Skocz do zawartości

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam mi4c, odblokowałem bootloader, wgrałem twrp oraz miuipolska. Później przeszedłem na cm14 ale nie był stabilny więc wgrałem cm 13.1 i tak użytkowałem telefon pół roku.

Dzisiaj zapragnąłem zainstalować 7.5.25 z MiuiPolska. 

Po instalacji wymagał podania hasła do konta Xiaomi podałem. Telefonu nie da się używać. Po odblokowaniu ekrany wyskakuje błąd "Proces com.android.phone przestał działać..". Nie reaguje na vol up + power tzn. nie mogę do twrp wejść.

Pytanie do kolegów. Co zrobić? Czy to bootloader był źle odblokowany?  Tel zakupiony u Goldway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiedziałem, gdzie zadać to pytanie, a że nie chcę zakładać nowego wątka, to piszę tutaj :) Od razu sorki, jeśli zadaję głupie pytania ;) 

W skrócie: są dwa Mi4c zamówione w okolicach listopada ubiegłego roku u Goldwaya. Oba przyszły odblokowane i żaden z nich nie wyglądał, aby miał syfmiui - niestety, nie pamiętam szczegółów, ani tego, czy zrobiłem backup w TWRP. Krótko po pierwszym uruchomieniu telefonów wrzuciłem TWRP oraz najświeższe wówczas MIUI z xiaomi.eu na Androidzie 5.1. Jak można zauważyć, bootloader nie był zablokowany.

Pytanie zatem brzmi: czy niektóre Mi4c były nie blokowane, czy też Goldway coś dłubał i własną metodą zdejmował blokadę? Czy aktualizując do nowego MIUI z Androidem 7.x na 100% zaistnieje konieczność odblokowania bootloadera, nawet jeśli będzie to sam firmware z XDA? Czy jeśli odblokowany bootloader to sprawka Goldwaya, czy muszę robić coś ekstra, aby odblokowanie oficjalną metodą poszło gładko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak . Ale chyba wgram od nowa windowsa . Bo możliwe , że tu jest przyczyna .... Próbowałem wszystkiego ... Windows jest dość stary . Nie wszystkie aplikacje mi działają skype , programy etc ... Zrobię porządek z windowsem i dam znać ... Pozdr.

 

działa . ;)  pomogło wgranie windowsa . To zrobiło porządek ze sterownikami pewnie

Jestem na etapie 10 i dalej nie wiem dokładnie co i jak ... 

 

nie wiem co zrobiłem nie tak ale teraz telefon nie wstaje :D 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Telefon działa .Ale troszkę się pomęczyłem . Wgrałem miui 8.2 by xiaomi.eu 6.12.22 , android 5.1 . Ale teraz chciałbym na nim zainstalować wersję miui 9 android 7 . Czy ktoś mi doradzi ? Wiem , że jest tego dużo w necie. Ale może ktoś mnie pokieruje tą właściwą drogą ...

Dnia 21.10.2017 o 10:53, slimdick napisał:

@Arkadiusz Kuszynski zamiast pisać pod swoimi postami jest coś takiego jak edycja posta ;) 

słuszna uwaga ;-)

PS1: I znów to samo... Czy ja muszę być zalogowany na koncie xiaomi aby tą operację przeprowadzić . Czy ja muszę posiadać TWRP 7.0 ???  Korzystałem z tego poradnika https://www.download.net.pl/mi4c-mi4s-minotepro-aktualizacja-miui-polska-do-androida-70/n/9656/

PS2: Zostałem przy miui 8.2 by xiaomi.eu 6.12.22 . Wgrałem  twrp oraz 3.0.0.0 następnie 3.0.2.0 lecz nie działa ani jeden - ekran nie reaguje  .  Więc restart po starcie telefonu załącza się wersja 2.0 bodajże . Udanego popołudnia pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 19.03.2016 o 00:32, redzi84 napisał:

// Wraz z wydaniem androida 7.0 na mi4c poradnik stał się nieaktualny i ta metoda na najnowszym bootloaderze po prostu nie zadziała, aby go odblokować skorzystaj z tego poradnika

witam serdecznie,

mam problem i może ktoś doradzi. Robiłem wszystko zgodnie z tą instrukcją. Zgrałem nowy rom na telefon i wszystko działało do punktu 12, ale po wipe nie mogę  znaleść roma. Mam czysty system (czyli generalnie telefon bez żadnego systemu)  jestem w fastboot ale jak wgrać na telefon odpowiedni rom żeby go zainstalować. Komp nie widzi teraz telefonu, żeby można było skopiować xiaomi.eu_multi_MI4c_7.12.21_v9-7.0 czy jakikolwiek inny rom

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem z odblokowaniem Bootloader w MI4C.

Na przypisanym do telefonu koncie mam ustawione Security na 100%. Dostałem SMS z oficjalne pozwolenie na odblokowanie BL oraz link do pobrania MI Unlock.

Mam uruchomiona synchronizacje MI Cloud a Mi Find znajduje urządzenie. W opcjach developerskich mam wl. Opcje Dev On, Debbugowanie USB On, Oem Unlock ON.

Urządzenie jest widziane przez Fastboot. Mam wgrany China-Dev.

image.thumb.png.4644a2fe257126ccc79670aea2b9a0fc.png

Przy probie odblokowania poprzez MI Unlock dostaje taki komunikat:

image.png.2585037596ebb459b1476c23d67cd44f.png

W opcjach Developerskich gdy spr. status urządzenia lub próbuje je dodać do konta otrzymuje taki komunikat:

image.thumb.png.05ad13f34878afb42276b7812fcd33ba.pngimage.thumb.png.f0df5ded70c8b9baebc59a0fd7735bea.pngimage.thumb.png.49dced006b2784f91fbe3d45a02b63ac.png

Dlatego pytam lepiej doświadczonych kolegów, gdzie może być problem?

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 19.03.2016 o 00:32, redzi84 napisał:

// Wraz z wydaniem androida 7.0 na mi4c poradnik stał się nieaktualny i ta metoda na najnowszym bootloaderze po prostu nie zadziała, aby go odblokować skorzystaj z tego poradnika

 

Cześć, Miałem problem z rozblokowanie bootloadera oficjalną drogą. W MiFlash Unlock wyskakiwało mi powiadomienie Couldn’t verify device. Current account is diffrent from the info on the device. Jażeli macie taki problem lub inny, albo po prostu nie chcecie czekać na pozwolenie od XIAOMI to proszę.

 

UWAGA  Robisz to na własną odpowiedzialność.

 

Połączyłem Instrukatarz z XDA z tego tematu: >KLIK< z instrukcją /narzędziami z Miuipolska.pl

 

Co będzie potrzebne:

  • Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite
  • MiFlash: >KLIK< - trzeba zainstalować
  • Obraz systemu Mi4c >KLIK< - trzeba rozpakować dwa razy (archiwum linuksowe)
  • Recovery TRWP >KLIK<
  • MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img
  • I Oczywiście MiuiPolska >KLIK<

 

Instrukcja:

  1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (Power + Vol Down), aż zobaczymy ludzika xiaomi pastwiącego się nad robocikiem
  2. Wchodzimy do katalogu z "MIUIPolska fastboot toolkit" i trzymając wciśnięty shift klikamy prawym klawiszem myszy w oknie i wybieramy opcję "otwórz okno polecenia tutaj"
  3. Wpisujemy komendę
    
    fastboot oem edl

    uruchomi ona w telefonie awaryjny tryb recovery

  4. Uruchom Miflash i blikając "browse" wskaż katalog z rozpakowanym obrazem systemu. powinny znajdować się tam dwa pliki bat oraz dwa sh
  5. Na dole okna wybierz Flash All i kliknij Flash. Cała operacja zajmie ok 2min. CZekaj aż do pojawienia się komunikatu Sucessed
  6. Uruchamiamy telefon (Uwaga będzie startował bardzo długo). Jeżeli nie uruchomi się sam przytrzymaj (ok 10 sek) przycisk power.
  7. Podłącz urządzenie do komputera i wgraj do pamięci do głównego katalogu system miuipolska
  8. Uruchom urządzenie w trybie fastboot (Power + Vol Down)
  9. W werszu poleceń wpisz komendę:
    
    fastboot oem unlock

    Ta komenda odblokuje bootloader

  10. W katalogu "MIUIPolska fastboot toolkit" kliknij w klik "instaluj_recovery_windows.bat"
  11. Uruchomi się recovery TRWP UWAGA jeżeli telefon nie reaguje na dotyk poczekaj chwilę. Ekran się wyłączy i po chwili zaświeci. Slide tu unlock i do dzieła. Musimy pozwolic TRWP na modyfikacje inaczej po uruchomieniu telefony wróci recovery Xiaomi i nie zainstalujemy miuipolska
  12. Klikamy wipe i :slide to wipe"
  13. klikamy wstecz i wybieramy opcję instal i z listy plików wybieramy nasz plik z miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

.

Działa, ale nie ma polskiego języka. Czy mógłbyś dokładniej napisac instrukcje od punktu 11 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...