyzwoity a basy ? W życiu czegoś takiego nie słyszałem, trzeba zdejmować bo jest ich duuużo i to takich przyjemnych, niskich, mowy nie ma o dudnieniu.

Cena to minimum 160PLN, tanio nie jest ale jak na razie warte każdego grosza. Są dwie wersje Mic3 i Mic1 (trudna do zdobycia).Mic3 na naszych telefonach działa tylko w funkcji słuchawek + guzik play/pause. Można zapomnieć o guzikach vol- vol+ na pilocie oraz mikrofonie. Działa za aplem z Andkiem niestety nie.

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszły do mnie Xiaomi Hybrid. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. To, że biją wszystkie tanie słuchawki, to chyba nawet nie ma co dyskutować. Bas mi się podoba. Nie jest to jakieś nieprzyjemne buczenie dudniące w głowie, ale takie głębokie piękne uderzenie - zwłaszcza jeśli chodzi o bęben basowy w perkusji. Przy niektórych utworach czuję jakby gdzieś w głowie ta fala mi się rozpływała. Bardzo fajnie to brzmi i czysto. Reszta oczywiście bez zastrzeżeń. Na maksymalnej głośności nie da się słuchać bo jest za głośno z tym telefonem :D Ja mam ustawioną tak w połowie. Jeśli chodzi o wyciszenie, to jak dla mnie super. Bardzo dobrze wycisza, jednak nie całkowicie i przy wyłączonej muzyce jesteśmy w stanie słyszeć dźwięki otoczenia, co jest moim zdaniem dobre. Na ochronę kabla przy wtyczce użyłem patentu ze sprężynką. Same słuchawki wyglądają ładnie. W uchu leżą wygodnie i nie przeszkadzają. Nie są też za ciężkie. Warto dla nich zatroszczyć się o utwory w lepszej jakości.

To tyle, jeśli chodzi o pierwsze wrażenie. Jak dla mnie to strzał w 10. Ale wiadomo, że każdy może inaczej odbierać dźwięki. Jestem amatorem i w życiu nie nasłuchałem się wielu słuchawek, to też mogę się gdzieś mylić. Teraz muszę jeszcze je wygrzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie chyba najlepiej to wyjaśnia :) Tutaj znalazłem poradnik (niestety zdjęcia już nie działają). Ludzie niby chwalą to rozwiązanie, to i ja spróbuję ;) 

Ps. Na drugiej stronie tej naklejki na kablu jest kod qr odsyłający do strony potwierdzającej oryginalność słuchawek.

IMG_20160326_235722.jpg

Edytowane przez Antwito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem słuchawek firmy KOSS. Takich basów nie miały żadne inne słuchawki. Byłem mega zadowolony. Cena również była więcej niż przystępna. Niestety, teraz ich w sklepach nie widzę. A szkoda, bo zapobiegliwie kupiłbym ze trzy komplety.

Wytapatalkowane z XRN2

Podejrzewam, że używałeś KPP lub KSC75 oba modele cały czas są dostępne. Sam używam KPP niezmiennie od 9 lat xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamowiłem omyłkowo 2 pary słuchawek do Redmi note 2, jedne oczywiście Piston 3 a drugie KZ ED9 i powiem wam że to co dają własnie te KZ to jest coś pięknego, pistony w porównaniu do KZ to mierna jakość dzwieku. Szczególnie jeśli ktoś lubi wysokie tony, rewelacja.

 http://www.banggood.com/KZ-ED9-3_5mm-In-Ear-Earphone-Heavy-Bass-HIFI-DJ-Sport-Stereo-Headphone-Earplug-Noise-Isolating-p-994907.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...