Skocz do zawartości

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Rekomendowane odpowiedzi

@slimdick dziękuję. Uruchomiłem tryb recovery. Klikam w "Wipe", a następnie zamiast "slide to wipe" mam "swipe to factory reset". Coś źle zrobiłem?

Zaryzykowałem i wybrałem "swipe to factory reset", teraz przechodzę do zakładki Install, wybieram obraz z MIUI Polska i... ma teraz wybrać partycję "System Image, Boot lub Recovery". Może dla większości jest to oczywiste, ale nie dla mnie. Co tam mam wybrać? Dodam tylko, że TWRP mam w wersji 3.0.3-0 Bardzo proszę o Waszą o pomoc.

Edytowane przez andzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andzi napisał:

@slimdick dziękuję. Uruchomiłem tryb recovery. Klikam w "Wipe", a następnie zamiast "slide to wipe" mam "swipe to factory reset". Coś źle zrobiłem?

Zaryzykowałem i wybrałem "swipe to factory reset", teraz przechodzę do zakładki Install, wybieram obraz z MIUI Polska i... ma teraz wybrać partycję "System Image, Boot lub Recovery". Może dla większości jest to oczywiste, ale nie dla mnie. Co tam mam wybrać? Dodam tylko, że TWRP mam w wersji 3.0.3-0 Bardzo proszę o Waszą o pomoc.

Jak nie do końca ogarniasz tematy TWRP itp. itd. to wgraj sobie to TWRP http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/    - nadal uwazam ze to jedyne sluszne do mi4c :D

Przejdz do WIPE zazanacz cache, davlink, data, nastepnie do install, wskaz tam pliczek z xioami.eu daj install jak sie zainstaluje zrob reboot i ciesz sie xiaomi.eu na sowim telefonie - 15 minut roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slimdick napisał:

@galakty dla mnie nie jest żadne twrp problematyczne, napisałem co trzeba zrobić żeby działał dotyk ale mój post został zignorowany, przykryty guanem.

Ale czy nie lepiej zainstalować TWRP w którym nie trzeba nic robić by działał dotyk? Po co komplikować sobie życie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2017 o 21:47, kamillm napisał:

Jak nie do końca ogarniasz tematy TWRP itp. itd. to wgraj sobie to TWRP http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/    - nadal uwazam ze to jedyne sluszne do mi4c :D

Przejdz do WIPE zazanacz cache, davlink, data, nastepnie do install, wskaz tam pliczek z xioami.eu daj install jak sie zainstaluje zrob reboot i ciesz sie xiaomi.eu na sowim telefonie - 15 minut roboty ;)

Ostatecznie zrobiłem tak. Wgrałem TWRP 3.0.2.0, w zakładce Swipe przeciągnąłem pasek z "swipe to factory reset", następnie w zakładce Install wybrałem archiwum z MIUI Polska i wszystko się wgrało, mimo że chyba pojawił się jakiś błąd na czerwono. W każdym razie mam teraz mam MIUI 8.2 by xiaomi.eu, więc wygląda że jest ok. Spodziewałem się, że w telefonie nie będzie już aplikacji Xioami.

Edytowane przez andzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hel_sake napisał:

Szybkie pytanko, mam  TWRP  i miuipolska na starym andku, przy przechodzeniu do wersji na Andku 7 miuipolska coś trzeba robić dodatkowo (jakieś wymagania) czy po prostu wrzucam paczkę i instaluję z recovery?

Instalację robisz normalnie, potem są jajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim 4s wróciłem przez backup twrp. Zrobiłem tak zainstalowałem ostania wersję przed Nogaut czyli 6.12.22, uruchomiłem ponownie, w fastboot wgrałem stare recovery i dopiero z tego recovery przywróciłem z kopii zapasowej"stary" system. Wszystko działa prawidłowo

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z weryfikacją przy 50% i zniecierpliwiony zdecydowałem sie na ten sposób. Przyznaje się, nie przeczytałem całego wątku, ale gdzieś na początku widziałem, że odblokowanie jest skuteczne o ile bede instalował soft miuipolska. Zrobiłem wszystko wg sposobu z 1 postu i na koniec wrzuciłem ostatnią wersję dla mojego Mi4C czyli xiomi.eu 7.2.23. I oczywiście znowu blokada. Czy powinienem wgrać wersję 6.12.22 ? Dobrze rozumiem, że każda wersja 7 znowu zablokuje mi telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2016 o 00:32, redzi84 napisał:

11. Uruchomi się recovery TRWP UWAGA jeżeli telefon nie reaguje na dotyk poczekaj chwilę. Ekran się wyłączy i po chwili zaświeci. Slide tu unlock i do dzieła. Musimy pozwolic TRWP na modyfikacje inaczej po uruchomieniu telefony wróci recovery Xiaomi i nie zainstalujemy miuipolska

Chyba, że tu coś skopałem... Ktoś mógłby mnie oświecić, byłbym wdzięczny :-)

Edytowane przez Mirek_74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche temat ale mam problem wgralem wszystko tak jak na instrukcji niestety nie moge wgrac twrp bo telefon nie reaguje na plik instaluj_recovery_windows.bat

tzn niby instalacje idzie ale telefon sie nie restartuje i dalej jest Mi Recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.03.2017 o 12:19, Mintaa napisał:

Odkopie troche temat ale mam problem wgralem wszystko tak jak na instrukcji niestety nie moge wgrac twrp bo telefon nie reaguje na plik instaluj_recovery_windows.bat

tzn niby instalacje idzie ale telefon sie nie restartuje i dalej jest Mi Recovery

mam to samo, ktos wie jak to rozwiazac? twrp sie wgrywa (komunikat 'okay', klikam enter w celu restartu telefonu i komunikat 'failed' i dalej tel stoi w fastboot), kombinacja vol+ oraz przycisk wl nie da sie uruchomic twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skrypt już chyba nie działa - pobierasz minimal ADB + fastboot, odpalasz konsolę z poziomu folderu, gdzie wszystko zainstalowałeś i wklepujesz:

Cytat

Uruchomienie z pliku
fastboot boot TWRP_3.0.2-0.img

Wgranie na stałe
fastboot flash recovery TWRP_3.0.2-0.img


fastboot reboot

Ofc nazwę pliku .img zmieniasz na swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 21:42, Antyhaker napisał:

Ten skrypt już chyba nie działa - pobierasz minimal ADB + fastboot, odpalasz konsolę z poziomu folderu, gdzie wszystko zainstalowałeś i wklepujesz:

Ofc nazwę pliku .img zmieniasz na swoją.

wyskakuje mi cannot load TWRP.img: no error (tak mam nazwany plik) :( zarówno w przypadku uruchamiania z pliku jak i wgrywania:( "fastboot reboot" tylko działa, skrypt z pierwszego postu też nie działa. 

PS: Zresetowałem komputer, powtórzyłem czynność jeszcze parę razy i w końcu się udało, mówią, że powtarzanie w kołko tego samego oczekując innych rezultatów to jest szaleństwo, ale jak widać nie raz działa ;)

Edytowane przez Edifice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - na początek od razu zastrzeżenie . Zrobiłem już wcześniej 2 razy tą procedurą odblokowanie mi4c i nie było problemu. 

Natomiast dziś jeden z tych 2 ( wieć gdzie wcześniej działało )  chciałem zresetować do ustawień fabrycznych i mi się wywalił system ( Resurection Remix)  Niezrażony tym postanowiłem przywrócić system MIUIPolska. i tu zonk - nie uruuchamia mi się TWRP ! 

Wgrałem więć to stare MIUI z tutoriala ( MiFlash)  bez problemu się uruchomił.

Wiec kolejno adb reboot-fastboot  i  na wszelki wypadek fastboot oem unlock choć chyba nie był zablokowany.

Potem instaluj_recovery_windows.bat  i tu d*pa. tzn niby jest ok ale nie ładuje się TWRP.

Powtórzyłem fastboot flash recovery recovery.img i pokazuje że przesłał ok

Tylko że nadal nie chce wejść do recovery ( ani z fastboot ani przez VOL+ PWR ) 

Ktoś ma jakiś pomysł ?  Podkreślam że to samo robiłem na tym samym tel jakiś miesiąc temu i było bez takich jazd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 23:40, karroryfer napisał:

Witam - na początek od razu zastrzeżenie . Zrobiłem już wcześniej 2 razy tą procedurą odblokowanie mi4c i nie było problemu. 

Natomiast dziś jeden z tych 2 ( wieć gdzie wcześniej działało )  chciałem zresetować do ustawień fabrycznych i mi się wywalił system ( Resurection Remix)  Niezrażony tym postanowiłem przywrócić system MIUIPolska. i tu zonk - nie uruuchamia mi się TWRP ! 

Wgrałem więć to stare MIUI z tutoriala ( MiFlash)  bez problemu się uruchomił.

Wiec kolejno adb reboot-fastboot  i  na wszelki wypadek fastboot oem unlock choć chyba nie był zablokowany.

Potem instaluj_recovery_windows.bat  i tu d*pa. tzn niby jest ok ale nie ładuje się TWRP.

Powtórzyłem fastboot flash recovery recovery.img i pokazuje że przesłał ok

Tylko że nadal nie chce wejść do recovery ( ani z fastboot ani przez VOL+ PWR ) 

Ktoś ma jakiś pomysł ?  Podkreślam że to samo robiłem na tym samym tel jakiś miesiąc temu i było bez takich jazd !

Piszesz o tym automatycznym skrypcie? On już od dłuższego czasu nie działa (przynajmniej mi i kilku użytkownikom na forum) :) Pobierz minimal adb + fastboot i wrzuć poprzez:

Uruchomienie z pliku
fastboot boot TWRP_3.0.2-0.img

Wgranie na stałe
fastboot flash recovery TWRP_3.0.2-0.img


fastboot reboot

Ofc nazwa pliku .img musi być taka jak u Ciebie :P

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...