dzix_x

Usunięcie playera z panelu powiadomień

Recommended Posts

Hej,
Posiadam Redmi3 na MIUI Global 7.1. Chciał bym się podzielić drobną modyfikacją systemu.
Otóż na tym romie player jest przypięty do panelu powiadomień, a opcji jego wyłączenia brak. Jak tłumaczy deweloper: "sorry, taki mamy design". Jak dla mnie niezły strzał w stopę producenta - nie każdy używa przecież ich playera. Poza tym narzędzie zajmuje tylko miejsce na panelu.

Jest jednak sposób!
Co potrzeba:
1. ROOT. Dla Redmi 3 polecam zainstalować apkę Root_Xiaomi_Redmi3-ChoiMobile.Vn. Minuta i root zrobiony, ale trzeba się przebić przez chińskie "krzaki".
2. Root Explorer lub ES File Explorer. Wszystko do pobrania w Google Play.

Rootujemy.
Odpalamy Explorera. Na partycji systemowej wchodzimy do:
data/data/com.android.systemui/files/
usuwamy lub zmieniamy nazwę pliku statusbar_music.maml
resetujemy urządzenie
koniec

Mam nadzieję, że się przyda. U mnie działa pięknie.

Ad1.
po zmianie motywu trzeba ponowić czynności

Ad2.
creditsy nie powinny iść do mnie - znalazłem na jakimś chińskim forum. ciężko było to znaleźć więc przetłumaczyłem i podzieliłem się.

Screenshot_2016-03-19-11-54-09_com.miui.home.png

Edited by dzix_x
  • Like 5

Niby czyściej, ale dalej do sięgania palcem :P Ciekawe czy nowy pasek wyszukiwania tak samo można wyrzucić. 

Jeszcze do tego mod który zwiększy widoczną ilość wierszy z ustawieniami i będzie pięknie

• Like 1

Dobra robota, ten player tam był potrzebny do... niczego. Niezły geniusz to wymyślił, żeby bez sensu zajmować miejsce takim czymś.

Edited by sp4ubw

U mnie na Mi4c w którejś z aktualizacji zastąpili odtwarzacz takim oto zegarem który jest widoczny zarówno w sekcji powiadomień jak i ustawień

/Screenshot_2016-03-23-21-19-40_com.speed

przetestowałem ten sposób i nie działa :/

usunąłem zarówno statusbar_music.maml jak i statusbar_clock.maml

jakieś pomysły?

Ja mam jeden, mianowicie żaden z tych plików nie odpowiada za pasek z wyszukiwaniem. Pewnie jest to gdzieś w layoucie miuisystemui.apk ale w zasadzie nie szukałem więc pewności nie mam.

Na en miui znalazłem post z opisem jak wywalić serchbar z panelu przełączników. Nie przywraca to co prawda playera ale jeśli komuś przeszkadza serchbar to może się go pozbyć. LINK sam w wolnej chwili przetestuję ten sposób ;)

28 minut temu, marcinj6 napisał:

Ale chyba na xiaomi.eu 6.5.5 nie bedzie działać na redmi note 3 pro??

Pytasz o usunięcie serchbara? Niby dlaczego miałoby nie działać? Telefon masz odblokowany?

Broń Boże. To nie jest mod do instalacji! Jest tylko opis jak to wykonać samemu i które pliki smali trzeba zmodyfikować. Dopiero tak zmodyfikowany plik MiuiSystemUi.apk wrzucasz na telefon.

Edited by fyme

No i metoda działa :)

Tak wygląda pasek przełączników z usuniętym serchbarem wg opisu z linku powyżej na moim telefonie.

LdxpaFH.png

Guest
This topic is now closed to further replies.